Поредицата Yakuza

It's been AGES!
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Yakuza 3

Мнение andycoleпреди 7 години

Сега играя Якудза 4. Пак е в Камурочо, но има и нови арени - разни покриви, метро и тнт, леко поразширени са локациите. За щастие е върнат дейтинг сим елемента с хостесс клубовете. Играе се общо с 4 герои, като засега съм само с първия и като персонаж е убедително представен.
Между другото има и доста яка мини игра с тенис на маса, там може да се водят момичета от хостес клубовете :lol:

:lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

andycole написа:

:lol:
FFS, Japan?

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Едит: може да промените заглавието на темата на Yakuza 3 и Yakuza 4, няма смисъл да пускам отделна тема.
Йакудза 4 съм се зарибил да я играя из основи, по принцип ако се кара само по главните мисии играта може да се изиграе за под 10 часа, но ако се играе както е предвидена - да се потопиш в атмосферата, да иследваш всяко ъгълче, да изпълниш всички странични мисии, да намериш всички coin locker keys, да завършиш мини игрите на хостеските, да пробваш всяка мини игра и да се изпълни всеки challenge + да се развият и 4-те героя на максимален левъл, за да се разкрие целия им списък с удари... Тогава това отнема доста над 100 часа.

Иначе който е запознат с бойната система на поредицата, знае че като се изпълни скалата "heat", тогава противниците могат да бъдат довършени по доста ефектен "спешъл" начин. В 4-тото издание на играта има ЦЕЛИ 112 такива завършващи касапници, някои от които крайно комични.
Ето тук могат да бъдат видени за всеки от 4-те героя ( ако на някой не му се занимава да разкрива играта до такава степен)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Yakuza 3, 4 и 5

Между другото доста се поизхвърлих преди като писах че Якудза 3 и 4 изглеждат като двете Якудзи за Пс2, само че в HD вариант :lol: Не е така разбира се, преди малко си пуснах единицата да си поприпомня. Е, в 4-та част Камурочо изглежда супер в сравнение с миналия ген. Това разбира се не е кой знае какво постижение, SEGA можеха да се постараят доста повече за графиката, но и така върши работа. Освен това са добавили доста улици, локацията е доста разширена с покривите, подземния мол, шахтите, приземните етажи на театъра и тнт. Въобще и в 4-те части на поредицата присъства Камурочо, който е правен по модел на Кабикучо - реален токийски квартал, даже доста от магазините и кафенетата са лицензирани и носят същите имена, и това че концентрират поредицата около точно този квартал няма толкова лошо, стига да го разширяват и добавят нови места всеки път. Това че в втора част имаше чаптъри в Осака, а трета беше основно в Окинава не се оказа кой знае колко по-добро.
Иначе замислих се, как може СЕГА да са толкова некадърни. От 4 части само 2 получиха свястно издание в европа и Америка. Yakuza 1 е озвучена на английски за западния пазар, което е невероятна издънка и се губи адски много от атмосферата. В Yakuza 3 пък SEGA направиха може би още по-голямо престъпление, като са орязали по изчисления 15 % от съдържанието на играта за европа и америка. Освен hostess баровете са орязани и няколко мини игри и странични куеста.
Само Yakuza 2 и Yakuza 4 са 1 към 1 с японските издания, надявам се да няма подобни простотии от тук нататък ако серията просъществува и за напред.
Просто да слагат субтитри и превод на английски, толкова ли е трудно ? Продажбите в Америка и Европа са много малки и въобще този пазар е на втори план явно. Иначе spin-off-a Yakuza Dead Souls дори мисля да го пропусна, това ми е от най-любимите поредици, но формулата якудзи и стрелба по зомбита нещо не ми е по вкуса :blue:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

Не по-малко некадърно беше да локализират Dead Souls, а не Kenzan. Хем се връзва с концепцията на поредицата и с вкусовете на почитателите и, хем няма кой знае колко игри със самураи, за разлика от свръх изтърканите зомбита :idoh:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

vvarp написа:Не по-малко некадърно беше да локализират Dead Souls, а не Kenzan. Хем се връзва с концепцията на поредицата и с вкусовете на почитателите и, хем няма кой знае колко игри със самураи, за разлика от свръх изтърканите зомбита :idoh:
А да, точно... Страшно много ми се играеше Kenzan, но ме домързя да уча японски за целта :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

andycole написа:
vvarp написа:Не по-малко некадърно беше да локализират Dead Souls, а не Kenzan. Хем се връзва с концепцията на поредицата и с вкусовете на почитателите и, хем няма кой знае колко игри със самураи, за разлика от свръх изтърканите зомбита :idoh:
А да, точно... Страшно много ми се играеше Kenzan, но ме домързя да уча японски за целта :lol:
http://www.gamefaqs.com/ps3/943326-ryu- ... enzan/faqs
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Е, има разни уолктрута, които помагат за да се изиграе играта, в туба пък ги има кът сцените с фенски субтитри на английски, но е мъка и досадно да се играе така.
Във всичките Якудзи има безброй items, всеки с някакво предназначение, куп сайд куестове, диалози (дори и тези които не са озвучени са интересни) и изобщо идеята на игрите е да се играят адски подробно, аз ще гледам да ги мина всички на 100 %, което ще вземе доста над 100 часа на игра.
Иначе 4-та част е страхотна, класическа конзолна игра, толкова ми се играеше подобно заглавие напоследък. Най-якото е, че СЕГА са вкарали 4 главни героя, с всеки от които се играе по доста различен начин и имат доста дълъг списък от удари, комбота, хватки и heat завършеци)
Кът сцените между другото са на изключително ниво, лицата на главните герои са страхотно направени.

Култова кът сцена и битка ! (не е кой знае какъв спойлер като цяло, но е важен момент от историята на един от героите, просто кът сцената, битката и музиката към нея са велики ! )

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

мдам кефи.. някой ден трябва да ги доизиграя якудзите...

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 7 години

Yakuza 5 Is a Brand New Yakuza
According to the upcoming issue of Famitsu, the game is being developed with an entirely new game engine. That, hopefully, will mean Sega's Yakuza games no longer feel like something out of the PlayStation 2 era. This is also why the developers thought calling it "New Yakuza" would be fitting.

With Yakuza 5, Sega is making all sorts of tweaks. In-game maps will be significantly bigger, offering much more to explore.Yakuza 5 is set in four different locations (Nagoya, Osaka, Fukuoka, and Hokkaido), and it will have five different protagonists

Yakuza 5 will be out this December in Japan.
Here are the First Yakuza 5 Screens

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Ее лудница ! Благодаря за линка, това се превръща в най-чаканата от мен игра заедно с Last Guardian :-) Yakuza 3,Yakuza 4 може и да не са технически най-добрите игри и може и да напомнят донякъде на миналото поколение, но за мен са най-добрите игри за Пс3 !
Дано Якудза 5 като излезе в европа и америка има всичкото съдържание, както си е Якудза 4, защото в 3-та част бяха орязали 17 % от съдържанието.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

andycole написа:Ее лудница ! Благодаря за линка, това се превръща в най-чаканата от мен игра заедно с Last Guardian :-) .
Понякога ми идва да те плесна :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

С кое не си съгласен ? Yakuza 4 за мен е най-добрата игра за това поколение, всеки който я е пропуснал е изпуснал нечовешки много, удивявам се как са работили по толкова дребни детайли и колко тонове съдържание, геймплей, история и мини игри има. Оценките които получи на някои места като ИГН са просто тотална пародия.
А иначе Yakuza 5 и The Last Guardian е напълно нормално да са най-чаканите от мен игри.
пп.
Трябва да изиграеш Якудзите, и 4-те са невероятни игри.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Анди може ли да се играе четвърта част без да си играл тройката, в смисъл - всяка игра сама за себе си ли е като история и персонажи или историята е обща и четворката продължава тройката.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

Не може. Не съм играл 3 и 4, даже и 1 и 2 не съм завършвал, но е стори дривън поредица и частите са свързани. Задължително е да започнеш от 1, според мен.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

1 и 2 съм ги играл - питах за 3 и 4 как са 8)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Пряко свързани са като история. По принцип в 4-ката има опция да прегледаш главното, което се е случило в историята на предишните 3 игри, но те съветвам да изиграеш и 3. За съжаление 3-ката е орязана на 17 % спрямо японската версия.
4 е най-добрата от серията със сигурност :-)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

Сега като хакнаха тройката, Кензан няма ли да се добие с фенски превод?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

andycole написа: Yakuza 4 за мен е най-добрата игра за това поколение
Sounds legit. :roll:

Я само кажи ти МЕ2 и МЕ3 играл ли си, щото за другите претенденти за приза знам.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Jim Raynor написа:Сега като хакнаха тройката, Кензан няма ли да се добие с фенски превод?
Съмнява ме някой да тръгне да се занимава, в тези игри има тонове текст. SEGA трябваше да я локализират и тук, пуснаха всички Якудза игри, даже и зомби играта Yauza:Dead Souls.
Я само кажи ти МЕ2 и МЕ3 играл ли си, щото за другите претенденти за приза знам.
Mass Effect-ите едва ли бих ги изиграл, сетингът ми е омразен. Поиграх им малко демотата и не ми харесаха.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост