Поредицата Yakuza

It's been AGES!
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Re: Yakuza 3, 4 и 5

Мнение andycole8 години

vvarp написа:Не по-малко некадърно беше да локализират Dead Souls, а не Kenzan. Хем се връзва с концепцията на поредицата и с вкусовете на почитателите и, хем няма кой знае колко игри със самураи, за разлика от свръх изтърканите зомбита :idoh:
А да, точно... Страшно много ми се играеше Kenzan, но ме домързя да уча японски за целта :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe8 години

andycole написа:
vvarp написа:Не по-малко некадърно беше да локализират Dead Souls, а не Kenzan. Хем се връзва с концепцията на поредицата и с вкусовете на почитателите и, хем няма кой знае колко игри със самураи, за разлика от свръх изтърканите зомбита :idoh:
А да, точно... Страшно много ми се играеше Kenzan, но ме домързя да уча японски за целта :lol:
http://www.gamefaqs.com/ps3/943326-ryu- ... enzan/faqs
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Е, има разни уолктрута, които помагат за да се изиграе играта, в туба пък ги има кът сцените с фенски субтитри на английски, но е мъка и досадно да се играе така.
Във всичките Якудзи има безброй items, всеки с някакво предназначение, куп сайд куестове, диалози (дори и тези които не са озвучени са интересни) и изобщо идеята на игрите е да се играят адски подробно, аз ще гледам да ги мина всички на 100 %, което ще вземе доста над 100 часа на игра.
Иначе 4-та част е страхотна, класическа конзолна игра, толкова ми се играеше подобно заглавие напоследък. Най-якото е, че СЕГА са вкарали 4 главни героя, с всеки от които се играе по доста различен начин и имат доста дълъг списък от удари, комбота, хватки и heat завършеци)
Кът сцените между другото са на изключително ниво, лицата на главните герои са страхотно направени.

Култова кът сцена и битка ! (не е кой знае какъв спойлер като цяло, но е важен момент от историята на един от героите, просто кът сцената, битката и музиката към нея са велики ! )

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение andycole7 години

Изображение
Yakuza 4 9/10
Най-добрата игра от една от любимите ми поредици. Тонове неща за вършене, този път цели 4 главни героя с които се играе, това дава доста голямо разнообразие, (присъства добре познатия главен герой на поредицата Казума + 3 нови), с всеки се играе доста различно. Изиграх я за около 100 часа (гледах да играя доста подробно) и все още съм на 77 %, имам още много неща за изпълняване докато стигна 100 %, а всичко е много забавно.
Ще драсна и едно ревю като ми се занимава :-)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение epedos7 години

100 часа? Деееееееееееееееееееееееееееееейъъъмн
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo7 години

andycole написа:Тонове неща за вършене, този път цели 4 главни героя..

wow цели 4, nice :) бтв ако пускаш ревю на 4ката се обади да го скивам, ма пусни и подобаващо снимки... особенно за различните герой и тн. какво е интересно из между тях..

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo7 години

мдам кефи.. някой ден трябва да ги доизиграя якудзите...

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_7 години

Yakuza 5 Is a Brand New Yakuza
According to the upcoming issue of Famitsu, the game is being developed with an entirely new game engine. That, hopefully, will mean Sega's Yakuza games no longer feel like something out of the PlayStation 2 era. This is also why the developers thought calling it "New Yakuza" would be fitting.

With Yakuza 5, Sega is making all sorts of tweaks. In-game maps will be significantly bigger, offering much more to explore.Yakuza 5 is set in four different locations (Nagoya, Osaka, Fukuoka, and Hokkaido), and it will have five different protagonists

Yakuza 5 will be out this December in Japan.
Here are the First Yakuza 5 Screens

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Ее лудница ! Благодаря за линка, това се превръща в най-чаканата от мен игра заедно с Last Guardian :-) Yakuza 3,Yakuza 4 може и да не са технически най-добрите игри и може и да напомнят донякъде на миналото поколение, но за мен са най-добрите игри за Пс3 !
Дано Якудза 5 като излезе в европа и америка има всичкото съдържание, както си е Якудза 4, защото в 3-та част бяха орязали 17 % от съдържанието.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos7 години

andycole написа:Ее лудница ! Благодаря за линка, това се превръща в най-чаканата от мен игра заедно с Last Guardian :-) .
Понякога ми идва да те плесна :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

С кое не си съгласен ? Yakuza 4 за мен е най-добрата игра за това поколение, всеки който я е пропуснал е изпуснал нечовешки много, удивявам се как са работили по толкова дребни детайли и колко тонове съдържание, геймплей, история и мини игри има. Оценките които получи на някои места като ИГН са просто тотална пародия.
А иначе Yakuza 5 и The Last Guardian е напълно нормално да са най-чаканите от мен игри.
пп.
Трябва да изиграеш Якудзите, и 4-те са невероятни игри.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown7 години

Анди може ли да се играе четвърта част без да си играл тройката, в смисъл - всяка игра сама за себе си ли е като история и персонажи или историята е обща и четворката продължава тройката.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeru7 години

Не може. Не съм играл 3 и 4, даже и 1 и 2 не съм завършвал, но е стори дривън поредица и частите са свързани. Задължително е да започнеш от 1, според мен.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

1 и 2 съм ги играл - питах за 3 и 4 как са 8)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Пряко свързани са като история. По принцип в 4-ката има опция да прегледаш главното, което се е случило в историята на предишните 3 игри, но те съветвам да изиграеш и 3. За съжаление 3-ката е орязана на 17 % спрямо японската версия.
4 е най-добрата от серията със сигурност :-)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor7 години

Сега като хакнаха тройката, Кензан няма ли да се добие с фенски превод?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos7 години

andycole написа: Yakuza 4 за мен е най-добрата игра за това поколение
Sounds legit. :roll:

Я само кажи ти МЕ2 и МЕ3 играл ли си, щото за другите претенденти за приза знам.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Jim Raynor написа:Сега като хакнаха тройката, Кензан няма ли да се добие с фенски превод?
Съмнява ме някой да тръгне да се занимава, в тези игри има тонове текст. SEGA трябваше да я локализират и тук, пуснаха всички Якудза игри, даже и зомби играта Yauza:Dead Souls.
Я само кажи ти МЕ2 и МЕ3 играл ли си, щото за другите претенденти за приза знам.
Mass Effect-ите едва ли бих ги изиграл, сетингът ми е омразен. Поиграх им малко демотата и не ми харесаха.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos7 години

Абе и мен ми е омразен сетинга на Якузата, ама ще я изиграя някой ден. И няма да може да стъпи на малкия пръст по съдържание и дълбочина, дори и презентация, графика, ефекти, сценарий и квото още се сетиш. При все, че си имам голяма идея каква точно игра е Якуза.

Знам че е въпрос на вкус, ама Якуза игра на генерацията ми звучи смешно по повече от един начин...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Сетинга е готин на Якудзата но реализацията изобщо не ме кефи - има нещо много сбъркано в това да създадеш обширен и детайлен свят, с яка крими история и да сложиш едни шибани рандъм битки на всеки десет крачки които освен че ти убиват динамиката на сюжета те обезкуражават да обикаляш града защото ще загубиш 1 час в безмислени и едннобразни битки докато стигнеш от единия до другия край.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост