Virtua Fighter 5

It's been AGES!
Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Virtua Fighter 5

Мнение epedos7 години

Газ гризу за вас, ноу-лайфъри :lol:
Да си хванете работа ви пожелавам :wink:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение The Demon7 години

Мерси. :) Сега се замислих и си представих колко ли ще е яко, ако и на Бокса се бяхме събрали 5-6 човека и някой ден се съберем да се сбием с другата групичка офлайн. Загубилият отбор черпи победителите с бира цяла нощ. :lol: Ще чакам Анди да качи някакви клипчета да ги видим тез костюмчета. :)

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Kiro sees us playin`, he`s hatin` :lol:
Иначе ето я Sarah като Ulala, вариант 1 и 2 :lol:
Ulala white
Ulala orange
Сега ще кача и replays :-) Записах с камерата 5-6, но понеже в Пловдив имам ужасен upload с бтк ще ги постна едно по едно :lol:

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Ето една битка между мен и Боян (Pai)
Можете да го гледате и в 1080p :)

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

аз срещу Весо (phoenixdown) с Jacky

Качвам риплеи само на мои победи, да знаете :lol: :lol: :lol:

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

Аз не видях какво си писал и до последно се надявах някой да те бие, но уви... :D Много яки са тия костюмчета.

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Е, сейфал съм и много риплеи как ме бият...
Ето една моя среща срещу митичната фигура на българския гейминг - Асен Тангото, който играе с Lei Fei
Драматична, изпълнена с обрати , не казвам кой печели, гледайте :lol:

Отново, available at 1080p :D

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Sarah vs Lau (вторият герой на Боян ) :-) И двамата сме направили добър customization в случая :-)

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

btw в Doa5 командите на Sarah същите ли са като тези във VF5 ? Ако е така ще ми е доста по-лесно при офлайн 2в2 сесиите на Доа5 :-)

едно интересно комбо видео на Сара, на което попаднах :)

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

Te движенията се изпълняват по един и същи начин. Аз го знам от опит с Акира, а Боян каза и че при Пай са еднакви. DOA се играе със еднакви бутони G,P,K обаче имат различна бойна механика. :) Но поне ще знаеш как да си изпълняваш движенията, което е основното. Вече друг е въпроса че с VF героите се играе двойно или тройно по трудно от тези на DOA и може би е малко нечестно за хора които започнат да играят едновременно. Ако аз тренирам 10 часа с Хитоми, някой трябва да тренира 30 с Акира (примерно) и аз ще го мачкам с лесни движения. :) Обаче съм чувал, че тези които се научат да играят с VF герои, в крайна сметка бият накрая.

Ако направят в ДОА Ultimate таг за четирима онлайн, може да опитаме с 4-те VF героя Сара, Джаки, Акира и Пай. :)
Много ме кефят костюмите на VF, ама засега ще пропусна pack-а че закъсах с пари. Понатам ще си го взема и аз.

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Сигурно имат и различен тайминг за изпълнение доста от движенията. Нямам търпение да си взема АДСКИЯ изпит по корпоративни финанси и да направим една сбирка с джънк фууд, бира и яко Virtua Fighter 5 + Doa5 по двойки и да си пробвам как е Sarah там :-) Иначе костюмите и допълнителните предмети са лудница, да видиш какъв кустомайз на Akira направих - гипсирана ръка, златен медал, счупена табелка на доджо на гърба, самурайски меч на кръста и всичко това с класическото му ГИ. В друг кустомайз пък е с наметало, маска на японски демон, класическа японска прическа от миналите векове (бърсната глава горе и коса от страни) и забити стрели в гърба :twisted:

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

Хаха трябва да ги покажеш. :) Аз се запознах за малко с възможностите за правене на костюми в Боян и съм доста впечатлен. Даже си направихме един Рамбо от Акира. :) Предполагам че и аз доста време бих убил докато експериментирам с тия неща, интересни са. Иначе като свършиш изпитите знаеш, задължително трябва да направим събиране на живо.

За таймингите не знам, може и да има, може и да няма. Ама в доата има каунтъри за всеки герой, разни стънове, блоу-ве... простотии като Power Blow и т.н. :D

Аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo7 години

Имам един познат дето, доста често мачка със Сара и Пай на Доа-та. В Доа4 играеше с Аяне предимно, сега в 5 ползваше Сара, Пай и Лей Фанг. Сара и Пай са му мейн на ВФ-то и е споменавал, че има доста разлики, не е като да няма, но като цяло си е същото, различна механика, различни Сара и Пай, но бързо се свиква. Имат си геройте специални удари, който им дават един вид предимство или по точно изравняват нещата с Доа играчите, а може и да си е предимство, особенно Пай, е почти невъзможно да се контрират ударите и. Едно от тях е бързината им, Акира, после Сара и накрая най бързия герой е Пай. Същото важи и за перитата им, в същия ред, Пай си е най бруталната, даже на Акира удара на който аз викам пери, не е баш такъв, то към контрите му влиза пери-контра или нещо такова, май само на "хай" ръка идваше...
И както Демона спомена, в ДОА очаквай по принцип да те контрират.

Бтв, задава се след месец и 1-2 седмици голям турнир в Европа на ВФ5 в Лондон http://unequalledmedia.com/segacupeurope2013/event-info . SEGA CUP EUROPE, щели да определят най добрия европеец. :)

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Сигурно нивото на VF в европа е като нивото на футбола в Япония, така че да ходим да ги мачкаме :lol:

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe7 години

Пай взима прекалено малко в ДоА: 10-12 хит комбо = 4-5 хита с някой ДоА герой. Много от перитата, които са вървежни във ВФ, в ДоА се избягват лесно. Захлупването с крака, което баунсва от земята при комбо, в ДоА не баунсва. За сметка на това изненадващо откривам, че правя 46К+Г по-лесно в ДоА, отколкото във ВФ. Може би таймингът в ДоА е по-снизходителен. ВФ е оригиналът, по-реалната игра; ДоА-та е по-масовата патаклама с много по-лесни комбота. Да не говорим, че в ДоА5 можеш да припукваш с вървежни удари отдалеч и да бягаш, докато във ВФ дерс ноууейъ ту ран, ноууейъ ту хайд. :lol: Примерно Лей Фенг бая е краднала от Пай (стойка с 4 след някои удари) точно в ДоА5 и е нещо като много по-мощно Пайче, с наистина брутални адванс холдс и месив демидж.

Сара за сметка на това е машина и в ДоА, но трябва да й се отдели много повече време, отколкото за някой ДоА герой заради фламингото. Джаки съм го мейнвал във ВФ2, така че с нетърпение очаквам дрийм-тийма със Саренцето наесен.

И последно, ВФ5: ФС няма нищо общо с ВФ5, поне що се отнася до моите герои. Тотални промени, които тепърва ще трябва да изследвам (чрез японски видеота). :)

И, за Бога, братя, купете си кастъмайзите за ВФ за Плей 3, че като се бием, да се кефите на солидно пимпнатите ми персонажи! ;)
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo7 години

king_of_the_universe написа:... :)
Така е, Лей Фанг е Пай на стероиди. :) И за Вф5 и ВФ5 ФС си прав, онзи ден като играхме с Демона, точно това му споменах и за това направо от новите герой бях хванал, като видях, че не ми се получаваше със старите.

Джаки последно го бях мейнвал и аз в 2ката, но там повече играех, Каге, Леон, Шун, Сара... в новата Доа5У, ще пробвам 1во как са Леон и Рейчъл (новата спартанка).

Лошо, не се научиха да пускат фрий адони от SEGA и Теам Нинджа, че да виждаш костюмите на другите хора.

Аватар
refused
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 12 години

Мнение refused7 години

Току що си купих Virtual Fighter 2 за MD и полудявам от кеф хахаха. Не съм вярвал, че ще я имам. Верно е пиратка де, но май не ми дреме.

Аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 13 години

Мнение Sympozium7 години

Vf определено e доста добра, визирам 4, обаче въпреки това за мене най великия файтър си остава UMK3. Такъв динамичен геймплей няма в никоя друга игра, просто усещането докато мачкаш е нечовешко. Не вярвам да не знаете за какво става въпрос но все пак -
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

Да се похваля. След толкова много опити с най-различни герои, най-после си намерих някой който ми пасва на стила. Вече официално ще мачкам всички с Аой. Много съм щастлив.:D На DOA-та имах 4-5 любими, а тука нямах нито един... Срамота. :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

Много обичам да бръчкам Аоита с Лау. :)
Don't shoot! I'm a human!

Кой е онлайн