The Legend of Zelda: Skyward Sword

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp8 години

Ясно че шотовете са от Dolphin. Нали говорихме, че текстурите в Skyward Sword са с поне 5 пъти по-висока резолюция от тези в Twilight Princess. И това се вижда най-ясно на HD шотове.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda: Skyward Sword

Мнение andycole5 години

Поразцъках 3-4 часа, започва увлекателно и веднага се зарибих. Twilight Princess си я спомнях като по-красива от Skyward Sword, но като ги пуснах да ги сравня сега виждам, че не е така. Артът там е по-як, но Skyward логично е технически напред. В началото доста ме дразнеше новата визия, в Skyward доста хитро са замазали недостатъка в хардуера и вместо тегав draw distance с pop-in, тук в далечината просто всичко блърва, като в рисунка. Някав художествен похват е, в началото дразни, но се свиква. Като цяло ме дразни цялото махане обаче, Зелдите винаги са се славели с безупречен контрол, тук обаче тази прецизност я няма, а постоянното махане превръща всяка дребна битка в досада. Ще го изтърпя де, въпреки всичко играта изглежда обещаващо.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp5 години

И аз съм писал горе-долу същите работи по-назад в темата. Ще видиш, че битките се ускоряват ако мааш като изоглав :lol:
Заслужава си да се играе, ама спокойно може да мине за издънка предвид налетите ресурси и най-вече, традиционно високите стандарти на поредицата.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos5 години

Hence - 7.5/10 @Gamespot, the one and only true commercial game media now and forever, ever. FuKc yall :D
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole5 години

Е, верно е прекалено, като се появи марио или зелда игра как всички бързат с 10/10, 40/40 и тнт, ама точно геймпсот не ми ги хвали, тва 7.5 го е дал същата гнида, която даде 8/10 на Last of Us, която за мен е една от игрите на gen-a. :lol:
vvarp написа: Ще видиш, че битките се ускоряват ако мааш като изоглав :lol:
Мен ми е неприятна липсата на прецизност, досега всички Зелди, които съм цъкал са ме грабвали с прецизен и удобен контрол, е тук не е така. Особено ми е тегав контрола за блокиране, трябва всеки път да се маха с нънчък-а, за да се извади щита, да обаче не винаги отчита движението навреме и в 50 % от случаите ме удрят. Като аз нападам с меча, пък щита се прибира и всичко се превръща в едно досадно редуване махане с wiimote-а и нънчъка.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor5 години

andycole написа:...
Мани, колкото и да е зле таблетa, се надявам тия дистанционни и нунджуци да ги заровят някъде. Вбесяват ме дори в игрите, в които работят добре (RE4, MPT). Току виж си кръстосаш краката и губиш връзка с конзолата.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 години

Напомняте ми колко патетично изглеждах в битките с мечове от Tenchu 4. :lol: Просто ме довеждаха до отчаяние и съм ставал за смях. Понякога един удар не можех да блокирам. Контролера не отчита правилно чат пат и не е интуитивно. Иначе е ок, стига в играта да не се използва много моушъна.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos5 години

@andycole, за тебе и АС3 беше една от игрите на годината. :lol: Gamespot FTW :P
Кур за Last of Us, не ми говори за игри на джена докато не играеш МЕ трилогията. 8)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp5 години

The Demon написа:Напомняте ми колко патетично изглеждах в битките с мечове от Tenchu 4. :lol: Просто ме довеждаха до отчаяние и съм ставал за смях. Понякога един удар не можех да блокирам. Контролера не отчита правилно чат пат и не е интуитивно. Иначе е ок, стига в играта да не се използва много моушъна.
Е, Skyward Sword далеч не е такава трагедия в това отношение. Прецизността не е и няма как да е на 100%, но драмата тук е, че са натикали разни gimmicks, без много да му мислят за ефекта върху почти непроменения gameplay. И за да не се повтарям:
Колкото до прецизността - ок е, трудно биха я направили по-добре. В същото време, не може да се сравнява с реактивността, на това да натискаш бутони.
Но истинският проблем е геймплеят на самите битки, а не управлението. Млатиш се, като в предишните игри от поредицата, но със сравнително реалистично управление, което проточва битките. Ако и самите битки бяха изградени с адекватнo развита бойна система и с врагове с AI, нямаше да има проблем - в момента просто не е интересно.
Но в крайна сметка с боят се свиква - до вторият дънджън беше тегаво, после стоплих, че вместо да се бия по "правилата", мога просто да довърша едно 80% от безмозъчните твари преди да са влезли в боен режим - като ги доближиш, имаш няколко секунди да ги насечеш. Влязат ли в battle mode, трябват повече удари, че и блокират. По-нататък, има предмети с които да ги зашеметяваш, а с лъка можеш да ги пердашиш както ти дойде. Като това отново свидетелства, че неадекватностите не се дължат толкова на прецизността на хардуера (waggle +), колкото на прилагането му под формата на преосмислен и напаснат за целта gameplay.
Това дето няма преодоляване е пияната гарга, няма по-голяма тъпотия :stupid:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

RE: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение andycole5 години

Тhe Legend of Zelda: Skyward Sword 8.5/10

Снощи я довърших. Категорично по-слаба от Ocarina of Time и Twilight Princess, а дори може би и от Wind Waker(нея я играх до средата и не съм сигурен). Обаче е Zelda и е супер като игра. Не ми хареса управлението с motion +, беше непрецизно, в някои битки много уморително, а при управлението на летящата джаджа понякога кошмар. Да не говорим, че постоянно трябваше да се калибрира с надолу от кръстачката, защото си отиваше в каквито си иска посоки. Общо взето точно липсата на перфектен контрол, характерен за серията по принцип е минус, но като се свикне не е чак такава драма.
Иначе мисля че Skyward Sword трябваше да е поне 15 часа по-кратка. Успели са да наблъскат супер много пъзели и мисии в няколко локации, бектракингът е много. Готиното обаче е, че всички предмети си се използват по време на цялата игра.
Ловенето на буболечки и събирането на материали с цел ъпгрейди на предметите е донякъде интересно, но за съжаление повечето ъпгрейди (освен за скоростта на beetlе-а) са безсмислени. Жалко, че има и само 1 град в играта. Небето е пусто, един Pumpkin Island и тва е.. Това, което най-много ми пречеше е тоталната липса на геометрия, квадратни помещения, прави коридори... Дънджъните бяха еднакви като визия, просто с различен скин. Доста постни и семпли. Twilight Princess я бях играл преди 6-7 години и бях останал с впечатление, че е МНОГО по-добра като графика от Skyward Sword, пуснах си я веднага след като довърших Skyward-а вчера, е технически със сигурност не е по-добра, даже в момента ми е адски грозна, ама спомени :lol:
И въпреки всичко Skyward Sword си е Zelda, имаше страхотни пъзели на много места, особено към края ми стана супер интересно, пъзелите хем не са толкова трудни и тегави, че да нарушат темпото, а в същото време не ти ги поднасят на тепсия, тоест доставят някакво удовлетворение като напредваш.
Една от най-слабите Zelda игри, което не пречи да е една от доста добрите игри на поколението си (да не кажа и от най-добрите).

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение KingRedLions3 години

Zelda Skyward Sword - става горе-долу, ама не е нещо особено. Има някои свежи идеи и новости, пъзелите и дънджъните пак са на ниво както обикновено. Контролът ми беше доста лагав на мен и играта като цяло се чувстваше бая ограничена, сравнена с предишните. Като цяло бих я препоръчал на феновете на Зелда, на други не толкова. Тея десятки, с които е пълно в нета, са пълен цирк според мен. :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост