Xbox Series X

Kinect the dots.
Аватар
random
Mobile Gamer
Mobile Gamer
Регистриран преди: 11 месеца

Re: Xbox Series X

Мнение random2 месеца

Ще бъде интересно да видим как вървят next-gen заглавията след година-две.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Мнение me3x2 месеца

Потвърдиха също, че Series S няма да подобрява визуално старите игри, както в момента го прави One X.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 месеца

PC mustard race

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor2 месеца

We designed the Series S to enhance the Xbox One S games in a way that the Xbox One X can't do
Нз кой ги кръщава тия конзоли, ама като да го съкращават май?

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 месеца

Jim Raynor написа:
2 месеца
We designed the Series S to enhance the Xbox One S games in a way that the Xbox One X can't do
Нз кой ги кръщава тия конзоли, ама като да го съкращават май?
Аз си признавам, че тия Екс-Мекс-Ес обозначения изобщо не ги следя. Загуба е на кинетична и креативна енергия.
Какво остава за някой, който бърка Уй с Уй Ю. И японец, на всичкото отгоре. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon2 месеца

Според мен се правят на интересни в стила на тeлефоните. Там различните серии телефони ги означават S, X и така нататък. Имаше някакви galaxy s10, galaxy z, iPhone 6 S, iPhone xs, iPhone xr, Pro и всякакви такива буквички за означения. Модерно е, младите се кефят на такива неща. :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 месеца

Демоне, виж колко кратки са iPhone нещоси, и, от друга страна виж го бокса - XBOX блаблабала нещоси.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore2 месеца

Изображение

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 месец

Замислих се като дойде време за slim и pro версиите дали ще са Xbox Series XS и XXL?

Иначе 220 долара (залагам 180-200 евра) 1ТБ допълнението - реално май за ССД е горе-долу нормално ама като знаеш, че за друго няма да може да го ползваш, май по-скоро бих си играл с нормален HDD и да ги размятам. Ама не е ок.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Впечатляваща е тази обратна съвместимост, направо като ново PC е. :D От една страна ми харесва идеята, но ако можех да избирам между 99% обратна съвместимост без подобрения и тази с повечето кадри, която може да е като Xbox One (под 5-10% от игрите за 360), бих предпочел първата. Без подобрения, но повече игри. Но като може и без хич, няма как да не ти направят добри впечатления, тези опити на MS, да дадат нов живот и смисъл на част от старите дискове в колекцията. Така че евала, но не трябва да се отнасят в прекалени подобрения на стари игри и да губят ресурси в грешна посока.

Прави ми обаче впечатление, колко много голяма важност почнаха да отдават хората на 60те кадрите и резолюцията. Все едно навремето не сме играли на Saturn/PS1/Н64, игри с 15-20 кадъра и не сме умирали от кеф. Всяка игра си е дизайната спрямо възможностите на платформата и колко кадри може да изкарва. Едва ли я дизайнват така че да изгреее в пълната си прелест, след 8 години на Series X. :wink: Или пък да искаш непременно 4к, като има много по-голямо значение разстояннието от което играеш. Ако не го спазваш кел файда за 4к. Малко се отнесох, но идеята ми беше друга. Прекалено много се обръща внимание на стари игри с тия римастъри или пачове за обратна съвместимост. Вместо да се разработват нови заглавия. В смисъл, напълно достатъчно е 360 игрите, да си изглеждат като 360 игри. Не е нужно екипи да работят по-подобряне на стари игри, било то с пач или цял ремастър. Да ги оставят тия стари игри като GTA5/Rise of The Tomb Raider/FF13 и т.н. да си изглеждат както си изглеждаха навремето. Пратете ги тия хората да разработват нещо ново! Три поколения ще сравняваме едни и същи игри. :crazy:
Последна промяна от The Demon на 29 сеп 2020, 13:14, променено общо 1 път.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Наистина ли се заяде за това че xbsx предлага прекалено добра обратна съвместимост? :crazy:
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Мноого е ниска като количество човек. :D Както казах в една друга тема, от 100 диска за 360 дето имам, имах серия в която 30 поредни бяха несъвместими. (около10-15 игри от 100 ми бяха съвместими. Предимно западни ААА игри на големи пъблишъри, които нямат нов ремастър) Казвам че по-добре да я направят по-някакъв начин универсална за всички игри... емулация ли, друго ли, без да се съсредоточават цели екипи да преработват 1 игра. Хубаво, без пари го правят, това го признавам. Ама като ще работи на под 5% от игрите, главно най-комерсиалните + популярни индита... Де да знам. Начинът по-който я правят по-скоро прилича на лека форма на безплатни ремастъри. Дори не вървят от дисковете, само чеква диска и тегли изцяло някаква тяхна версия. Даже няма опции да изключиш подобренията и да можеш да си я пуснеш със скоростта и графиката на 360 игра, за тези които искат автентично изживяване от миналото.

Казвам само, че предпочитам да е за почти всички игри, без подобрения, отколкото с подобрения на подбрани заглавия. :) Нека старите игри си останат стари игри и да не се разхождат ресурси за всяка игра поотделно. Не знам, хем е добре, хем ми се струва като запълване на дупки в каталога със стари заглавия. Може и аз да го усешам така, ама защо за One няма 1 обратносъвместима игра на диск, която да не се продава и в дигитален формат? Ето това вече би било подарък и няма да изкарат нищо от него. :) Ама аз поне не открих такава. Всички си се продават в стора като дигиталки.

Има нещо по-засукано с тая обратна съвместимост. Нещо свързано и с лицензи, договорки... Май ако не говорят с фирмата която ги е издавала за 360, няма как да я пуснат на One/Series X. Някаква полу-обратна съвместимост е, полу порт, полу ремастър с нов договор.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 месец

Нали се сещаш, че въпросната обратна съвместимост, а и подобренията като цяло по нея, поне на този етап са на 100% хардуеърно ниво - демек нито един девелъпър не си е мръднал дори и пръста за тия резултати по горе. А и едва ли ще го направи. Просто си я получаваш по дифолт като безплатна екстра и толкоз.
Колкото за ''автетичното изживяване'' - ти си първия който чувам, че е против игрите да му вървят с повече кадри@по висока резолюция.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Единственото от което съм против e липсата на опции, нищо друго. По принцип в миналото няма много конзоли с обратна съвместимост, но където е имало е била хардуерна,
полухардуерна, add on, тук таме емулация и т. н. На ps2 имаше в опциите за on/off на филтрирането и по бързата скорост на диска. На ps3 имаше опция за филтрите и връщане на native резолюцията. Просто ги имаше като опции, можеше да върнеш оригиналната визия без подобрения. Причината да ги използваш могат да бъдат най-различни.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 месец

Демонстация на Auto-HDR имплементацията при Xbox Series X:

:yes:

Аватар
stryker
Console Fanatic