Nintendo Wii U

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:
Регистриран преди: 14 години

Nintendo Wii U

Мнение vvarp8 години

We have confirmed with multiple sources that this new home system is capable of running games at HD resolutions. There are conflicting reports, however, as to whether its graphics will be comparable to those on the Xbox 360 and PlayStation 3 – meaning it could surpass or fall short of those systems. Either way it will offer competitive specifications. Moving to HD should greatly help Nintendo and its new console in getting more multi-platform triple-A titles like Portal 2 or Mortal Kombat. This, in turn, will strengthen Nintendo's historically poor relationship with third-party publishers/developers.

In fact, Nintendo is already showing publishers the system in an effort to get them interested and allow them plenty of time to start developing titles in anticipation of the system's reported late 2012 launch. This advance support marks a change from when the Wii launched. At that time, several Western publishers were outright surprised by the announcement, and it affected the software support for the platform.
[...]
"Nintendo is doing this one right," said an anonymous source. "[It's] not a gimmick like the Wii." What else, beyond graphics, this may imply about the system is unknown. What kind of controls the system will support (we imagine a need for both classic analog configurations and motion controllers) or what level of software and infrastructure Nintendo will provide for online gaming is also unknown. However, it's a positive sign that the system might be more than just an HD Wii.
http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... at-e3.aspx

:facepalm:

EDIT:
Официално изявление от NCL:
+Официално име:
Wii U :rolf:
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Non-News...

Мнение DETONATOR-M8 години

Някой закъснява за партито :)
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore8 години

Иииии с кашкавааал...

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x8 години

More powerful than X360/PS3.
Custom IBM PowerPC CPU with three cores, a GPU from the ATI R700 family with a shader unit at version 4.1, and at least 512Mb of RAM.
Controller is a touch tablet, with moderate , sub-HD graphic output with a single-touch 6-inch screen.
Dual analog sticks on the controller. Can stream game content from the console. Not sure if it'll be full games, mini-games, or apps.
Late 2012 is the release date, and another "big surprise" about the console is set to be revealed at E3, the report concludes.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

IBM PowerPC CPU with three cores - това си е като при Бокса струва ми се.
ATI R700 - видеокартите, базирани на тези чипове излязоха през 2008.
Като цяло наистина ще превъзхожда сегашното поколение конзоли с 5-10% :)
Добрата новина - най-сетне HD -Mario, Zelda и т.н.
Демек да чакаме преработени издания на старите игри.
Чудно ми е как ще има обратна съвместимост с Wii щом контролера на новата конзола ще е различен.
Никой не казва нищо за носителя - сигурен съм, че ще е някаква издънка като мини блу-рей.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение ZaG8 години

Много не както трябва ми се струва да е с 3-ядрен процесор. 512мб, ако са видео рам супер.
За носителя някъде четох че щяло да бъде нормален блу-рей.
Обратната съвместимост ще се постигне като конзолата потдържа Вии моут, както Вии потдържа геймкюб пад.

Все пак не мисля че тези спецификации са верни, или поне не напълно.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore8 години

Особено това:
me3x написа:Controller is a touch tablet, with moderate , sub-HD graphic output with a single-touch 6-inch screen.

Leach
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 12 години

Project Cafe

Мнение Leach8 години

Нещо се задава на хоризонта...
http://wii.ign.com/articles/116/1161875p1.html
Изображение
http://www.joystiq.com/2011/04/15/rumor ... s-built-i/

Не очаквах напълно да загърбят дистанционното напълно. Може пък да е за добро.
Конзолата ще е подкарва Wii игри, а слуховете са, че ще е съвместима и с Cube.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Само да не стане като с Dreamcast-a на Sega, ситуацията е изключително подобна.
Във всеки случай Нинтендо се нуждаят от нова домашна конзола, щото и домашните печки вече вадят по-добра графика от Wii. Другите конзоли могат да изкарат още година-две.

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werk8 години

Това е доста смела стъпка... :? Имам доста смесени чуства за тия контролери с екрани.... :roll:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Project Cafe

Мнение ZaG8 години

Leach написа:Нещо се задава на хоризонта...
http://wii.ign.com/articles/116/1161875p1.html
Изображение
http://www.joystiq.com/2011/04/15/rumor ... s-built-i/

Не очаквах напълно да загърбят дистанционното напълно. Може пък да е за добро.
Конзолата ще е подкарва Wii игри, а слуховете са, че ще е съвместима и с Cube.
Toва би било страхотно !

Иначе ситуацията според мен далеч не е като при Дриймкаст-а. Предхождащата конзола на Сега не е била размазващ хит по продажби подобно на Вии. Според мен ситуацията при излизането на Вии беше много по близка .
Всички знаем че не е най важното нещо, но аз лично се надявам дори ако новата конзола на Нинтендо, противно на повечето предишни поколения не е по мощтна от съперниците си, то поне да е съизмерима. Надеждата ми е че това ще накара девелопърите да вземат конзолата по на сериозно и ще има значително по силна потдръжка от 3рд парти девелопърите. Не съм имал домашна нинтендо конзола от 3 поколения насам дано новата машинка да промени това :pls:
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp8 години

Developer quotes: graphics capabilities "roughly equal to those of the Xbox 360", performance "over the Xbox 360, but just a notch"
Ама седем години по-късно :rolf:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universe8 години

vvarp написа:
Developer quotes: graphics capabilities "roughly equal to those of the Xbox 360", performance "over the Xbox 360, but just a notch"
Ама седем години по-късно :rolf:
И като знам какъв пореден бум на римейкове и кежуъли ще последва, айде няма нужда! :lol: Япония вече се напълни с 3ДС версии на кучета, котки, барабонки и т.н. :roll: Едни и същи игри продавани н-броя пъти...
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 10 години

Re: Nex'Gen

Мнение RRSunknown8 години

Стар принцип на бизнеса е да не сменяш продукт който се продава.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Re:

Мнение BardoSore8 години

king_of_the_universe написа:знам какъв пореден бум на римейкове и кежуъли ще последва, айде няма нужда!
Щели да гонят хардкор ядрото този път :lol:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon8 години

Това са пълни глупости и надали има някой който им вярва, че ще се съсредоточат към истинските геймъри. :) Нинтендо отдавна се отказаха от тази схема с близките като мощност конзоли, на които трети фирми да издават мултиплатформени заглавия. Последно това беше при gamecube и едва ли ще допуснат подобна грешка пак. Куба имаше мощен процесор, видео карта на Ati и какво? На PS2 пак излизаха по-високобюджетни игри с по-добра графика. A при мултиплатформените заглавия (когато вобще ги имаше), пак повечето народ предпочитаха дори бокса. (заради oнлайна и progressive графиката на почти всяка игра) Ситуацията при тях е такава, че не могат да се борят с Microsoft и Sony. Добре правят, че избират свой собствен път. А хардкор игри е имало предостатъчно дори на куба и Wii. Просто няма кой знае какъв избор, но качество е имало в почти всеки жанр. :) Не знам обаче как ще се борят за геймърите, ако Sony и Microsoft изкарат нови супермощни конзоли. Губят мултиплатформените игри със сигурност. Поне за Sony съм сигурен, че няма да пуснат на пазара нова конзола до 2014-15. Ако се доверяваме на сегашната им политика, една конзола държи поне по 7 години.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение epedos8 години

The Demon написа: На PS2 пак излизаха по-високобюджетни игри с по-добра графика.
:roll:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon8 години

E така си е, какво? Защо не си съгласен, примери ли искаш :) Идеята ми беше, че дори да имат по мощен хардуер,nintendo едва ли ще се стремят да създадат конзолата, която ще вади най-добрата визия. Те и да искат няма да могат. Нямат средствата да привлекат фирмите, които могат да я създават.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp8 години

The Demon написа:Ситуацията при тях е такава, че не могат да се борят с Microsoft и Sony. Добре правят, че избират свой собствен път.
[...]
Не знам обаче как ще се борят за геймърите, ако Sony и Microsoft изкарат нови супермощни конзоли.
[...]
Нямат средствата да привлекат фирмите, които могат да я създават.
За същите Nintendo с 30 млрд. market cap ли говорим?
king_of_the_universe написа:И като знам какъв пореден бум на римейкове и кежуъли ще последва, айде няма нужда! :lol: Япония вече се напълни с 3ДС версии на кучета, котки, барабонки и т.н. :roll: Едни и същи игри продавани н-броя пъти...
Този път обаче са си направили сметката без кръчмар: 3DS яде бой от PSP в Япония, от DS в Северна Америка, а в Европата режат цени :lol:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Еми за 3дс-а незнам с тези лънч игри дето има, няма какво друго да се очаква.
Изображение

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост