Shenmue

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Shenmue - поклон пред шедьовъра на Ю Сузуки

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Дано - тогава най-сетне ще мога да поцъкам и аз защото в двойката се почуствах като в небрано лозе.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 6 години

RRSunknown написа:Дано - тогава най-сетне ще мога да поцъкам и аз защото в двойката се почуствах като в небрано лозе.
двете да ги преработят и портнат, ще бъде екстра, най вероятно да пуснат обаче 1ницата.

а сега видях, че РРС е писал че я е пробвал за 360то 2ката.. ясно, тя и без това е неква леко орязане версия, липса на текстури и тн.. даже версията за стария бокс ми правеше проблема некъде към края на играта, не можех да продължа.. но поне ги изиграх няколко пъти за Дреамкаста, на японски по 1-2 диска после, цялостно на английски...

време е тая 3ка да я подкарат, от кога карам Ю Сузуки да направи нещо по-въпроса :)

ако случайно ги портнат, това ще даде и шанс за шенму 3...

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Направил си грешка като си играл директно двойката, то на тази игра историята й е най-важното.
2-ра част ще си я търся за Дриймкаст. Първо нямам Бокс1, второ, знам че за кинтите които ще ми струва оригинално Shenmue 2 мога направо да си взема бокс1 и да я играя пиратска за него, проблемът е че бокс версията е с английско озвучение, докато за Дриймкаст е на японски, което доста допринася за атмосферата. Също и има опция да използвам save-a си от Shenmue 1 и да импортна в 2-ката всички удари и предмети, които съм събрал. Също и четох че на Дриймкаст е с по-ясно текстури и картина, докато на бокс са използвали някав блур ефект, които изглеждал грозно. Доста фактори са, предпочитам да играя игри винаги на оригиналната платформа, за която са излезли.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

andycole написа:Абе да ти кажа дори само в една Якудза 4 има сигурно 10 пъти повече приключение от Шенму. Има от всичко в пъти повече. Нормално е да са надградили в себе си. за 10-12 години де. А и в Якудза има куп препратки, които напомнят за Шенму. Например това че учиш движения от бездомнен сенсей :-) Почти всички проблеми на Шенму са решени в Якудзите, единствената разлика е тематиката и то донякъде. А това че има повече и по-добър екшън е добре дошло. Докато в Шенму боевете са дървена досада, то в Якудза са нечовекшки фън (пак казвам, особено в 4-ката) с 4 главни героя с напълно различен боен стил, тонове комбота, огромен набор оръжия, към 120 завършващи техники и адска динамика.
Абе, може и да си прав. Но аз все си чакам Шенмю 3. :D Има много мисъл в поредицата, това го разбрах като бях в Хонг Конг. Да се върнем на ярката символика в картината: "дърт майстор предава щафетата на младия ученик под розовия дъжд на сакурата в скромната градинка между небостъргачите". Мамка му и незабравим момент! :pls: Тук-там пише и Сузуки какви идеи има за продължението. Тоя е нечовек!Само да не беше и мега прахосник. :lol:

За Якудза - ами всяка игра надгражда откъм съдържание, но е ясно, че оня изкуфелник Нагоши не е замислял Якудза като завършена поредица в еди-колко си игри. Кърпено, та кърпено откъм сценарий...Още след първите две игри започнах да забравям кой - кого дърпа за шлифера и чий го клати...За боя съм съгласен. Ще пробвам четворката до месец-два, барем е по-стока от двойката и тройката (добре, че имам японската тройка).

По темата - играя забавна ечи-стратегийка за ПСП:

Queen's Blade Spiral Chaos - 7/10

Представлява комбинация от Fire Emblem + цици на килограм. Представете си 50-ина героини, кършещи снаги и полюшващи гърди в супер-магии и един невръстен юнак ги хийлва (а враговете се събличат с атаки), при което пъшка. :lol: Има и гостуващи надарени звезди от тупалки. Като ролева стратегия е прилепчива обаче - 4 превъртания, бонус мисии, скрити герои и т.н. Това ми е една от игрите, които ги купих евтинджос за нелегален износ, защото няма да ги издадат никога извън Джапан. И ясно защо:

Филмчето става и за темата със смешните клипове. :mrgreen:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 6 години

king_of_the_universe написа: Да се върнем на ярката символика в картината: "дърт майстор предава щафетата на младия ученик под розовия дъжд на сакурата в скромната градинка между небостъргачите". Мамка му и незабравим момент! :pls:
Анди, точно за този включов момент ти разказвах онзи ден, че без VMU няма как да видиш тайният удар, който ти показва стария учител! :wink:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

между другото не знам някой писал ли го е но Шенму ползва бойната система от Виртуа Файтър :) a да сравнявате с Якудза кавото и да е.. при положение, че Шенму е правената още в ерата на Сега Сатурн, после само е преработена за Дреамкаст .... :)

дано ХД да излязат скоро, нямам търпение пак да ги поиграя , за Н-ти път :) и дай боже Шенму 3 за Некст Ген :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Rinaldo написа:
дано ХД да излязат скоро, нямам търпение пак да ги поиграя , за Н-ти път :) и дай боже Шенму 3 за Некст Ген :)
Зависи от това как ще се реагират феновете на ХД ремастърите, а и може би колко ще продаде Якудза 5, като се има в предвид че най-вероятно Сега са вложили доста и в нея.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

andycole написа:
Rinaldo написа:
Зависи от това как ще се реагират феновете на ХД ремастърите, а и може би колко ще продаде Якудза 5, като се има в предвид че най-вероятно Сега са вложили доста и в нея.
не вярвам въобще ама да има нещо общо якудза 5 и пускането на ХД шенмутата... едното е пс3 only, другото е готов ремейк за хбла и псн, а момента имат и други ремейкове да пускат. Чува се че след Jet SET-a може да ги пуснат а дано :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Започнах Шенму 2. Намерих си възможно най-добрият рип. Никъде не е махната никаква музика, качеството на кът сцените е запазено, единствено на места като заговаряш случайни пешеходци не е озвучено, но доста от пешеходците по улицата са озвучени. Рязали са възможно най-малко и играта не се побира на 700 мб дискове, а е на 4 диска по 800 мб.
Скокът в сравнение с Шенму 1 е огромен. Градът и локациите за обикаляне са сигурно 5 пъти по-големи като площ, Хонг Конг е направен страхотно. Добавени са интересни опции, примерно вече играчките, които взимаш от машинки могат да бъдат продавани в заложни къщи, а най-различните заложни къщи дават различни цени.
Има доста нови мини игри, графиката е по-добра, всичко е по-шарено също. Вече може да се сейва по всяко време, което е голям плюс. Въобще играта яко ме зариби, не мога да се откъсна. Не виждам защо е оценена по-ниско от 1ва част.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Моята версия е DVD 4 gb.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Е естествено, говориш за версията за Xbox, аз я играя на Sega Dreamcast, там игрите по принцип са на 1.2 ГБ дискове и Шенму е съответно на 4 такива диска, но тъй като не се продават такива, то пиратските игри се записват на CD-та, аз съм я записал на 4 диска по 800 мб. Повечето игри се рипват добре и се събират на обикновени сд-та, но има и някои които ако не искаш да са орязани трябва да се ръсиш за оригинални :-)

Относно версиите на Шенму 2 на Дриймкаст и Бокс.
На бокс предимствата са че са намалили падането на кадри, добавили са и долби про лоджик за кът сцените. Също и ако я играех на Бокс можеше да си пусна прогресив скан, тъй като имам в нас някав компонентен кабел за Xbox1, а за Dreamcast-a ползвам S-Video (пак е доста по-добре от обикновен AV кабел) На Дриймкаст предимствата са, че (поне всички казват така) е с по-ясни текстури, тъй като за Бокс имало някаква гадна блър функция. Също и за Дриймкаст е озвучена на японски, което е огромен +, на Шенму 1 едвам изтърпях английското озвучение, което беше на ниво треторазряден екшън филм от 70те. Също и на Дриймкаст версията си импортваш сейв с насъбраното от Шенму1. Има и функция на VMU-то, като учиш разни удари ти ги показва на него, много ме изкефи моментът със стария мастър при Сакура-та, е там ти показва удара, както и до каква степен си го овладял на дисплея на ВМУ-то, готина функция определено.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

мда озвучението определено е като 90-тарски превод на видеокасета от оня пич който превеждаше с един монотонен тон всички възможни касети.

Графиката обаче съм 100% че е по-добра
bloom lighting during the night hours, better looking water, among other features

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 6 години

Въпросните светлинки около луминисцентните лампи, рекламните пана и въобще много други обекти, които иначе в истинския живот не бива да светят сами (!!!) във версията за XBOX дразнят доста :roll: , също има и някакво гадно замазване на пикселите и картината не е така кристална като при версията за DC. Добавяме и гадния английски дублаж, който просто не се трае, и ето няколко основателни причини, поради които аз лично престанах да я играя за конзолата и ще чакам да си набавя Dreamcast. :-)

Анди, доста полезно е да ползваш цветните хиксчета за отбелязване на ключови места из картата! Аз така си отбелязвах с жълти всички места, откъдето идвам в някой квартал, а с червени - където се излиза от него. Със синьо си отбелязвах някои магазини и хотела на Рю :yes:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Играта е огромна обаче, точно заради такива шедьоври от 15 години играя на 99 % само на конзоли. Толкова силни моменти имаше досега, а съм само на 2ри диск, адски красива игра с неповторима музика. Надгражда много единицата и решава почти всичките проблеми и неща, които ме дразнеха в нея. Дори има save по всяко време, и като лоуд-неш те пуска на точното място където си запаметил, в огромния свят на играта(със сигурност няма друга конзолна игра от онези години стакава функция) Само се чудя кой саундтрак ме кефи повече, този на Шенму 1 или на Шенму 2. На 1-цата музиката си е традиционно японска, докато тази в 2-ката логично е китайска. Ех, не правят такива игри вече, някой хора си повярваха че конзоли = онлайн детмач пуцаници на спорни шутъри от 3то и 1во лице :roll:
Анди, доста полезно е да ползваш цветните хиксчета за отбелязване на ключови места из картата! Аз така си отбелязвах с жълти всички места, откъдето идвам в някой квартал, а с червени - където се излиза от него. Със синьо си отбелязвах някои магазини и хотела на Рю
Не знаех за тази функция за отбелязване по картата, но пък аз се скръндзя и не съм купувал карти за различните квартали (по 10 долара на карта ми се виждат много), тъй като все ме мързи да ходя на работа и героят няма пари :lol: Даже запалих собственика на хотела с част от сметката :lol:
Видях че в един кунг фу магазин има доста удари за купуване, а всеки струва по 100 долара, явно ще трябва да се печелят пари.
Последна промяна от andycole на 14 юни 2012, 20:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

мдам хбох версията е замазана, махнати са текстури , натписи по магазини, плакати, табели и тн... ДЦ версията е най добрата, но както се чува ще излиза за пс3 и хбох така че, .... да се надяваме, че няма да ги режат...

по принцип за европа и америка, за пример в space channel 5 vol 2 версиите няма японски дублаж! така че сигурно ще го махнат и при шенмуто... , който иска на японски, си пуска японски акаунт и си я бичи на японски :)... поне така предполагам, че ще стане, освен ако не го взели предвив от СЕГА, портовете им са почти 1 към 1(като изключим резнатия японски в Спейса)... а и Ю Сузуки надали ще е работил над тях, иначе щеше дори да ги преправи преди да ги пуснат от СЕГА, което е жалко естесвено, че не са му ги дали да ги по преработи... но кой знае...

в момента се чака Jet SEta, а след него от СЕГА са запланували освен Шенму и Скай оф Аркадиа, та да видим.. да излиза тоя Jet по бързо... :), преди дни пуснаха VF5FS на хбла и псн така, че тоя месец няма да е със сигурност....

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Риналдо, как ги цъкаш на японски, при положение че в играта има адски много диалог и е важно да разбираш какво ти казват :lol: Японските версии нямат английски субтитри и превод за други неща на английски. И Якудзите са така, иначе досега бих си поръчал Yakuza Kenzan (която я има само в Япония).

Иначе и аз се чудех да чакам ли ХД колекциите, но не се стърпях и ги започнах на Дриймкаст, пък и ми се иска да съм ги изиграл на оригиналната платформа и пад, все пак има и разни готини функции с ВМУ-то :-)
пп.
Атмосферата в Хонг Конг кърти, детайлът в Шенму 2 направо може да се сравнява с детайлът с който е пресъздаден Токио в Якудза 4 :-)
Шенму 2 е адски красиво, наистина биха дошли добре ХД версиите с по-стабилен фреймрейт, да махнат pop-in на пешеходци по улицата, както и внезапното им изчезване, а и да позакрепят фреймрейта, защото в 1цата беше добре, но в Шенму 2 понякога чак става тегаво при падане на кадрите.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

andycole написа:Риналдо, как ги цъкаш на японски, при положение че в играта има адски много диалог и е важно да разбираш какво ти казват :lol: Японските версии нямат английски субтитри и превод за други неща на английски. И Якудзите са така, иначе досега бих си поръчал Yakuza Kenzan (която я има само в Япония).

Иначе и аз се чудех да чакам ли ХД колекциите, но не се стърпях и ги започнах на Дриймкаст, пък и ми се иска да съм ги изиграл на оригиналната платформа и пад, все пак има и разни готини функции с ВМУ-то :-)
пп.
Атмосферата в Хонг Конг кърти, детайлът в Шенму 2 направо може да се сравнява с детайлът с който е пресъздаден Токио в Якудза 4 :-)
Шенму 2 е адски красиво, наистина биха дошли добре ХД версиите с по-стабилен фреймрейт, да махнат pop-in на пешеходци по улицата, както и внезапното им изчезване, а и да позакрепят фреймрейта, защото в 1цата беше добре, но в Шенму 2 понякога чак става тегаво при падане на кадрите.
не ги играя, играл съм ги още като излязаха шенму1 и след това шенму2 на 2рото бързо излезна английската версия(американската), та искаш не искаш като те кефи играта на МАКС, все пак аз съм ги играл още като излязоха, а за него време нямаше такива игри на никакви платформи ... хората още играеха старкарфт варкрафта заминареше и АОЕ-то, цъкаше се по залите Куейк 2 и 3, ЦС-са и халфа , и тн..

аз цъках още преди това Шенму на японски, а него съм го цъкал просто защото играта наистина изглеждаше яка и като филм, нищо че не разбирахме, играехме я поне 6-7 човека в залата (малко кофти при записите, защото нямаше за всички място по ВМУ-тата ), дори помня аз минах 1ви диск 1ви на японски по супер късметлийски начин тъй като винаги се случваше да въртя странни камери и да фана точно мястото на което трябва да се ходи (беше на 2рия етаж при татуиста).. беше шоу, тъй като човека на който е залата и той имаше време да играе повечко от нас, дори си превеждаше от японски речник нещата... и докато всеки от нас като я играе, не може да запя другите, ми сам да си играе играта и да си търси къде да ходи какво да прави, той все пак гледаше кой как играе, за да може и да помогне малко , все пак никой не знаеше японски...

и да, повече със съгурност ми беше забавно да ги играя на японски, защото с ангийския нямам проблеми още от тогава и като ги доиграх на английски лесно се виждаше къде трябва да ходиш какво да правиш и много бързо се превъртаха, а със японския си е повече шматкане, забава, повече си в атмосферата на играта като Цяло.

и не знам какви версий си играл, защото в момента може да има хиляда рипнати различни версии по мое време нямаше, имаше по 1 японска и по една английска или европейска.. в момента не забравяй че технологийте интернета и всичко е с много много напред от 99-2000 година, когато още нямаше и хбох. ТА ЯПОНСКИТЕ нямаха на английско НИЩО! това че сега има не означава че ги е имало тогава на риповете.. видях че спомена 800мб рипове имало сега, е по мое време нямаше, дори и 2-3год след това когато пак теглих шенмутата за мен си, пак нямаше а имах връзка с екипите който рипват, и по точно холандския екип, дори ми дадоха софт и тн да рипвам оригиналки дето имам, само дето трябваше да си купя кабел за дц-пц 25$ + доставка ако въобще можеше да се купи от БГ тогава ... а това си беше почти 1 цяла бг заплата, нямаше как да стане. Хубаво е че поне си хванал хубави рипове.. но лоадинга е УБИСТВЕН в Му-тата..

аз ще чакам ХД риповете, надявайки се да няма рязане и да има леки фиксвания.. :) а тъй като играта е номер 1, не те бърка да си ги изиграеш на Дц-то а после и ХД риповете :) хем янма да има такъв лоадинг... :)

а и си намери след това онази версия със спасяването на президента на СЕГА :)" whats shenmue"

аз и якудза 2 играх на японски 1ния диск, но 2ри се откзах, че много бързо минах 1ви и си нямах и идея от историята и щеше да е тъпо да я врътна за супер кратко време и да си нямам идея какво дрънкат и какво точно става без превод..

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Rinaldo написа: и не знам какви версий си играл

аз ще чакам ХД риповете, надявайки се да няма рязане и да има леки фиксвания.. :) а тъй като играта е номер 1, не те бърка да си ги изиграеш на Дц-то а после и ХД риповете :) хем янма да има такъв лоадинг... :)

а и си намери след това онази версия със спасяването на президента на СЕГА :)" whats shenmue"

аз и якудза 2 играх на японски 1ния диск, но 2ри се откзах, че много бързо минах 1ви и си нямах и идея от историята и щеше да е тъпо да я врътна за супер кратко време и да си нямам идея какво дрънкат и какво точно става без превод..
Значи:
Shenmue 1 има 3 версии - японска (всичко на японски без нищо преведено на английски), американска и европейска, като при тях всичко(+ озвучението) е на английски. На Шенму 1 играх европейска версия и на рип-а няма НИЩО орязано, всичко е 1 към 1 с оригинала, жалко че е озвучена на английски и едва изтърпях.

Shenmue 2 има само 2 версии за Дриймкаст - японска (отново всичко е само на японски, без превод на английски) и европейска версия( която по молба на феновете, за щастие уважена от СЕГА е с японско озвучение и английски субтитри).
В Америка играта излиза само за Xbox и както знаете е озвучена само на английски, тоест няма американска Dreamcast версия.

HD версиите ще ги изиграя и тях със сигурност, игрите са супер красиви дори и на Дриймкаст на 4:3 и ниска разделителна, представям си ги на 16:9 и добра резолюция.

Относно Yakuza 2 , играта е на един диск, но двуслоен двд9, пиратските версии са разделени на 2 диска, вече имам оригинални Якудза 1,3 и 4, поръчах си тези дни 2-ката, за да си попълня колекцията, иначе я изиграх пиратска на времето. Не е имало нужда да я играеш японската версия, тъй като след Yakuza 1 им дойде акъла на СЕГА и всички останали ги локализират за европа и америка с японско озвучение. Единственият минус е че излизат доста по-късно от японските версии, ти може би затова си нямал търпение, аз направо не знам как ще издържа като чакам да пуснат Yakuza 5 в европа, дано този път не се бавят пак цяла година, че ще ме принудят да се записвам на курсове по японски :lol: :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Завърших и Shenmue 2, какво да кажа, една от най-великите игри за всички времена и доста по-добра от първа част. Наистина "поклон пред шедьовъра на Ю Сузуки". Ебаси, остави ми едно специфично яко чувство, което много малко игри са ми давали (Okami, Zelda Twilight Princess, Zelda Ocarina of Time, Shadow of The Colossus, MGS, FF7, Yakuza 1,2,3,4, etc) Мястото й е до тези заглавия, че ако не и над тях.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Изображение

Shenmue 2 10/10
Завърших я преди малко, една от най-великите игри за всички времена. Задължителна, наблягам на ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за всеки един конзолен геймър, просто каквото и да сте захванали (с малки изключения) е незначително, ако не сте изиграли тази игра. Яд ме е че изиграх Shenmue I и Shenmue II чак сега, през 2012, трябваше да го направя много отдавна. Просто човек да се кефи на конзоли и да не е играл 2-те Шенму-та е не пропуск, а равносилно на престъпление :lol:
2-ката надгражда 1-ва част отвсякъде. Shenmue II е всичко това, което трябваше да бъде първа част (не омаловажавам 1-цата, и тя също е емблематична игра).
Светът е разширен с пъти, сигурно Hong Kong, Kowloon, гигантските многоетажни сгради в Коулон, гората и селото са като площ 15-20 пъти колкото Yokosuka. Детайлът с който е пресъздаден Хонг Конг, а и срутеното му в края на 80те години предградие Коулон, е адски впечатляващ, отвсякъде си личи гигантския бюджет, който SEGA са наляли в продукта си. Имам чувството че дори въпреки култовия статут и високите оценки, които 2-те игри получават, някак си остават недооценени, и не говоря само за незадоволителните продажби.
В Shenmue 2 играта решава доста проблеми от единицата, поради огромната площ вече доста влиза употребата на карти, които трябва да се купуват за различните райони и сгради, както и огромната помощ, която е опцията случаен пешеходец да те заведе до търсена от теб локация. Също и фактът че може да се запаметява навсякъде и по всяко време (нещо невиждано по това време, а и много години по-късно в друго конзолно заглавие), както и да се превърта времето на часовника, ако чакаш уговорка в даден час.
Графиката е подобрена, за сметка на това има падане на кадри. Всичко е доста по-шарено, особено в сравнение с доста сивеещото Шенму 1. Боят също е по-динамичен, макар и отново леко дървен. QTE-тата вече изискват доста повече умение и внимание.
А музиката...... най-великата е. Да, вече изпреварва с малко в личната ми класация музиката на Okami !

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост