Поредицата The Legend of Zelda

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Ако не бе дългото реене из световния океан, Уинд Уейкъра спокойно можеше да се нарече перфектна. Но Окамито е по-добро.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

Пробвай Twilight Princess и Skyward Sword, всички казват, че са най-добрите от поредицата. Окарината я играх на 3ДС миналата коледа и нещо не останах свръхочарован, поостаряла е, но със сигурност важи и тя.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Абе аз съм особено голям фен на сега тоя новият Wind Waker за Wii U - има някой тънки геймплейни промени, които правят играта доста по-приятна за игра. Да не говорим как добре изглежда. От Зелдите Link to the Past и Окарината се водят най-добрите, но реално на мен ми дойдоха малко стари когато ги играх. Skyward Sword е изключително добре направена, както и Link Between Worlds, която е за 3DS.

Аз самият съм доста голям анти-фен на Маджората и Twilight заради доста мрачната им (и на места чисто грозновата) визия и по-тежката атмосфера - за мен те не отговарят на класическа Зелда игра.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 години

Skyward Sword не мога да я намеря никъде в България а и изисква специален хардуер който също не е евтин и освен за нея за нищо смислено не се ползва. Затова я скипнах.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Аз мисля, че имам някъде Skyward Sword, тя искаше просто motion plus контролера, а всички по-нови Wii-та идваха директно с такъв всъщност. Инак аз навремето купих играта комплект с такъв контролер де.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 3 години

RRSunknown написа:Skyward Sword не мога да я намеря никъде в България а и изисква специален хардуер който също не е евтин и освен за нея за нищо смислено не се ползва. Затова я скипнах.
Преди няколко месеца играта я имаше в Пулсар Пловдив втора ръка за 50лв. Лично ходих да я гледам, но не я взех. Звънни един телефон да питаш имат ли я още.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Jim Raynor написа:Ocarina of Time 3D

Ако я бях изиграл 98-ма сигурно щеше да ми е любимата игра на всички времена. Невероятно ми се струва, че Нинтендо са изкарали толкова завършен екшън адвенчър по това време. С освежените текстури трудно се усеща като игра на 18 години.

Да си Зелда дизайнер в Минти е доста неприятно усещане, защото трудно може да се добави нещо революционно ново към геймплея (за разлика от, например, Капком, които circa 2012-та интегрираха революцията да можеш да ходиш и стреляш едновременно в Resident Evil). Изиграването на Twilight Princess и Skyward Sword преди нея попречи да бъда сериозно изненадан от нещо. Фактът, че въпреки това не ми се видя архаична, или говори добре за нея, или лошо за наследниците й - вероятно помалко и от двете.

След девет играни зелди - LoZ*, AL, AlttP, LA*, OoT*, TP*, PH, SS*, AlbW* (със звездичка тези, които съм завършил, и да, ще изиграя AlttP все някога, зарязах я в Dark World, ако си спомням добре), имам wishlist какво искам да видя в Зелда игра преди да умра:
- Зелда със силен сюжет и история - и без това Нинтардс дето още играят тая поредица гонят 40-така, не е нужно да продължават да я правят за деца. Не протяжни и малоумни cut-scenes като в SS, а нещо в стил Alice in Wonderland примерно. Игрите от поредицата имат интересни и шарени персонажи, но не правят нищо с тях.
- Зелда, в която алтернативното измерение е нашият свят.
- Зелда без dungeons, ака Зелда: Dark Souls/Metroid Edition. Епично приключение в отворен свят.
- Зелда, в която боят не е малоумно помпане на бутона за удар/waggle.

Искам Минти да направят нещо apeshit с тая поредица. Не очаквам да го доживея.
По въпроса с боя, една от заслугите на Окарината е развитието в екшън насока. Помпането на бутони изобилства в 2D игрите от поредицата, но при тях е водещ приключенският gameplay. За времето си, Окарината имаше доста развит бой, ама действително от тогава минаха 18 години с минорни подобрения. Даже сопестият бой в Darksiders изглежда впечатляващо на фона на наследниците на Окарината.

Колкото за разказването на сериозна и нестандартна история, изиграй Majora's Mask. С нея Минти достигнаха върхова точка при изграждането на игрови свят, обитаван от "живи" герои и предлагащ фабулно развитие. За съжаление, от тогава все се движат назад по тези параграфи :smh:

Иначе, Минти рекламират Breath of the Wild като едновременно сбъдване на желанията ти - "eпично приключение в отворен свят" + доразвита бойна система + история, разказана по нормален за 2017 начин. Ама кой ли им вярва :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Нелоша и доста илюстративна поредица-анализ на тъмниците :zelda:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... NsYY3NA5B2

Авторът все говори за дуото линейност/нелинейност, ама не са ли най-важни механиките на нивата? Нали затова тачим Nintendo.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

Jim Raynor написа:
преди 3 години
имам wishlist какво искам да видя в Зелда игра преди да умра:
- Зелда със силен сюжет и история - и без това Нинтардс дето още играят тая поредица гонят 40-така, не е нужно да продължават да я правят за деца. Не протяжни и малоумни cut-scenes като в SS, а нещо в стил Alice in Wonderland примерно. Игрите от поредицата имат интересни и шарени персонажи, но не правят нищо с тях.
- Зелда без dungeons, ака Зелда: Dark Souls/Metroid Edition. Епично приключение в отворен свят.

Well? :roll:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

epedos написа:
преди 1 година
Jim Raynor написа:
преди 3 години

Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

epedos написа:
преди 1 година
Jim Raynor написа:
преди 3 години

Close enough. За следващата да оправят боя и сюжета и са шест точки.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Jim Raynor написа:
преди 1 година
Нинти никога няма да оправят боя в Зелда - все едно Марио да стане Капхедс. :lol: Няма да жертват максимално широката си аудитория.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Jim Raynor написа:
преди 1 година
А също и дънжъните и босовете. Май много неща станаха :roll:
king_of_the_universe написа:
преди 1 година
Нинти никога няма да оправят боя в Зелда - все едно Марио да стане Капхедс. :lol: Няма да жертват максимално широката си аудитория.
Точно платформените им игри имат завидна дълбочина и съответно, доставят както огромно предизвикателство, така и достъпност. Това е широка аудитория, imo. Мисля съм писал, че даже в неща като Donkey Kong Jungle Beat, дето дори не се играе с пад, са докарали дълбочина като за skill-based action тип Devil May Cry :bow: Съответно, се иска голямо майсторство, без това да е самоцел като в Cuphead, примерно.

Зелките, за съжаление, не следват тази философия, поне не от A Link to the Past насам. А не виждам защо не може да се докара бой с по-голяма дълбочина, без да е задължително да се прилага в цялата игра. В Breath of the Wild, примерно, е пълно с назобани противници, просто победата не трябва да е въпрос изцяло на екипировка, както е в момента, а и/или на майсторство. Разбира се, за целта си трябва адекватна бойна система.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Кратки новини

Мнение me3xпреди 8 месеца

Имаше някви слухове преди последното Е3 и ето че всичко си дойде на мястото. Само ме е яд, че сложиха хикса на 3DS, тъй като въпросната игра трябваше да си е баш за него.
Страхотна новина така или иначе - заглавието е в личния ми топ5 евър!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

Честно казано, това че не е за 3DS е най-големият позитив в цялата работа. Такава класика заслужава подобаващ ресурс.

Не изглежда зле иначе, особено при отдалечена камера. Лекият depth of filed ефект трудно може да е по на място.

Изображение

От друга страна, аниму интрото е напълно ненужно, а дънджъните идват прекалено натруфени. В крайна сметка, не са си дали зор, даже си личи как едва ли не в последния момент са я прехвърлили за Switch с по 3DS-овски ръбава геометрия, допотопни шейдъри и избушена цветова гама.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Поредицата The Legend of Zelda

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 месеца

Ще я жуля задължително!
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Поредицата The Legend of Zelda

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 седмици

Ами цъкам я. И не виждам причина за всичките тия хвалебствия все едно е второто Зелда пришествие.
Добра игра е, но куца с двата крака откъм дизайн. Остаряла безвъзвратно.

Пример - бос ключът е скрит в зала. Появява се само когато убиеш противниците, което не загатнато от нищо. Ако имаш карта и компас на подземието евентуално, може би, ще видиш, че в залата има сандък.
Как да е - убиваш гадовете с надеждата да се появи сандъка, както са те учили всички стаи досега и...нищо не става. Защо? Ми защото трябва да се убият в определен ред и чак тогава се появява сандъка с ключа от въздуха.
За което ще се сетиш, ама друг път. И това е само един от дразнещите капанчета тип "мотай се за време" дизайн капанчета.

Графиката е приятна, то се вижда от трейлърите. DOF-a лично ме дразни все едно си окьорявал с периферното зрение .
Да, целта е да се наподоби диорама на пластмасова играчка и това е постигнато.

Пак казвам - засега си е добра игра, ама чак пък метаскор 90 или някакви такива - джъст едва ли нумбре уно остава Breath of the Wild.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 седмици

Оригиналът наистина има някои дребни недомислици при дизайна, които спокойно са можели да изгладят с този римейк. Пак поне са се въздържали да не бърникат как да е, като при счупената Маджора за 3DS. Иначе, новото издание добавяло нови трески за дялане в чисто технически аспект:

https://www.eurogamer.net/articles/digi ... e-analysis

Смятам обаче, че близо 30 години по-късно, играта е повече актуална, отколкото ретро. В не едно отношение.
Даже ако сравняваме с Breath of the Wild, с която се постига добър контрапункт. От една страна, имаме сточасова, но доста безлична полу-пустош, дело на армия от 300 човека, трудили се над 5 години. В другия случай, изразителна до умилителност кутийка с пъзели, скалъпена от десетина души за има-няма година и нещо, предимно в извънработно време.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост