Shenmue

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Shenmue - поклон пред шедьовъра на Ю Сузуки

Мнение Rinaldoпреди 10 години

http://vision.ameba.jp/watch.do?movie=517077

тва е некво представяне от сузуки сан от края на 2006та за онлайн версията :) яко

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Мнение Sympoziumпреди 10 години

Превъртях Шенмуе 1, но нещо не се впечатлих толкова колкото очаквах, интересно ми беше, но очаквах много повече, има доста моменти през които играта доскучава, особено на диск 3 кадето всеки ден трябваше да се състезавам с колегите и да пренасям щайги по няколко часа, направо ми беше писнало от всякаде. Истина е че за времето си е била нещо невиждано, има доста детаили, но от това не ми ставаше по интересно, можеби защото всичко е прекалено истинско и реално, което според мен не е интересно.

Има едно нещо което ме човърка, как така героят преби цялата местна мафия, това не се връзва с реалността която се опитват да постигнат, ако това беше наистина, щяха да му теглят куршума отдавна, вместо да се бият с пръчки, бухалки и подобни.

Историята ми допада доста, бойната система също ми харесва, а музиката е най-якото нещо от цялата игра, ако трябва да дам оценка по десетобалната система тя ще е 7.5.

Не зная кога ще се реша да изиграя двойката, но се надявам да видя повече контрастност и разчупеност в процеса на играта, нещо което според мен до някаква степен липсва при първата част.
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Sympozium написа:Превъртях Шенмуе 1, но нещо не се впечатлих толкова колкото очаквах, интересно ми беше, но очаквах много повече, има доста моменти през които играта доскучава, особено на диск 3 кадето всеки ден трябваше да се състезавам с колегите и да пренасям щайги по няколко часа, направо ми беше писнало от всякаде. Истина е че за времето си е била нещо невиждано, има доста детаили, но от това не ми ставаше по интересно, можеби защото всичко е прекалено истинско и реално, което според мен не е интересно.

Има едно нещо което ме човърка, как така героят преби цялата местна мафия, това не се връзва с реалността която се опитват да постигнат, ако това беше наистина, щяха да му теглят куршума отдавна, вместо да се бият с пръчки, бухалки и подобни.

Историята ми допада доста, бойната система също ми харесва, а музиката е най-якото нещо от цялата игра, ако трябва да дам оценка по десетобалната система тя ще е 7.5.

Не зная кога ще се реша да изиграя двойката, но се надявам да видя повече контрастност и разчупеност в процеса на играта, нещо което според мен до някаква степен липсва при първата част.
Toва, че реална и истинска я направи и първата такава, я направи една от най уникалнате игри за всички времена. Хора които са играли прекалено много на ПЦ игри не могат да усетят атмосферата на конзолните игри колкото и да играят. Просто както се казва липса на 1вите седем години от раждането. Най забавно в 1ва част ми беше точно работата с бъгито, а на 2ра пренасянето на сандъците с колегата там ... ;) Все пак требва се работи иначе няма пари за билет към Китай. Играта си е нещо невиждано дори за времето в момента, милиони играчи, геймъри който се правят на много игрово образовани дори и не са чували за най-скъпата игра в света, камо ли да я оценят както подобава.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 10 години

Навремето, докато имах DC, тъкмо бях стигнал трети диск и товаренето на сандъци ми беше нещо като кошмар, който почти ме уплаши от по-нататъшна игра :lol: За разлика от масата игри, ШенМю наподобява истинският живот доста повече, и това може да се окаже нож с две остриета за тези от играчите, които са свикнали с бързото пуцане по безброй и един противници, леенето на индустриално количество кръв и липсата на всякаква история. :wink: В играта умишлено няма огнестрелни оръжия, бой по минувачите и някои други неща, които биха довели до самоволия от страна на по-неуравновесените играчи (разбирай - психически разклатени отвсякъде, със склонност към агресия). Иначе казано, някои ограничения са създадени, за да не се превърне играта в нещо като GTA3 :idea:
Що се отнася до ШенМю 2, тя има и добри, и лоши качества, спрямо единицата (може би точно затова ще се хареса повече на Sympozium). Бойната система и най-вече управлението са доразвити и обогатени, като вече можеш да питаш хората за намиране на работа, а отдено от това, доста по-често при питане на минувачите имаш възможност да задаваш по 2-3 различни въпроса. Вече можеш да си купуваш карти на отделните квартали, и особено полезно е това, че после с маркери в три различни цвята можеш да си отбелязваш по картите местата, които са ключови за теб. Една от най-лошите страни на двойката е, че вече не е толкова належащо да питаш от врата на врата хората, за да те упътят нанякъде (ех, колко ми допадна това в първата игра...), и играта е по-свободна в това отношение. :| Именно приятелският контакт с хората от квартала беше чарът на единицата... Още едно кофти нещо в двойката е и доста зле направените иконки на копчетата и кръстачката, когато трябва да ги натиснеш бързо по време на Бързите Реакции (Quick Time Event). Разбира се, има и още много други добри и лоши черти при двойката, спрямо единицата, но аз най-вече се изкефих на увеличените по площ терени, из които можеш да бродиш на воля. Особено в жилищните квартали пада голямо объркване (в началото направо се губех из тях :lol: ), но това пък е предимство. А и много ме изкефи резкият преход от шумната навалица из пазара към спокойният храм до него, или пък границата между бедняшките жилищни сгради с малки сергийки пред тях, и Главната улица, на която има луксозни магазини. :-) А после играта става още по-разчупена, защото преминаваш на два пъти в коренно различна обстановка (квартал на едно възвишение извън града + планинска местност с реки, дървета и цветя) и начинът на игра в тях се различава от този в началото. В кварталът има повече битки и доста чести Бързи Реакции, докато в гората се отдаваш на по-спокойна обстановка с повече приключенски привкус 8)

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Bobi написа: Една от най-лошите страни на двойката е, че вече не е толкова належащо да питаш от врата на врата хората, за да те упътят нанякъде (ех, колко ми допадна това в първата игра...), и играта е по-свободна в това отношение. :| Именно приятелският контакт с хората от квартала беше чарът на единицата...
Мдам това бе много добре направено, така е и в 2йката. Обаче, само че се замисли, в тъмните улички на Китай, не може да се държат приятелски милиардите бедни Китайчета, който ламтят за пари ;) Престъпниците са доста по света ;)
Мен Шенму ме запали още от с първите няколко часа игра, през 99та есента/зимата горе долу през дните, с който започва и самата Шенму, само че там годината беше мисля 89та ... 1ви диск го изиграх на японски ;) за мой късмет и американската версия излезна бързо на следващия ден ;).
На японски ми беше малко по интересно да я играя, повече шматкане , повече забавление, докато на английслки знаеш, абсолютно къде да ходиш и какво трябва да правиш, да не говорим, че на японски потапянето в атмосферат е по-голямо :) и доброто отношение на хората наистина те грабва, най велик беше японския негър :)
А как ме беше яд като я превъртях, знаеше че ще има няколко части, но кога ще излязат не се знаеше.. то и още не се знае.. :facepalm: почти 10 години ще станат скоро.. от онези дни...

Наскоро мислех да пиша отново писмо до Ю Сузуки, ама като си помисля че преди години като му писах, след няколко дена пусна интервю в Кикизо, че уж всичко е ок и ще излезе за некст гжен... и после нищо.. се чудя има ли смисъл.. Ще набутам отново и останалите фенове да си мислят, че ще излиза, ако отново направи...

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Песента на Шенхуа в Shen Mue 2:

Филмче от Shen Mue 2, разкриващо малко повече факти за миналото от живота на бащата на Рю. Аз направих грешката да го гледам в интернет, малко преди да съм стигнал дотам в самата игра... :roll:

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Ех, за пореден път се убеждавам, че музиката от симфоничния саундтрак е невероятна, толкова е чиста и възвишена, драматична и грандиозна, гледам утрото и я слушам, просто невероятна емоция, наистина си заслужава да се подчертае работата на композиторите тук, блестящо!
Само от музиката човек може да се вдъхнови за да играе играта, точно както стана с мен, надявам се споделяте емоцията :-)
А който не е слушал оркестровия саундтрак да си го изтегли, защото изпуска наистина много!
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Sympozium написа:Ех, за пореден път се убеждавам, че музиката от симфоничния саундтрак е невероятна, толкова е чиста и възвишена, драматична и грандиозна, гледам утрото и я слушам, просто невероятна емоция, наистина си заслужава да се подчертае работата на композиторите тук, блестящо!
Само от музиката човек може да се вдъхнови за да играе играта, точно както стана с мен, надявам се споделяте емоцията :-)
А който не е слушал оркестровия саундтрак да си го изтегли, защото изпуска наистина много!
hehehe :) :cool:

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Как да подкарам Cleared File от шенмуе 1 ntsc на шенмуе 2 pal( не че има друга версия), пише ми че не открива такъв файл, дали е защото съм играл ntsc версията на първата част?
И има ли смисъл да се подкарва този файл, какво различно има ако започнеш играта от него?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Трябваше да играеш PAL версията на единицата :-) Има начин да го конвертнеш ама е доста сложен като гледам и аз лично не съм го правил. http://www.gamefaqs.com/console/dreamca ... 8064/15049

Там пише че "Quite a bit is carried over from Shenmue 1, including Martial arts moves, toys, and pictures"

Ако питаш мен направо почвай двойката без сейв. Или си изтегли от нета ако знаеш как да ги качваш. На PS2 е лесно, пъхаш USB-то и готово ама в случая май ставаше само с диск. Имаше някакви Dreamcast MC файлови мениджъри. В диска с програмата блъскаш и сейвовете и от там ги качваш на мемори картата. Абе направо почвай от начало, не се занимавай с глупости :wink:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Shenmue Beta Footage

Shenmue "Magic Weather" Video

Secret Shenmue Area

Let's Play Shenmue - Final Walk through Dobuita

SHENMUE AS YOU NEVER SEE SECRET AREA

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Мнение Sympoziumпреди 9 години

В момента играя втората част на играта на втори диск съм, много съм очарован, великолепно развитие, прекрасни моменти и тематика, която ми е от любимите, а се очертава и Shenmue 2 да стане една от любимите ми игри. :inlove:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 9 години

Sympozium написа:В момента играя втората част на играта на втори диск съм, много съм очарован, великолепно развитие, прекрасни моменти и тематика, която ми е от любимите, а се очертава и Shenmue 2 да стане една от любимите ми игри. :inlove:
на мене ми е любима още от декември 99та;) още помня като я почнах как дните в играта вървяха в началото като дните когато я играех разликата беше само в годините ;)

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 9 години

Някой знае ли къде в ShenMue Рю може да намери диска за SEGA Saturn, с който да играе безплатно вкъщи на конзолата си всичките игри, за които иначе трябва да купува жетони в залата "YOU ARCADE"? :shock:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 8 години

Май никой не знае горепосочения въпрос, та да задам още един. :lol: Това на снимката до бащата на Рю Сузуки да не би да е башата на Лан Ди?
Изображение

TerrorX
Console Master
Console Master

Мнение TerrorXпреди 8 години

SEGA wants Shenmue III, offers console exclusivity

According to reports, SEGA is desperate to see the emergence of Shenmue III and has gone as far as to offer console exclusivity to any party particularly interested in it.
maxconsole.com
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 8 години

Лесно е - да пуснат DC2 и ето ти конзола, само за която да излезе играта :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

Shenmue Anniversary Celebration
Technically, it's not Shenmue's 10th anniversary. That was about a month ago in the U.S., and a year before that in Japan. But thanks to a new mobile game overseas, and a long-in-the-works Yu Suzuki interview coming together from former 1UP editor in chief/current Q Entertainment producer/guest 1UP interviewer James Mielke, we figured it was close enough. So for this week, we fudged the dates to celebrate the kind-of anniversary of one of Sega's most ambitious games, as well as the career of creator Yu Suzuki, who's been out of the spotlight since Shenmue II shipped.
http://www.1up.com/do/minisite?cId=3182644

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

днешното интервю е 6 ;) с нетърпение чакам утрешното и последното в други ден.. или по точно стана днескашното и утрешното вече :) Сузуки сан рулз.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Хората от Shenmue Dojo не спят, ами с пълна сила извличат модели и повърхности от ShenMue :twisted:

http://www.shenmuedojo.net/forum/viewto ... 52a6d76703

http://img204.imageshack.us/img204/5807/36912968.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/9356/30707766.png
http://img690.imageshack.us/img690/3088/68903182.png

http://www.shenmuedojo.net/forum/viewto ... 52a6d76703

Също има и програмка за размяна на героите в играта:

http://img62.imageshack.us/img62/7963/swapper.jpg

http://www.shenmuedojo.net/forum/viewto ... 3&start=60

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост