Metroid: Other M

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Metroid: Other M

Мнение king_of_the_universeпреди 8 години

Dementius написа:
werk написа:Като гледам как я плюете тая игра направо се чудя дали да я играя като превърта трилогията ( която имам и даже си взех и пад за куб специално за уии-то защото моя куб е в БГ :cry: ) надявам се поне 3ката да е по стока ;)
Нищо не ти пречи да я пробваш, мен ми хареса. Като таймлайнд МОМ е след super metroid и преди fusion така че няма нищо общо с трилогията.
Нищо й няма на играта. Само трябваше да е с друго име и друг герой. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

king_of_the_universe написа:Само аз ли се кефя на Other M ? :)
Dementius написа:Мен ми хареса, но не бих казъл че и се изкефих супер много.

Изометричната перспектива на пръв поглед ми се стори интересна, но ограничава много играта. Съответно за да я накъдрят сложиха автоматичното прицелване и играта стана много лесна.

Инак е лачена и хваща окото - битката с Ридли е много драматична :)
king_of_the_universe написа:Бос-битките са екстра, а и по принцип точно така съм си представял Самуса без скафандър. :)
Как се кефите на Other M? Като на читав action adventure с атмосфера, приключенски gameplay и изпипан бой? Или като на ставаща, полуиграема залъгалка?

Защото, Other M "кефи" (силно казано) само ако се разглежда като първосигнален екшън. Или с други думи, само ако човек си затвори очите за всички напъни за приключенски gameplay, нищо че е половината игра и ако напълно игнорира също толкова сбърканата разказвателна част, независимо че е раздута до безобразие.

Като първосигнален екшън, Other M предлага полу-компетентна бойна система, комбинираща стрелба и ръкопашни хватки, с тайминг, отбягване на атаки и мазни финишъри. Осен това, повечето характерни движения и умения на Самус са предадени по приличен начин в 3D.

Ама като са прилагали въпросната бойна система, Ментендо и Минджите са я опрастили:
+ управлението: малко беше танковото придвижване с кръстачката и липсата на бутони, ами и ставаш на луда калинка, задето си принуден да превключваш непрестанно между 1-во и 3-то лице :dizzy:
+ gameplay на враговете: просто не е кеф да ги бъхтиш - недостатъчно видове вражески атаки и движения, без реален AI, злоупотреба с финишъри; босовете не са по-добре, само са ги фрашкали с "филмови" QTEs
+ дизайнът на нивата: няма къде да се развихриш - еднообразие от микроскопични арени и/или коридори

Естествено, дори в този си счупен вид, Other M е къде по-кефещ екшън от сурвачките на Суда примерно. Ама далеч не е някакъв незаслужено пренебрегнат джем - читави екшъни бол, екшън приключения също със или без Метроидите.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Metroid: Other M

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Other M е точно екшън. Колко сигнален е, зависи как се подхожда към него. Никога съм нямал очакването, че ще е Байонета в света на Метроида. Все едно да искам някой ръбат осемдесетарски екшън да претендира за Оскари - няма как да стане. Кусури естествено, ще се намерят много, но след като съм писал, че судизмът ме кефи на периоди, не знам какво изненадващо има да се кефя и на ОМ, която е с любим герой и прилично екшънска, макар да не е толкова шантава.

Към игрите отдавна не подхождам като критик, а като играч, който играе каквото му хареса. Затова и не можах да се насиля да изиграя Марио Гелъкситата, колкото и добре да са направени - явно не са мой тип. Което ме кефи поради някаква знайна или незнайна причина - играя го. Даже и Династита цикля, макар и рядко. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Tи попита кой се кефи на Other M и аз отговорих :smug: Но няма лошо всеки да играе каквото му се играе.

"Критиките" в случая са неща, които могат да бъдат поправени сравнително лесно, след като същинската бойна система е читава. Примерно, Dolphin позволява да се играе с нормален пад, което прави управлението поносимо.

А и колко му е да се намерят ентусиасти да фикснат и останалите безумия на Ментендо и Минджите. Щото на последните не може да се разчита за друго освен да издънят начинание, което по начало им беше вързано в кърпа (кеф ти ресурси, време, дизайн за рециклиране) и после да се вайкат, че са ниски продажбите.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

vvarp написа:Tи попита кой се кефи на Other M и аз отговорих :smug: Но няма лошо всеки да играе каквото му се играе.
Аз също ти отговорих що и как се кефя. :D

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост