Nintendo GameCube

Going third party since 1889.
Отговори
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: Nintendo GameCube

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 3 месеца

А дискове намират ли се?
Освен това ти и трябва някоя стара записвачка да може да записва на x4 скорост поне.
Обикновенно такива записвачко са PATA стандарт или някой съвсем ранен модел SATA.
За предпочитане е LG като марка и в никакъв случай SONY.
Новите записвачки които са сега и да избереш ниска скорост те си пускат минимум x12,а оптиката на конзолата е капризна по принцип.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

Ъъъ - защо не ползвате wii за да играете пиратски gamecube заглавия? А и имаш компонентен видео поток. Конзолата е буквално без пари, хаква се доста лесно софтуеърно, а и поддържа май почти всичко за GC. Не се пишат дискове - качват се на SD или външен хард. От доста време не съм се интересувал, но последно прескочиха нуждата от оригинална GC мемори карта - wii-то си правеше сейфове на сд картата. Просто аз си ги играя оригинални нещата предимно, щото тук в UK са почти без пари(а и все още се намират), но не бих се занимавал с модване на GC. Просто не намирам идея. Де да знам..
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 3 месеца

Ами като го гледам това Wii с тия джойстици или каквото е там, много неудобно ми се струва. Може ли с пад на геймкюб да се играе?

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 3 месеца

Може,че даже до 4 пада да вържеш.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

Да, най-рационално е с Wii, което си е чист GameCube, барабар с портовете за падове и карти.
Писането на дискове по начало беше както хамалогия, така и тото, а в 2018-та май е и невъзможно.

Иначе, спокойно може да се играе без дискове. Нужен е вече споменатия преходник ака SDGecko, SD карта и този софтуер:
https://github.com/emukidid/swiss-gc

Разбира се, първо и преди всичко, кубът трябва да се хакне:
https://www.gc-forever.com/wiki/index.p ... g_Homebrew

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 3 месеца

Купих си Wii. Сега търся мемори карта и контролери за GC, както и преходник за скарт кабел и след това вече да се опитам да хакна конзолата.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Mежду другото аз така и не успях да подкарам пиратска Game Cube игра на Wii-то - ако успеете пишете как се прави, защото куба ми е най-безполезната конзола която имам - успях да си намеря едва пет свестни игри за нея , имах някакви проблеми с картината и не успях да я хакна така, че от целия и каталог успях да играя само Zelda WW и Eternal Darkness .

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 2 месеца

Качват се некви работи на сд карта и после се зареждат игрите.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Не ми върши работа толкова просто, моднал съм си Wii-то с SD карта и игрите за него вървят ама за куба не се и появяват в списъка.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 месеца

Аз имах един американски геймкюб който чипнах уж да играя оригиналните ми ПАЛ версии. Но не стана. Игрите тръгват нали, но явно американките не се разбират с европейки и цветовете са прецакани. Пробвах на 2-3 crt телевизора. Оснава ми просто да си дърпам американски версии и записвам на дискчета. Поне 10 диска изхвърлих докато разбера че трябва да ги записвам точно на 4та скорост. На втора не вървят, на 4-та всички вървят. :) Взех си тази приставка в която ръгаш SD карта и я пъхаш в слота за мемори картата, записах диск със софтуера. И там някъде ми мина мерака и съм го зарязал. Остава ми да пробвам дали вървят игри от sd картата на геймкюб. Ще се надъхам някой уикенд да тествам и ще ви кажа. :) За wii нямам никаква идея, още не съм стигнал до него, но ще му дойде реда някой ден. Занимавка си е, няма време за четене и туториали. Трябва всеки който реши да се занимава с тия неща, да напише възможно най-простият туториал от 5 стъпки. Малко по малко оптиките отиват и се появяват варианти за игра от SD на почти всички конзоли. На дриймкаст също го пробвах, работи. Но от SD има някакво забавяне и при някои игри прави проблеми. За Дриймкаст са измислили даже начин директно от харддиск да ги подкарваш. :)

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 2 месеца

RRSunknown написа:
преди 2 месеца
Не ми върши работа толкова просто, моднал съм си Wii-то с SD карта и игрите за него вървят ама за куба не се и появяват в списъка.
има някакъв туториал в ютюб търси нинтендонт, аз го правих преди и съм забравил.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

Има указания на последните две страници. И за куба и за Wii. Дърпаш програмките, следваш 2-3 стъпки и играеш. Ако нещо не стане - гледаш в тубата, както е писал Claude.

Лично, не съм се занимавал, но май-няма по-"мързелива" опция от Dolphin.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 месеца

Аз имам моднато Wii, дето чете геймкюб пиратки.
Намерих си част от архива. Това си е находка, защото навремето си беше приключение да се записват пиратки за Геймкюб, нали са едни малко дискчета.
Та викам я да проверя дали работят.
Работят, та даже си пуснах Geist - един FPS дето се вселяваш в обекти и хора, ама условието е да са уплашени (хората), та ги плашиш преди това.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост