Sega Dreamcast

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Offtopic ferever!!

Мнение roBOпреди 9 години

От това което сте дали като заглавия за Dreamcast мисля ,че изпускате Sword of the Berserk: Guts' Rage
,а по междодругото на мен конзолата на SEGA ми е любимата конзола и като машина и като платформа за времето си :!:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 9 години

никой не я изпуска, дори и аз като фен на Berserk не успях да я изтърпя
PC mustard race

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 9 години

Sword of the Berserk си имаше проблеми, но не беше лоша. На мен поне ми хареса.

Що се отнася до Dreamcast-а като цяло - трябва човек да е много заклет фенбой за да каже, че конзолата не е фейл. Не само заради малоумията на SEGA. Класните ексклузиви са около десетина.
Моля Ви се, сигурно само N64 е по-зле от последните 15 години.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 9 години

За Дриймкаста не бях проверявал как стоят нещата, а единствените заглавия дето бях чувал за него бяха няколко пс1 порт-а - резиденти и темподобни, та затова може би го слагах в това поколение...

The Demon написа:Игрите които са "only on Dreamcast", всъщност са изключително малко. От тези които изброявате и Crazy taxi и Rez и Ecco, Skies Of Arcadia, Space channel 5, Virtua Tennis, Pahntasy Star Online.... и много други се появиха по другите конкурентни платформи. Да не говорим за виртуалните пазари, при по новите конзоли. На практика това се случи и с GameCube. Вече Wii-то му отне почти всички качествени ексклусиви. :D Resident-и, Метроиди... всичко.

На Dreamcast му остана май само Shenmue 1 и Jet Grind Radio. Поне само тези ми идват в главата първо. :)
За Cube-a ... Добре поне, че остана Paper Mario-то, Eternal Darkness, p.N. 03 и още няколко други заглавия на Нинтендо :) Но кой знае, ако дойде някаква суша при Wii-то може и тях да трансформират.
Пич, Wii-то е наследника на NGC, на него можеш да играеш самите игри, каква транформация, какви отнемания?! Все едно PS2 да е 'отнел' MGS от PSone?

:blue:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 9 години

Струва ми се, визираха се New Play Control (пре)изданията.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 9 години

Че то си има Paper Mario за Wii

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Мнение Sympoziumпреди 9 години

Не мога да се примиря с факта, че SEGA се провалят в най-креативния си период, всеки път когато преглеждам нещо по темата се ядосвам и натъжавам:(
Освен грешките, които допуснаха с миналите си конзоли, Липсата на DVD-rom и пиратството(което можеби е най-голямата грешка), сред причините за края на хардуера е великата иновативност на компанията! За съжаление невероятните игри, които са направили не могат да се оценят от булшинството геймъри.(Shenmue, Seaman, Jet Set Radio, Space Channel и много други). С тези игри SEGA правят не просто бизнес, а изкуство в гейминг индустрията, което е оценено главно в Япония и е крайно недостатъчно.

Вече няма SEGA такава каквато беше и не можем да очакваме промяна, в момента не могат да си позволят да творят, те просто трябва да продават!

Инересни линкове по темата.

IGN's History of Dreamcast

Happy 10th Birthday Dreamcast!!!

A Tribute To The PAL Dreamcast 10th Anniversary
- part 1
- part 2

The History Of Sega Dreamcast
- part 1
- part 2

Sega Dreamcast History

Peter Moore talks Dreamcast 10 years later
http://www.gamespot.com/news/6217053.ht ... Btitle%3B2

This Week in Video Game History #1
We celebrate the anniversary of the Sony PlayStation (PS1) and the Sega Dreamcast!
http://www.gamespot.com/ps/action/crash ... eo/6226782

Bernie Stolar Talks Dreamcast, Pranking Sony, and Being Booted from SEGA
http://www.kombo.com/article.php?artid=13608

Изключително интересно интервю с Бърни Столар бивш президент на SEGA of America.
Разкрива причината за зарязването на Dreamcast :?
http://www.bitmob.com/articles/qaa-form ... his-ouster

Едит: оказа се че интервюто в последния линк не е цялото, за това го замених с пълната му версия!

ОЩЕ

Dreamcast Was The First Modern Console
http://www.industrygamers.com/galleries ... console/1/

Peter Moore
9/9/99 Ten Years After
http://www.easports.com/blogs/itsintheg ... ears-after
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Най-новите игри за Dreamcast

Мнение The Demonпреди 8 години

Чудя се дали някой от вас следи Dreamcast сцената напоследък? Последните години излязоха доста нови комерсиални инди игри и някои безплатни такива. Изглежда зомби конзолата има още много да ни радва. :) Ако искате тук можем да обсъждаме последните интересни заглавия и тези които предстоят да излезнат. Наскоро опитах новото отроче на компанията NG:Dev.Team. Te са същите хора, които преди години издадоха Last Hope. Отново играта е за Neo Geo/MVS и Dreamcast.

FAST STRIKER

Изображение

Жанр - шутер
Година - 2010/2011

Трейлър

Сайт на играта

6 carefully designed stages
3 game modes: Original/Maniac/Novice/Omake
Maniac mode offers an elaborate scoring system with enough depth to provide hundreds of hours playtime
Up to 180 enemy bullets simultaneously on screen
40+ fully animated CGI enemies
6+ huge fully animated boss enemies
3D scrolling CGI backgrounds
Constant 60 fps
Dynamic difficulty rank system which kicks in for experienced players
Internet ranking via code

Supported Accessories (Dreamcast™) :
VMU
VGA (requires a VGA box) / LOWRES
S-VIDEO and RGB at 240p
Original pad
Arcade stick (buttons are fully customizable)

REGION FREE / 60hz both NTSC and PAL60

Нормалното издание струва 32 евро, а специалното десет повече. Разбира се може да я изтеглите от някъде, но е супер яко, че още се продават такива неща. Малко я поиграх и не е лоша. Графиката разбира се, за Dreamcast не е кой знае какво, но пък за MVS е една от най-добрите. Ако не се лъжа, това е най-голямата касетка за системата и на сайта може да видите че струва 400 евро. :) По някакъв много интересен начин се изпозва пререндвана графика и на места ми изглежда като 3D. Наистина много добро постижение. Самият геймплей е зарибяващ. Има и онлайн ранкинг система. Като свършиш играта ти дава код, който да запишеш в сайта. Бих похвалил хубавата музика и големите босове. Има 4-ри режима на игра, които са наименовани като трудности, но всъщност се различават като начин на игра и точкуване.

За Dreamcast напоследък излизат само шутери. Ако продължава така, конзолата е на път да бие Saturn по цифри на издадени заглавия. Ще ми се да видя игри и от други жанрове вбъдеще.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Най-новите игри за Dreamcast

Мнение BardoSoreпреди 8 години

След като човек е видял и играл последните игри на Cave, тази седи малко нелепо :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Най-новите игри за Dreamcast

Мнение The Demonпреди 8 години

Това разбира се е така. :) Дори само за Dreamcast, човек може да си намери 5-10 други по-добри, какво остава за другите конзоли. Освен това, от колко представителя на този жанр реално имаш нужда. 10 са предостатъчно и за хардкор геймър. Самата игра всъщност е доста играема и приятна. А графично наистина е постижение, особено за платформа на 20 години, като Neo Geo. Това е третият порт за Dreamcast на NG:Dev.Team. (Името им предполагам че идва от Neo Geo Developers Team и интересното е че са германци). Този жест който правят към платформата е безценен. Играта може да се купи основно онлайн (от сайтове като playasia и др.), но вижте една интересна снимка.

Изображение

Това е реклама в гейм магазин в Токио и на екрана се върти трейлъра на Fast Striker. :) Естествено това е прецедент и вероятно магазина просто е заредил няколко бройки и се опитва да е кул. :wink: Но важното е друго. Последните игри на GD-Rom бяха Triggerheart Exelica и Karous. Sega прекрати официалните издания със спирането на формата. Но въпреки това online и други магазини проявяват интерес към CD независими издания за DC, което значи че това не е краят.

За любопитните които искат да разберат какво представлява пакета:

Филмче от фен който го разопакова (Единствената игра за DC издадена 2010, въпреки че всички са я получили 2011-та :D )

Както се вижда, нищо особено. Специалното издание има само бонус диск със саундтрака и по различна опаковка. Но интересното нещо не е това. Играта има цветно ръководство. Това на фона на смешните черно бели книжки за PS3 е много. :) За съжаление тези продукти се произвеждат по 2000-3000 бройки макс + евентуален second print 500 бройки. Това е горе долу бройката в която издават игри на български у нас. Става въпрос за много тесен пазар и почти никаква печалба. За сега е невъзможно компании като Cave да се впуснат в такъв проект.

MVS :)

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Прекратените заглавия за Dreamcast

Мнение Chakanпреди 7 години

Untitled "Chakan: The Forever Man" sequel

Играта се е заформяла да бъде невероятна, ако трябва да вярваме на думите на продуцента. Голяма част от нещата обаче са отишли в Blood Omen 2.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Прекратените заглавия за Dreamcast

Мнение BardoSoreпреди 7 години

Бах тоз клип, поне да бяхме видяли нещо!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

Понеже се чудя да взема ли Дриймкаст, освен Shenmue (даже 2-ра част я има за xbox1) други яки ексклузиви има ли за конзолата ? Jet Set Radio ще излиза ХД скоро, така че не се брои, та друго остава ли като причина за взимането на Дриймкаст ?

VergAllmighty
Console Ninja
Console Ninja

Мнение VergAllmightyпреди 7 години

Кажи-речи всичко струващо си са го преиздали за една или друга платформа мисля. Skies of Arcadia я има за GameCube, House of the Dead за Wii, ChuChu Rocket за GBA/iOS/Android, Sonic Adventure-ите очаквам и за тостери да ги пуснат скоро. Мисля, че първата част на Space Channel 5 така и не я портнаха, все виждам само 2рата по някаква причина.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 години

Не и двете ги има за PS2. В америка са 2 в 1, а в европа поотделно. Dreamcast си е символ на една епоха. Притежава много от качествените игри през тези години, но не бих казал, че успя да задържи кой знае какви ексклузиви. Това говори за качеството на игрите. Толкова са добри че постоянно ги портват. :) Разбира се могат да се изброят 10-20 струващи си заглавия, които са само за DC. Така наречените скрити хитове, които не са станали популярни сред народа, но въпреки това си струват. Мисля че заглавия като Il Bleed, Blue Stinger, D2, Maken X, Carrier не са никак лоши, въпреки недостатъците си.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

По скоро са ги портнали като са усетили накъде духа вятъра - ако не бяха фалирали доста екслузивни игри щеше да има които в последствие са излезли за другите три платформи .

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Дриймкаст взимам най-вече заради Shenmue-тата, просто съм голям Yakuza (Ryu Ga Gotoku) фен. Отдавна исках да изиграя тези игри. Като бойна система от това което съм гледал ще ми се сторят много дървени, особено на фона на мега яката Yakuza 4, но какво пък :-)
Също и Power Stone 2 знам че е страхотна за 4 човека ( верно има я портната и за ПСП, но идеята на играта е само и единствено за 4 човека мулти :-) )
Иначе повечето важни игри верно ги има и за други платформи.
Ikaruga - за Геймкуб
Crazy Taxi за пс2 и геймкуб (въпреки че за дриймкаст е с най-високи оценки)
Sonic Adventure - за много платформи :lol:
Jet Set Radio и то ще излиза сега на ХД
Направо не знам какво остана... Ако се сещате ексклузиви, или заглавия които вървят на Дриймкаст по-добре от другите платформи, пишете.

А относно Shenmue-тата, има ли вариант на Дриймкаст да ги играя с японско озвучаване и английски субтитри и всичко останало в играта също на английски ? Ако има такъв вариант някой да ми посочи кой регион е играта (или евентуално някав пиратски рилийс така).
Също четох и че Шенму-тата са орязани в пиратския им вариант, особено 2-ра част. Надявам се да мога да ги намеря оригинални на приемливи цени.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

andycole написа:Дриймкаст взимам най-вече заради Shenmue-тата, просто съм голям Yakuza (Ryu Ga Gotoku) фен. Отдавна исках да изиграя тези игри. Като бойна система от това което съм гледал ще ми се сторят много дървени, особено на фона на мега яката Yakuza 4, но какво пък :-)

Направо не знам какво остана... Ако се сещате ексклузиви, или заглавия които вървят на Дриймкаст по-добре от другите платформи, пишете.

А относно Shenmue-тата, има ли вариант на Дриймкаст да ги играя с японско озвучаване и английски субтитри и всичко останало в играта също на английски ? Ако има такъв вариант някой да ми посочи кой регион е играта (или евентуално някав пиратски рилийс така).
Също четох и че Шенму-тата са орязани в пиратския им вариант, особено 2-ра част. Надявам се да мога да ги намеря оригинални на приемливи цени.
Му-тата ги играх на японски с японски субс, после на английската версия, мисля че беше на английски всичко и много ме дразнеше , че не мога да си пусна да ми дрънкат на японски, особено на 2ра част, че беше доста весело работника дето ти помага на кея за работата, как ти дава командите... :)

Space C 5 vol 2 на японски също е доста по добре от английските версии, там субовете май бяха на инглиш..

при Шен Му тръпката е друга, няма как да я сравняваш с Якудзите... да не говорим, че някой от битките с QTE са мега култ , и пропускайки различни моменти комбинации, пълната сцена от боя става разнообразна и доста различна... последните 2ч игра от 1ницата или 2ката не помня в коя от двете беше любимата ми битка в която ползваш и QTE, я преигравах няколко пъти... май беше 1...

също така има един кратък диск на Шенму, където трябва да спасиш президента на СЕГА, не помня как се казваше "what is shenmue" или нещо от тоя сорт.. други готини игри за ДЦ Border Down, Virtua Tennis 1 u 2, Metropolis Street Racer (1вия Project gotham), F355 Challenge , Sword of the Berserk , Rival Schools 2, Quake 3 Arena, Soul Calibur, Tokyo Xtreme Racer 1 u 2, Daytona USA, Phantasy Star Universe 1 u 2, Grandia 2... игри доста стига да си се играят... Samda de Amigo , Virtua Athlete, Dead or Alive 2 (не орязаната версия, на пс2 бе не както трябва), Dragon Riders беше готино рпг.. Evolution 1 u 2, Puyo Puyo DA, Record of Lodoss war

мен ме е qд за 3-4 игри, най малко, (не ги помня вече повечето игри) който бяха само на японски, а някой искаха микрофони или клавиатури, като Seaman, продължението на Сакура Войните от Сатурна, едно яко Джей РПГ Sega gaga или нещо от тоя род..

едно яко РПГ имаше в което еволюираш от попова лъжичка ли кво беше, нещо от тоя сорт до по висши форми, но хич не помня как се казваше.. Evolution нещо имаше пак в името ма не е горното.. я да видя в нета ще намеря ли как се казваше... Seventh Cross: Evolution му е името , има и едно не лошо Time Stalkers.

има и други, някой ги спомена и Демона..

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Благодаря за списъка.
Пробвах, подкарва ми пиратски игри дори и без Утопиа буут диск. Да, обаче като пусна НТСЦ версии ми дава в началото да избирам между 50 и 60 хз (странно, на всякви други конзоли американските версии си ги пускаше директно на 60 хз). Записах пиратски Power Stone 2, на 50 херца тръгва, 60 херца не тръгва (тв-то си има нтсц) Да не би европейският дриймкаст да ми подкарва игрите само на 50 херца ? Ако е така това е сериозен проблем, с 17 % по-бавни са.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

andycole написа:Благодаря за списъка.
Пробвах, подкарва ми пиратски игри дори и без Утопиа буут диск. Да, обаче като пусна НТСЦ версии ми дава в началото да избирам между 50 и 60 хз (странно, на всякви други конзоли американските версии си ги пускаше директно на 60 хз). Записах пиратски Power Stone 2, на 50 херца тръгва, 60 херца не тръгва (тв-то си има нтсц) Да не би европейският дриймкаст да ми подкарва игрите само на 50 херца ? Ако е така това е сериозен проблем, с 17 % по-бавни са.
ммм щом ти дава да избираш, значи пускаш на 60.. ако имаш проблеми с това значи е нещо от тв-то или самата конзола... това го помня, защото моя тв си е с 60херца, а другия ми е 50 и там не можеше да се играят някой игри, защото искаха 60 херца, или май дори и да се пускаха някой като Рейман бяха черно бели без музика, нещо от тоя сорт със скачаща картина също.. никога не съм пускал игра на 50херца (на тв-то ми което подържа на 100% -60 такива )... запиши Рейман 2: the great escape и Soulcalibur и виж как ще се държат със херците, тези двете работят на 60х , СК има за смяна и на 50 мисля.. Реймана не помня имаше ли смяна.. a пък може и пауърстона да работи случайно на 50 само.. но ме съмнява, тествай с другите 60херцови..

а за утопия или не, игрите който тръгват без нея, са европейски, за останалите версии ти я иска, нтсц джапан.. ако играта е нтсц или J и тръгва без да вкарваш диска на утопия, значи някой е вкарал утопията в самия диск т.е ако имаш игри дето тръгват с утопия има чалъм да ги направиш без допълния диск. Имаше определен брой игри при който не може да го направиш този чалъм защото игрите са големи и дори орязани и пак запълват целите дискове, дори и дискове с повече от 700мб... като напрамер помня берсеркера искаше около 820мб диск, а Sega Rally дори беше с махната музика(така и не се намери рипната версия с музиката) за да може да се рипне на цд... тоя GD+rom стандарт беше тръпка :)

btw за шенму имаше и един диск project bеrkley
, но това при корала го гледах оригинал, интересно не съм го намирал едно време пиратско мисля.. намери си и ето това
VF History :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост