Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение dra6ko_second_chance7 месеца

А каква е цената на Capcom и Darius обърната в US$ или БГ?
Интересно небях обръщал внимание на разлиакта между Sagaia и Darius 2.
Със сигурност съм играл на оригинална кутия на която пишеше Sagaia,но нивата като гледам със сигурност бяха като на Darius 2(първото ниво слънцето).
Може би кутията е била внесента от Япония и сложена вътре Европейската игра.защото кой ще ти я играя с японските надписи навремето.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 9 години

Мнение Chakan7 месеца

Мисля, че основната разлика е само различната подредба на нивата, да.

Иначе за цените - стандартното издание на Darius го взех за към 3500 йени...някъде към 70 лв (малко по-малко). Онлайн върви към 50 долара на повечето места. Колекционерското издание, с допълнителните игри и физическите бонуси е бая по-скъпо. В магазина, от който си взех моето стандартно, колекционерското беше към нещо от порядъка на 400 долара.

Capcom има няколко издания - стандартното е към 35-40 долара. Следващото е това от дясно на моята снимка - то съдържа играта, репродукции на инструкциите от аркадните автомати на всяка игра + 7 доста големи плаката, по един за всяка игра. Това издание върви към 60-70 долара мисля. Е-Capcom Exclusive изданието, което си взех аз, съдържа и допълнителната кутия показана вдясно, в която има много як артбук с твърди корици и кутия с 5 диска, на които са саундтраците на всички включени в колекцията игри. Някои издания вървят и с допълнителни картички с character select екраните от всяка игра. Това издание върви между 280 и 400 долара онлайн, но аз издавих късмет и го докопах доста по-евтино - за около 200 лв, но без въпросните character select картички (снимката, която пуснах е от нета, та затова там присъстват). Реших обаче че за тази разлика в цената спокойно ще ги прежаля, предвид че основно исках артбука и саундтраците.

Тая надежди, че Capcom колекцията може да получи DLC. Наскоро уредиха правата за AvP, за да я включат в plug n play аркадния си стик, надявам се че ще могат да я вкарат и към Beat 'Em Up Bundle-а като DLC. За Мустафата да не говорим, но там вече се съмнявам.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance7 месеца

Те пък егати парите,оляли са се.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan7 месеца

dra6ko_second_chance написа:
7 месеца
Те пък егати парите,оляли са се.
За Darius наистина не знам какво са си мислели. То също има там саундтраци, артбук и подобни, но вероятно там надуват цената и акрилните табелки, които са включили. Но наистина ме е яд, че конзолните портове са само там.

Иначе стандартните издания са сравнително достъпни, даже и в eBay.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Мнение Chakan6 месеца

На търпеливите - честито! :D
Задава се европейско физическо издание на Darius-а, който обсъждахме

https://www.strictlylimitedgames.com/?f ... Gy8Nu4mlu8

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance6 месеца

И цената гледам е уж по нормална от онези $$$ за японското.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan6 месеца

Много по-нормална.

Аркадните игри + 1 значка - 40 евро (горе-долу същото като японското стандартно издание)
Конзолните игри + 1 значка - 55 евро
Колекционерско издание - 140 евро - по-малко от половината на японското издание

DARIUS COZMIC INTERNATIONAL COLLECTOR’S EDITION contains:

Darius Cozmic Collection Arcade
Darius Cozmic Collection Console
Arrange Album Omnibus I – Generation (1997)
Arrange Album Omnibus II – Union (2019)
Hardcover Arcade Book
6 SLG-exclusive acrylic art cards
3 SLG-exclusive enamel pin badges
4 marquee stickers
Darius Gaiden Instruction Card
2 instruction stickers
SLG-exclusive arcade PCB cardboard box
SLG collector’s box with magnetic closure

Колебая се дали да взема само конзолните портове или направо CE-то и да се опитам да продам японското издание...

Онзи ден ми пристигна CE-то на новата Ninja Warriors от Strictly Limited и като цяло съм доста доволен. То цялото издание струва колкото в Япония е само саундтрака (комплектът е на 2 диска и съдържа саундтраците и на 3-те игри). Единствената ми забележка е, че са осрали manual-а и вътре показва Playstation контролите. Предполагам и за Darius ще са се постарали. Пък и гледам че тия албуми ще са с аранжименти на музиката, не директно взета от играта, така че няма да се припокрива със саундтрак изданието на Ship to Shore.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение The Demon6 месеца

Не знам какви са цените на японското, обикновено на японските са бая скъпи... Обаче много тежък избор да избереш между конзолни и аркейд игри. Тука не е толкова прост избора и го няма момента в който aркадните игри са видимо по-добри от конзолните. В смисъл, харесват ми игри и от двете колекции, ама не съм чак толкова голям фен че да се хвърля на Koлекционерското. :)

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan6 месеца

The Demon написа:
6 месеца
В смисъл, харесват ми игри и от двете колекции, ама не съм чак толкова голям фен че да се хвърля на Koлекционерското. :)
И аз така прецених и си взех само Конзолната колекция, да ми допълни японското издание на аркадните и това е. Не че нещо, ама в това колекционерско от допълнителните неща ме интересуват само книгата и музикалните албуми...а книгата дори не пише колко страници ще е. Така че го прескочих...някой ден сигурно ще съжалявам, ама майната му, не е единственото, което да ми е харесвало и да съм прескочил. Самите игри са най-важната част, пък на мен подобни компилации са ми голяма слабост. :-)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост