Xbox Series X

Kinect the dots.
Аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 6 години

Re: Xbox Series X

Мнение Ju19685 месеца

Споменах разминаването в приоритетите на Майкрософт и Сони - едните не спират да говорят за високи фреймрейти, другите си показаха ААА фърст партитата и почти всички са на 30. От това кое не стана ясно?

Конзолите и PC-тата са различни продукти/платформи с различни аудитории, цени и цели. Новият Екс Бокс до сега го рекламират все едно е PC. За разлика от Сони, които не залитат на там. От това кое не разбрахте?

Какви телета, какви волове? :)

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение The Demon5 месеца

Малко нелепо ми звучат тия конзолни войни между MS и Sony, особено като имаме предвид картелните/олигополните им отношения. Конзолa, в истинската смисъл на тази дума, е единствено Nintendo switch (с уговорката че тя е на първо място hendheld). Toва което ни предлагат от двата гейм гиганта, е това което трябваше да бъдат "стийм боксовете"

Цялата така наречена "конзолна война' ще е на маркетинговият фронт. Ще баламосват народа с термина като гигафлопи, 4k, 60 кадъра, 120 кадъра и т.н. Ще се състезават кой ще предложи по-добра цена, кой по-добър абонамент, ще има и някакви ексклузиви от фърст партитата, може би и някои временни на трети фирми. Но до там. Пазара е поделен.

Аз ви го казах и в темата за "Ръшнатото поколение', когато зададох въпроса "Спрямо кого са изоставали ps3/360 конзолите? Спрямо PC игрите ли или Спрямо новата конзола тогава Wii U?" Въпрос който крие много отговори сам по себе си. В момента в който всички масово стана мултиплатформено , разработката стана скъпа да се правят игри само за конзоли и техните специални архитектури, конзолите се трансформираха в това което са сега. Съответно каква борба може да има между конзоли с AMD процесори и графични карти, макар и на различна честота? И игри правени с unreal Engine и Unity на конзоли с 16 гига рам. Вече няма никакво значение дали имаш xbox, ps5 или Geforce PC. Oще повече че сега ще има и 4-та опция за най-непретенциозните - клауд гейминг. В момента в който почна масово да се вярва, че игра на 30 кадъра е неиграема в сравнение с версия на 60, в момента в който игрите вече не вървят от собствен носител, а от харддиск - това е момента в който умря конзолният гейминг. Поне за мен. Има го в някаква форма, не казвам че го няма, но е в много осакатен вариант, така да се каже. :D Има хора които са Ок и вярват че нещата трябва да се развиват и т.н. Съгласен съм, трябва да се правят компромиси в името на развитието/удобството/евтинията и тези осакатени подобия на конзоли, наблъскани с ограничения зад абонаменти са точно това. В крайна сметка важни са игрите, нека не забравяме тоя факт.

Друго нещо. Третите фирми заявиха че мултиплатформени игри няма да се разработват специално за PS5 SSD-то, а за по-бавното. Стратегията най-малко общо кратно, ще работи и това поколение. Така че бързото SSD ще блесне само в ексклузивите на Сони. Xbox-a ще изкарва повече кадри тук и там... може би и по-стабилна резолюция.

Отново ще има битка за Америка. Както Sony бяха принудени да ръшнат PS4 2013та, за да се състезават с MS в битката за Америка. (най-големият конзолен пазар) Вероятно отново PS5 и Xbox SX ще излязат със закъснение в Европа и Япония. Не знам вече колко е фактор япония като пазар, но Сони няма да си мръднат пръста там. Сигурен им е. Европа също им е почти сигурна. Затова масово и двете фирми разработват ексклузиви за западната публика. Майкрософт има 5 добри западни студия, но отново ЕДНА ОГРОМНА НУЛА при японските ексклузиви. НУЛА! :mrgreen: Съотвено отново aко искаш по-разнообразният каталог, трябва да си купиш PS5. Майкрософт правят огромна грешка, че подценяват японските гейм фирми. Те все още са голям фактор в определяне покупката на една конзола и съответно ще дадат шанс на Сони да влезнат много сериозно в Америка отново. Какъв е смисъла да купувам XBOX Series X, като е прекрасно ясно, че ще има десетки японски игри, които ще излезнат само за PS5. Всичко западно мулти, ще го има и за плейстейшъна. Обаче японските игри ще са PS5 only или PS5/PC/Switch. (примерно като Trials of Mana наскоро) За момента сметката е много проста и Майкрософт не дават индикации да си знаят слабото място и да правят нещо по въпроса. Точно обратното, ясно показват че нямат намерение да извадят пари, дори за 1 японски ексклузив. Та феновето на японските игри с BOX, да се готвят да цъкат само подбрана част от мултиплатформените. (ако се повтори сценария с Xbox One) Ако това ще ги успокои, поне има шанс, тези подбрани японски мултиплатформени игри да вървят с 60 кадъра и 4K. Не е гаранция, но има шанс. :)

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

В началото докато няма игри е нормално да хайпват хардуера. Ако искаш пример от страната на Сони да ти припомня Cell архитектурата колко я раздуваха. А и доколкото знам MS все още нямат официално представяне на конзолата така че защо изобщо правиш сравнения с игрите на PS5 с рези на XB?!? Аз отсега ти казвам че и за двете конзоли ще има разни игри по 60fps и игри 30fps. За съжаление и двете компании са наложили като норма кинематографичното изживяване т.е. 30фпс за по-бавните игри. И последно дори и някоя компания да се опитва да прокара 60fps това е похвално и няма нищо общо с PC гейминга. Изобщо в някакъв измислен свят живееш, мислех че тук сме улегнали геймъри които могат да четат между редовете и да не се впечатляват от маркетингови приказки..
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

Дано е така и действително ни готвят някакви японски ексклузиви за Xbox. :) Но няма индикации че го правят. Това е най-големият грях на Фил Спенсър. :)

Ние тука не се лъжем, надали има и един човек да се впечатлява истински от тия рекламни термини. Обаче повечето хора се лъжат, а бройката е важна за индустрията.

Това дето казваш ти е много вярно. Има игри за 30, има и за 60. Не трябва 60 кадъра да е някаква фикс идея. Някои хора обаче се убеждават, че игра която е правена за 30, видиш ли е по-добре да се играе на 60, на по-мощен хардуер и прави версията за 30 неиграема. Същото така в много жанрове е за предпочитане 30 и по-красива графика. А 4K ... де да знам. Имам 4K телевизор, но нямам хардуер който да пусне истинско 4к нормално. Но просто като гледаш от 3 метра телевизора, така и така не виждаш всички малки детайли и лично на мен игра на истинско 1080p е достатъчна. Ако майкрософт пуснат 1080p xbox series, с по-бавен и евтин графичен ускорител ще е голям плюс, но и много ще разводнят пазара. Има бая хора без 4k телевизори. Не всички ще имат пари за конзола +тв. Ще стане сложно обаче разработването и оптимизациите. A най-мразя много различни видове хардуер и междинните Pro ревизии. Някакси създават разделяне между играчите. Като едни играят по-добре от други, разбирай без падане на кадри или с повече... губи се конзолната идея за равенство между играчите. Много се надявам тоя път да нямаме mid gen ревизии на хардуера. Както и дано има по-късо междинно поколение. Евала на CAPCOM, че не правят RE8 old gen версии и правят играта изцяло за ново поколение.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown5 месеца

За 60-те кадъра намерих огромна разлика в многото римастъри които играя , геймплея става с пъти по-приятен като прицелване и управление.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x5 месеца

Ju1968 написа:
5 месеца
Споменах разминаването в приоритетите на Майкрософт и Сони - едните не спират да говорят за високи фреймрейти, другите си показаха ААА фърст партитата и почти всички са на 30. От това кое не стана ясно?

Конзолите и PC-тата са различни продукти/платформи с различни аудитории, цени и цели. Новият Екс Бокс до сега го рекламират все едно е PC. За разлика от Сони, които не залитат на там. От това кое не разбрахте?

Какви телета, какви волове? :)
Ще ти обясня кое не разбрах.
За какви приоритети говориш?!...Как може М$ да коментират относно собствените им фърст/търд парти игри и сървиси, след като техния мейн ивънт дори още няма дата? Естествено че ще се дискутират възможностите само и единствено на хардуеъра им, който вече ''почти'' анонсираха. Сони си хвърлиха картите на масата - там всичко е ясно. На базата на излязлата информация до днешна дата, е възможно да съпоставяме единствено хардуеъра на двете конзоли, и то пак с уговорки - М$ споменаха, че има ''неща'' около хардуеъра, които са пожелали да останат конфиденциални поне за момента. А щом единственото инфо към днешна дата е хардуеъра...за какво друго по дяволите може да се шуми, сравнява и дискутира?
Колкото до кадрите и резолюциите - разликата е огромна за всеки, уважаващ себе си геймър. Ако конзолата ти може в 60, то повярвай ми, всичко що е игра за нея ще се прави в 60. И ще им го кажеш/покажеш.
Изхождайки от контекста на темата, конзолите и PC-тата винаги са имали абсолютно еднаква цел и аудитория - да ти предоставят хардуеър, на който да играеш. Ти - геймъра. Цената е субективно понятие, тъй като тук излизаме от релсите на гейминга - всеки знае, какво друго може да правиш под PC/Уиндоус например и тн. А и ''Новият Екс Бокс до сега го рекламират все едно е PC. За разлика от Сони, които не залитат на там''? Къде е новия бокс в цялата ти схема, след като хората са анонсирали за него само едва чарковете му, а мейн ивънта им тепърва предстои?
The Demon написа:
5 месеца
Цялата така наречена "конзолна война' ще е на маркетинговият фронт. Ще баламосват народа с термина като гигафлопи, 4k, 60 кадъра, 120 кадъра и т.н. Ще се състезават кой ще предложи по-добра цена, кой по-добър абонамент, ще има и някакви ексклузиви от фърст партитата, може би и някои временни на трети фирми. Но до там. Пазара е поделен.
........
Не знам вече колко е фактор япония като пазар, но Сони няма да си мръднат пръста там. Сигурен им е. Европа също им е почти сигурна. Затова масово и двете фирми разработват ексклузиви за западната публика. Майкрософт има 5 добри западни студия, но отново ЕДНА ОГРОМНА НУЛА при японските ексклузиви. НУЛА! :mrgreen: Съотвено отново aко искаш по-разнообразният каталог, трябва да си купиш PS5. Майкрософт правят огромна грешка, че подценяват японските гейм фирми. Те все още са голям фактор в определяне покупката на една конзола и съответно ще дадат шанс на Сони да влезнат много сериозно в Америка отново. Какъв е смисъла да купувам XBOX Series X, като е прекрасно ясно, че ще има десетки японски игри, които ще излезнат само за PS5. Всичко западно мулти, ще го има и за плейстейшъна. Обаче японските игри ще са PS5 only или PS5/PC/Switch. (примерно като Trials of Mana наскоро) За момента сметката е много проста и Майкрософт не дават индикации да си знаят слабото място и да правят нещо по въпроса. Точно обратното, ясно показват че нямат намерение да извадят пари, дори за 1 японски ексклузив. Та феновето на японските игри с BOX, да се готвят да цъкат само подбрана част от мултиплатформените. (ако се повтори сценария с Xbox One) Ако това ще ги успокои, поне има шанс, тези подбрани японски мултиплатформени игри да вървят с 60 кадъра и 4K. Не е гаранция, но има шанс. :)
Нека ме ''баламосват'' с 4к@60fps, добри цени, яки сървиси и читави фърст/търд парти заглавия. Дори и да е "До там''. Па нека после някой ми разправя, че съм балама и конзолите са дет. Сириъсли?
Колкото до японския пазар(както и всеки друг) - отдавна големите независими студия усетиха на къде духа вятъра, с кви бюджети и екипи се работи, та веднага хванаха вълната - или се работи мултиплатформ, или почват цигулките. Примери колкото щеш. А и няма смисъл да дълбаем в малките студия - виж къде са Capcom, From, Platinum etc. А и кое е по важно за теб - да ти вървят повечето фърст/ААА търд парти игри с повече кадри и в по висока резолюция, или да имаш екслузивната ''Trials of Mana''?
Аз мисля, че този път стратегията им е ясна - предостатъчно графична мощ, нативна обратна съвместимост с една камара екстри към нея, а и не на последно място Gamepass - за 4 паунда на месец достъп до всичко що е фърст парти и една камара търд парти заглавия плюс игра в мулти. А и на PC. Ем майната и на Trails of Mana :mrgreen:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe5 месеца

Майната им, и без друго Трайълса в 3Д е една голяма визуална мизерия! :lol:

Ама, за Бокс няма Персонка, няма и Куест. Много малка част от Бокс-феновете обаче ги вълнуват японски ролевки. Ако ги вълнуваха, щяха да купуват Стейшън по (брейвли) дефолт. Пък и дори с ролевки, Япония е твърд пасс. :roll: Това на Майкро им е напълно ясно от 360-то.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 6 години

Мнение Ju19685 месеца

Конзоли и геймърско PC се купуват от съвсем различни аудитории. Пазарът на конзоли е много по-голям от този на гейминг PC-тата. Цените са други. Експириънсът е друг. Приличат си само чисто технически като хардуер, но дотам.

И въпреки, че Майкрософт все още не са показали официално фърст парти игрите си, щом във всеки един удобен момент не пропускат да споменат високи фрейм рейти - работата е ясна. ;) Сони ползват друг език в изказванията си.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

Би ли обяснил каква е разликата в аудиториите? И каква е разликата в експириънса?
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

Сигурно има предвид и това което каза RRSunknown, че не би си слагал PC-то до телевизора да играе с пад на него. :D Разбирам ги, това е допълнителна инвестиция. Аз съм го направил така и на това PC има инсталирани само драйвери и игри. Нищо друго! Съответно има и по-малко проблеми и несъвместимости. Забелязал съм че като вкараш една камара програми и неща които се зареждат с него, като цяло почват проблемите. Затова едно гейминг PC е препоръчително да не се използва за работа и да не го накачулваш със всички неща с които хората свързват PC-тата. Да бъде само за игри, това е идеята. За работа и други неща, лаптоп.

Trials-a е яка, изиграх демото. Графиката е почти Dragon Quest 11 ниво. :) Еми крайно време е да си пуснат ивента Майкрософт. Да видим ще има ли японски ексклузиви, няма ли да има. То това реално определя разликата в конзолите.

Иначе да, нямам 65 инча и не мога да преценя дали маже 1080P. На 55 инча е екстра. Има си игри за 60 кадъра - бойните игри, спортните, шутъри като Doom, някои спортни. Те не могат да се правят за 30. Но като цяло това 30 или 60 кадъра е дизайнерско решение. Няма такова нещо като хардуер за 60 кадъра или слаб хардуер за 30. На всеки хардуер можеш да си направи играта да върви на 30 или на 60. Аз си го представям като един слайдър, който го буташ или към по-хубава графика или към кадри. Дори на най-мощната конзола, ако решиш да разпределиш ресурсите в графиката, ще ти страда фреймрейта. Трябва да се направи избор кое е приоритет. Нека да оставим на разработчците този избор. Зависи си от жанра и от геймплея. Като пуснат PS4 ремастър на PS3 игра с 60 кадъра, това не прави предната неиграема ако е била на 30. Какво ме ебе, че Final Fantasy 12 на Ps4 върви със 60, а на PS2 с 20-30. Играта е дизайната за 20-30. Леко по приятно може да стане като се движи по-мазно и толкова. Не е определящо за крайният експириънс, защото играта е почти на ходове и даване на команди. Маss Еffect 2 го играех на 360, стигнах до DLC-тата и ги пуснах на PC. Приятно беше да е по-бързо и с по-добра резолюция, но толкова. Няма да кажа че е неиграемо за 360, защото просто не е вярно.
Последна промяна от The Demon на 29 юни 2020, 10:20, променено общо 1 път.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

The Demon написа:
5 месеца
Забелязал съм че като вкараш една камара програми и неща които се зареждат с него, като цяло почват проблемите. Затова едно гейминг PC е препоръчително да не се използва за работа и да не го накачулваш със всички неща с които хората свързват PC-тата. Да бъде само за игри, това е идеята.
На компа съм накачулил целия Adobe пакет, VSC, офис пакет и какво ли не и досега винаги е било така и не съм имал някакви проблеми. Идеята ми е че същия експириънс може да се постигне и на десктоп и на конзола, там е работата че предпочитам шутъри на 120+фпс и голям FOV и игри тип диабло с мишка иначе отдавна да ползвам само конзолата за игри.
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos5 месеца

Колкото до кадрите и резолюциите - разликата е огромна за всеки, уважаващ себе си геймър.
word, dawg! :lol:

Демона като гледам кви ги пише и се обезсърчавам - "ама то аз имам 4к тв ама не съм подкарвал 4к на него то няма разлика не я виждам от 3 метра" - еми ако искаш иди го гледай от другата стая и 720р ще ти чук :lol: "има хора дето нямат 4к тв" еми има хора дето не играят и игри, мен какво ме интересуват? Нивото не съм очаквал тук, че ще е толкова ниско, съжалявам. Айде пусни си 4к ХДР 60фпс нещо на ТВ-то първо и после след него си пусни 30 фпс 1080р, седни на 2 метра и ми кажи, че не виждаш разлика и ще ти дам номера на един мн хубав очен доктор :D Казвам ти от личен опит, такива глупости и аз съм писал и съм вярвал в тях, преди реално да видя за какво става на въпрос.
Аз си го представям като един слайдър, който го буташ или към по-хубава графика или към кадри.
Само дето е много по-сложен процеса на оптимизация от бутането на слайдер. :shock:

Колкото до хайпа - писаха го и по-горе - много ясно, че сега е времето за хайпване на хардуера, като няма игри. Колкото до тъпотията, че компании били казали, че нямало да ползват пс5 ссд-то, а само Сони - ами дори и така да е, една игра може да направи разликата. Ето пресен пример от мен в другата тема - 11 години по-късно Ънчартед 2 все още е мадафака и все още такива игри не се правят. Струваше ли си да има човек ПС3 само заради нея - ДА, аз съм изпуснал Х360 ексклузивите и се надявам на ХСХ в "гладните" първи 2 години да ги наваксам и да не е късно, затова давам пример с Плейстейшън и моят опит, но същото може да важи и за Halo / Gears. И една игра може да направи разликата, тя може да поведе кервана. Затова има смисъл ;)

Аз като геймър искам да имам и двете платформи. ПС5 заради ексклузивите и защото с Плейстейшън бранда съм откърмен, но обратната съвместимост до девето коляно на ХСХ и гейм паса много ме блазнят и са страхотна опция за наваксване на тонове изпуснати ексклузиви срещу ниска цена. Ще кажа кое не ме блазни изобщо - РС. Напоследък играя на РС игри от преди 7-10 години и не само. Всеки път са някви драми с подкарването на игри и настройването им и ми убива целия кеф, така че там каквото играя е по-скоро от липса на алтернатива.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

epedos написа:
5 месеца
Аз си го представям като един слайдър, който го буташ или към по-хубава графика или към кадри.
Само дето е много по-сложен процеса на оптимизация от бутането на слайдер. :shock:
Казах го образно. Един вид, че като отиваш със слайдер в едната посока, спада другата. И да имаш най-мощния хардуер, пак можеш да му стопиш лагерите, като вкараш тонове ефекти, сенки, сложна геометрия, отражения, множешство високополигонни модели, изкуствен интелект и т.н. И на Xbox One S можеш да правиш 60 кадъра на всяка игра, нищо че ще изглеждат по-зле от 30. Винаги е едното за сметка на другото и проблема не се решава с по-мощен хардуер. Разбира се, скока в производителността на нова конзола е добре дошъл, но не дава никакви гаранции сам по себе си. :) tosh веднъж писа, че новият Xbox ще пуска на всички игри реално 4K и 30 кадъра. Гарантирани. Аз си имам своите съмнения. В някои игри просто е по-добре да вдигнеш качеството на графиката, за сметка на кадрите. Отделно пак ще играят с променливи резолюции в зависимост от случващото на екрана, особено когато се гонят 60 кадъра или не трябва да падат под 30. Някакво вглъбяване в 60 кадъра или в реално 4k, където не е нужно за играта, ми се струва като не използване на хардуера в правилна артистична посока. Някакво ограничение.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos5 месеца

Като горд собственик на 65" 4К олед от две седмици, мисля че 4К и 30фпс > 1080р и 60фпс, ако става дума за обичайните търд пърсън екшън адвенчър опън уърлд игри. 1080р ми е вече твърде софт мазня от 1.80м, а пускайки ънчартед 4 веднага след 1-3 усетих разликата в кадрите много силно, но точно за 15 минути тотално ги забравих. Но разликата в резолюцията я усетих и на старото ТВ, между 720р и 1080р на 55" фул хд бравиа лед от 2 метра разликата най-вече в наситеността цветовете е огромна. Подобна, но много по-търпима, ми е в момента и между 1080р и 4К. Та мисълта ми е за кадрите съм съгласен, за резолюцията е като да сложиш лещи - прогледнеш ли, връщане назад няма. Иначе тая твоята песен и аз я пях с 1080р ТВ-то и преди 4К да се наложи като стандарт.

Не знам дали и ти си така, но аз лично много подценявах ролята на качеството на дисплея до този момент. Говорейки чисто визуално (не за геймплей) игрите не са само резолюция, не са фреймове или графика, трябва и хубав дисплей (и звук, който все е слабото звено при мен), за да се изпитат пълноценно.
Последна промяна от epedos на 29 юни 2020, 16:58, променено общо 1 път.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

Аз съм точно обратното, след 5 минути вече детайлите не ми правят впечатление но по-малкото кадри винаги ми бъркат в мозъка
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos5 месеца

Ами аз ФПС-та почти не играя, например, останал съм с впечатление, че там стабилно цъкаш. Мисълта ми е, че за някои жанрове е по-важно от други. А и предполагам е и до нагласа, освен до лични възприятия.

Обаче откакто смених 55" 1080р лед с 65" 4К олед и се чувствам все едно чак сега изведнъж прогледнах, каквото и от това поколение да пусна на него ми е уау.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

За олед-а съм съгласен, виждал съм в действие и все едно играеш HD римейк на HD игра :lol:
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos5 месеца

Дааа, а Ласт оф ъс 2 да не ти разправям на някви моменти ми беше ПС5 :?

Да се върнем на темата - обмислям XSX със сигурност, за наваксване на х360 и х1 ексклузивите в гейм пас, където ще облажвам и евентуално някакви мултиплатформени неща дето ми се играят и са вътре, което също ще ми спести някой лев и разправия. Въпросът е дали да не е Локхарт, ако х1 и х360 игрите ще вървят както на Х1Х и колко пари точно ще ми спести той. Много съм заинтересован, кога ще пускат инфо най-после!

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x5 месеца

Lockhart се говори че ще оперира между 1080p@60fps и 1440p@30fps. С 65" 4к тв едва ли е за препоръчване. Липсата на блурей драйв също е почти сигурна. Но и цените, както и разликата в тях също ще са решаващи. Аз лично го виждам като бюджетно решение, адресирано към мъниците и тииновете, които чакат на мама и тате. Но за пропър експириънса @4k ше си трябва големия брат.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Кой е онлайн