Поредицата The Legend of Zelda

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: The Legend of Zelda

Мнение Bobiпреди 8 години

Някакъв пич се е захванал да прави триизмерна версия на The legend of Zelda: Link's awakening и почти всички подземия са вече готови. :-) Май засега е решил да замрази проекта, но дано има по-нататъшно развитие след време... Според автора, в скоро време ще можем да свалим всички триизмерни модели от неговия дневник http://mithosk-games.blogspot.com/

Триизмерна карта на остров Кохолинт (4000х3000 пиксела):
http://fc08.deviantart.net/fs45/f/2009/ ... ionisu.png

http://lord-mithos-kionisu.deviantart.com/

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 години

@ironhead според мен и двете игри са еднакво добри. На мен лично повече ми хареса Phantom Hourglass, но това не е субективно определено :D . За Phantom Hourglass мога със сигурност да ти потърдя, че има някакъв вид мултиплейър, но така и не се хванах да го пробвам.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Коя е последната добра игра която си играл

The legend of Zelda: Link's awakening DX :inlove: (за GameBoy Color, но я джиткам на щайгата). Направо не е за вярване, че толкова стара игра е направена с такава огромна фантазия и изпипана почти до съвършенство! :? Вчера я подхванах за четвърти път, на "хапки" от по 30-ина минути :zelda:, като този път съм твърдо решен да я превъртя, защото предните пъти (на обикновения GameBoy) все запецвах и се чудехкакво да правя в един тунел с факли в края на 8-мото, последно ниво :lol:

пп: Единственото убийствено дразнещо нещо в играта е ужасното пиукане, което ме цепи в мозъка, щом Линк остане само с едно сърчице :wall:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Offtopic ferever!!

Мнение epedosпреди 8 години

Не можах да преценя дали да се похваля в "последен гледан филм" или "последна изиграна игра", но последно ГЛЕДАХ ИГРА, т.е. целите превъртания на Зелда 1 и 2 за НЕС с коментар от пичовете TheZeldaDungeon. Супер се накефих, а Окарината мисля сам да я врътна.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Offtopic ferever!!

epedos написа:... а Окарината мисля сам да я врътна.
Ще е престъпление, ако я изгледаш, вместо да я изиграеш :yes:

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 8 години

Zelda: A LinkTo The Past (GBA)
Zelda: Minish Cap(GBA)

И двете ги препоръчвам изключително много. Ужасно зарибяващи са. Аз лично ги играх на емулатор.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

The Legend of Zelda: A Link to the Past (1991) - 10/10
Изображение Изображение
Изключителна игра, която е издържала теста на времето във всяко едно отношение. Стилната графика радва окото и днес; зверски изпипаният дизайн на нивата направо ме изуми - голям отворен свят (в два варианта), увлекателно заплетени подземия и пъзели; богатият набор от предмети и интересните им различни приложения в комбинация с любопитните геймплей елементи, разнообразните босове и левъл дизайна правят играта просто феноменална. Отне ми над 10 часа, ако не и 15-20ч даже да я завърша, като има и стабилно количество странични задачи за изпълнение, които правят Link по-мощен и улесняват битката с Ganon. :silence:
Отново се убеждавам, че за добрата игра никога не е късно, както и че голяма част от днешните гейм дивелъпъри бълващи купища блювоч просто не са играли старите класики и това е причината игрите им да стават единствено за скрап. - 10/10
Изображение Изображение

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

epedos написа:The Legend of Zelda: A Link to the Past (1991) - 10/10
Изображение Изображение
Изключителна игра, която е издържала теста на времето във всяко едно отношение. Стилната графика радва окото и днес; зверски изпипаният дизайн на нивата направо ме изуми - голям отворен свят (в два варианта), увлекателно заплетени подземия и пъзели; богатият набор от предмети и интересните им различни приложения в комбинация с любопитните геймплей елементи, разнообразните босове и левъл дизайна правят играта просто феноменална. Отне ми над 10 часа, ако не и 15-20ч даже да я завърша, като има и стабилно количество странични задачи за изпълнение, които правят Link по-мощен и улесняват битката с Ganon. :silence:
Отново се убеждавам, че за добрата игра никога не е късно, както и че голяма част от днешните гейм дивелъпъри бълващи купища блювоч просто не са играли старите класики и това е причината игрите им да стават единствено за скрап. - 10/10
Изображение Изображение
Напълно заслужени думи. Тя, Метроида за SNES и Окарината може би имат най заслужените десетки в гейминга според мен.
Иначе ако искаш да изиграеш нещо подобно(дори по добро в текущата геймплейна формула@2D IMO), с тонове класически пъзели, огромен свят и тн може да пробваш Alundra - до болка любима ми е. Говоря само за първата и част де - втората е правена от някви шибаняци и е тотален шит btw Алундрата има и скок - само този елемент сам по себе си дообогатява драстично геймплейната формула, а това в комплект с осталите майсторски дев похвати и хрумвания прави от играта нещо невероятно. Просто Matrix Software дообогатяват и надграждат успешно LTTP, извайвайки една мега кефеща игра.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мерси, ще потърся още сега, но след като довърша Minish Cap (почти накрая съм) и 4 swords adventures мисля да почна GBC Зелдите (3 на брой), след което и триизмерните, с Окарината за десерт (ако я подкарам читаво на ПСП-то ще е още по-добре, щото иначе трябва да заема 14'' црт-то на съквартиранта и да преиграя геймкуб преизданието, на плазмата - никъв шанс да понеса графиката,а 3ДС едва ли скоро ще видя).

Та Alundra и Metroid ще останат за малко по-натам, но определено ще ги разцъкам.

п.с. Н64 емулатор за ДС има ли изобщо и дали върви окарината? :blue:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Окарината я има и за GameCube в случай че на N64 ти е проблем - дори и Мастър Куест версията и. Просто такива игри не се играят емулирани, или поне аз не бих го направил никога.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами разчитах на малкия екран на псп-то да ми спести мъките от остарялата 3д графика на 37 инчов. Имам Геймкюб колекцията със Зелда 1 и 2, окарина и маджора диска записан. Каква е разликата с Мастър Куест версията и тя ли е на въпросния диск с колекшъна?
И още един въпрос: знам, че контролите на окарината са специфични, затова коя версия ми препоръчвате: Wii VC с класик контролера или GC версиятА? :blue:

Иначе имам н64, което не тръгва нещо... Просто не искам да играя геймкуб или уии виртуал-конзол версията на 37-инчовия :/

А явно само геймспот е оценил слабо двойката на Алундра?
http://www.gamespot.com/ps/adventure/al ... continue;1

п.п. Minish Cap на псп-то е доста по-блага от на компа, признавам :twisted:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

На Алундра2 и четворка и е много. Няма нищо общо със структурата на геймплея спрямо единицата. И нищо общо с единицата като цяло - само в името си приличат. Нещо като Зелдата за Philips :lol:
Иначе Мастър Куеста е с различия в подземията и пъзелите, но нищо генерално. Аз лично бих я изиграл на куб, в случай че нямам N64.
А Minish Cap-a няма да ти хареса толкова, колкото LTTP IMO Capcom не са Nintendo, а най лошото е, че като я играеш си личи :D Това важи и за двата Оръкъла(GBC). След Minish-a почни Links Awakening и завърши с Окарината.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Че Minish-a ми хареса доволно (почти накрая съм), даже почти колкото ЛТТП. Има някои готини механики (kinstones/minish size world, etc) и си е супер свежа. Но просто LTTP ще си остане "първата" ми Зелда и трудно нещо ще я измести от там (понеже от 4-5 часа Twilight Princess едва ли съм видял същината на играта, а и беше преди 2-3 години и просто не знам защо не седнах да я доиграя при положение, че ми хареса зверски).

Като цяло мисля да ги карам горе-долу по реда на историята: например трите за GBC ще ги изиграя 1 след друга, а след wind waker ще си намеря phantom hourglass и spirit tracks. ТР и Окарината си ги оставям за финал (не съм сигурен Majora's Mask дали да не я изиграя преди тях или след).

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

me3x написа:А Minish Cap-a няма да ти хареса толкова, колкото LTTP IMO Capcom не са Nintendo, а най лошото е, че като я играеш си личи :D Това важи и за двата Оръкъла(GBC). След Minish-a почни Links Awakening и завърши с Окарината.
Minish Crap и Ораклите са си второкачествени представители на поредицата. Тези за DS са дори по-зле и пак са на същите "таланти" от ex-Flagship (Capcom), след като Nintendo ги абсорбираха.

Ама май ще се окаже, че Twilight Princess е била последната истинска Легенда за Зелда, след като Аонума е бил отбой и е оставил въпросните самозванци да ръководят Skyward Sword :wall:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re:

vvarp написа:Ама май ще се окаже, че Twilight Princess е била последната истинска Легенда за Зелда, след като Аонума е бил отбой и е оставил въпросните самозванци да ръководят Skyward Sword :wall:
Шшшшшшт. Тихо че ше фъркат глави
Пазя си едно Wii в шкафа само и единствено заради SS. Просто не знам кво става ако ми сервират лайна.
Иначе...epedos...човек...зарязал си Twilight Princess?!? Ти?!?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не разбирам... В смисъл? Аз???! Що точно аз, кво ми е, не съм се славил като Зелда фен или нещо? :D
Не съм я "зарязвал" умишлено, просто седнах да играя, играх има няма 5часа геймплей и просто после купих други конзоли, плейстейшъни, продадох оригиналния диск на Зелда и така и не я пуснах отново и сега ще я почвам пак отначало. Определено ми хареса иначе.

@вварп, не знам, мен ми допадна Minish Cap, почти колкото LTTP... за SS даже специално и аз купих за 20лв motion plus, че ми изпадна оферта. Тия на Капком са второстепенни, второстепенни, ама колко па да са второстепенни, явно феновете на поредицата ги обичат ;)

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 7 години

Изображение
Изображение

Още съм в началото, но... :shock:

Снощи и днес се пробвах да играя The Elder Scrolls IV: Oblivion и изобщо не ме грабна, но това... :roll:

VergAllmighty
Console Ninja
Console Ninja

Мнение VergAllmightyпреди 7 години

no.cow.level написа:...
... I don't get it.

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 7 години

Какво не разбираш?

VergAllmighty
Console Ninja
Console Ninja

Мнение VergAllmightyпреди 7 години

Какво не ти е харесало в Zelda Link's Awakening и какво трябва да доказва долния шот (ако трябва да доказва нещо).

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост