Xbox Games Store & Game Pass

Kinect the dots.
Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule
Регистриран преди: 15 години

Xbox Games Store & Game Pass

Мнение king_of_the_universe13 години

This week's Xbox Live Arcade update turns out to be a double-header, with SEGA's Streets of Rage 2 joining Capcom's Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix on virtual shelves. :ura:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore13 години

Най-голямо впечатление до сега ми направи Assault Heroes,изключително сполучлива аркада с прекрасна графика!

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 13 години

Мнение Mdam13 години

Дам, и аз съм голям почитател на Assault Heroes. Писнал ми е отдавна, но все още се случва да го пусна за половин час отпускащо пуцане.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Xbox Live Arcade games

Мнение Bobi13 години

king_of_the_universe написа:This week's Xbox Live Arcade update turns out to be a double-header, with SEGA's Streets of Rage 2 joining Capcom's Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix on virtual shelves. :ura:

Това значи ли, че ще пуснат високоразделителна графика за Streets of Rage 2? :?

(кажи "ДА", моля те)

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdam13 години

Не. Sega пускат игрите си на XBLA без да ги променят по какъвто и да е начин. Само се плесва една филтрация и толкоз. Резултатът е еднакъв с емулирането на PC (още повече ако си бучнеш едно 360 конролерче), така че да плащаш 5 (или 10 на Virtual Console) долара си пада малко пладнешки обир. Все пак струват ДАЛЕЧ по-малко в разните колекции с класики.
Иначе неща като Prince of Persia Classic със сигурност си струват парите.
Последна промяна от Mdam на 31 авг 2007, 00:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi13 години

Mdam написа:Не. Sega пускат игрите си на XBLA без да ги променят по какъвто и да е начин. Само се плесва една филтрация и толкоз. Резултатът е еднакъв с наподобяване за PC (още повече ако си бучнеш едно 360 конролерче), така че да плащаш 5 (или 10 на Virtual Console) долара си пада малко пладнешки обир. Все пак струват ДАЛЕЧ по-малко в разните колекции с класики.
Иначе неща като Prince of Persia Classic със сигурност си струват парите.

Мхм, точно от това се опасявах, имайки предвид и предишните подобни "мързеливо направени" юбилейни издания на класики на SEGA :-?
Много по-добре щеше да бъде, ако си бяха направили труда поне да пуснат преработена версия на SOR3, в която да оправят изчезващият или силно заглъхващ в 90% от времето звук от ударите в играта... :evil:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon13 години

Ако има интерес към двойката може да пуснат и тройката. Сега е момента феновете да се събудят и да покажат на SEGA, че поредицата е все още популярна.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi13 години

The Demon написа:Ако има интерес към двойката може да пуснат и тройката. Сега е момента феновете да се събудят и да покажат на SEGA, че поредицата е все още популярна.

Те от SEGA много добре знаят, че поредицата има огромна маса от почитетели, а и до тях са изпращани десетки подписки (petitions) за направата на SOR4. Просто си правят оглушки и това е. Сами разбират, че не могат да направят достойно продължение на трилогията, и затова не рискуват. Ако можеха, нямаше да пуснат половин дузина НЕУСПЕШНИ или средняшки триизмерни игри с подобна схема - SpikeOut, SpikeOut: Battle street, Zombie revenge, Dynamite deka / Die hard arcade, Dynamite deka 2 / Dynamite cop, Dynamite deka EX / Asian dynamite, Golden axe (от SEGA AGES), Shen Mue*, Shen Mue 2*, Ryo Ga gatooku* / Yakuza* (бойната система на последните три игри е мудна и особено неподходяща за битки срещу 2 или повече противника).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe13 години

The Demon написа:Ако има интерес към двойката може да пуснат и тройката. Сега е момента феновете да се събудят и да покажат на SEGA, че поредицата е все още популярна.
Ми аз си я купих. Изобщо не са я барнали. Само ъчийвмънти са добавили. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi13 години

king_of_the_universe написа: Ми аз си я купих. Изобщо не са я барнали. Само ъчийвмънти са добавили. :roll:

:shock: Това пък какво ще рече? Някакви открития ли са добавили, тайни неща из нивата, неща за отключване?

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

След успешно извършаване на определена задача,се трупат точки в профила ти.Така да се каже,отключва се въпросния ъчийвмънт.
Системата е измислена с цел да се изрушка цялата игра!
Последна промяна от BardoSore на 31 авг 2007, 12:53, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hellfire
Console Master
Console Master

Мнение hellfire13 години

Bobi, achievement = постижение :wink:
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsv13 години

Хехе дръпнах си я SOR 2 и се сцепих от кеф като си припомних годините, когато има мегадрайвка :D . Игричката е със същата графика, което е СУПЕР дори има една опцийка да размаже малко графиката и да не се виждат ръбчета, но не я включвам тази опция, поече си ме кефи както си е оригинал. Само да си купя една голяма мемори карта и веднага си купувам игричката и я записвам заедно със соника да си ги имам на носителче.

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdam13 години

Само да си купя една голяма мемори карта и веднага си купувам игричката и я записвам заедно със соника да си ги имам на носителче.
Ili si spestqvash 15 kinta, kato posetish slednite linkove:
http://gens.consolemul.com/download/gen ... n-2.14.zip
http://www.romnation.net/srv/roms/52415 ... e-2-U.html

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsv13 години

Mdam написа:
Само да си купя една голяма мемори карта и веднага си купувам игричката и я записвам заедно със соника да си ги имам на носителче.
Ili si spestqvash 15 kinta, kato posetish slednite linkove:
http://gens.consolemul.com/download/gen ... n-2.14.zip
http://www.romnation.net/srv/roms/52415 ... e-2-U.html
А как ще си я играя през бокса на TV-то?

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdam13 години

Има TV out-ове за тая цел. Пък ако и това не те урежда - ми твоя работа. :)

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon13 години

Понякога проблема е по сложен. Ако нямаш геймпад? Ako растоянието на PC-то и телевизора е твърде голямо (друга стая). Или пък разтоянието на PC-то от дивана (леглото) където играеш е голямо и кабела на геймпада не стига . Абе вобще играта си е култова и си струва да се купи (така и не я пуснаха за нито една oт класическите компилации за Ps2). Има опция за онлайн на двама човека. Знам че за емулатора има kailera ама XBOX Live-a трябва да е по оптимизиран и може би има вероятност да намериш повече човек с който да цъкаш :-)

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdam13 години

TMNT имаше ужасен онлайн, за SOR 2 не знам.

Иначе основният ми проблем с цялата работа, е че MS и още повече Nintendo са установили далеч по-високи цени, отколкото е коректно, при положение че става въпрос за заглавия на по 15-20 години, които не само не са ъпдейтнати по какъвто и да е начин, ами и са за онлайн дистрибуция. Да не забравяме, че разните classics колекции вървят по 20-тина долара, т.е. по игра за долар, а не за 5 или 10. Пък вече да си даваш 50 кинта отгоре за мемори карта, на която да ги ръгнеш си е направо... ъъъ... хардкор.
Абе просто вече големите в бизнеса са надушили далаверата на емулацията и я експлоатират за луди пари. Ако нещо е подобрено графично, да речем, със сигурност си струва; ако е от рода на Castlevania: SotN - също. Но едни филтърчета, които се ползват от години в де що има емулатор, и куц онлайн не са достатъчно за 400 MS точки (още повече за недоразумения като Root Beer Tapper).

Иначе за тия сценарии, които ми изброяваш - ми ебати драмата :lol: И сам можеш да се сетиш за всевъзможните решения на тия "проблеми".

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Я кажете тези дето си струват в Xbox Live Arcade,но не са стари класики,а нови заглавия,като Assault Heroes и обновения вариант на първия принц.

Потребителски аватар
Mdam
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdam13 години

Aegis Wing - безплатна, задължително да се играе кооперативка
Alien Hominid HD - чудесна сайдскролър пуцалка
Bomberman Live - първият хубав бомбаджия от сума време насам; забавен само онлайн обаче
Boom Boom Rocket - аз лично въобще не харесвам таз музикална игра, но на доста хора им допада
Doom - за игра от тоя род мисля, че парите си струват, особено за мултито
Eets: Chowdown - пробвал съм само демото, но ме накефи много; доста прилича на The Incredible Machine
Geometry Wars - абсолютно задължителна!
Marathon: Durandal - порт на 2-рия Marathon със значително подобрена графика; не е баш велика игра, но за феновете на Halo си струва
RoboBlitz - абсолютно жестока игра, започнала като демонстрация на физичен енджин и прераснала в много зарибяващо приключенийце с решаване на пъзели и разнообразни битки
Pac-Man CE - разтърсваща мания! Първият наистина нов Pac-Man от 2 десетилетия насам
Small Arms - Smash Bros. rip-off-че; не е добро колкото оригинала, но си струва
Wik and the Fable of Souls - бая забавна джъм енд рънеста игричка
Catan - жестока адаптация на известната настолна стратегия
UNO - една от най-популярните игри на XBLA; мултиплейър игра с карти
Double Dragon - самата игра е ужасно остаряла концептуално, но е с рефрешната визия, така че сигурно си струва за феновете
Jetpac REfuelled - доста забавна стара класика в страхотна нова обвивка; адаптирана от Rare
Castlevania: Symphony of the Night - за 10 долара абсолютно си струва
Lumines Live! - ако не броим че Q Entertainment само се чудят как да оберат хората с нови скинове, тази версия на Lumines е може би най-добрата; основният проблем е куцото онлайн мулти
Zuma - адски зарибяваща puzzle игричка
Luxor 2 - много добър Zuma клонинг
Worms - струва си човек да има версия на Worms на бокса, особено толкова добре изглеждаща такава, но има прекалено малко фонове, музика и т.н. и някои оръжия липсват

Кой е онлайн