Поредицата Yakuza

It's been AGES!
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Re: Yakuza 3, 4 и 5

Мнение andycole7 години

Както много пъти писах, рандом битките могат да се избягват като си equip-нал даден предмет. Има го още в Yakuza 1. В следващите части има и повече предмети, които намаляват, увеличават, или напълно спират рандом битките. На всичко отгоре тези, които могат да те нападнат се отличават от тълпата и винаги можеш да ги заобиколиш. Също и ако някои решат да те нападат тръгват да тичат след теб и е лесно да избягаш.
Проблемът за който пишеш на практика е несъществуващ. В Якудза 4 по мое желание е имало моменти в които с часове не се бия нито веднъж, а обикалям и изследвам всяко кътче на големия свят - из града, подземията, канализациите, подлезите, покривите, изпълнявам тонове от страничните куестове, събирам части и рецепти за кустомизация на оръжия и тнт. за 120 часа на 4-ката игра имам още тонове неща за вършене, 80 % completion имам само.
Скоро ще взема да изиграя подробно и другите 3 Якудзи, че при тях само ги превъртях, а от страничните неща съм изпълнил само 30-40 %

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown7 години

Аз коментирам само 1 и 2 - които не можах да намеря такъв предмет и постоянно ме жулеха.

Предполагам че е било нещо елементарно като пръстените на Демон Соулс ама така и не съм го намирал.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

Аз за тези проблеми с рандъм енкаутърите, само съм чел по ревюта и форуми. (Играл съм само 1 и 2) Никога не съм имал такива проблеми. Първо тези нападения се случват само в определени чаптъри, иначе можеш да си обикаляш без да има битка с часове. Хората които те нападат се виждат на картата, можеш да ги заобикаляш, следователно не са рандъм енкаунтъри.

Yakuza 1 е малко остаряла геймплейно, но си струва заради историята. Двойката вече е много пипната и има тонове неща. 90% oт нещата които Анди е казал, че го кефят в 4-ката ги има и в двойката. Като си купя някой ден PS3 ще ги изиграя и новите части... но не мога да преглътна факта с бруталното орязване на тройката. Може би ще я мина само за историята и вече в четворката ще цъкам мини игрите. Аз първо изиграх 2-те Yakuzа и после Shenmue. Много повече ме впечатли Shenmue-то, aко си говорим за графично пресъздаване на реални локации и атмосфера. Не заради кът сцени, дублаж, мини игри или разнообразие. Тези неща действително бяха по осъвършенствани в Yakuza. Разбира се, едно е да правиш квартал в Токио и съвсем друго в малко градче... Но каквото и да си говорим в Shenmue, тези неща бяха на съвсем друго ниво. (дори само заради свободната камера) Там вече става въпрос за някакъв реализъм и детайл (който в повечето случаи е ненужен, но е там за да го има. Kaкто Анди каза в една тема, в Shenmue има барове, но не можеш да пиеш :) ). Разбира се похвално е, че SEGA се опитаха на PS2 да стигнат дори по далече, като квартал от Токио. (макар вобще да не е в тези мащаби) Ще взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

The Demon написа: Разбира се похвално е, че SEGA се опитаха на PS2 да стигнат дори по далече, като квартал от Токио. (макар вобще да не е в тези мащаби) Ще взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue. :)
Всъщност Камурочо дори и в Якудза 1 е в пъти по-голямо от света на Шенму1. Та пред къщата на Рио, Sakuragaoka и Dobuita са доста малки като територия, само пристанището е по-голяма локация.
е взема да погледам малко геймплей от 4-ката, искам да видя от каква гледна точка са разходките по града и дали е пресъздаден като в Shenmue.
В Якудза 3 и 4 камерата е свободна, можеш да въртиш отвсякъде, може да се гледа и от първо лице. В Якудза 3 има доста локации - Окинава, сиропиталището и доста разширен Камурочо в Токио спрямо Якудза 1 и 2.
В Якудза 4 няма два града като в Якудза 3, но Камурочо е разширен адски много, много по-детайлно е пресъздаден.
Подземни молове, огромна мрежа канализации, където обикалят бездомници, големи подземни паркинги, допълнителен квартал с нелегални имигранти от Китай, Корея и други азиатски страни, няколко етажа подземия под театъра, голяма мрежа от покриви - да, може да се движиш по покривите от сграда в сграда и има страхотна гледка към града отгоре. И всичко това не е безцелно лутане, изследването на света и хората в тази игра се възнаграждава по най-добрия начин.

Трябва да отбележим нещо, Шенму превъзхожда Якудзите с това, че абсолютно всеки диалог в играта е озвучен, докато в Якудза игрите са озвучени разговорите само при кът сцените и при някои от по-важните странични куестове, иначе останалия диалог си е под формата на текст, но е щяло да излезе доста скъпо да се озвучи напълно толкова мащабна игра.
Shenmue ми хареса много, но Якудза поредицата я превъзхожда по почти всичко - историята е много по-добра и по-интересно написана, героите са много по-култови и запомнящи се, бойната система е развита с пъти, има тонове мини игри, а тези в Шенму са 4-5.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp7 години

Изображение

:rucrazy:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M7 години

И удря мечката в ташаците
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe7 години

Почнах Тройката и в началото няма такава простотия: обслужвам вълненията на банда лапета. Добре, че бандюгите и битките са далеч по-забавни от 2-ката.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

Yakuza 4 е доста по-добра от 3. Има 4 главни героя с напълно различна бойна система, няма нищо орязано в европейската версия, Kamurocho е разширен доста и историята е по-добра :-)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:Yakuza 4 е доста по-добра от 3. Има 4 главни героя с напълно различна бойна система, няма нищо орязано в европейската версия, Kamurocho е разширен доста и историята е по-добра :-)
Играя японската Тройка и моят човек стана пимп - издирвах мома, която да направя компаньонка номер 1 в едно заведение. Купувам й дрехи, аксесоари, гримирам я и я пускам на клиентелата. Колкото по-вървежна става, толкова повече й нараства самочувствието. Засега е на незавидното 25-о място, затова не ме опаричва особено много. :lol:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi7 години

Не бил лесен животът на сутеньора :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole7 години

@king of the universe, а успя ли да събереш всички revelations в yakuza 3. Това е новост за yakuza 3 и 4, един чернокож ти дава gsm с камера и трябва да снимаш няколко интересни случки в града, а след това ако избереш подходящо заглавие на клипчето ти отключва скрити удари. Филмчетата са със супер як хумор, особено на relevations-ите в Yakuza 4 се смях много :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:@king of the universe, а успя ли да събереш всички revelations в yakuza 3. Това е новост за yakuza 3 и 4, един чернокож ти дава gsm с камера и трябва да снимаш няколко интересни случки в града, а след това ако избереш подходящо заглавие на клипчето ти отключва скрити удари. Филмчетата са със супер як хумор, особено на relevations-ите в Yakuza 4 се смях много :lol:
Все още събирам ключовете из Окинавата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Направих номер 1 мойта Кябакурка, грабнах 10 бона. Зарибяваща е мини-игрицата: нещо като Тамагочи с компаньонка - възпитаваш я (вдигаш й показателите), гримираш я, обличаш я. Колкото повече напредващ в класирането, толкова повече дрешки и аксесоари отключваш. :yes:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 години

Yakuza Dead Souls е супер! :D Не знам дали заради супер ниските очаквания, ама просто не усетих как минаха 5 часа. С това дървено пуцане прилича на високобюджетна Oneechanbara. :) Само дето в главните роли не са момичета по бикини, а Казума Кирю, Маджима, Рюджи Года и още някакъв с който започва играта. Особено като се има предвид че действието се развива в света на Yakuza и имаш да правиш какво ли не.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor5 години

А за Кензан има ли фенски превод?

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M5 години

Само walktrought в тубата е преведен или аз само това намерих, оня ден и аз търсих някой дали го е пиратнал нежно със субтитри.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor5 години

Жалко, изглежда фън.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole5 години

Пешо, и аз мисля да започна Yakuza Dead Souls, изглежда фън зомби дръвце :yes: А SEGA с това, че не локализираха Yakuza Kenzan, Yakuza 5 и Yakuza Ishin доказаха, че заслужено достигнаха до сегашното си положение. Дори 200к. фен база да имат тези игри общо в САЩ и Европа, не е малко и е ужасно третиране на верните фенове.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение epedos5 години

Потърси фенски преводи и шти дам пс3ката ми.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 години

Странно е, защото играта така и така вече е създадена, феновете не искат дублаж и само трябва да преведат там където има текст по менютата и субтитрите. Друго нещо което не проумявам, е че има много по слаби игри от Yakuza дето продават повече от 200 000, дори 500 000 и милион. За продажбите са си виновни и SEGA. Не успяха да представят качествата на поредицата на запад. Маркетинговият им отдел е трагичен що се отнася до Yakuza-та. Трябва си реклама, клипове сравнения с другите игри от тоя тип и защо Yakuza e по-добра от тях. Не става само с трейлъри изградени изцяло от кътсцени, без никакъв геймплей. На някой случаен най-много да му заприлича на долнопробен Якуза филм. Много ясно че само шепа хардкорци ще им се кефят. Супер много хора не знаят изобщо как изглежда геймплея на поредицата, колко много неща можеш да правиш и колко е зарибяващо лутането в града. Щом дори Yakuza Dead Souls е яка и отнася много прехвалени хитове, какво остава за 5цата. :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост