Поредицата Yakuza

It's been AGES!
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Yakuza 3, 4 и 5

Мнение epedosпреди 7 години

Абе и мен ми е омразен сетинга на Якузата, ама ще я изиграя някой ден. И няма да може да стъпи на малкия пръст по съдържание и дълбочина, дори и презентация, графика, ефекти, сценарий и квото още се сетиш. При все, че си имам голяма идея каква точно игра е Якуза.

Знам че е въпрос на вкус, ама Якуза игра на генерацията ми звучи смешно по повече от един начин...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Сетинга е готин на Якудзата но реализацията изобщо не ме кефи - има нещо много сбъркано в това да създадеш обширен и детайлен свят, с яка крими история и да сложиш едни шибани рандъм битки на всеки десет крачки които освен че ти убиват динамиката на сюжета те обезкуражават да обикаляш града защото ще загубиш 1 час в безмислени и едннобразни битки докато стигнеш от единия до другия край.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

Както много пъти писах, рандом битките могат да се избягват като си equip-нал даден предмет. Има го още в Yakuza 1. В следващите части има и повече предмети, които намаляват, увеличават, или напълно спират рандом битките. На всичко отгоре тези, които могат да те нападнат се отличават от тълпата и винаги можеш да ги заобиколиш. Също и ако някои решат да те нападат тръгват да тичат след теб и е лесно да избягаш.
Проблемът за който пишеш на практика е несъществуващ. В Якудза 4 по мое желание е имало моменти в които с часове не се бия нито веднъж, а обикалям и изследвам всяко кътче на големия свят - из града, подземията, канализациите, подлезите, покривите, изпълнявам тонове от страничните куестове, събирам части и рецепти за кустомизация на оръжия и тнт. за 120 часа на 4-ката игра имам още тонове неща за вършене, 80 % completion имам само.
Скоро ще взема да изиграя подробно и другите 3 Якудзи, че при тях само ги превъртях, а от страничните неща съм изпълнил само 30-40 %

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Аз коментирам само 1 и 2 - които не можах да намеря такъв предмет и постоянно ме жулеха.

Предполагам че е било нещо елементарно като пръстените на Демон Соулс ама така и не съм го намирал.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 години

Аз за тези проблеми с рандъм енкаутърите, само съм чел по ревюта и форуми. (Играл съм само 1 и 2) Никога не съм имал такива проблеми. Първо тези нападения се случват само в определени чаптъри, иначе можеш да си обикаляш без да има битка с часове. Хората които те нападат се виждат на картата, можеш да ги заобикаляш, следователно не са рандъм енкаунтъри.

Yakuza 1 е малко остаряла геймплейно, но си струва заради историята. Двойката вече е много пипната и има тонове неща. 90% oт нещата които Анди е казал, че го кефят в 4-ката ги има и в двойката. Като си купя някой ден PS3 ще ги изиграя и новите части... но не мога да преглътна факта с бруталното орязване на тройката. Може би ще я мина само за историята и вече в четворката ще цъкам мини игрите. Аз първо изиграх 2-те Yakuzа и после Shenmue. Много повече ме впечатли Shenmue-то, aко си говорим за графично пресъздаване на реални локации и атмосфера. Не заради кът сцени, дублаж, мини игри или разнообразие. Тези неща действително бяха по осъвършенствани в Yakuza. Разбира се, едно е да правиш квартал в Токио и съвсем друго в малко градче... Но каквото и да си говорим в Shenmue, тези неща бяха на съвсем друго ниво. (дори само заради свободната камера) Там вече става въпрос за някакъв реализъм и детайл (който в повечето случаи е ненужен, но е там за да го има. Kaкто Анди каза в една тема, в Shenmue има барове, но не можеш да пиеш :) ). Разбира се похвално е, че SEGA се опитаха на PS2 да стигнат дори по далече, като квартал от Токио. (макар вобще да не е в тези мащаби) Ще взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

The Demon написа: Разбира се похвално е, че SEGA се опитаха на PS2 да стигнат дори по далече, като квартал от Токио. (макар вобще да не е в тези мащаби) Ще взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue. :)
Всъщност Камурочо дори и в Якудза 1 е в пъти по-голямо от света на Шенму1. Та пред къщата на Рио, Sakuragaoka и Dobuita са доста малки като територия, само пристанището е по-голяма локация.
е взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue.
В Якудза 3 и 4 камерата е свободна, можеш да въртиш отвсякъде, може да се гледа и от първо лице. В Якудза 3 има доста локации - Окинава, сиропиталището и доста разширен Камурочо в Токио спрямо Якудза 1 и 2.
В Якудза 4 няма два града като в Якудза 3, но Камурочо е разширен адски много, много по-детайлно е пресъздаден.
Подземни молове, огромна мрежа канализации, където обикалят бездомници, големи подземни паркинги, допълнителен квартал с нелегални имигранти от Китай, Корея и други азиатски страни, няколко етажа подземия под театъра, голяма мрежа от покриви - да, може да се движиш по покривите от сграда в сграда и има страхотна гледка към града отгоре. И всичко това не е безцелно лутане, изследването на света и хората в тази игра се възнаграждава по най-добрия начин.

Трябва да отбележим нещо, Шенму превъзхожда Якудзите с това, че абсолютно всеки диалог в играта е озвучен, докато в Якудза игрите са озвучени разговорите само при кът сцените и при някои от по-важните странични куестове, иначе останалия диалог си е под формата на текст, но е щяло да излезе доста скъпо да се озвучи напълно толкова мащабна игра.
Shenmue ми хареса много, но Якудза поредицата я превъзхожда по почти всичко - историята е много по-добра и по-интересно написана, героите са много по-култови и запомнящи се, бойната система е развита с пъти, има тонове мини игри, а тези в Шенму са 4-5.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

Изображение

:rucrazy:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 години

И удря мечката в ташаците
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

Почнах Тройката и в началото няма такава простотия: обслужвам вълненията на банда лапета. Добре, че бандюгите и битките са далеч по-забавни от 2-ката.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Yakuza 4 е доста по-добра от 3. Има 4 главни героя с напълно различна бойна система, няма нищо орязано в европейската версия, Kamurocho е разширен доста и историята е по-добра :-)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:Yakuza 4 е доста по-добра от 3. Има 4 главни героя с напълно различна бойна система, няма нищо орязано в европейската версия, Kamurocho е разширен доста и историята е по-добра :-)
Играя японската Тройка и моят човек стана пимп - издирвах мома, която да направя компаньонка номер 1 в едно заведение. Купувам й дрехи, аксесоари, гримирам я и я пускам на клиентелата. Колкото по-вървежна става, толкова повече й нараства самочувствието. Засега е на незавидното 25-о място, затова не ме опаричва особено много. :lol:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Не бил лесен животът на сутеньора :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

@king of the universe, а успя ли да събереш всички revelations в yakuza 3. Това е новост за yakuza 3 и 4, един чернокож ти дава gsm с камера и трябва да снимаш няколко интересни случки в града, а след това ако избереш подходящо заглавие на клипчето ти отключва скрити удари. Филмчетата са със супер як хумор, особено на relevations-ите в Yakuza 4 се смях много :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:@king of the universe, а успя ли да събереш всички revelations в yakuza 3. Това е новост за yakuza 3 и 4, един чернокож ти дава gsm с камера и трябва да снимаш няколко интересни случки в града, а след това ако избереш подходящо заглавие на клипчето ти отключва скрити удари. Филмчетата са със супер як хумор, особено на relevations-ите в Yakuza 4 се смях много :lol:
Все още събирам ключовете из Окинавата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Направих номер 1 мойта Кябакурка, грабнах 10 бона. Зарибяваща е мини-игрицата: нещо като Тамагочи с компаньонка - възпитаваш я (вдигаш й показателите), гримираш я, обличаш я. Колкото повече напредващ в класирането, толкова повече дрешки и аксесоари отключваш. :yes:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Yakuza Dead Souls е супер! :D Не знам дали заради супер ниските очаквания, ама просто не усетих как минаха 5 часа. С това дървено пуцане прилича на високобюджетна Oneechanbara. :) Само дето в главните роли не са момичета по бикини, а Казума Кирю, Маджима, Рюджи Года и още някакъв с който започва играта. Особено като се има предвид че действието се развива в света на Yakuza и имаш да правиш какво ли не.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

А за Кензан има ли фенски превод?

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 години

Само walktrought в тубата е преведен или аз само това намерих, оня ден и аз търсих някой дали го е пиратнал нежно със субтитри.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Жалко, изглежда фън.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Пешо, и аз мисля да започна Yakuza Dead Souls, изглежда фън зомби дръвце :yes: А SEGA с това, че не локализираха Yakuza Kenzan, Yakuza 5 и Yakuza Ishin доказаха, че заслужено достигнаха до сегашното си положение. Дори 200к. фен база да имат тези игри общо в САЩ и Европа, не е малко и е ужасно третиране на верните фенове.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост