Nintendo Entertainment System

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение Chakanпреди 2 години

Официално потвърдено, допълнителни игри няма да има

Will the mini-NES be able to connect to the internet?

No. The console is a standalone device, so it cannot connect to the internet or any external storage devices. The game lineup was chosen to provide a diverse mix of popular and recognizable NES games that appeal to a wide variety of players. Everyone should be able to find multiple games to enjoy.

On the same note: does Nintendo plan to sell other NES games for the mini-NES beyond the 30 it comes preloaded with?
No. The console is a standalone device, so it cannot connect to the internet or any external storage devices. The 30 games included with the system were chosen to provide a wide variety of top-quality, long-lasting game-play experiences.

Are there plans for other mini-consoles, like a mini-SNES or mini-N64?
We have nothing to announce at this time.

Just because people have been asking: safe to say it can't play old cartridges, right? (Based on the image it looks like an NES cartridge would have around the same width as the entire console.) Does it open up at all?
The console does not use physical media and therefore the Chamber Lid does not open.

И цената за Англия обявиха - 50 пауна за конзолката, 8 за допълнителни контролери.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение toshпреди 2 години

Аз ще си я купя за Коледен подарък:) Или подарък за щерката :crazy:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Минти стрижат и доят носталгия за по 60 кинта парчето не за друго, ами защото нямат нищо на пазара баш през коледния сезон. И това "самостоятелно устройство" едва ли струва повече от $10, така че всяка продажба спокойно минава за благотворителност в полза на мултимилиардна корпорация :smug:

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Nintendo Entertainment System

Мнение Ju1968преди 2 години

Конзолата няма да има връзка с интернет и ще предлага само тези 30 игри. При положение, че една игра струва 5 долара, за 60 долара да получиш 30 игри + хардуер, си е изгодно. Но аз не се виждам в таргета на тази конзолка.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Ще се продава и още как! За педесе кралици никой няма да се замисля за коледен подарък, особено покрай целия носталгичен хайп последно време. Коледата на нинти ще е тази конзолка и новите Покемони.

Поне са подбрали добри игри като цяло - бих преиграл почти всичките. Контролерите май няма да са безжични, а?

За тези пари бих си я взел само да я преправя с едно Raspberry Pi и Emulation Station. :)

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Dementius написа: Контролерите май няма да са безжични, а?
Няма да са, ще са със същите конектори като класическите контролери и съответно ще могат да се връзват към Wiimote за ползване на Wii и Wii U.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Еми то горе долу нова игра е 60 долара, може да мине за поредната ретро колекция.

Обаче представете си един такъв SNES, натъпкан с RPG-та. Final Fantasy 4-6, Chrono Trigger, Lufia, Star Ocean, Seiken Dentsetsu 3, EarthBound... и т.н. Е това вече ще избие рибата. :) Заебавам модерните конзоли и наваксвам с някои класики. Като хардуер пак ще им е 10 долара, само игрите да лицензират.

Като се има предвид допотопният хардуер на NES и как в днешно време можеш да създадеш мини компютър със приличен хардуер, не по-голем от цигарена кутия и то за никакви пари... Мисля че нямаше да им навреди, да му вкарат някаква връзка с нет, да има някакви бонуси - арт, филмчета към игрите, възможност за някакви онлайн ранглисти и ъчийвмънти. Но най-вероятно пак ще минат тънко и няма да се различава много от китайски NES за 20 лв от Илиенци.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

The Demon написа:Обаче представете си един такъв SNES, натъпкан с RPG-та. Final Fantasy 4-6, Chrono Trigger, Lufia, Star Ocean, Seiken Dentsetsu 3, EarthBound... и т.н. Е това вече ще избие рибата. :) Заебавам модерните конзоли и наваксвам с някои класики.
Какво те спира да го направиш сега. Обезателно имаш нещо, на което да се емулира SNES у вас, убеден съм, че има и USB SNES падове в интернет.

Ако ти се струва, че "не е същото", не е - вече не си на 12 години и няма как да върнеш усещането от това да играеш FF6 за първи път. (:

На 60 долара с тези игри е ОК като някакъв приятен натом, да не говорим, че нетипично вече за Нинтендо е напълно окомплектовано и може да играеш без да трябва да купуваш кабели, батерии и т.н. Едва ли ще го взема обаче - няма как да не събира прах след 3-тия ден.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Е, много е ясно че не съм се изчерпал от игри, че да наваксвам стари класики или да преигравам. То за ретро гейминга и наваксването си има определено настроение, което със сигурност се появява на определени периоди и нищо не може да го спре. Само трябва да се отдадеш на изкушението. :)

А с това устройство за което става въпрос си има елемент на това да разцъкаш някаква нова джиджавка, да изпробваш нов хардуер... сещаш се, забавно е :) Колко бързо ще омръзне нямам представа, но затова ми се щеше да вкарат повече модерни гъзарии. Примерно като на Витата, натискаш home бутона, играта се паузира, излиаш в главното меню и примерно отваряш някакъв гайд или карта. Толкова много идеи има, с които да разглезиш ретро геймъра. Също не е за пренебрегване, че не се занимаваш с емулатори, всичко е лицензирано. Сега, нямам идея дали разработчиците на тези заглавия ще получат нещо, кои са живи и кои не, дали всичко ще отиде в джобчето на Нинтендо и т.н. Не е толкова важно. Нямам нищо против емулаторите, снес падовете за usb, пиратството на стари заглавия и т.н. Падам си хардуерен ентусиаст и се кефя на такива неща, не ми е само за играенето на игрите. Много повече ще се изкефя на нещо което подкарва картриджите. Но такива малки преносими устройства, тип колекция не са лоша идея. Особено като се направят за жанрове - ретро j-rpg-та, shmups ... и разбира се направят добре, с модерни работи като онлайн ранглисти и ъчийвмънти.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Ретро-геймърът има нужда само от една глезотия: всичкото ретро натъпкано на 1 преносимка. PSP-то се справя перфектно, държелива машинка е, а и се емулира потресаващо лесно. Не е същото като едно време, да - сега е много по-удобно. Колкото до оригинали вс. пиратки, всичко класическо, до което съм могъл да се добера легално, го имам оригинално в една или в друга форма. Аз да не съм Бил Гейтс или Черепа да купувам една и съща игра на 100 различни носителя?! Ай, сиктир!

Та, подобни смехории с легално емулиране за ен-ти път (на игри, които са преиздадени поне за няколко предходни генерации) могат да си ги заврат в неогряваното място. Боли ме косата за ранглисти и/или ъчийвмънти.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 2 години

Конзолата е 140 лв в Озон.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

И в Пулсар я има на pre-order на същата цена.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Необравдано висока цена, при положение че в английския Амазон е 50 паунда, което е към 110 лева.

Определено ще си я взема заради носталджа вайба, но ще поръчам от Амазон.ю.кей или като отида командировка до Щатите.

На тези нашите мизерници вече лев не давам - или всичко е значително по-скъпо, или го нямат, или внасят по три бройки и половина.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 2 години

И аз ще я поръчам от Англия. Тук е неоправдана измекярщина с тази цена :(

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

140лв (крайна) цена не е толкова зле, от Англия с доставката пак ще е горе-долу толкова пари, но аз скоро си направих RetroPie, което ми върши доста повече работа.

Все пак вероятно при следващата ми командировка до Щатите и аз ще взема едно, просто ей-така.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 2 години

Аз съм за навитак за такъв СНЕС и Н64. Обаче там цената сигурно ще е още по-дебела. :)

Потребителски аватар
Pchelata
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Pchelataпреди 2 години

За тия 140лв можеше поне и един пистолет да добавят към комплекта,щом ще ни връщат 30 години назад във времето.Патиците винаги ще си останат класика!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Да, пистолета е единственото което не може да се емулира лесно и да е същото :).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Безумци са с тази цена у нас. Ама какво пък, този който си я вземе ще разцъка солидна бройка вечни класики. Аз със сигурност съм пас на тази цена. Дори за дете да го купувах, Wii mini и Nintendo 2DS са 199 в техномаркет. Това трябваше да максимум 100 лв, за да има някакъв смисъл.

По принцип защитавах нашите магазини с идеята че и те трябва да печелят, ама вече почвам да се замислям.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост