Nintendo 64

Going third party since 1889.
Leach
True Gamer
True Gamer

Re: Nintendo 64

Мнение Leachпреди 8 години

Ще ти трябва конвертор. Аз преди като писах в темата си мислех, че имам GameShark, а то се оказа конветор на сигнала. :D Като ми го донесе моя човек ми обясни, че било за чийтове и аз си мислех, че е акула, защото и картинката на дискетата липсва и на това ми мязаше, но...
Сега нямам с какво да го снимам и да ти покажа какво е, но общо взето е като нормална дискета (черно обаче) и има слот на гърба и отгоре. Горе слагаш играта от противоположния регион на товята конзола, а отзад слагаш игра от същия (само гледаш да е без battery save, защото на мен ми се изтриха сейвове). Не знам точно как се пробразува сигнала и как работи устройството, но става и на PAL и на NTSC конзоли, като някой игри се нуждаят от кодове, други тръгват без, а трети не тръгват или правят проблеми. Аз преди не знаех, че ми трябва boot дискета на гърба и се чудех защо нищо не става... ама така, извинявам се за нуубщината.
Има и някакви хард модове, но знам че включват поене, суичове и т.н.

П.П. Ако искаш още NTSC игри - аз имам доста и съм готов да си разменим, ако имаш желание. :)
Пиши ми на ЛС, ако има нещо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Най-после се наканих да тествам това Нинтендо 64, от човека който си раздаваше колекцията във форума. Оказа се че работи, ама аналога на пада е увиснал, т.е. не става. :) Някой знае ли, могат ли да се оправят аналозите на тия падове или си трябва нов? Не съм имал досега такава конзола, ама явно са доста здрави. От състоянието му, се изненадах че работи. Беше потънало в прах и плесен, даже порта за касетката изглеждаше ръждясал. Уникални са тия конзоли с касетки. :mrgreen:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

Един пад в ebay не вярвам да много скъп.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

пешо, пиши ми :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Отговори