Поредицата The Legend of Zelda

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

epedos написа:хахаха абе отвътре ми идваше да напиша "осезаемо", но нещо се подлъгах мислейки, че съм им дал разлика от една единица по десетобалната. Сега виждам, че са две и... абе снес Зелдата си е доста по-яка, но и Миниша не е за подценяване
Не отричам, че Minish я бива горе-долу, но просто няма база за сравнение с истинските представители на поредицата, камо ли с A Link to the Past :bow:
Иначе, намирам за скандално, че си намерил време за Minish, но все още не си играл Link's Awakening.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda

Мнение epedosпреди 7 години

Пробуждането на Линк го започнах и минах сигурно към 30-тина процента от играта, но нещо я поизоставих и сега не съм сигурен какво що и как трябваше да правя. :/
Скоро ще се върна към нея, обаче.
Иначе се съгласявам за Миниша, последната трета от играта ми стана леко безлична и... повтаряща се като че ли и определено не е от ранга на A Link to the Past .
С чиито 5-6 основни мелодии ми звъни телефона в момента, между другото. :D
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

The Legend of Zelda (1986) - 10/10
Изображение
Класиката. Естествено, че оценката ще е пълната. Предвид ограниченията на платформата, чудесата извършени от Миамото са неизброими. Само погледнете картата на надземния Хайрул. 16х8. Плюс тоновете скрити пещери и 9-те подземия, последните от които са просто масивни и можете да прекарате час и повече в изследването и преминаването им.
Изображение
За извънземния дизайн на нивата не могат да се намерят достатъчно думи. Човек просто трябва да погледне главозамайващият гайд, който са направили момчетата от ZeldaDungeon.net и ще му се завие свят. В надземния свят човек може да се загуби с часове, напредването и отключването на нови зони с помощта на специалните предмети от света и от подземията, както и самите лабиринти изриват всичко от това поколение. Пъзелите са също доста интересни и къде защото подсказките са недостатъчни, къде защото са изгубени в превода - някои от тях доста ще ви поизпотят. Тази игра е немислимо да се играе без записване, но за щастие е една от малкото за НЕС, които го позволяват. Отново шапки долу.
http://www.zeldadungeon.net/Zelda01-the ... ugh-01.php

Изображение
Вземи това... и се оправяй! :lol:
Което ме навежда на следващата ми мисъл. Играта е невероятно трудна. Без особени обяснения играча директно е пуснат в епицентъра на приключението. Не може и да става дума за каквото и да е водене за ръчичка. Макар и с доста честото ползване на гайд се случваше да умирам многократно в началото, а без него не си представям колко игрални часа ще отнеме изиграването на тази игра, но със сигурност ще бие тройно средното за игрите от сегашното поколение.
Но най-интересното е, че наистина буквално играта ме върна в годините на НЕС и оставянето на конзолата включена по цели нощи за да запазим прогреса на дадена игра. В случая я играех в стария офис (в който от утре няма да ходя повече :Р) от Nintendo8.com и по принцип java емулатора си има сейв (f10), но мен не ми копираше кода, та ми се налагаше да заклещвам копчето на ентъра с кабел за да не ми се загаси компютъра след 2 часа и да успея да си продължа играта на следващия ден. Първия ден играх до 5то подземие, после почнах отначало с този "трик" и ми отне ми три сядания, като последното беше само за финалното подземие. :)
http://www.zeldadungeon.net/Zelda01/Maps/10_02.gif

Това е. Още много може да се каже, но все ще е малко. Шедьовър. - 10/10
Последна промяна от epedos на 22 дек 2011, 21:04, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

Епедосе, надъха ме, подкарах емулатора. 95-6 съм я играл, но като малко келеме не стигнах доникъде. Сега знам къде са гайдовете :lol:

Иначе последно изорахме пет човека Beast Mode на insane без да фейлваме вълна в Гиърс 3. Страшен кеф е режима, дано си спазят обещанието и го доразвият. Действително едно от по-оригиналните ко-оп мултита, с интересен метагейм момент, но задължително за игра с комуникация и на insane, за да се усети класата. Хубаво е, че още има хора, които да играят стабилно, та се събираме редовно.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Да изкъртиш Зелдата, ей :Р
Аз сега съм на 6то подземие в Събуждането на Линк ДХ, на псп емулатор за гбц.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Изображение

Приключи една епоха в нърдологията. Не знам дали Аонума е искал да натроли, или да направи фенсървиз, обаче няма толкова епични хронологични мацаници като опитите на Нинти за последователност на франчайзите им (уинк, Метроид). И все пак е сърцезатоплящо, че на толкова хора им дреме за това. Честит четвърт век, Зелда.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Тази глупост е от първата по рода си art книга, посветена на поредицата. И вместо да вземат да пуснат някой от невиждалите бял свят concept arts, те гледай какво са сканирали :facepalm:

В момента се намират единствено screengrabs от някакво долнопробно unboxing видео.
Най-много са рязали от Wind Waker, 90% от показаните персонажи и локации ги няма в играта.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

epic. в момента довършвам Събуждането.

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 7 години

Забравих да кажа...

The Legend of Zelda - Link's Awakening DX

Изображение

Точно си я пуснах, за да я довърша. Оказа се, че съм я превъртял, но съм забравил.

Играта е ФЕНОМЕНАЛНА. Точка.

Изображение

Значи... изиграх:
A Link to the Past, Link's Awakening, Oracle of Ages, Oracle of Seasons, The Minish Cap... Искам още...!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

no.cow.level написа:Забравих да кажа...

The Legend of Zelda - Link's Awakening DX

Изображение

Точно си я пуснах, за да я довърша. Оказа се, че съм я превъртял, но съм забравил.

Играта е ФЕНОМЕНАЛНА. Точка.

Изображение

Значи... изиграх:
A Link to the Past, Link's Awakening, Oracle of Ages, Oracle of Seasons, The Minish Cap... Искам още...!
И аз съм на последните 2 подземия, вчера минах Turtle Rock и... без гайд сигурно цял ден щях да се лутам да разгадая пъзела с колоните ФФС! Малко ми стана криво, ама ме чакаше и Пийсуокъра и се прежалих.
Феноменална, индийд.

Ми почвай Окарината с някъв емулатор, малко мазохистично звучи ама...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Коя е последната добра игра,

The Legend of Zelda - Link's Awakening DX - 9/10
ИзображениеИзображение
Не е по-добра от A Link to the Past, но си заслужаваше всяка минута. Някои от нещата не знам навремето без интернет и гайдове как са ги минавали хората (и без сейва на емулатора :Р), ама тия зелди винаги имат 1-2 много тънки момента, дето можеш да циклиш с дни на тях и да обиколиш 20 пъти всяко кътче от картата или подземието за да откриеш това, което ти трява.
Четох тук, че TP била доста лесна, това доколко е вярно?

В момента съм на средата на Oracle of Seasons и е също толкова добра. След другия Oracle започвам Окарината и Маската...

И малко е смешно, ама леко почвам да се дразня на продължителността на тея игри :lol: Как е възможно GBC игра да е 3 пъти по-дълга от средностатистическата игра за PS3/X360!?
Времето е лукс, а и нямам търпение да започна следващата. 8)
Трябва да се отбележи и лекотата, с която се играят и удовлетворението, което носят през цялото време. Стигнах до 4то подземие след няколко часа игра и реших, че ми е омръзнало да играя и трябва да си почина няколко часа. След 10-15 минути отново бях залепен за псп-то и минах подземието на един дъх, че и още куп неща след него...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Коя е последната добра игра,

The Legend of Zelda - Link's Awakening DX - 9/10
ИзображениеИзображение
Не е по-добра от A Link to the Past, но си заслужаваше всяка минута. Някои от нещата не знам навремето без интернет и гайдове как са ги минавали хората (и без сейва на емулатора :Р), ама тия зелди винаги имат 1-2 много тънки момента, дето можеш да циклиш с дни на тях и да обиколиш 20 пъти всяко кътче от картата или подземието за да откриеш това, което ти трява.
Четох тук, че TP била доста лесна, това доколко е вярно?

В момента съм на средата на Oracle of Seasons и е също толкова добра. След другия Oracle започвам Окарината и Маската...

И малко е смешно, ама леко почвам да се дразня на продължителността на тея игри :lol: Как е възможно GBC игра да е 3 пъти по-дълга от средностатистическата игра за PS3/X360!?
Времето е лукс, а и нямам търпение да започна следващата. 8)
Трябва да се отбележи и лекотата, с която се играят и удовлетворението, което носят през цялото време. Стигнах до 4то подземие след няколко часа игра и реших, че ми е омръзнало да играя и трябва да си почина няколко часа. След 10-15 минути отново бях залепен за псп-то и минах подземието на един дъх, че и още куп неща след него...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

/Офф
Как е възможно GBC игра да е 3 пъти по-дълга от средностатистическата игра за PS3/X360!?
Много просто - рециклиране на едни и същи графични модули съчетани с липса на помощ от играта и непосилна трудност от тип "научи наизуст преди да пробваш" и липса на чекпойнти.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

:smh:
Няма рециклирано съдържание в Link's Awakening.
И това, че някой е решил да я мине насила с гайдове, не означава, че навремето не я играеха и второкласници.
epedos написа:В момента съм на средата на Oracle of Seasons и е също толкова добра.
Ораклите определено са под нивото на Link's Awakening.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

рециклиране на едни и същи графични модули
казах модули - имам предвид примерно тези зелени дръвчета от скрийншота - като се подредят в различна конфигурация по екрана изглежда различно, но се прави със все същите дръвчета.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

RRSunknown написа:
рециклиране на едни и същи графични модули
казах модули - имам предвид примерно тези зелени дръвчета от скрийншота - като се подредят в различна конфигурация по екрана изглежда различно, но се прави със все същите дръвчета.
:lol: :lol: :lol: Ти да не си мислиш, че в днешно време не е ама АБСОЛЮТНО същото? :lol: Доводът ти е крайно далеч от истината.
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

RRSunknown написа:казах модули - имам предвид примерно тези зелени дръвчета от скрийншота - като се подредят в различна конфигурация по екрана изглежда различно, но се прави със все същите дръвчета.
Сега пак е така. Дали ще са спрайтове или полигонални модели, дърветата спадат в категорията environments/props. Моделират и скинват по няколко от всеки вид и level designer-ите ги шарят из цялата игра.

Отделно, Link's Awakening са я правили 11-12 човека и пак има повече props на човек, спрямо съвременните "блокбъстъри", разработвани от половината китайски народ. Нo най-срамното е, че игровото съдържание (нива, puzzles, quests) пак е повече, ама в абсолютни величини :facepalm:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Играя ALTTP в момента, GBA версията на DS и кетърпилър дънджънът е най-дразнещият и досаден такъв, който съм играл в заглавие от поредицата. Хлопнах конзолата от яд накрая, утре ще го мъча пак.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Кой точно дънджън е това?

Потребителски аватар