Retro Game Challenge за колекционери

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Retro Game Challenge за колекционери

Мнение The Demonпреди 1 месец

Има различни типове колекционери. Аз съм от тия, които купуват само игри които им харесват. Да купувам рандъм заглавие, да правя full set на някаква конзола не ми е приоритет. А и да бъдем честни, фул сет за някоя конзола със заплатите у нас е малко идиотско да се гони. Нереалистична мисия. Някои игри струват по 300-400 евра и дори не са чак толкова добри. Та се чудех какъв да ми е следващият челиндж, който да е хем евтин (игри до 10 лв), хем да продължи поне година, а защо не няколко (да има дебнене и изненади), хем и да ми е интересен. Едно от нещата които най-много обичам е да разглеждам оригинални копия. Да им се радвам и оценявам тяхната форма, дизайн, кутия и т.н. Та ми хрумна нещо, което не е свързано с играенето. Да събера по 1 заглавие (най-евтиното) за всяка една конзолна платформа от АТАРИ 2600 до Вита.

Level 1 на предизвикателството
По една игра за всяка платформа, без значение каква и дали е пълен комплект
Level 2
По една игра за всеки регион, ако има повече от един и се различават като форма
Level 3
Картриджите да бъдат в кутия и с ръководство

Идеята е да можеш да се наслаждаваш, да пипнеш и любуваш на формата, дизайна и усещането да държиш в ръце оригинално копие на всяка от конзолите правени някога. Дори да ги нямаш и да не можеш да я пуснеш никога. :lol: Състоянието трябва да е добро, да може да се види какво преставлява дизайна на обложките (тоест да не са скъсани) Игрите нямат значение, идеята им е да пипнеш/притежаваш парче от историята и да им се наслаждаваш външно. Първо се постига Level 1 и ако има шанс, минавам на Level 2 и накрая Level 3 (защото и хартиените боксове са яки :D)

КОНЗОЛИ:

Intellivision - X
Colecovision - X
Sega SG-1000/1000 II - X
Sega Master System - V
Sega Mega Drive - V
Sega Mega CD - X
SEGA 32X - V
Sega Game Gear - V
Sega Saturn - V
Sega Dreamcast - V
PC Engine/ Turbografx 16/ - X
3DO -V
Philips CDI - V
ATARI 2600 - V
ATARI 5200 - X
ATARI 7800 - X
ATARI XEGS - X
ATARI Lynx - X
ATARI Jaguar - X
Neo Geo AES - X
Neo Geo CD - X
Neo Geo Pocket/Neo Geo Pocket Color - X
Sony Playstation - V
Sony PlayStation 2 - V
Sony PlayStation 3 - V
Sony PSP - V
Sony PS Vita - V
Xbox - V
Xbox 360 - V
NES - X
SNES - V
N64 - V
Gamecube - V
Wii - V
Gameboy - X
Gameboy Color - X
Gameboy Advanced - V
Nintendo DS - V
Nintendo 3DS - V
AMASTRAD GX4000 - X
Amiga CD32 - X
WonderSwan - X
WonderSwan Color - X

Микрокомпютри

ZX Spectrum
Commodore 64
Amiga 500
MSX

С "X" са тия които още нямам никакви игри, с ""V"" такива които притежавам. Идеята е да са почти всички значими платформи, да имат поне 20 издадени игри. Изпускам ли някоя конзола в листа? :) Кои според вас ще са ми най-трудни за намиране евтино? Моята прогноза е NEO GEO

Чудя се да сложа ли неща ZX Spectrum и Commodore 64. Те са микрокомпютри, но се ползват главно за игри през 80-те. Няма да е проблем, защото касетките са евтини.

Пускам темата с идеята да бъде информативна как вървят цените на ретрото и който му е интересно да види до какво ще се докопам. Ще правя снимки. :) Ако някой иска да ми продаде нещо, да не се чуди и да предлага на лично. Идеята ми е да е евтино, забавно колекционерско приключение. Няма да купувам по повече от 1-2 на месец и не гоня време. Списъка с конзолите ще се ъпдейтне, ако изпускам нещо. Идеята е игрите да са до 10, макс 15 лв без доставката. (За да е по-предизвикателно)
Последна промяна от The Demon на 22 авг 2019, 10:00, променено общо 6 пъти.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: Retro Game Challenge за колекционери

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 месец

Имам за ATARI2600 Yars' Revenge и Defender,за съжаления са само касетките(пластмаса+платка+картинка) без картоненена кутийка и книжка,но работят перфектно и картинките с ав много добро състояние.Двете са по 10лв бройката.

За Neo-Geo мисля че мога да отскубна една от кума ми.Той има около 20 касетки само AAA заглавия,ще му споделя идеята ти и ще го питам за цена,че хич не му се продават.Но долу горе като ориентир за една касетка е около 40лв и нагоре.
Става въпрос за Neo-Geo MVS касетка,т.е. за аркадните игри.
Neo-Geo AES за домашната конзола като цяло винаги са били доста скъпи дори и най смотаното заглавие.Имам един познат мога да го питам дали има нещо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

О да, горе долу съм наясно с цените. И особено за Neo Geo АЕS, най евтината със сигурност е над 40, може би и 2 пъти по 40. :lol: Така или иначе , най-скъпите ще ги оставя за накрая и като останат малко ще обмисля да вдигна летвата с цената. :lol: Тъкмо ще имам време да следя спадат ли понякога в ebay. Бях я обмислил тая опция и за NEO GEO MVS, защото са малко по-евтини. Чувам съм че много хора си купуват MVS, защото лесно се пускали дори на домашната конзола. Но не знам подробности. Яко е да знаеш, че дори у нас има хора които колекционират такива неща, като приятелят ти. Ще ви имам предвид за NEO GEO то. :)

За Yar's Revenge ще ти пиша на лично. :mrgreen:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 месец

Neo-Geo-то са готини.А и процента им на брак във времето е почти нулев,в сравнение със стандартните платки за аркадите които са доста кекави и дефектиращи.Като цяло стабилно японско качество.

sephiroth2nd
Square
Square

Мнение sephiroth2ndпреди 1 месец

Регистрирах се основно заради тази тема, но си столквам форума от доста отдавна. :D

Колекционирам от бая време вече. Около 10 години. Като съответно, както се спомена, бях доста ограничен от към финансови възможности в един момент. Сега съм поразвързал кесията.
Моята цел е леко променена - опитвам се да събера всички ролевки за ps1, 2, 3, 4, psp, vita, ds, 3ds, gamecube, wii, switch, 360. За момента съм изцяло на европейска вълна. Имам няколко японски и щатски заглавия. Но не са приоритет за момента. В някакъв момент искам да притежавам US и jpn издания. Последните са доста евтини из ибей и няколкото магазини за ретро игри, които съм обикалял из европа.

Най-редките ми издания са Skies of Arcadia, Lunar 2 Eternal Blue Complete и Tombi! (броя го за ролевка).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Твоята е доста сериозна работа. Бая ще се оръсиш ако постигнеш крайната цел. :D Но няма лошо, колекционирането не е бърза работа. Даже е важен пътя и как му се наслаждаваш, а не крайната цел . Като имаш време я пусни някакви снимки в темата за колекциите

viewtopic.php?f=2&t=3502&start=60

Aз успях да събера всички PAL J-Rpg-та за 360 и направих снимка към края на темата. Въобще не беше трудно и като цяло няма дори едно скъпо J-RPG за 360. (Това е най-лесният челиндж за j-RPGта ... малко само 5те Американски ми бягат.) Но за PS1, PS2.... ммм, там ще те поизмъчат. :) Може би в момента е най-добре да се колекционира за PS3, 360, Wii,PSP,оригиналният Xbox...Повечето заглавия са по 5-10-15 лв с доставка, а и в бг има оферти също. Както и някои заглавия за PS2 (Там има още евтини, но някои почват сериозно да поскъпват)

Главното при колекционирането е да запазиш тръпката и да не прегориш. Понякога в моменти на финансови проблеми, трябва да си дадеш пауза, да оцениш това което имаш вече. Много игри трябва да се дебнат... Но кефа като се добереш до нещо дълго чакано е голям. :mrgreen:

Евала за Arcadia-та и вторият Lunar (това предполагам е якото американско издание, с making диска). Две игри които са мечта за колекцията на всеки запален по жанра. :yes: Нямам ги и даже не съм стигнал до тях да ги играя, нищо че са напред в списъка. :)

Японските издания имат най-яките цветни манюъли, често и американските са по-добри от европейските. Но все пак сме в Европа, тя ми е първи приоритет и на мен.

sephiroth2nd
Square
Square

Мнение sephiroth2ndпреди 1 месец

Точно това е изданието на Лунар-а. Но и трите издания ги имам по абсолютна случайност. Традиция ми е да ходя всяка година до Амстердам, където се намира и любимия ми магазин за ретро игри. Та и трите са от там, не съм ги дебнал, а бяха значително под стойността им в ибей, та беше нобрейнър.

Редовно крънкам и приятели, които са някъде на почивка да проверят локални магазини. Така се сдобих с първия Front Mission за снес - кутийка, менюъл, дискета и още някакви неща вътре.

Двете неща за които си отварям очите в момента са Xenogears и Valkyrie Profile. Могат да се намерят за под 200 лв, но нещото, което ме възпира е скандалният шипинг кост и неадекватността на бг пощата...

Иначе да, имам Dragon Quest 7 и RE2 японските издания, от време на време плакна очи по менюълите.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 седмици

Ето го и първото попълнение, което съм горд да представя и заради това че е благодарение на нашият съфорумец dra6ko. :-) Даде ми я за 10 лв и точно толкова си вървят и в ebay.

ИзображениеИзображениеИзображение

Харесва ми, че на тия картриджи има етикет със заглавието отстрани. Удобно е за лесно вадане, ако са подрени на рафт. Обаче ми е много странно че отдолу не се вижда платката. Не съм забелязал на други подобни картриджи да е така, което е доста интересно. Моята първа конзола беше някакво Атари 2600, но е било пиратка. Подариха ми я родителите, може би 90-та или 91-ва. Имаше вградени 60тина игри. Имах и една отделна игра отнякъде, но абсолютно всичко се е затрило с времето. Бяхме малки с брат ми и не пазехме нещата. Помня че много лесно се чупеха джойстиците. Баща ми няколко пъти им лепи пластмасата за натискане на посоките, но пак се чупеше и от някъде я направи с много здраво дърво (може би е имал познат дърводелец... знам ли). Вече не се чупеше но с времето почнаха да прекъсват кабелите и някъде по това време минах на пиратски НЕС, като всички деца в квартала. Имам супер яки спомени с това Атари - двойните на "Каубойците", на Баскетбола, имаше една игра със каубой дето лови коне.. :lol: Любимата ми игра обаче беше първата като стартираш конзолата. Една космическа чиния, стреля по самолети, въртолети и други земни военни летателни апарати. Явно си на страната на извънземните. Помня че толкова се бях зарибил да изкарам hi score, че никой дори не успя да ме доближи. Приятелите и роднините стигаха едва на половината на моите точки. :mrgreen: Тая игра мисля че се казваше Space Ace или нещо такова. Трябва да видя дали е евтина и да си я намеря също. Може би ми е първата любима конзолна игра в моят живот. Гледах че не я хвалят много по ревюта в днешно време, но едно 6-7 годишно дете лесно се впечатлява, като няма изграден вкус :) Голям грях че не съм играл Атари игра от 92-ра, но може някой ден да си пусна пак. Ще бъде уникално преживяване, ако попадна на игри от тия 60 вградени, дето имах тогава и ги спуквах от игра, близо 2 години.

Също нямам представа има ли някаква разлика между формата на касетките в различните региони? По тази обложка и надписи, не може да се разбере дали е европейско или американско копие.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Game Gear игрите без опаковки са много евтини. Видях много по 1.99 лири с безплатна доставка и си взех 3. :D Първото впечатление което ми направиха, е че са огромни като за джобна конзола. Направих една снимка да се види, в сравнение с 3ds и вита. Имат някакъв много як захват отгоре. Като цяло сигурно има към 40-50 игри които можеш да си ги издебнеш за по 2 лири (около 5 лв) и почвам да се чудя дали да не си направя една колекцийка. Много са сладки и това че са големи е яко и за обложката, защото се вижда добре. Все още не мога да различавам европейски от американски и японски... Но тия са европейски, почти на 95%. :lol: Със сигурност ще дебна още класики. Game Gear имал 365 издадени игри, което не е никак малко. Тонове класики на SEGA и бая портове от Master System. Винаги съм я смятал за rich kid конзола. Не си спомням да съм имал познат който да я има през 90-те.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 седмици

Касетката за ATARI е със сигурност за PAL,защото конзолата ми е PAL и там върви.Не съм запознат дали имат регионално ограничение.
По спомен баща ми като донесе ATARI-то преди години 90-те,явно беше купувано не от Европа и се виждаше черно/бяло.После като си купихме телевизор с NTSC или SECAM (не помня) потдръжка можеше да се сменя и там вече беше цветно.

Иначе за това как изглежда касетката дали се вижда платката или не,там всеки производител сам си решава как да я направи.
Тази която е в тебе е с една идея по добре замислена,да защитава конектора от прах и като цяло вътре касетката.
А иначе касетката като се пъхне в конзолата от долу се разтваря вратичката и платката влиза.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Доста е любопитно това със скритите кънектори, изкефи ме. :) А това означава ли, че има Атари 2600 картриджи с оголен кънектор? Интересно ми е, покрай това, да мога да науча повече за различните вариации и т.н.

Докато събирах информация за челинджа, определено научих много нови неща. Например че има два видя "SEGA MY CARD", които са подобни на картите за PC Engine. Първите са за SG-1000/1000-II, вторите за Mark III (Master system). Нещо като по-евтини вариации са на картриджите, ама не са се наложили, май заради малкият капацитет. Тънки са като карти за игра горе долу. Обаче и двата вида са скъпи, над 20 лири най-евтините. Което ми пречи да събера SEGA колекцията. Ще дебна ама от 1 месец не спадат. :)

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 3 седмици

Да има и такива касетки без тази вратички.Общо взети всеки си ги е измислял навремето без особена стандартизация.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост