Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Мнение ZaGпреди 5 години

Чудя се какви машини имате че се хвърляте на УХД...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Миии, аз имам стандартна работна машина като цяло i7 2.66GHz, 12GB памет и вече доста старичката ми видео карта - ATI Radeon 6850 Pro. Но аз на тая машина супер-рядко игри играя, мен UHD монитора си ми трябва за работа.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Да за работа би било яко, а ако се ползва като 2ри монитор а главния е фулл хд пак няма да има проблем и с игрите.
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами принципно повечето игри, които работят в по-старите full scrеen режими имат проблеми когато си с два монитора. Най-новите (тея, в които Alt+Tab работят без забавяне) нямат грижи де, но ето да речем тоя уикенд играх Wild Star и тя имаше страшни мъка с вторият монитор, буквално я играех с 20 кадъра в секунда при medium настройки заради него.

Естествено чак днеска се сетих да взема да спра вторият монитор да видя дали не се ебава нещо от него :). Но аз съм дизайнер и програмист и по цял ден гледам монитора, така че колкото е по-висока резолюцията толкова по-гладка е картината и съотвено е по-леко за очите.

Най-яко щеше да бъде ако М$ бяха успели да докарат нечовешкото скалиране на UI елементите както е в OSX, където като погледнеш екрана на някой от техните големи Cinema дисплей всичко е в нормален размер, но със страшно добър детайл и невероятно "мазни" и четими шрифтове.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Хмм, не съм го забелязал този проблем с 2та монитора, но и аз от както съм с 2 друго освен СК2, Д3 и разни други по нови игрички не съм играл на пц-то. Иначе и аз като програмист бих оценил ухд монитор особено два, но за момента мисля че и 2х1080п на 23-24 инча е повече от ок като работно пространство. Даже в къщи съм с по малко (1х1080п и един 1280х1024) и пак съм ок. Виж обаче като се занимавах с 3д моделиране (за фън) и 1080p ми се струваше малко хаха.
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Специално за уеб разработки 2х1080p е доста несъобразно, защото все още правим повечето проекти да вървят до 1280px по широчина и единият дисплей стои винаги наполовина бял (или какъвто е фонът на сайта, над който се работи).

По тоя повод и аз като теб работя на моя Dell U2311H (1080p) като основен и като страничен съм вързал един от безсмъртните ми Iiyama E431S (1280x1024), на който да гледам preview-то на това, което правя :). И реално дори и да купя UHD и/или 4K дисплей все така мисля като preview дисплей да си ползвам Iiyama-та, а другият сигурно ще го прибера в някой шкаф или ще го дам на някой приятел.

Инак тея Iiyama дисплеи са наистина безсмъртни, аз имам два такива купени в годината, в който се появи тоя модел и оттогава почти не са спирани. Когато ги купих ги калибрирах и замерих и сега като си подреждах новият кабинет и свързах единият го измерих пак и буквално не е мръднал като изкривяване на цветовете за всичките тея години... е и естествено Dell-а, който е уж полупрофесионален е супер-зле като цветове на фона на Iiyama-та :).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Persona 4: Arena (PS3) - 20 кинта и ДоА5:У - 10 кинта в Озона. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Аз си поръчах персоната :)

edit:
Виждам, че скоро ще излиза нова версия с нови герои, затова май е намалена, чудя се да им звънна ли утре да отмена поръчката ?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Не съм ги играл ама нещо ми е останало в главата че това новото е предължение. В смисъл ще има нова история. Иначе естествено че всички ще минат на новата част, ако говорим за състезателният аспект. Все пак ще има добавени герои и други неща. Ама ако я взимаш с идеята да поцъкаш сингъл и да минеш стори моуда, не е съвсем безмислено.

Примерно на BlazBlue поредицата, 3-те игри от нея имат различен стори моуд и за мен са си ценни и трите. :) Въпреки че старите вече не ги играят мулти.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Aз веднага си взех DOA-та. Бояне вземи я и ти, да играем с Риналдо някой път. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

The Demon написа:Aз веднага си взех DOA-та. Бояне вземи я и ти, да играем с Риналдо някой път. :)
Не плащам за бокс Лайв посмъртно, пък и няма да ми тръгне ПАЛ-версията. Тренирай, че е крайно време пак да направим онлайн фест с Тангото! :D
andycole написа:Аз си поръчах персоната :)

edit:
Виждам, че скоро ще излиза нова версия с нови герои, затова май е намалена, чудя се да им звънна ли утре да отмена поръчката ?

Не знам, аз имам тази и не мисля да взимам нова, освен на цената на старата, при положение, че никой не я играе. :-)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

@Delegat да те смятаме ли в компанийката за Fantasy Life? И всъщност имате ли идея откъде да я купим на по-прилична цена спрямо eShop-а? Помня, че като купувах Bravery Default цената в Техномаркет беше доста добре и я имаха дори 2-3 дни преди датата на излизане.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 5 години

27 кралици е в ибей. Това идва под 70 лева, а ако поръчваш през Гъбко идва още 2-5 лева отгоре. Тук как са цените? Е-шопа е прецакване по всички възможни параграфи :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Не успях да го намеря по нашите магазини аз, хем доста порових. Аз и в eBay не намерих подобна цена, с доставката идваше малко под 32 паунда. Същото е и в английският Амазон, там цената е 27 паунда, но има 4 паунда доставка. Подозирам, че ако не излезе по-добра оферта ще го поръчам от там де, защото поне знам, че ще пристигне навреме.

Ти ако си намерил на 27 крайна цена в eBay UK дай линк да видим и ние.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 5 години

Амазон UK предлагат безплатна доставка в Англия при поръчка над 10 паунда. Ако си направиш регистрация в http://www.gabco.org/index.php ще платиш само 2 лева за да дойде играта до тук (2.20 лв на кило). Единственият недостатък, е че с тази метод може да ти отнеме до 10 дни за да си получиш нещата.

ПС: Много съм доволен от Гъбко, поръчвал съм всичко от от игри и конзоли до терариуми и какво ли още не и никога не съм имал проблеми с тях. Миналата седмица даже прекарах пратка от Америка през тях и даже не я обмитиха ;)

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 5 години

За Fantasy Life все още съм на кантар, но най-вероятно ще я взема, макар че още не знам от къде.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Амиии не, няма никакъв теоретичен дори вариант да чакам да ми донесат нещата от Гъбко, аз и не живея в София в момента, така че това са още два дни чакане и доплащане за куриера до Шумен. По-скоро директно ще си я поръчам от Amazon UK.

Аз ще помисля днес и вероятно ще я поръчам от Amazon UK в крайна сметка - цената е близко до дигиталната версия, но поне ще е физическа с кутийка и всичко.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Искам да си взема Supercard DSTWO за 3DS-а. Някой да ме насочи към подходящ сайт за поръчка?

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 5 години

Последно пазарувах от тук. Купих си Gateway за 41.79 паунда при условие, че навсякъде другаде се търгуваше на около 50. Въпросната карта която си търсиш не съм сигурен колко е на сметка от там, тъй като не съм се интересувал от нея. Разплащането става веднага, но не чрез paypal, а чрез номер на карта, експайър дейт и сек. номер etc. Шипва се със Сингапур Еърмейл и доставката отне около две седмици. Чарджа за доставка беше към паунд и половина. Ще получиш тракинг нъмбър от превозвача и след туй можеш да си чекваш дереджето на ордъра. При мен грижи нямаше, но картите не ги получих в оригиналната синя картонена кутия, а в някъв DS картридж холдър. All good so far
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 години

В Play Asia продават PAL версията на New 3DS. Доставката струва 42 евро и ще пристигне между 24ти и 27ми дек. ако я поръчам днес. Така ми изписва, но чета, че има опасност да задържат конзолата на митницата и да се прецакам. Някой има ли опит с импортирането на хардуер? Бих дал 40 евро отгоре за новата конзола, но това с митниците ме притеснява сериозно.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост