Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Мнение ZaG6 години

Чудя се какви машини имате че се хвърляте на УХД...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение danailkiller6 години

Миии, аз имам стандартна работна машина като цяло i7 2.66GHz, 12GB памет и вече доста старичката ми видео карта - ATI Radeon 6850 Pro. Но аз на тая машина супер-рядко игри играя, мен UHD монитора си ми трябва за работа.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaG6 години

Да за работа би било яко, а ако се ползва като 2ри монитор а главния е фулл хд пак няма да има проблем и с игрите.
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами принципно повечето игри, които работят в по-старите full scrеen режими имат проблеми когато си с два монитора. Най-новите (тея, в които Alt+Tab работят без забавяне) нямат грижи де, но ето да речем тоя уикенд играх Wild Star и тя имаше страшни мъка с вторият монитор, буквално я играех с 20 кадъра в секунда при medium настройки заради него.

Естествено чак днеска се сетих да взема да спра вторият монитор да видя дали не се ебава нещо от него :). Но аз съм дизайнер и програмист и по цял ден гледам монитора, така че колкото е по-висока резолюцията толкова по-гладка е картината и съотвено е по-леко за очите.

Най-яко щеше да бъде ако М$ бяха успели да докарат нечовешкото скалиране на UI елементите както е в OSX, където като погледнеш екрана на някой от техните големи Cinema дисплей всичко е в нормален размер, но със страшно добър детайл и невероятно "мазни" и четими шрифтове.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaG6 години

Хмм, не съм го забелязал този проблем с 2та монитора, но и аз от както съм с 2 друго освен СК2, Д3 и разни други по нови игрички не съм играл на пц-то. Иначе и аз като програмист бих оценил ухд монитор особено два, но за момента мисля че и 2х1080п на 23-24 инча е повече от ок като работно пространство. Даже в къщи съм с по малко (1х1080п и един 1280х1024) и пак съм ок. Виж обаче като се занимавах с 3д моделиране (за фън) и 1080p ми се струваше малко хаха.
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Специално за уеб разработки 2х1080p е доста несъобразно, защото все още правим повечето проекти да вървят до 1280px по широчина и единият дисплей стои винаги наполовина бял (или какъвто е фонът на сайта, над който се работи).

По тоя повод и аз като теб работя на моя Dell U2311H (1080p) като основен и като страничен съм вързал един от безсмъртните ми Iiyama E431S (1280x1024), на който да гледам preview-то на това, което правя :). И реално дори и да купя UHD и/или 4K дисплей все така мисля като preview дисплей да си ползвам Iiyama-та, а другият сигурно ще го прибера в някой шкаф или ще го дам на някой приятел.

Инак тея Iiyama дисплеи са наистина безсмъртни, аз имам два такива купени в годината, в който се появи тоя модел и оттогава почти не са спирани. Когато ги купих ги калибрирах и замерих и сега като си подреждах новият кабинет и свързах единият го измерих пак и буквално не е мръднал като изкривяване на цветовете за всичките тея години... е и естествено Dell-а, който е уж полупрофесионален е супер-зле като цветове на фона на Iiyama-та :).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule
Регистриран преди: 14 години

Мнение king_of_the_universe6 години

Persona 4: Arena (PS3) - 20 кинта и ДоА5:У - 10 кинта в Озона. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole6 години

Аз си поръчах персоната :)

edit:
Виждам, че скоро ще излиза нова версия с нови герои, затова май е намалена, чудя се да им звънна ли утре да отмена поръчката ?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Не съм ги играл ама нещо ми е останало в главата че това новото е предължение. В смисъл ще има нова история. Иначе естествено че всички ще минат на новата част, ако говорим за състезателният аспект. Все пак ще има добавени герои и други неща. Ама ако я взимаш с идеята да поцъкаш сингъл и да минеш стори моуда, не е съвсем безмислено.

Примерно на BlazBlue поредицата, 3-те игри от нея имат различен стори моуд и за мен са си ценни и трите. :) Въпреки че старите вече не ги играят мулти.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Aз веднага си взех DOA-та. Бояне вземи я и ти, да играем с Риналдо някой път. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

The Demon написа:Aз веднага си взех DOA-та. Бояне вземи я и ти, да играем с Риналдо някой път. :)
Не плащам за бокс Лайв посмъртно, пък и няма да ми тръгне ПАЛ-версията. Тренирай, че е крайно време пак да направим онлайн фест с Тангото! :D
andycole написа:Аз си поръчах персоната :)

edit:
Виждам, че скоро ще излиза нова версия с нови герои, затова май е намалена, чудя се да им звънна ли утре да отмена поръчката ?

Не знам, аз имам тази и не мисля да взимам нова, освен на цената на старата, при положение, че никой не я играе. :-)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение danailkiller5 години

@Delegat да те смятаме ли в компанийката за Fantasy Life? И всъщност имате ли идея откъде да я купим на по-прилична цена спрямо eShop-а? Помня, че като купувах Bravery Default цената в Техномаркет беше доста добре и я имаха дори 2-3 дни преди датата на излизане.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementius5 години

27 кралици е в ибей. Това идва под 70 лева, а ако поръчваш през Гъбко идва още 2-5 лева отгоре. Тук как са цените? Е-шопа е прецакване по всички възможни параграфи :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Не успях да го намеря по нашите магазини аз, хем доста порових. Аз и в eBay не намерих подобна цена, с доставката идваше малко под 32 паунда. Същото е и в английският Амазон, там цената е 27 паунда, но има 4 паунда доставка. Подозирам, че ако не излезе по-добра оферта ще го поръчам от там де, защото поне знам, че ще пристигне навреме.

Ти ако си намерил на 27 крайна цена в eBay UK дай линк да видим и ние.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementius5 години

Амазон UK предлагат безплатна доставка в Англия при поръчка над 10 паунда. Ако си направиш регистрация в http://www.gabco.org/index.php ще платиш само 2 лева за да дойде играта до тук (2.20 лв на кило). Единственият недостатък, е че с тази метод може да ти отнеме до 10 дни за да си получиш нещата.

ПС: Много съм доволен от Гъбко, поръчвал съм всичко от от игри и конзоли до терариуми и какво ли още не и никога не съм имал проблеми с тях. Миналата седмица даже прекарах пратка от Америка през тях и даже не я обмитиха ;)

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 12 години

Мнение Delegat5 години

За Fantasy Life все още съм на кантар, но най-вероятно ще я взема, макар че още не знам от къде.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Амиии не, няма никакъв теоретичен дори вариант да чакам да ми донесат нещата от Гъбко, аз и не живея в София в момента, така че това са още два дни чакане и доплащане за куриера до Шумен. По-скоро директно ще си я поръчам от Amazon UK.

Аз ще помисля днес и вероятно ще я поръчам от Amazon UK в крайна сметка - цената е близко до дигиталната версия, но поне ще е физическа с кутийка и всичко.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor5 години

Искам да си взема Supercard DSTWO за 3DS-а. Някой да ме насочи към подходящ сайт за поръчка?

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x5 години

Последно пазарувах от тук. Купих си Gateway за 41.79 паунда при условие, че навсякъде другаде се търгуваше на около 50. Въпросната карта която си търсиш не съм сигурен колко е на сметка от там, тъй като не съм се интересувал от нея. Разплащането става веднага, но не чрез paypal, а чрез номер на карта, експайър дейт и сек. номер etc. Шипва се със Сингапур Еърмейл и доставката отне около две седмици. Чарджа за доставка беше към паунд и половина. Ще получиш тракинг нъмбър от превозвача и след туй можеш да си чекваш дереджето на ордъра. При мен грижи нямаше, но картите не ги получих в оригиналната синя картонена кутия, а в някъв DS картридж холдър. All good so far
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19685 години

В Play Asia продават PAL версията на New 3DS. Доставката струва 42 евро и ще пристигне между 24ти и 27ми дек. ако я поръчам днес. Така ми изписва, но чета, че има опасност да задържат конзолата на митницата и да се прецакам. Някой има ли опит с импортирането на хардуер? Бих дал 40 евро отгоре за новата конзола, но това с митниците ме притеснява сериозно.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост