Xbox Series X

Kinect the dots.
Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Xbox Series X

Мнение epedos1 седмица

Диск не мисля и да купувам за Хбох, въпросът е Х1 игрите дали ще вървят по-зле като резолюция и фреймрейт от Х1Х. Не планирам да ми е основна конзола така или иначе.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Мнение me3x1 седмица

Некст джен игрите със сигурност ще вървят в по ниски резолюции и фрейм. То е вече потвърдено, че видеото ще е с орязан брой ядра. Ще има 7,5gb usable ram от общата 10gb. Процесора ще е същия мисля, но ще оперира в малко по занижени честоти. Това всичкото с аутпут около 4 терафлопа. 4к@60fps само с текущото поколение игри.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Да, но ако ще ми спести 200 евро за ВТОРАТА конзола съм ок да играя 5те ексклузива на 30фпс и 1080р май. Аз съм си ПС5 дей 1, няма кво, но много искам и Хбох за да наваксам гиърсхейло (по-кратко, а и по-точно е за изписване от "ексклузиви" :lol: ).

По принцип ако трябва да сме честни, не мощта е толкова важна, а коя платформа ще е водещата, т.е. за коя ще има евтини игри след 2-рата година в олх. :lol:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 седмица

Не знам колко е удачно, то тоя локхарт ще е по-бавен от Xbox One X и на нивото на PS4 pro
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Няма логика да вадят по-слаба конзола от Х1Х, те заради ССД-то го вадят изобщо, не е ли?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 седмица

Всъщност не се знае колко точно ще е производителността на локхарт, изтеклите характеристики са от девкита. Но предполагам около Х1Х което е достатъчно да пусне игрите от настоящото и минали поколения в 4к и с разни орязани неща и nextgen в 1080p. Под орязани неща предполагам raytracing. И давам прогноза че ще го рекламират с Minecraft/Fortnite/Apex :D Но пък не е изключено да бъде доста добра машинка за изиграването на игри от минали поколения.
PC mustard race

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

OneX и Lockhart ползват съвсем различни архитектури като цяло - cpu, gpu etc. Отделно тази нова архитектура ще се възползва пълноценно от всички нови софтуеърни похвати и инструкции, които ще ги има и в SeriesX. Демек макар и с що годе еднакъв output raw power, Lockhart ще може определено повече чисто визуално от OneX. И тук изобщо не намесвам ssd имплементацията.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 седмица

Принципно си прав, локхарт ще ползва нова архитектура и нови подобрения но.. Еквивалента на gpu-то на X1X е AMD RX 580. PS5 знаем че ще ползва еквивалента на RX 5700, XSX ще е 5700XT или по-мощен. Моето предположение е че локхарт ще ползва нещо от сорта на силно орязан RX 5600 като гледам tflop-ите. Процесорите ще са близки като производителност, рам паметта също. SSD оптимизацията също я има но не е чак такъв фактор както е при PS5
PC mustard race

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

You have to buy the Mamba Forever Edition of NBA 2K21 to be able to upgrade free on Next Gen, Standard won't offer this.

Source

Кой друг, освен EA. Мадъфакърс...
Всъщност си мислех, че не е въпрос на избор. Интересно...

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh1 седмица

Няма начин пъблишърите да не ни резнат главиците и да напълнят кесиите:) 100% повечето, които не са с МС или Сони маркетинг, ще се хванат на хорото да си вземеш голд/делукс/омг едишън, за да облажиш с некстджен версията...

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

Само за едно съм сигурен - че предстои крайно вълнуващ епизод на AngryJoe Show :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 седмица

me3x написа:
1 седмица
Кой друг, освен EA. Мадъфакърс...
Хехе, тоя път не. NBA 2кXX я издават Take Two през 2к Sports. EA правеха NBA Live, но я спряха преди две години (и съотвено Т2 като монополист го откараха директно през просото).

Иначе от анонса е опционално, дори назад в темата сме го коментирали. Надей са ти на тая майкросотфтска баница. Смешното е, че ще можеш да я играеш (backwards compatible), просто ще са ти заключени слайдерите за 4к60фпс.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

Нямах си на идея, че ЕА са изпуснали кокала. Интересно ми е да видя кой колко далеч ще стигне в доенето. Поне CD PROJEKT потвърдиха за по нетърпеливите, че Сайбърпънка ще получи безплатна SeriesX версия, без значение къв едишън си пазарил за One.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 седмица

A, те доста одавна изпуснаха баскетбола - откакто 2К взеха лиценза на Майкъл Джордан с NBA 2K16, от две години насам е пълна пародия в доенето и пример какво става като останеш без конкуренция - в последната си версия (която пускат с PSN PLUS "безплатно") има ротативки в буквалния смисъл и играта е неиграема в мулти ако не наринеш пари с лопатата а дори тогава не е сигурно, че ще ти излезе късмета.

Скрийншоти от "геймплея" на 2к20 /която пускат с PSN plus

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Селянийка, дано да има аутрейдж като с ДРМ опитите на Майкрософт покрай лаунча на Кокала.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x6 дни

Кой е онлайн