"Ninja Gaiden" 3

Kinect the dots.
Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Ninja Gaiden 3

Мнение Bobiпреди 7 години

Jim Raynor написа:
Bobi написа:Ха-ха, то по тази логика и Lapcom така угаждат на играчите с DLC-та :lol:
Боби, изненадам съм, че не отбеляза как робота си умалена версия на Scarab от Halo, поне що се отнася до убиването му :lol:
Нещо не можах да разбера какво точно искаш да кажеш с "как робота си умалена версия" :-)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

Bobi написа: Нещо не можах да разбера какво точно искаш да кажеш с "как робота си умалена версия" :-)
Извинявай, нямам работещ компютър у нас и пиша от виртуалната клавиатура на tablet устройството ми - губят се букви така. Редактирам мнението сега :).

Знам, че играеш доста кампаниите и се чудех дали и на теб не ти е направило впечатление.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

Senbonzakura написа: Иначе заключението, до което стигнах е, че оръжията са dlc, защото не ги искат задължително в играта.
Моето заключение е, че Текмо не са очаквали такъв грозен фенски писък по изгубените оръжия и са се метнали от кумова срама с голи гърди на амбразурата за бърз и безплатен ъпдейт. :lol: А не са ги искали в играта, защото са мързели - сакън да не разнообразяват бойната система. Още от ДМЦ традицията на тези игри направо изисква разнообразие в оръжията.

Да не говорим, че дори и с ДЛС-то оръжията са малко. Гайдените за НЕС компенсираха катаната с адския платформинг. Пък и егати, да сравняваме 8 бита с еди-колко-си гиги... Може би допълнителните герои ще джарат със своите си оръжия и ъпгрейди, както беше с последните Онимуши.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Jim Raynor написа:
Bobi написа: Нещо не можах да разбера какво точно искаш да кажеш с "как робота си умалена версия" :-)
Извинявай, нямам работещ компютър у нас и пиша от виртуалната клавиатура на tablet устройството ми - губят се букви така. Редактирам мнението сега :).

Знам, че играеш доста кампаниите и се чудех дали и на теб не ти е направило впечатление.
В Halo 3 биеш огромните паякоподобни роботи по съвсем друг начин. Има три варианта: скачаш отгоре и влизаш вътре, за да разбиеш захранването; целиш със снайпер захранването; стреляш по един от краката, за да може роботът да се свлече по корем и пак влизаш вътре, за да разбиеш захранването.
Аз по-скоро бих оприличил битката с паякообразния робот в Ninja gaiden 3 с битката срещу последния главатар в Alundra 2 :yes:

Потребителски аватар
Senbonzakura
www.sonydefenseforce.com
www.sonydefenseforce.com

Мнение Senbonzakuraпреди 7 години

http://xbox360.ign.com/articles/122/1221032p1.html

:mrgreen:

5.0 Presentation
The camera hurts the stylish and over-the-top action.
4.0 Graphics
Ryu looks fine, the women look like RealDolls, and everything else looks like low-res sewage.
5.5 Sound
The voice acting is rough, but the ridiculous metal tunes are super fun to fight to.
2.5 Gameplay
When you can tell what’s happening, fighting is easy, repetitive, and dull.
2.0 Lasting Appeal
One weapon, no character progression, and pointless multiplayer leave little reason to return.

3.0
OVERALL

Awful
(out of 10)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

Lol, Намко са спряли чековете май.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 7 години

Аз лично очаквах, според това което бе показано от разни видея и т.н.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

/offtopic

Не знам дали сте забелязали, но напоследък IGN дават много ниски оценки на някои игри. Най-ниските оценки дадени на SH: Downpour и Yakuza: Dead Souls, не че е особено показателно, просто например, са именно в IGN. И при други заглавия го забелязвам от известно време насам, но в момента не мога да се сетя за конкретни примери.

Странно, тия смешници винаги са се славели като един от най-дашните откъм оценки сайтове. :-?

Иначе май само Squall е изненадан от ниската оценка на Гайдена. :lol: Знам, че не се влияеш особено от разни медии и ревюта, ама... плийз, бъди подготвен за много фекалии. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Senbonzakura
www.sonydefenseforce.com
www.sonydefenseforce.com

Е, както каза Jim Raynor на едно друго място, God Hand също е получила 3/10. Бях чувал, че е имала ниска оценка, но не бях проверявал никога защо, как и какво. Мен по-скоро ме изненадва това, че sigma 2 има висока оценка... Мога да си позволя да цитирам Слави, който написа, че те са стигнали до някой бос, умирайки 40 пъти, после са седнали да пишат ревю върху нещата, с които не са се справили. Чакам в скоро време да я играя. ;p Най-вероятно ще е по-добра от първата, но по-слаба от втората. :roll:

Нещото, което най-много ме дразни до момента е, че трябва да бия мехи...
Последна промяна от Senbonzakura на 19 мар 2012, 10:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Чакай, чакай, чакай - КОЕ ще е по-добро от първата, но по-слабо от втората? :shock:

Иначе изцепката на IGN с God Hand е хипер известна, точно защото там винаги надупват яко оценки и изведнъж за изсраха с тая 3-ка на играта на Кловър. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Абе знам, че сме го дъвкали много пъти, ама тия оценки не трябва да се приемат за миродавни, а трябва ако играта си я очаквал - просто да я тестваш сам, независимо от оценката. Просто съм се убедил, че по гейм сайтовете напоследък наемат пълните бездарници, които НЕ ЗНАЯТ КАК ДА ИГРАЯТ ИГРИ.
Просто идете в Геймспот и на видео изберете рубриката "Now Playing". Която и игра да гледате, ще видите едно и също - как някой "гейм журналяга" се мъчи да играе. Смехът става пълен, ако е ретро игра. Сред златните им хитове са Now Playing: Classic ХХХХХ, веднага се сещам за Tomb Raider. Просто пълен смях...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Senbonzakura
www.sonydefenseforce.com
www.sonydefenseforce.com

Jeru написа:Чакай, чакай, чакай - КОЕ ще е по-добро от първата, но по-слабо от втората? :shock:

Иначе изцепката на IGN с God Hand е хипер известна, точно защото там винаги надупват яко оценки и изведнъж за изсраха с тая 3-ка на играта на Кловър. :lol:
Очаква се по-стабилен мултиплейър от сигма две, а на нея посветих толкова време именно заради мултиплейъра. Този път се надявам на по-стабилни сървъри и да не става някакъв безпорядък, ако осем човека правят магии или нещо друго, което смуче повече ресурс. За момента от каквото съм видял съм сигурен, че мултито ще се играе, притесненията ми са центрирани в баланса на pvp режима и дали е разрешено (би трябвало) да се ползват и другите dlc оръжия. По-важното е, дано да има зверски босове за кооперативния мултиплейър, подобни на Lex, Liz, Volf, Zed. Другото ще се докаже, докато не се тества. =p А, сигма едно си е добра за нейния период от време, като я хванеш сега, както аз я захванах се виждат доста минуси. Всички се оплакват, че играта до сега е била винаги бърза, динамична и има готина бойна система, като едва ли не нон стоп се биеш с някви нинджи и други прелестни същества, а в сигма едно обикаляш разни помещения с по 5 различни посоки(за бога, даже има карта, която ми мяза на resident evil-ската) и се чудиш накъде да тръгнеш. Във връзка с това Ninja Gaiden 3 може да предложи доста повече, макар че те не те кара да тичаш бързо и да проверяваш различни стаички, в които намираш еликсири, а да ходиш бавно и да убиеш някого. Всичко зависи от това какъв сетъп могат да направят, може би. Намерих това противоречие, доакто си цъках миналите дни. Чудя се дали носталгията не влияе на преценките ни вече. D: Не може всеки път да се очаква продължението на добра игра да е - orgasmish - но в случая тук има много притеснителни фактори, които дойдеха след последния трейлър от преди няколко дни. Динозаври...

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 7 години

Jeru написа:/offtopic

Не знам дали сте забелязали, но напоследък IGN дават много ниски оценки на някои игри. Най-ниските оценки дадени на SH: Downpour и Yakuza: Dead Souls, не че е особено показателно, просто например, са именно в IGN. И при други заглавия го забелязвам от известно време насам, но в момента не мога да се сетя за конкретни примери.

Странно, тия смешници винаги са се славели като един от най-дашните откъм оценки сайтове. :-?

Иначе май само Squall е изненадан от ниската оценка на Гайдена. :lol: Знам, че не се влияеш особено от разни медии и ревюта, ама... плийз, бъди подготвен за много фекалии. :lol:
Mного си прав и аз имам същите наблюдения. Преди винаги те даваха най-издутите оценки ,а gamespot по-ниски сякаш... Не ,че и аз някога съм ги следял изкъсо и това ми е било критерий ,но ми е било интересно и се набива на очи в момента наистина. А може и самите игри да са супер зле ( за SH съм просто 100% сигурен ,че е мега ташаче) ,но за NG3 oчаквах нещо от рода на поне 6.5/7.0 :lol: .
И все пак въпреки всичко бих я пробвал втора ръка само заради кървищата и Ryu по-натам във времето :lol: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Squall, ясно е, че има такъв момент с носталгията. Дори и класиките доста често не "остаряват" добре. Въпросът в случая, е че първия Gaiden за времето си наистина беше нещо изключително, а скокът в двойката е крайно недостатъчен, поне по отзивите на повечето хора, защото ако трябва да съм честен, досегът ми с нея е минимален.

Напълно разбирам какво имаш предвид, но просто е тъпо да се каже, че един вид двойката е по-добра от единицата, без да се взима предвид кога са излизали. То и Final Fantasy XIII е по-красива от VII (че и по-играема, предвид, че сме 2012г.), но просто е безумно да се каже, че е по-добро, нали се сещаш. ;)

Да не говорим, че специално първият Gaiden (че и вторият до голяма степен де) е пословичен с трагичния си левъл арт И левъл дизайн.
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

Вариантите са :
- Играта наистина е мега зле
- Ревюто е писано от die-hard фен на първите 2 гадена (най-вече на първия), все едно мен да ме карат да пиша ревюта на Пес 2011 и Пес 2012 :lol:
- Ревюто е писано от Итагаки :lol:

Както и да е де, добре че се вразумих и не направих pre-order на НГ3.

Относно скока от първия към втория гайден.. за мен се изразява в добавени готини оръжия, доста прилично обновяване с листовете с комбота на наличните оръжия и разчленяването на противниците ( и използването на това в геймплея). В единият случай говорим за напълно ново заглавие, какъвто е бил първия гайден, и за донякъде полирано негово продължение с развален по някои отношения баланс.
Did Mitch Dyer write this review while he was drunk on St. Patty's Day or something? I'm not buying for even a second that Ninja Gaiden 3 deserves a fu*kin' "3.0". He should be fired for this, and someone else should be hired to write a proper review... NOW!
:lol:

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sathпреди 7 години

Цитат от ревюто на Gamereactor:
You take what I am getting. The enemy slain simple, you'll never have to think, adventure elements are removed, Quick Time Events succeed trickier sequences as well as menus are greatly simplified so that the game's vanilla version can not even switch weapons. Ninja Gaiden has been casual, and it gnaws at me, while I find it more reminiscent of Ninja Blade than the challenging demanding their predecessors.
Нямам намерение да защитавам IGN (крайно са зле, както на всеки е известно), но в другите ревюта са споменати същите проблеми. Очевидно е, че играта е правена за кежуъл геймъра. Едва ли има изненадани, от самото начало беше ясно. :wink:

edit http://www.videogamer.com/ps3/ninja_gai ... eview.html

Потребителски аватар
Senbonzakura
www.sonydefenseforce.com
www.sonydefenseforce.com

Jeru написа:Squall, ясно е, че има такъв момент с носталгията. Дори и класиките доста често не "остаряват" добре. Въпросът в случая, е че първия Gaiden за времето си наистина беше нещо изключително, а скокът в двойката е крайно недостатъчен, поне по отзивите на повечето хора, защото ако трябва да съм честен, досегът ми с нея е минимален.

Напълно разбирам какво имаш предвид, но просто е тъпо да се каже, че един вид двойката е по-добра от единицата, без да се взима предвид кога са излизали. То и Final Fantasy XIII е по-красива от VII (че и по-играема, предвид, че сме 2012г.), но просто е безумно да се каже, че е по-добро, нали се сещаш. ;)

Да не говорим, че специално първият Gaiden (че и вторият до голяма степен де) е пословичен с трагичния си левъл арт И левъл дизайн.
E, не, файнъл фентъзитата минаха на съвсем друг принцип, примерно изключиха ATB-то и промениха цялата батъл система, промениха прекалено много неща. Тя претърпя много сериозни промени (коренни). Примерно Ninja Gaiden в корените си не се е променила и сега ще обясна подробно защо.

Като пуснеш Ninja Gaiden Sigma 1 и поиграеш до примерно пети чаптър, вече ще имаш 4 оръжия - Dragon Sword, Lunar Staff, Wooden Sword, Nunchaku. Ако им разгледаш движенията и ги запомниш добре, като пуснеш Sigma 2 ще видиш, че ползва същите движения на 90% и не са променили нищо - визуално ударите изглеждат по същия начин, обхвата е същия, инпута е съща и дори имената в move list-a са същите. Даже приятно се изненадах, че разни пенизи, които научих в Sigma 2, си работят по абсолютно същия начин и в Sigma 1. По-скоро в Сигма 1 липсват разни опции, като например това, че не можеш да използваш лък и кунай едновременно в серии, като не би трябвало да има никакъв проблем да ги ползваш едновременно от гледна точка на гейм дизайн. До тук промените са единствено в интерфейса на оръжията. Както и това, че в NGS2 имат повече удари и повече интересни комбинации, и самите оръжия от първи level имат izuna drop и др. Докато в NGS1 началото винаги започваш с 4 движения на оръжие и чувстото е подобно на това да играеш Bison и вместо серии да правиш само poke standing high kick. Усещаш, че не е както трябва. Но като ъпгрейднеш отключваш останалите неща на оръжието и е нормално. Мога да отбележа, че даша в двете игри е различен, в ngs1 даша прави по-голяма стъпка и покрива по-голяма зона за бягство от удари, докато в ngs2 даша е по-малък, но ми се струва, че може да се прави по-бързо.

След това може да се премине на нивата, някои от които нямат достатъчно очевиден подход и водят до объркване. Оттук предполагам изтичат критиките за левел дизайна. Има отделни малки помещения, дето отваряш разни врати и има някакъв гаден, но умело прикрит лоудинг, който примерно се търпи, но е излишен. И тук ми се иска да отворя една скоба, че в игрите винаги съм виждал врати, които не се отварят и съм си викал (защо не се отваря), но честно казано в този дирижабъл бих предпочел да няма никакви врати, а вместо това да част от главното помещение. В първия час от играта дори се налага да използваш асансьори (wait, that's not ninja) за да слезнеш в някво друго отделение, да вземеш ключ, да се качиш обратно и така. В Sigma 2 много рядко се случва играта да те подтикне да се върнеш обратно, а ако това се случи, няма шест коридора и седем врати, а просто има евент, който трябва да се случи, за да отвори път напред.

Структурата на босовете в NG, NGblack и NG2:

Ще мина накратко без изкуствения интелект на един бос, който е идентичен за всичките части до известна степен, като той ми се вижда най-лесен пример. (Скоро свършваме работа и няма да ми остане време да напиша за Ai-то на обикновените противници :P )

Започваме от NG(Xbox)

Повечето атаки, след които можеш да изядеш демич, Алма им доджва.. Особено Flying Swallow-a, който през целия клип преобладава като главен метод да се източи кръвта на боса.

Вместо да търсим стратегия срещу боса, използваме само една атака през цялото време, нинпото й взима малко кръв, а като я стъннем можем да направим три допълнители удара (ненаказано след recovery-то й).

Магите, които спами не са консистентни и се блокират за сметка на малко чийп демич (това е мастър нинджа).

Изкуствения й интелект е скапан, не ти наказва FS-то и можеш да я спамиш без проблем. След стън реагира бавно.

Същия бос в NG Black.

Магийте на боса удрят конситентно и трябва да дашваш и да подскачаш наляво надясно. Нищо друго не е мръднало. Има значение с какво оръжие се биеш, тъй като Dragon Sword-a й прави повече демич, а друго оръжие би направило живота ти черен. А и почти цялата игра се играе с Dragon Sword, защото не са работили достатъчно върху другите оръжия и начинът им на употреба срещу босове.

Еквивалента на боса в NG2!!!!

Повечето удари могат да ударят боса, стига да имаш правилния тайминг за удар, даш и блок. Босовете не са направени да бъдат бити със специфични оръжия и още по-малкото всяко едно оръжие може да регистрира удар върху тях, по време на техните recovery frames. Вижда се изчакване, дашване, правилно позициониране, добре пласирани удари и по-голяма вариация от движения на боса, в значимост на дистанция - по-добър A.I.

Разлики за NGS2:

Има супер много кръв, не може да бъде ударена от нормални атаки атаки (flying swallow spam-a от ng1 отпада тотално, както и другите по-слаби атаки, с които биеха Алма в първия клип), Елизабет има своя изградена структура за нападение, някои атаки правят малко демич, други те убиват тотално, има последователност, има значение на кой ще хванеш блок и на кой ще дашнеш. В миналата част тя няма никаква структура в системата си, затова тези неща ги няма изобщо. Спаменето на UT (което много хора правят в първите гайдени) би довело до мнооого малко демич, за да не може нууб играчите да бият босовете с UT, което прави бос битките по-трудни - това важи за всички босове.

Следователно, структурата, визията и баланса са подобрени, както и самата трудност. Утре може да напиша за Ai-то на противниците между частите. Но няма смисъл да ви казвам, че в NGS2 пак са по-добре направени и имат повече неща.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Не виждам какво променя написаното от теб. :lol: Разбирам ти идеята и обективни сравнения на практика е трудно да се направят, но... ебати, оставаше и грам да не се доразвили играта във втората част. :roll:

Не знам дали имаш идея колко отвинтващо беше да видиш първия Gaiden точно в момента, в който излезе. Просто беше без какъвто и да било аналог. Нещо изумително, наистина.
Двойката нямаше и 1/10 от тоя ефект поради ред причини.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Същото като с Макс Пейн.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Е ако хората са почнали със Сигма разбирам ги - порт на стара игра за некст джен конзола и им се е сторил като нова и актуална.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост