Xbox Series X

Kinect the dots.
Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Re: Xbox Series X

Мнение Ju19682 месеца

me3x написа:
2 месеца
Услуга, която да не забравяме, че е опция. Ако не я щеш, карай си, както до сега.
Не е точно така. Едно време и In-App Purchases бяха просто опция, която можехме да игнорираме, но тази уж невинна опция зарази целия пазар на мобилни игри и докара това, което е в момента (мисля, че няма смисъл да се обяснявам какво е положението в момента на мобилния гейминг).

Разбира се, че ще сме негативни като виждаме нова стратегия, която цели да промени пазара по пътя на disruption-а. Това са промени, които е нормално да обсъждаме с недоверие. Един ден ако Гейм Пас доминира, то със сигурност този тип консумация “шведска маса” ще повлияе и на дизайна на самите видео игри. Нормално е и е очаквано традиционалистите да негодуваме.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение The Demon2 месеца

Е да, това е цялата работа. Вчерашните опции са днешните задължители работи. Не всички игри имаха dlc-та, не всички игри бяха без менюъли, не всички конзоли бяха с платен мултиплейър, в началото само някои игри нямаха физическо, не всички игри имаха day one patch, не всички игри изискваха задължителна инсталация... и т.н. Много са примерите.

Но и вече отдавна разбрах че не мога да променя нищо... Както каза vvarp веднъж "Гласуването с портфейла стана като другото гласуване" :D Не зависят от нас тия неща. Компаниите преценяват какво им е по-изгодно и го налагат (къде бързо, къде по бавно) Единствено можем да се нагаждаме и възползваме. Докато наложат game pass, ще се оръсят яко и ние може да намажем. :) А и игрите ще се променят и няма да са това което бяха.

От темата която направи me3x за gamepass си избрах да пробвам Tell Me Why в края на август с някой трайл. :yes:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 месеца

Никакво негодуване. Пълен игнор. И кесия, която все по-рядко ще се развързва. Както и Френсис Дрейк, Веселия Роже и бутилка ром!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 месеца

Fucking huge
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 месеца

Добре дошли във фортнайт ерата
PC mustard race

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 месеца

btw след като майкрото оповестиха, че на никой не му трябва некст джен конзола за да играе игрите им в близките година-две, забелязах яко търсене/вдигане на цените на текущото им поколение машини. В англииския амазон гледам в момента почти всичко е изчерпано, а употребяван One X е с най евтината оферта от £320.00, а преди два месеца беше на £220. Употребяван One S пък отиде на £200+ което си е направо абсурдно, след като до преди няколко месеца се търгуваше за по £100. А между другото днеска в един от локалните ми магазини влезнах да купя игра за порадък и видях наличност само и единствено на PS4 конзоли - три бъндъла. Не знам тва колко е релевантно с останалото по горе... :roll:

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_2 месеца

me3x написа:
2 месеца
В англииския амазон гледам в момента почти всичко е изчерпано, а употребяван One X е с най евтината оферта от £320.00, а преди два месеца беше на £220
... А между другото днеска в един от локалните ми магазини влезнах да купя игра за порадък и видях наличност само и единствено на PS4 конзоли - три бъндъла. Не знам тва колко е релевантно с останалото по горе... :roll:
Не знам колко хора от форума са информирани, че Xbox one x вече не се произвежда. Нормално в uk да е от първите места където ще се изчерпа.

Доста странно решение за компания която се бие в гърдите с крос джен политиката си ( на която вече се бие отбой от Бай Фил)

Microsoft discontinues Xbox One X and Xbox One S digital edition ahead of Series X launch

https://www.google.com/amp/s/www.thev ... continued

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 месеца

Не виждам нищо странно в решението. Когато има съпорт едновременно на две генерации дивайси е нормално от измежду тези със сходни параметри да остане в производство само по едно в класа си. One X го спряха, за да оправдаят съществуването и цената като цяло на Project Lockhart(Series S) - няма смисъл от два дивайса със що годе сходни възможности в средния клас, и то на една и съща цена. Дори си направиха труда да конструират ново, с една идея по добро от предходното, в същия ценови диапазон. В ентри класът решиха да оставят в производство One S, вместо One S All Digital поради що годе същите причини. Не мисля че свалянето от производство на въпросните машини има някъв смилсъл да се адресира с кофти крос джен маркетинг - така или иначе всичко ново ще продължава да си върви било то на One X, или на One S ол диджитъл. Или поне през следващите 2 години. А защо не и повече - Хейлото например го тръбят, че ще има 5+ години сериозен съпорт с добавяне на кънтент, режими и тн. ала Destiny...А и съм сигурен, че ако маркетинговия им модел сработи ще има доста девове, които няма да имат против да съпортват текущата генерация през следващите няколко години.

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_2 месеца

А споко, аз съм последният защитник на крос Джен-а , няма нужда да ме убеждаваш хехе.
Истината е точно в Локхарт , иначе нямаше да я спират.

Просто малко странно им върви маркетинга , Фил Спенсър наскоро излезе с интервю в което обяснява , че разработчиците ще избират дали да има обратна съвместимост. Това седмица след яростните атаки над ексклузивните игри и хардуер.

Цялостно много странни решения идват от устите и действията им.
Halo-то примерно на кой му трябва нейтив 4к или 120 FPS мулти? Не са добре наляти ресурси , като маркетираш най- мощната конзола.

Явно е , че pass-a е next gen-a за тях, дано се оправят с игрите.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

https://www.windowscentral.com/xbox-ser ... y-revealed

Голямата кутия ще е 500 долара, локхарт ще е 300, излизат на 10 ноември. Още не е на 100% официално потвърдено..
PC mustard race

Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19681 месец

Аз очаквах да се появи лийк. За да се спасят от евентуален backlash първо пускат цената като лийк и ако всичко е наред с реакциите, я обявяват и официално.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Промо за S-a
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore1 месец

И тук ще ни го пуснат на 650 лева. Само стойте и гледайте.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 месец

Некст джен домашна конзола на 300 долара си е сериозна заявка. 1440p@up to 120fps също. Тоя ъпскейл до 4к ми е интересно да видя кви резултати ще даде, имайки в предвид новите технологии и архитектура. 512-то гиги не са кой знае колко, но дюд - некст джен за 300 шибани долара! Тука в uk на 249 паунда ше върви кът топъл хляб. Иначе си личи че е ориентиран към тииновете - бас ловя, че тоя кръглия грил ще се подменя с квото ти е кеф.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

512 гигабайта или иначе казано между 3 и 6 некст джен игри макс. Ще е Касапница. :D Тия специалнитe ссд карти дето се ръгаха някъде, ще станат като вита картите. "Далавера" , "great value", всичко ще се плати по един или друг начин. Триеш игра и теглиш друга от паса за 2-3 часа... Утре триеш нея и си сваляш старата, защото ти се е прииграла за нови 2-3 часа... Или си купуваш карта за разширяване на мястото.

Аз лично не бих минал през тия дилеми какво да изтрия, вече си имам ps4 със същия проблем. Но ако някога конзолата събере 5-6 игри, които много искам да играя и ги няма другаде... Ще си я взема да и запълня ssdто и да ги цъкам без да трия. :) А може и някоя ssd карта да си взема, знам ли. Кефи ме идеята да имаш карта с информация, която можеш да мести. Ако Майкрософт си изиграват добре картите и ти дадат шанс пачовете и сейвовете да са отделни файлове от игрите, които да се местят на ssd картата (а не общ файл), ще спечелят доста точки в моите очи.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor1 месец

Чак съм изненадан от тая рядка проява на адекватност. На 300 долара насред кризата е перфектният троянски кон за геймпаса. Голям пазарен ход.

Дано архитектурата е сходна и не дърпа целия джен назад.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 месец

Троянски кон за облака Х по-скоро. Особено пък с тая графична карта (почти наполовина спрямо Х1Х) и с толкова малко памет.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

me3x написа:
1 месец
up to 120fps също
Това ме съмнява да върви на нещо различно от lastgen или разни индита.
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore1 месец

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

От този документ се вижда че и скоростта на рамта е доста орязана което никой никъде не спомена а и други. Все повече ми намирисва тоя продукт. Не е просто XBSX с по-слаба видеокарта и без BR диск ами е някаква странна конзола която май ще я ползват за троянски кон за pass-a както се спомена.
PC mustard race

Кой е онлайн