Sega Dreamcast

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение andycoleпреди 7 години

Е тв-тата са нови, поддържат 60 хз със сигурност, все пак всички игри на други конзоли ги играя на 60 хз. Може би е от антенният кабел, той да не поддържа 60 хз ? Както и да е, скоро ще гледам да се снабдя с кабел с чинчове или да се надяваме РГБ скарт кабел. ВГА за дриймкаст е твърде скъпо.

Между другото вижте, Дриймкаст пусната с конвертор с компонентен кабел и Шенму ъпскейлнато на 720 п.
Вижте от 4:48 нататък, гледайте на настройки на youtube 720p и на цял екран :-)
Разликата е колосална. Дори експериментирайте, при сцената на която момичето тича - от 4:54 нататък като натиснете пауза ще видите - от ляво всичко се замазва заради движението, а от ляво картината стои перфектно.

Иначе ще си взема сега празни дискове за записване, 800 мб дискове ли да търся, или и 700 ще свършат работа ?

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

700мб но да речем си вземи няколко с повече за всеки случай да имаш с над 700мб , повечето игри са под 700 някой са резнати за да се съберът точно за 700, а някой както и да ги режат над 700.. и като теглиш рипове, търси без утопия да са, поне 20тина който 1во ми бяха с утопия, после ги намерих без, така че треа да ги има.

не знам за кабела, моя беше антенен, но даваше смущения, по късно си намерих с чинчове, за да не ми прецаква картината, но не знам да имаше проблеми за херците, най вече проблемите бяха от ТВ-тата, носил съм ДЦ из познати и повечето Тв-та тогава бяха 50хз и праиха проблеми.. СК поне имаше смяна за 50 и поне нея я джиткахме..

а и това, че имаш чисто нов тв на 60хз нищо не ти гарантира, новите технологии все повече и повече губят съвместимоста със старите технологии.. пробвай на друг ТВ 60 хз да не е плосък тфт и тн. и виж там дали работят на 60, ако имаш проблеми с рейман 2 и СК, след като тестваш на твоя.. бтв като нищо и от кабела може да се окаже, но пак заради ТВ-то.. виж и дали ти прави контакт както трябва кабела с конзолата, аз там на едния дреамкаст го имам тоя проблем, не прави контакт и дава черно бяло и без звук.. или пък нещо в самата конзола да се е прецакало, все пак са старички вече.. при мене 2рия ми е заливан я с кафе я с нещо друго, но бачкаше, за тва и го взех за 20кинта преди години..

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Не е от тв-тата, пробвах също и на тв с кинескоп, което има 60 хз пак не ми изкарва нищо. То по принцип ако няма 60 би трябвало да извади черно бяла картина де.
Иначе защо да тегля Исо-та които са без утопиа ? С какво са по-добре от тези, за които ми трябва утопиа диска?

Тегля игри от blackcats-net, но там са само по 1 или макс 2 версии. Я кажи някав сайт за дърпане на игри.

А и още нещо.
Като започна да си взимам от ebay разни оригинални американски и японски версии ще ми тръгнат ли на европейския Дриймкаст ?

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Ако не тръгват, пускаш за секунди Utopia boot disc и готово :wink:
Погледни за игри и в dcisozone.com

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

andycole написа:Не е от тв-тата, пробвах също и на тв с кинескоп, което има 60 хз пак не ми изкарва нищо. То по принцип ако няма 60 би трябвало да извади черно бяла картина де.
Иначе защо да тегля Исо-та които са без утопиа ? С какво са по-добре от тези, за които ми трябва утопиа диска?

Тегля игри от blackcats-net, но там са само по 1 или макс 2 версии. Я кажи някав сайт за дърпане на игри.

А и още нещо.
Като започна да си взимам от ebay разни оригинални американски и японски версии ще ми тръгнат ли на европейския Дриймкаст ?
без утопия е по-добре, защото не си играеш да пускаш постояно утопията едно на ръка, сайтове не знам, вече ги няма, днеска проверих да ти дам един от който теглих миналото лято сатурн игри, имаше и за дц, но сайта са го махнали.. така или иначе, дц игрите който съм теглил бяха от DC+ hubs, 2003,4та, там се запознах и с един от рип теамовете, който ме светнаха как се рипват оригиналните дискове, там им беше базата за размяна, сигурно, ако работи програмата, все още може да се намират хъбове с хора дето шерват игрици..

другия вариант е да намериш някой познат с насъбрани дискове и да записваш от него, ако му работят все още..

както Боби написа, утопията ти е ключ към нтсц джапан игрите, дори и оригинални.. бтв имаше и некъв диск, с който може да пускаш псх игри....

а и да не забравя освен код вероника, има и резидент 2 и 3 за ДЦ с преработена графика.. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Разбрах какъв е проблемът. Ако пускам ПАЛ версия с избор за 60 хз, като избера 60 хз си е нормално - на цял екран и пълната скорост. Конзолата ми е европейска и като пусна НТСЦ (американска или японска игра) странно защо подкарва играта в режим 50 хз директно ( а НТСЦ игрите по принцип са си 60 хз, без опция за 50/60) и има черни ленти отгоре и отдолу.
Четох в нета доста по темата, проблемът е масов и има много теми. Уж се решава с разни пачове и програми, но като гледам всяка игра си искала собствен пач и тнт. Имало и буут дискове за избор на регион, но пък действали за не всички игри. Като гледам повечето хора съветват направо да се взима американски Дриймкаст, за да няма ядове.
Аз ще гледам да намеря игрите които ми трябват в Пал версия, поне при тях като пусна 60 хз всичко е перфектно. Жалко че в блаккетс повечето игри са НТСЦ.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 години

Аз навремето като имах PAL дреймкаст си ги теглих само европейски. Подсетих се това което говориш, защото за игри като IKARUGA дето са само NTSC ще ти трябва пач за 60 херца. В http://www.underground-gamer.com/ има всички версии, пачове, пачнати и т.н. Не знам дали имаш акаунт.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

The Demon написа:Аз навремето като имах PAL дреймкаст си ги теглих само европейски. Подсетих се това което говориш, защото за игри като IKARUGA дето са само NTSC ще ти трябва пач за 60 херца. В http://www.underground-gamer.com/ има всички версии, пачове, пачнати и т.н. Не знам дали имаш акаунт.
Току що си направих акаунт и пуснах да се дърпат разни игри от една колекция с пал заглавия 100 гб е цялата. В този торент сайт като гледам лесно банват, не знам как ще поддържам коефицент със скапания ми БТК ъплоуд. А къде са пачовете и пачнатите версии, за които говориш, погледнах Икаруга и я има само обикновена нтсц версия. Къде има ръководство за това как се слагат пачовете и къде са пачовете изобщо ?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Ми те са малко разхвърляни и забутани по някакви пакове, ама ако преровиш DC раздела ще ги намериш.
Например тези:
http://www.underground-gamer.com/details.php?id=15668
http://www.underground-gamer.com/details.php?id=48721

Почти всички игри имат Пал версии, така че говорим за няколко игри. (предимно японски) В това http://www.underground-gamer.com/details.php?id=5857 има една папка convert. В нея се намира програмка наречена Pal Patcher. С нея можеш да оправяш разни игри, сред които и Ikaruga. На мен обаче нещо ми се прецака записвачката и отдавна не съм си играл с тези неща. По натам ще почна пак да си записвам, ама за момента съм оставил Dreamcast-a да си почине. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

А с каква програма записвате дискове. Аз записах над 20 диска с Disc Juggler , от които ми чете само 7-8. Не вярвам да е от оптиката, тъй като тези които тръгнат си ги чете добре, имам и оригинални и тях ги чете добре, а някои въобще не искат да тръгнат. Не тръгват и с утопиа буут диск. Би трябвало да е от записвачката, на 6-7 години е и е използвана адски много, и на Геймкуб игри ми прави проблеми вече.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

andycole написа:А с каква програма записвате дискове. Аз записах над 20 диска с Disc Juggler , от които ми чете само 7-8. Не вярвам да е от оптиката, тъй като тези които тръгнат си ги чете добре, имам и оригинални и тях ги чете добре, а някои въобще не искат да тръгнат. Не тръгват и с утопиа буут диск. Би трябвало да е от записвачката, на 6-7 години е и е използвана адски много, и на Геймкуб игри ми прави проблеми вече.
темата дискове и записвачки е доста дълга, записвачките така се правя че след 2-3год като цяло да ги сменяш, защото фирмуера остарява, а партидите дискове се правят така че да се чупят и да купуваш нови и нови дискове и нови записвачки...

игрите, който пишеш зависи от имидж файла им... на Д Ж имаше специални настройки, иначе аз записвах с Неро, Д Ж, Клоне ЦД и още 2 дето не ги помня вече... но най вече с нерото... ако не ставаше с него, тогава ползвах определената програма в зависимост от имиджа ...

скивай тая тема също има разни постове и за ДЦ писане viewtopic.php?f=42&t=235

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Почти всички игри, които се намират са .cdi формат и могат да се записват само с disc juggler. Странното е че след като си смених записвачката пак някои игри не ми ги подкарва, колкото и пъти да ги записвам. Тоест подкарва ги, но ги отчита като аудио диск. Тези, на които се цъка overburn и тях не ги подкарва, нелицензираната версия на диск джъглър позволява записване само на 700 мб дискове. Я споделете, .cdi формата с каква друга програма може да се запише ? Имате ли проблеми с игри, които ви ги отчита като аудио диск.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

Ако не си спомням грешно, май можеше с DVD Decrypter.
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Имаш много лош процент на успешно записаните дискове. И на мен чат пат някои ми излизат като аудио дискове, но се случва много рядко. 1 на 15-20 и то някакви странни версии. Имаше някакви настройки на disc juggler, но на различни места съм виждал различни настройки. А и както и да ги запиша все ми тръгваха, дори на дифолт настройките. (затова спрях да се интересувам от точните настройки) Нямам представа от какво може да е... :roll: На мен всичките са ми до 700 мб, рядко записвам с овърбърн. А и disc juggler-а (не платената версия) автоматично записва на най-бавната скорост, така че не вярвам в това да е проблема. Аз предимно записвах с една CD записвачка на Teac и по рядко с една NEC-sony. Носителите са ми Verbatim (произведени в индонезия), ако това може да помогне. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

С новата записвачка от 20 записани диска ми тръгнаха 16... но си остават разни рилийси, които не мога да ги подкарам. Мисля че е от големината, четох че файлове над 775 мб не ги поддържа за оувърбърн неплатената версия на диск джъглър.
Не мога да подкарам пал версията на Соул Калибур 1 (искам нея, за да мога да си избера 60 хз, американската версия ми я подкарва директно на 50 хз, защото европейският ми дриймкаст я разпознава като европейска игра)
Иначе днес най-накрая ми дойде s-video кабела за Дриймкаст и най-накрая започнах да превъртам Shenmue - нещо което се каня да направя от години :cheers:
И да добавя, възхитен съм от картината която Дриймкаст показва с с-видео кабел. Разликата от обикновен кабел с чинчове е огромна. Не знам дали е заради самата конзола, но досега всички по-стари конзоли съм си ги навързвал само с РГБ кабели или компонентни кабели, е, s-video-то на Дриймкаст вади дори по-добра картина от някои РГБ кабели, няма никакво назъбване и трептене на картината.
Иска ми се да имам и някое качествено РГБ за Дриймкаст, за да направя сравнение, но не вярвам да е по-добре от това. Някой ден ще се изръся за VGA :-)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Радвам се, че най-накрая си добарал кабела и цъкаш вече.
DC-то има страхотен сигнал с RGB. По-добър от на PS2, но може би все пак по-лош от на бокса.
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

При пс2 истината е компонентен кабел. Дори и за игри без прогресив скан вади по-добра картина от РГБ.
Относно РГБ кабелите, всичко зависи от качеството им. Имал съм поне 6-7 различни ргб кабели, някои са вадили кристална картина без грам назъбвания, смущения и тнт, а други са вадили сериозно назъбване, само сигнала им е бил РГБ, но като назъбване - почти като АВ кабел.

btw доста игри тествах за Дриймкаст, прави впечатление добрият избор от 2д двубои, но с този пад са почти неиграеми. Трябва си аркаден стик за Дриймкаст, който пък е голяма рядкост и е доста скъп ( а и предполагам и да се намери ще е амортизиран).
Намерих си и официален vibration pack за Дриймкаст, обаче като се постави в пада, заедно с вму, контролерът става доста тежък. Вибрацията е доста неадекватна, на много игри не е използвана както трябва, а на crazy taxi е толкова силна, че направо откача ръцете.

Имам 4 пада за дриймкаст, препоръчайте заглавия за 4ма.
Засега знам -
Power Stone 2 - това ще се играе много със сигурност, изглежда ми по-забавна и от super smash bros
Chu Chu Rocket - някакъв пъзел е, не знам доколко ще зариби и дали на другите ще им се занимава да го разучат
Virtua Tennis 1,2 - много добри тенис игри, даже ми допаднаха повече от новите тенис симулатори за Пс3 (на които съм играл само демотата де)
DoA 2 - не се кефя на поредицата, освен това играта я има и за пс2
Sonic Shuffle - Нагло копиране от страна на Сега на Mario Party поредицата, още не съм видял мини игрите, дано са забавни.

Това е, за други не се сещам, препоръчвайте :-)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

andycole написа:Virtua Tennis 1,2 - много добри тенис игри, даже ми допаднаха повече от новите тенис симулатори за Пс3 (на които съм играл само демотата де)
Srsly... защо при толкова игри някой би си губил времето 2012-та с тенис игра за дриймкаст? :blue:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Щото наистина са по-яки от актуалните. :wink:

В момента не се сещам за много игри, но в главата ми изскача Zombie Revenge. Ако помня правилно беше сравнително забавно и имаше кооп за 2-ма или 3-ма.

Иначе в Power Stone-а е истината. :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos написа: защо при толкова игри...
Ми отговорът го търси в темата за убиването на офлайн мултито при конзолите, която ти пусна :wink:
Просто сегашното поколение конзоли (с няколко приятни изключения за Wii) не предлага достатъчно яки игри за събиране на 4 и повече геймъри с джънк фууд и бира.
Затова за целта най-добри остават:
Mario Strikers, Mario Party 4,5,6,7, Super Smash Bros, Mario Kart за Nintendo Gamecube
Crash Bash, Crash Team Racing за PSX
Power Stone 2 за Dreamcast
Bleach Blade Battlers за Ps2
И тнт де, при старите конзоли имаше голямо разнообразие.

Та обратно по темата, Virtua Tennis 1 и 2 са страхотни игри, не очаквах да се зарибя толкова по тенис игри на 10+ години :-)
Последна промяна от andycole на 20 май 2012, 14:52, променено общо 1 път.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост