Sega Dreamcast

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение Rinaldoпреди 7 години

andycole написа:
Та обратно по темата, Virtua Tennis 1 и 2 са страхотни игри, не очаквах да се зарибя толкова по тенис игри на 10+ години :-)
евала :) най добрите тениси :) +1

като ги врътнеш, пробвай Virtua Athlete 2000 или нещо от сорта беше ...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Не, не не не не, аз питам защо човек би играл в 2012г ТЕНИС игра за ДРИЙМКАСТ САМ ВКЪЩИ. Отговора не мога да го разбера, иначе го прочетох...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

epedos написа:Не, не не не не, аз питам защо човек би играл в 2012г ТЕНИС игра за ДРИЙМКАСТ САМ ВКЪЩИ.
Имам 4 пада за дриймкаст, препоръчайте заглавия за 4ма.
Засега знам -
.... Virtua Tennis
Просто сегашното поколение конзоли (с няколко приятни изключения за Wii) не предлага достатъчно яки игри за събиране на 4 и повече геймъри с джънк фууд и бира
За мулти ги тества.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

andycole написа:Та обратно по темата, Virtua Tennis 1 и 2 са страхотни игри, не очаквах да се зарибя толкова по тенис игри на 10+ години :-)
Riiiiight, тествааа :lol:

Успех да намериш 3ма съмишленици в Пловдив да цъкате ВТ1 :P

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

epedos написа:
Успех да намериш 3ма съмишленици в Пловдив да цъкате ВТ1 :P
Още тази сряда или четвъртък ще се събираме в нас за Dreamcast day :lol: За power stone 2 съм сигурен че ще се зарибим, а за Virtua Tennis, какво пречи да се пробва. Всяка седмица играем Pes по двойки и разни други офлайн мултиплейър игри, затова питах и за Дриймкаст заглавия за 4ма. Надявам се че Sonic Shuffle ще е забавен като Mario Party игрите.

Иначе стигнах на Шенму до втори диск, може би по средата. Много ме зариби играта. Представям си ако я бях играл през 1999 как щеше да ми се види, графично отнася всички игри от онова време. Даже като графика ми се струва и по-добре от първите две Yakuza игри за пс2, които на всичко отгоре са излезли 4-5 години по-късно. Единствено ме дразни че Shenmue 1 по подобие на Yakuza 1 за европа и Америка няма избор на японско озвучение. В Якудза 1 английското поне беше прилично, докато в Шенму на места е просто абсурдно, като от треторазряден филм. А просто като знам японското озвучение колко допринесе за атмосферата в Yakuza 2,3,4 направо ме е яд че играя Shenmue по този начин. Доста се потопих в атмосферата иначе, играта в началото ми се стори леко мудна де, но свикнах, а вече не мога да се откъсна от играта.
Шенму 2 като гледам май ще се взима оригинално, тъй като пиратските версии са доста орязани, докато на Шенму 1 намерих вариант който е рипнат без орязване.

btw както решиха да пускат HD ремастър на Jet Set Radio, като нищо може да се пръкнат и HD Shenmue-та, гледах че на доста места спекулират, даже човек от Sega намекна за такова нещо. От тази гледна точка се чудя дали да почакам такова нещо или да си взема игрите оригинални за Дриймкаст.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 години

Наслаждавай се на детайла с който са направени двата квартала и пристанището. Няма друга такава игра, за времето си, дори на конкурентните платформи. Даже години след това. Не бързай, разгледай всичко, опитай от всичко. :) Аз преди година минах Shenmue 1 и направо ме разби. Бие Yakuza по реално пресъздаване на локации. Само битките са ми малко дървени в сравнение с якузата. :) На мен те първа ми предстои да опитам двойката. Искаше ми се да е пак в Япония, обожавам тази страна и Shenmue беше като някаква виртуална разходка. Някъде бях гледал снимки на реалният град и много си приличаха.

Edit: Много ме е яд че тия онлайн глупостите от Паспорт диска вече не работят. Имам много специални кенчета за награди. :-)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Някой ден като отида до Япония дано да успея да посетя квартала от Йокосука от Шенму 1, Кабикучо (прототипът на Камурочо от Якудзата) в Токио, както и локациите от Осака и Окинава :lol:

The Demon, знам че си фен на ДоА-та, можеш ли да ми намериш линк с пачната DoA2: Limited Edition за Дриймкаст с пач да върви на 60хз на европейски Дриймкаст (знам че се води NTSC-J ) , искам да я сравня с пс2 версията на ДоА2, че на различни места пишат че за Дриймкаст е по-добре, на други за Пс2, искам сам да си направя сравнение :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Така и не намерих начин да подкарвам NTSC и NTSC-J заглавия на европейския ми дриймкаст на 60 херца. Дразнят ме черните линии отгоре и отдолу и това че игрите вървят по-бавно. Тегля европейски версии, доста от тях имат избор между 50 и 60 херца и като избера 60 всичко е ок, но при американските и японските версии не мога да се оправя, дори и с пач програмите.
Има един диск DC-X с който уж избираш на колко херца да вървят игрите, но не работи с пиратските нещо, май е само за оригинални импорти.

Чета че ако си взема vga-box ще реша проблема, тъй като с ВГА игрите вървяли директно на 60 херца без значение какъв регион са и конзолата от какъв регион е. Чудя се дали си струва, доста е скъп аксесоарът, а важните игри като Shenmue 1,2, Rez, Sonic Adventure, Crazy Taxi, Virtua Tennis, Power Stone 2, Jet Set Radio, Space Channel 5 имат 60 херца при европейските им версии и ги подкарвам добре. Някои като Blue Stinger, House of the Dead 2, Zombie Renvege например нямат.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Чак сега разбрах какъв ми е бил проблемът със записването. Някои по-големи исо-та са проблемни с опцията оувърбърн на 700 мб дискове и или не тръгват или ги разчита от 4-5 опит. Презаписах игрите на дискове по 800 мб Вербатим и всичко тръгва от раз.
Сега си записах и Shenmue 2, уж най-добрият рип, без орязана музика и качество на музиката и без свалено качество на кът сцени, без премахнати текстови пасажи и с най-малко орязан говор. За съжаление пак е гадно така, на места озвучението при говор е запазено, при всички кът сцени и важни моменти също, но при доста от разговорите с хора по улицата е премахнато напълно и седи само текста. Иначе друго не е рязано от играта, но това дразни доста. Чудя се да я играя ли така или да се ръся 130-140 лв за оригинално копие. Мамка му, златна е тази игра бе да му се невиди, не може ли да се намери на човешка цена ? Особено ако си я купя втора ръка за Дриймкаст и до няколко месеца пуснат ХД колекцията, за която доста се спекулира че ще има, направо ще се изям от яд.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

andycole написа:Мамка му, златна е тази игра бе да му се невиди, не може ли да се намери на човешка цена ? Особено ако си я купя втора ръка за Дриймкаст и до няколко месеца пуснат ХД колекцията, за която доста се спекулира че ще има, направо ще се изям от яд.
Ами, скъпотия е. Исках да си я взема от Япония, но не се прежалих с 50 евро, защото я имам за бокса (за него микро-мозъците само двойката пуснаха). Единицата е 2 евро, настаро двойка под 40 и нещо няма. :shock:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа: но не се прежалих с 50 евро, защото я имам за бокса (за него микро-мозъците само двойката пуснаха). Единицата е 2 евро, настаро двойка под 40 и нещо няма. :shock:
На мен ми трябва Европейско Shenmue, а то е още по-рядко и скъпо от японското и на всичко отгоре малкото бройки в интернет все са от Грейт Бритън.
Кви ти 40 евро, по 50 паунда трудно са намира даже, с доставката ще ми излезе 140 лв. Много е мамка му.
Я някой който го е изиграл да каже дали играта е толкова добра че да си струва тези пари, или по-добре да я играя пиратска и да преглътна че на доста места диалогът няма да е озвучен ?
За бокс1 е озвучена на английски, което е минус, а и не може да се ползва сейва от Шенму1, който прехвърля предметите и научените удари.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Не само говор липсва при пиратските издания, ами на места и съпътстващата говора музика, която е ключова при разговори с определени герои. Но и цената на истинските копия е доста висока... :? Аз лично бих си я взел все пак, ако имах парите! Това е една от малкото игри, оставили трайна следа в игровата промишленост и които си заслужават да ги имаш в колекцията си в истинското им издание, макар и да са стари. :yes:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

andycole написа: На мен ми трябва Европейско Shenmue, а то е още по-рядко и скъпо от японското и на всичко отгоре малкото бройки в интернет все са от Грейт Бритън.
Кви ти 40 евро, по 50 паунда трудно са намира даже, с доставката ще ми излезе 140 лв. Много е мамка му.
Я някой който го е изиграл да каже дали играта е толкова добра че да си струва тези пари, или по-добре да я играя пиратска и да преглътна че на доста места диалогът няма да е озвучен ?
За бокс1 е озвучена на английски, което е минус, а и не може да се ползва сейва от Шенму1, който прехвърля предметите и научените удари.
Изиграй я пиратска на хакнат бокс - поне не е орязана версия. Играта в никакъв случай не струва толкова. Дори си мисля, че има сериозна надежда за Хай Деф - в духа на модерното напоследък доизцоцване. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Играта в никакъв случай не струва толкова.
Благодаря за отговора, това ме интересуваше. Сега гледах една оферта в ибей за около 140 лв и аха да я взема.
Изиграй я пиратска на хакнат бокс
Е не ми се купува хакнат бокс1 за една игра, това е конзолата с най-малко свестни ексклузиви евър. То освен Panzer Dragon Orta, Conker: Live & Reloaded и Ninja Gaiden Black (която излезе в с пъти по-добър вариант на пс3 - НГ сигма 1) друго почти няма.
Май ще я играя пиратска на Дриймкаста, говорът е запазен на всички важни места(и то на японски), а на другите ще чета текста.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Брато, ако ще даваш такива пари за игри по-добре си закрий пейпала преди да си го ползвал, че не те виждам...

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Добре, разубедихте ме :lol: Ако започна да правя по 5000 лв на месец ще си я купя тогава :lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

http://www.gamerzines.com/xbox/news-xbo ... ished.html
An HD port of Shenmue is indeed heading to Xbox Live Arcade and PlayStation Network, and development on the title has been “finished for well over a year”, according to an industry source speaking to GamerZines.

Our source, who wishes to remain anonymous but does have ties to SEGA, told us that “Shenmue HD is real [and has been] finished for well over a year.

“As is Shenmue II HD”.

So, if true, why has SEGA held off on releasing them?

According to our insider, SEGA chose to sit on their release until it had a clearer picture of the future for the Shenmue franchise, namely, whether or not Shenmue III would ever see the light of day.

SEGA teased earlier this week that it “may be working on” an HD port of Shenmue.

An XBLA release has been rumoured since April 2010 when the game allegedly turned up on a secret developer test network.
с други думи Шенму 1 и 2 HD са готови за XBLA и PSN, а кога от SEGA ще ги пуснат обаче не е ясно.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Страхотни новини :yes: Дано ги пуснат и на диск. Да се надяваме че също и 2-та ХД ремастъра ще са озвучени на японски.
Иначе все пак утре вече започвам орязаната пиратска версия на Шенму 2 за Dreamcast. Просто не мога да чакам да пускат ХД колекциите, а и тъкмо споменът от Shenmue 1 ми е пресен.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Най-новите игри за Dreamcast

Мнение cainпреди 7 години

PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4