Покупка на конзоли, игри и принадлежности

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Nintendo Wii U

Мнение Delegatпреди 4 години

Eми другия вариант е да чакаш намаления в Ешопа.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Те българските вносители не внасят игрите по качество. Дори да имат някой служител който да да подбира от качество, по-скоро сключват договори с различни разпространители и внасят целият им каталог по близки като бройки цифри. Съответно добрите заглавия се изчерпват веднага и остават не толкова добрите.

Цените на игрите за Нинтендо са брутални. Винаги ме учудва това, как толкова дълго държат високи цени. :) Физическите копия на далавера няма да вземеш. Съвета да изчакаш някакво 50 процентно намаление на дигиталните версии е много добър. Колкото и да съм против купуването на дигитални копия, когато цените са толкова високи съм за.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 години

Само че да стигна до момента, в който съм склонен да дам 109 лв за игра и да няма кой да ми вземе парите....нямам думи.

Дигитално не искам. Нито мога да продам, нито имам на какво да я сваля. Аз съм с бялото WiiU и нямам излишна памет. Ако ще купувам външна, ще е заради някоя инди игра от eShop-a.

Oh well..

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Само техномаркет са официални представители на Нинтендо - и то защото са гърци което понякога води гръцки обложки. Другите зареждат на парче каквото падне. Като цяло Нинтендо в България не съществува като пазарна ниша и не се търси с някакви спорадични изключения като хората от този форум.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 4 години

Аз пък съм силно за дигиталните издания, омръзна ми да колекционирам кутийки, а и в Ешопа винаги има намаления, вярно ексклузивите на Нинтендо по правило си държат цената дълго време, но чат пат пускат намаления, примерно Hyrule Warriors като излезе, ако си си купил друга Зелда игра, я получаваш с 15% намаление. Иначе лично аз за сега карам с една 32 Gb флашка и поне за сега ми стига.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Вчера излезе новината, че официалният вносител на Нинтендо игри в Гърция (Nortec май се казваше) спира да работи с Нинтендо от края на годината. Това сигурно ще означава край на стоките на Нинтендо в Техномаркет. Дано не важи за конзолите, а само за игрите.

Иначе да се ослушваме за намаления като тръгнат да разчистват стока.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Хъм, това не звучи особено добре - не, че имаха някакви милиони игри, или че бяха на добра цена, но все пак беше някакъв вариант да си намериш нещо. Все пак ако видиш нещо на добра цена се обади, и аз си търся все още някой неща. Примерно Mario Kart или онова Rainbow Kirby бих ги взел ако са на по-добра цена.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Абе, техното пускаха бая нинтендо неща на конурентни за Европа цени поне към пусковата дата. Бъндълът ми със зелдата дойде по-евтин отколкото беше в Зави/Амазон/Шопту тогава. Нямат навика да си актуализират цените, но в тяхна защита нинтендо заглавията и на запад държат цена. Сега ако и това ще секне, лошо.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

Te и без това не са вкарали една нова игра за Вии Ю или 3дс от месеци, дори Mario Maker нямат. Истината е че ако човек иска нинтендо игри трябва да си ги поръча от чужбина или да се надява някой друг да го е направил и да ги продава 2ра ръка.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Именно, уж вкарват някакви игри и те и Озон/Пулсар, но реално нито една от новите големи игри за платформата ги нямат. Разбирам да липсват някакви стари игри или малки third party, а тук говорим за Mario Maker, Splatoon и Yoshi Wooly World примерно. Тея са последните излезли големи игри на Nintendo, а практически няма откъде да ги купиш нови в България в момента.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Дидо, твоята Splatoon е от Озон, нали? И тя ли е от Нордек?

Ако се окаже, че Нордек зарежда и Техномаркет, и Озон, и Пулсар, това ще е много лошо за нас.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Ако има преордър на Project Zero в озон, свиркайте да не го изпусна. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ju1968 написа:Дидо, твоята Splatoon е от Озон, нали? И тя ли е от Нордек?
Мдам, моя Splatoon е pre-order от Озон, но как мога да разбера кой всъщност е вносителя? Огледах я, изглежда стандартна европейска версия, всичко е на английски отзад.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Смаш Брос от Нордек е на гръцки и английски отзад. A Link Between Worlds също. Явно Озон са взели Splatoon от друг вносител.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ахам, да, значи тея с гръцки отзад са от там, аз такива не съм купувал нови - мисля, че само твоите бяха такива.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 години

Напоследък, бая засичам бройки внасяни от Nordec, които са изцяло на Английски, но са без целофан и имат стикер с тяхоното лого прекаран отстрани на кутийката. Вероятно им слагат упътвания на Гръцки, може би вадят и точките за Клуб Нинтендо?...
Всички бройки на Razor's Edge из тукашните Техномаркети са така, мяркал съм и Link Between Worlds по същия начин, поне веднъж.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

И при мен смаша и линк бетвеен ворлдс е на английски/грътски изотзаде. Марио карт и new mario bros също. Само байонета е нормално ЕУ издание (от техномаркет пак) Така че технотата май не внасят само от нортек...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 2 седмици

Малко off,но някок дали няма да се сдобие с Darius edition-а за Switch.Пакета изглежда страхотен.Незнам дали съм чел правилно,но маи е само за JP.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 2 седмици

dra6ko_second_chance написа:
преди 2 седмици
Малко off,но някок дали няма да се сдобие с Darius edition-а за Switch.Пакета изглежда страхотен.Незнам дали съм чел правилно,но маи е само за JP.
Предполагам е това? https://www.play-asia.com/darius-cozmi ... /13/70c5fx

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 2 седмици

dra6ko_second_chance написа:
преди 2 седмици
Аз я имам. За момента поне е JP only, да, но се въртяха наскоро слухове, че може да се появи в eShop-а на запад.

Иначе колекцията е готина, менютата са изцяло на японски и не съм ги разръчкал всички, но съдържа няколко версии на "Darius" и "Darius II"/"Sagaia", които имат разлики из нивата. Включва и "Darius Gaiden" - за нея много хора се оплакаха, че имало доста lag, но на мен не ми направи такова впечатление. Падат чат-пат малко кадрите, но в никакъв случай не става до такава степен, че да не се играе.
Има по 4 сейв слота на игра, безкрайни кредити, разни филтри за екрана (които, честно казано, не съм ползвал). На телевизор се играе доста готино, предвид широкия екран на игрите. В portable mode е малко по-мъчно, но не и невъзможно. Всъщност, повече съм я играл в portable режим.

Малко ме издразни циганията на Taito, че оставиха конзолните портове като Exclusive само за колекционерското издание (фактически, то съдържа два пъти повече игри), което струваше към 40000 йени...Видях го в Япония, много исках да го взема, но не и за тия пари и се примирих със стандартното издание.

Иначе с тая липса на регионално заключване при Switch-а съм нападнал import-овете здраво. Play-Asia също се оказаха доста надеждни, няколко неща, които не открих в Япония взех от тях (Psikyo колекциите, англоезичното издание на "Kamen Rider Climax Scramble" и "Oniken+Odallus Collection", която е техен exclusive). Опаковат добре, пращат бързо, често имат прилични промоции и от няколко пратки само една докопаха митниците.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост