За любителите на автентичния ретро гейминг

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: За любителите на автентичният ретро гейминг.

Мнение epedosпреди 2 седмици

danailkiller написа:
преди 3 месеца
BardoSore написа:
преди 3 месеца
Не съм много в час, но знам, че е доста "вървежно" да си направиш ретро машина от raspberry pi. Има готови iso-та с виртуално почти всяка една игра създавана някога погледнато от ретро перспектива.
Пишеш точно навреме, аз миналата седмица си купих новият Raspberry Pi 3 B+ и свалих от нета направо готов 64GB пакет с всичко сложено и инсталирано - бях изключително изненадан от това колко добра селекция са направили от игри и как всичко е пре-конфигурирано и направено. Единственото, което аз направих беше да си настроя Wi-Fi връзката и bluetooth-а към PS4 контролера и всичко светна!

Засега цъкам основно разни аркадни игри, защото с тях съм израстнал, но с времето ще хвана и нещо по-сериозно за SNES или GBA, че тях съм ги пропуснал по разни причини.
бъди пича на века и направи един бърз туториал за половин час, моля та :pls:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 седмици

Преди няколко дни излезе новата ревизия 4. 4К, по мощен процесор и повечко рам. Има и някво що годе видео ускорение, но все още си е куцо за по приличните неща. И все пак си заслужава вниманието де. Трябва да има вече ревюта из нета..
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 седмици

Аз си взех едно 3 B+, ама още пътува. То за тия работи не е важно да са мощни, а да се направи софтуер който да работи. Колкото по мощни стават, толкова по сериозни емулатори и софтуер ще има. Мен ако питате, изчакайте да оправят малко софтуера, че да се възползвате от новият хардуер. :)

В моят случай е важно да подкара МОДЕМА на Dreamcast, другото не ме интересува. :lol:

По скоро бих си хакнал един PS1 Mini, наскоро гледах видеа че бая са го отворили и хардуера не му е чак толкова слаб. Вървяли са по-бавно игрите, защото софтуерно не са го оптимизирали и заради това че някои са били PAL. Американците не са свикнали на PAL скоростта.

П.П. Има ли някакъв начин да си едитна заглавието на темата, че ме дразни. :lol:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 2 седмици

Имах PS1 mini хакнато.Има много да гони.Игрите на еумилатора невървяха перфектно.Един Pentium 4 с MAME в пъти е доста по добре за емулатор на старите конзоли(но не и за PS1 разбира се).

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 седмица

The Demon написа:
преди 2 седмици
П.П. Има ли някакъв начин да си едитна заглавието на темата, че ме дразни. :lol:
Отвори си първото мнение за редакция и там имаш поле "заглавие".

@epedos, много пъти сме писали по въпроса:
viewtopic.php?p=127676#p127676
Готови пакети се намират с ключови думи "retropie". Примерно:
https://thepiratebay.org/search/retropie/0/99/0

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: За любителите на автентичния ретро гейминг

Мнение The Demonпреди 3 дни

Излязаха всички игри за PC Engine/Turbografx Mini. :) Sony не можаха да унищожат модата на мини конзолите! :lol:

https://www.konami.com/games/pcemini/eu/en/

Изображение

24 игри на Английски и 26 на Японски. Интересно решение, но като се има предвид че повечето са играеми... особено шутърите, съм ЗА! Жалко за Snatcher, но кой знае, това може да размърда преводачите и да събуди PC Engine сцената. Прекалено малко преводи има там.

За Eвропа ще сме средният черен вариант на който пише PC Engine Core... В нашият регион тази платформа е тъмна индия. В Англия е излязла като Turbografx (без 16), във Франция като PC Engine. Даже се говори че е излязла и като PC Engine в англия в по-малки количества, вече от самите NEC, a не от друга фирма като преди това. Продажбите са символични и в момента могат да се намерят за големи суми. Като цяло дори внос от Япония е скъп. Конзолата не успява на запад, главно заради късният си старт и Mega Drive. В япония излиза 87ма, в америка 89... Има прилечен успех в япония, като някои казват че дори се е конкурирала със SNES в началото. За времето си е била известна с многото аркадни портове и видимо по-добрата графика от NES, главно сред хардкор гейминг аудиторията. Има много вариации, addon-и и е малко объркващо, но мисля че е първата конзола със CD.

Каталога ми е тотално непознат извън Chi no Rondo и Ys I and II. :- ) Е разбира се, игрите на SEGA ги знам, както и Ninja Gaiden, Gradius, но не съм ги играл тези версии. При мен няма да има никаква носталгия, а ще е изцяло с образователен аспект. Само един гол пад за PC engine в ebay струва 80 британски лири, така че ще си струва да я набараш. Особено след намаление. Според разбирачи, в листа с игрите липсват няколко класики, но като цяло е добър. (няма как, винаги е така, а и после като я хакнат, ще се добавят :))

TurboGrafx-16 Titles (featured games are in English)

Air Zonk (1992)
Alien Crush (1989)
Blazing Lasers (1989)
Bomberman ’93 (1993)
Bonk’s Revenge (1991)
Cadash (1991)
Chrew-Man-Fu (1990)
Dungeon Explorer (1989)
J.J. & Jeff (1990)
Lords of Thunder (1993)
Military Madness (1990)
Moto Roader (1989)
Neutopia (1990)
Neutopia II (1992)
New Adventure Island (1992)
Ninja Spirit (1990)
Parasol Stars (1991)
Power Golf (1989)
Psychosis (1990)
R-Type (1989)
Soldier Blade (1992)
Space Harrier (1990)
Victory Run (1989)
Ys Book I & II (1990)

PC Engine Titles (featured games are in Japanese)

Akumajou Dracula X Chi no Rondo (1993)
Aldynes (1991)
Appare! Gateball (1988)
Bomberman ’94 (1993)
Bomberman Panic Bomber (1994)
Chou Aniki (1992)
Daimakaimura (1990)
Dungeon Explorer (1989)
Fantasy Zone (1988)
Ginga Fukei Densetsu Sapphire (1995)
Gradius (1991)
Gradius II: Gofer no Yabou (1992)