Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Nintendo 3DS

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Всичко ми е пристигало досега от този сайт, но хардуер не съм купувал. Най-голямата ми покупка от него е аркейд стик за 360, пристигна жив и здрав. Аз лично не бих посмял да тествам митниците с подобно изкушение.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 години

king_of_the_universe написа:Всичко ми е пристигало досега от този сайт, но хардуер не съм купувал. Най-голямата ми покупка от него е аркейд стик за 360, пристигна жив и здрав. Аз лично не бих посмял да тествам митниците с подобно изкушение.

Да. Струва ми се, че рискът не си заслужава. А цената на PAL версията в британския Амазон е много висока - към 630 лв. и то без доставка. Но хич не ми се чака до март. :cry:

Някой скоро да има път към Австралия? :D

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Намерих новото 3ds и от един френски сайт. Съществува ли риск да ми бъде спряна пратката от Франция, така, както от Китай?

Чудя се дали да поема риска. От друга държава в ЕС може би не би било пробем, така, както от Китай например.

А в най-лошия случай какво може да се случи? Да платя някаква такса? Някой има ли опит с това?

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Потърпи малко най-добре. Няма да имаш мито от франция, но (дано не, ама все пак) ако стане нещо с конзолката - изгорял пиксел, пукната панта, или друго какво правиш - ще я пращаш до франция за гаранцията, ще я чакаш с месеци. За мен нова конзола от чужбина няма голям смисъл по тази причина, за 20-50 лева разлика от западна европа само ядове. Всеки си преценява за себе си, разбира се.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Jim Raynor написа:Потърпи малко най-добре. Няма да имаш мито от франция, но (дано не, ама все пак) ако стане нещо с конзолката - изгорял пиксел, пукната и панта, или друго какво правиш - ще я пращаш до франция за гаранцията, ще я чакаш с месеци. За мен нова конзола от чужбина няма голям смисъл по тази причина, за 20-50 лева разлика от западна европа само ядове. Всеки си преценява за себе си, разбира се.

Good point.

Имал съм и аз лош опит с хардуер. Изгорял пиксел. Но добре, че беше от България (laptop.bg), че веднага ми смениха лаптопа.

Казват ми, че Пулсар винаги бързо зареждат нов хардуер, но по-рано от средата на март месец не очаквам да излезе. Краят на март е по-реалистично. Това са три месеца.

Иначе я намерих тук:

http://www.stargames.be/shop/135-consoles

200 евро е малката + 19 евро доставка чрез Colissimo Suivi. Доста по-добра цена от това, което е в Амазон. Но както казва Jim Raynor, има риск и съм съгласен.

П.П. Оф, играе ми се, а нямам на какво - един келяв айфон. :)

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Nintendo Wii U

Мнение marchisio_преди 4 години

От днес и аз се реших да си взема едно Уии ю. За сега съм само с МК8, но мисля на заплата да си взема и Hyrule Warriors.
Имам и едно питане. За населена държава България ли избрахте ?

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

marchisio_ написа:От днес и аз се реших да си взема едно Уии ю. За сега съм само с МК8, но мисля на заплата да си взема и Hyrule Warriors.
Имам и едно питане. За населена държава България ли избрахте ?
Ако избереш България, няма да имаш достъп до eShop-а мисля. Помня, че избрах България, след това смених на The UK и всичко се оправи.

Та да - не избирай България.

Честито ти Wii U :) Препоръчвам ти наистина Hyrule Warriors! Пиши тук ако нещо те интересува като въпроси.

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Да, аз направих същото. Все пак имах съмнения, че може да съм сгафил, та реших да попитам.
Заслужава ли си да се ползва ЕШопа ? Цените не са ли по-скъпи, като са в паундове ?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Цените в паундове със сигурност излизат по-скъпи спрямо US магазинът, но той не може да се ползва с европейска конзола, така че това ти е единственият реален избор.

Инак ако питаш спрямо цените тук по магазините за игри на пълна цена то няма логика да ги купуваш от eShop-а в паундове, но понякога има приятни промоции и дори в паундове излизат на добри цени.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

А от къде си взимате игри ?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз лично купувам повечето на промоции от Англия - най-вече от http://www.thehut.com и http://www.shopto.net. Знам, че често има промоции и в http://www.gamestop.co.uk, както и в http://www.avvi.com, но при тях има леки проблеми с доставките.

Като изключим това успявам от време на време да чукна и някоя онлайн промоция, но за Wii U няма особено често такива, които си заслужават.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 години

Аз дебна основно в eBay, има няколко магазина, които пускат игрите на прилични цени, макар да трябва да се почака известно време. Навремето Ninja Gaiden 3 и Injustice ги купих по 10 паунда нови, с доставката до България, докато повечето други сайтове ги продаваха от 15 нагоре, без доставка.
Естествено, ако имаш търпение, можеш да дебнеш и търгове за игри, било то нови или втора ръка, пак изпадат оферти, стига да имаш нерви да дебнеш (и да не са 1st party игри). Байонета 1, запечатана ми излезе 12 паунда с доставката, Зомби Ю пък, макар втора ръка, беше не повече от 3 паунда.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

С други думи, от чужбина. А у нас няма ли никъде надеждни ?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

В България може направо да се каже, че няма пазар за втора ръка на продуктите на Nintendo като цяло, а какво остава за Wii U :). Иначе нови игри за Wii U от българските вносители трябва да има в Озон, вероятно няколко игри ще има и в Техномаркет, те официално уж внасят техни неща.

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Е, аз не търся втора ръка. По игра на месец/два няма да ми излезе толкова солено. Значи мога спокойно да си взема от Озон ? Сори за глупавите въпроси, надявам се да не съм толкова досаден.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Естра са си Озон. Като изключим това че внасят бройки колкото бог да прости. Може би по 2-3 бройки на заглавие. :) Taка че ако видиш нещо там дето ти харесва взимай докато го има. Те стават предимно за приордъри на нови игри. Старо там почти не може да се намери. При пулсар и техното е доста по-добро положението откъм бройки. Ама общо взето, дали ще ги вземеш от тях или от някой друг сайт с безплатна доставка все тая. Има си чар в това да ти е трудно да намериш някоя игра. Хубави спомени ми излизат от периода около 2005-та. :) Така после повече ще се кефиш като хванеш играта в ръце.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 4 години

ОLX също е вариант, намират се тънко някои от по-старите игри, втора ръка предимно.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

marchisio_ написа:Е, аз не търся втора ръка. По игра на месец/два няма да ми излезе толкова солено. Значи мога спокойно да си взема от Озон ? Сори за глупавите въпроси, надявам се да не съм толкова досаден.
Немския амазон и доставка през Гъбко за по-евтино. Озон имат много малко заглавия.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 4 години

В Техномаркет и в Пулсар има малко повече, поне в сайта им, но и аз препоръчвам английския/ немския Амазон и доставка през Габко.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Хора, търся да си купя Zelda Windwaker HD, но никъде не я намирам. В Озон и Техномаркет въпреки, че я имат (дори рекламират), играта е изчерпана. В Амазон става доста скъпо с доставка. Някой да има идея къде да търся?

Възмутен съм как ААА игри като Зелда HD и Mario 3D World са толкова трудно откриваеми, а в Пулсар и Озон зареждат само разни боклучави игри, които надали някой купува изобщо.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост