Поредицата Fire Emblem

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение strykerпреди 11 години

Щях да спомена, че при стратегиите графиката не е толкова важна, ама съм забравил. Все пак 3Д-то е в плюс, създава доста добро усещане за битка. Но при следващото минаване анимациите ще бъдат изключени.
От мен по-често няма начин да си рестартирал - всеки път, като ми умре някой :? Чак на последната битка прежалих Mordecai. Тая игра наказва почти всяка издънка.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 години

Повечето представители на партито и без това за нищо не стават. Аз се отървах от двама-трима, след n-тия рисет.

"Битката" с Naersala (типичен hard ghey със синя коса) беше доста изнервяща с чийтващ безсмъртен AI. А онова лапе Soren (главният герой на Fire Emblem: Goddess of Dawn) беше толкова кекаво, че не можеше да понесе и един удар. Да се надяваме, че няма да е на същото дередже и в продължението :lol:

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

А, бъркаш се. Soren е може би най-якия персонаж в играта. Напомня ми на Райстлин от Dragonlance книгите. Зеленокосия крадльо е Sothe. В една-две битки пробвах да го включа, но се отчаях и го оставих да търка пейката. Така направих и с останалите, които не можех да развия/не ставаха за нищо. Не обичам да ми мрат героите :-)

Мисията с краля на гаргите и аз доста пъти я преигравах, ама му хванах цаката. Издърпах го, докато е в "човешка" форма извън обсега на балистите, наобиколих го и го потроших. На тоя сигурно 1/3 от ударите успяваха да го ударят и жули много здраво и то по два пъти. Може би най-коравия бос.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 години

Вярно, че беше Sothe. Ама и Soren е бая кекав, мре от два удара (:

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Е той е магьосник. Магьосниците и стрелците гледам да са извън обсега на противника в края на хода, иначе горест.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение danailkillerпреди 4 години

Fire Emblem Awakening
?/10

Много съм далеч от какъвто и да е било реален прогрес в играта, но след буквално година търсене на добра оферта, за да си я купя не издържах и използвах текущата промоция в онлайн магазинът им и я купих дигитална за малко неприятната цена от 25 паунда. Доста се чудех, защото са доста пари като за дигитално издание, но в момента, в който я пуснах и всичките ми притеснения изчезнаха! Всички знаят какъв фен съм на Final Fantasy Tactics и с каква радост играя всичките глупави клонинги, но това е нещо друго - не помня откога не съм се зарибявал така. Много тактически битки, в началото и доста трудни също така! Невероятно качествени рисувани анимации, че и много яки анимации в битките също! Единственото ми оплакване е, че е можело да използват 3D моделите, които така и така имат (виждат се като се сбият единиците) за тактическата карта вместо мъничките 2D рисувани схемички :). Но това са дребни проблеми, просто не мога да повярвам колко добре направена игра е това!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение Dementiusпреди 3 години

Някой правил ли е систъм трансфер между две конзоли да каже дали е много зор?
Имам няколко изтеглени игри/ демота / ДЛС-та и се чудя дали ще трябва да се занимавам с прехвърлянето им цяла вечер.

И PS: някой цъкал ли е Fire Emblem-а по-усилено? Нещо много трудна ми се видя. След 4тата глава на hard почнах нов запис, защото ми писна да преигравам всяка битка по десет пъти ако изгубя някой от войската. Инак е много изпипана откъм всичко, само дето героите нямат стъпала :blue:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Аз правих опити да си прехвърля нещата от старият златен XL до новият 3DS, но беше някаква супер-дивотия и ставаше страшно бавно и просто се отказах.

Инак да, аз играх страшно сериозно Fire Emblem-а и аз също на hard и мъката е жестока колкото повече напредваш. Успях да хвана няколко схеми там със сдвояването на бойците и почти се научих как да ги поставям един до друг, така че почти винаги и втора единица да влиза в боя и да ме защитава или атакува. Но в крайна сметка и а стигнах до положение, в което рестатирах сигурно по 20-30 пъти всяка битка и просто се спрях да я играя.

Имам желание да я изиграя де, така че твърдо съм решил да я започна отначало, но този път гарантирано няма да я започна на hard вече. Няма смисъл от чак такива мъки ;).

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 3 години

Не сваляй трудността. Махни perma-loss-а на героите. Няма никакъв смисъл от него, ако ще рестартираш постоянно. Идеята на perma-loss-a е, че ще те кара да постоянно да си ротираш персонажите, които и без това са повече от необходимото.
Ако просто ще презареждаш след всяка смърт, защо ти е?

Прочее, ако упорстваш така, за да си съкратиш времето между ходовете може да изключиш голяма част от анимациите. С екзистенц минимума едно ниво се минава за 4-5 минути! И нищо не ти пречи да ги пуснеш преди главния бос, та да се нагледаш на последната битка и историята само.

Най-лесно и бързо се презарежда игра със soft-reset (L + R + Start) на 3DS-a - връща те направо на началния екран, вместо да си играеш излишно из опциите.

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Поредицата Fire Emblem

Мнение strykerпреди 1 година

Днес разбрах, че на 18 януари(сряда) в полунощ наше време ще има Fire Emblem Direct. Обявяването на пълнокръвен FE за Суич било малко вероятно, но аз пак тръпна в очакване :-)

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 1 година

По скоро ще е за новата Уориърс игра и нещо за мобилния пазар.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Със сигурност най-вече ще говорят за новият Fire Emblem Musou, но да - и аз имам много силни надежди за изцяло нов (истински) Fire Emblem за Switch. Дето се вика - надеждата умира последна!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Има непотвърдена инфо, че ще преиздават третата Емблема от 3ДС-а за Суича. Най-вероятно ще я обявят в Директа. Дано след нея и Мусото заформят стратегическа игра, че тия Мусота започнаха вече да ми писват.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Честно казано аз винаги съм мразел тея Warriors игрите, през годините съм пробвал повечето, но никога не са ми допадали особено много.

Напоследък обаче те имат попадения - последните две, които пробвах бяха Hyrules Warriors (за Wii U) и Dragon Quest Heroes (PS4) бяха все доста солидни заглавия. Dragon Quest-а беше изключително приятно направен и визуално и като гемплей, а Hyrules макар визуално да не беше някакво чудо то Adventure режимът беше изключително приятна изненада. Да не говорим, че специално Hyrules Warriors имаше и доста дълга поддръжка, добавяха му режими и какви ли не екстри впоследствие.

Така, че съм склонен поне шанс да дам на Fire Emblem Musou, но все пак бих предпочел ако ще HD remake на последните за 3DS (Fates).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Мусотата не се зле, но франчайзите в нормалните си жанрове са много по-добре. И аз цъкнах последните две Мусота, ама те направо се играят сами.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

В крайна сметка се оказа римейк на FE2 за 3DS, пак тийзър за FE Warriors, ще има FE за Суич през 2018 и основното беше мобилния Fire Emblem, който май ще е free-to-play-pay-to-win.
Линк:
https://www.youtube.com/watch?v=Eq1Xzycyp2E

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Е, реално все прилични новини - мобилната версия не ме интересува крайно много, но този remake за 3DS изглежда чудесно (помня, че FE2 беше и доста по-различна от останалите игри от поредицата също), а и най-после имаме поне обещание за истински FE за Switch. Това, че е вече за 2018 (че и вероятно към ноември) е малко кофти, но все пак е някакво обещание поне!

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мобилния FE и мен не ме интересува много, но този за 3DS смятам да го играя. Анонса на FE за Суич беше в стил "спокойно, работим по него, дишайте!" и толкоз. Аз си го чакам.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 година

stryker написа:Мобилния FE и мен не ме интересува много...
И мен като цяло, но преди малко излезе в ап стора. Ще го дръпна да видя за кво иде реч, или по скоро какви мобилни чекийки пускат Нинтендо откъм дизайн, геймплей и тн. 3ДС има прекрасна колекция от поредицата и тях с кеф си ги цъкам с кеф.

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Чакаме отзиви :) Аз само точа лиги по 3DS изданията, но не знам кога ще ги играя. Поставил съм си за цел да врътна Pokemon Sun и Muramasa преди 3 март. След това ще е Зелдичката и вече през май трябва да съм свободен за FE Echoes :mrgreen:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 2 госта