Nintendo Wii U

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp9 години

epedos написа:Четох статия в Геймспот за многото (и безумни) слухове за "Revolution" преди 5-6 години и в момента не вярвам на нищо до Е3 :)
И във форума сме ги обсъждали навремето. Сега нещата са различни, не става въпрос за слухове, а за масови изтичания на информация от страна на разработчици, от двете страни на океана. И основните неща се припокриват - prev'gen хардуер, контролер с touch screen. 99% от останалото са измислици.

shitaku: Nintendo's Next Console Will Enter the HD Era, but Not the Hard Drive Era

The successor to the Wii will not include a traditional hard-drive but will bear some of the traits of competing high-definition game consoles, according to sources familiar with Nintendo's planned 2012 gaming machine.

The console, codenamed Project Café, will include 8 gigabytes of on-board flash-based memory, presumably for game storage. That quantity, while nearly 16 times the storage capacity of the Wii, is smaller than the 20GB of room available in the original, optional hard drives offered in 2005 for the Xbox 360. The amount of memory in the new Nintendo console would also be dwarfed by the 250 GB drives offered in current, high-end versions of the Xbox 360 and PlayStation 3.

While my sources have not specified how Nintendo plans to allow owners of its console to use the machine's memory, 8GB would seem to provide ample room for downloadble retro games, a service Nintendo has already supported on the Wii. The increased capacity, compared to the Wii, would also allow games on the new Nintendo platform to be patched and updated, though downloadable expansions, such as 650 MB Call of Duty map packs would quickly stuff the machine. The system will also support saving to SD cards.

The new 2012-scheduled Nintendo system will fall more in line with the 360 and PlayStation 3 by matching those consoles' abilities to render and output graphics in high-definition. I've heard mixed things about whether Nintendo will cap their machine's graphical resolution at 1080i or 1080p, but either figure would significantly exceed the Wii's 480p and achieve the resolutions used for most high-end console games on the Microsoft and Sony consoles.

Nintendo's disc format for the new console will hold 25GB of data, I've heard.

Nintendo is planning to enable the screen-controller to function in multiple ways, I've heard. It can serve simply as a standard game controller that imitates the posture of playing a game on a 360 or PS3. Its screen allows it to also present a supplemental, touch-sensitive viewing screen (for maps and inventory) that extends the game running on one's TV, an option that renders the controller as a plus-sized equivalent to the lower screen of a Nintendo DS, with the TV serving as the top screen, so to speak. A third option we've been hearing from several sources involves the new console streaming the same game that can be output onto a TV onto the controller screen, allowing high-end games to be played portably while within an unspecified range of the console.
Без HDD. Ако ставаше въпрос за някой друг производител, бих се изсмял, ама в случая не е толкова невероятно и невъзможно :facepalm:

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Nintendo 360

Мнение epedos9 години

Под prev'gen имаш предвид това, което аз разбирам като current gen или?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore9 години

Остава и екрана на контролера да не е капацитивен.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

Според мен това и като плюс може да се счита -> гарантира че няма да има длц.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown9 години

Остава лошо впечатление обаче.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor9 години

ZaG написа:Според мен това и като плюс може да се счита -> гарантира че ще трябва да си купуваш HDD
Fixed. :lol:

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

И за какво ще ти е това хдд ако няма длц ? Старите игри са толкос малки че няма накъде.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Знам ли аз на PS3-ката ми беше празен целия хард - няма инсталация, няма и смисъл от инсталация скато видях колко бързо зарежда от блу рея. Но аз го ползвах само за игри.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

Същото - само сейфове имам на харда и 1-2 игрички от псн които са общо под гигабайт.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Но на бокса имам 120 гб игри, музика, филми , демота , експанжъни и т.н.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsu9 години

И сега ще почнат едни експрестни портове,ремейкове залъгалки WTF .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller9 години

Е да, това си е част от играта. Логично ще завалят портове от 360/PS3 както и съвсем леко коригирани HD версии на старите игри за Gamecube/Wii.

Инак това с липсата на хард никак не ми допада, къде ще си сваля човек игрите от техния Wii Store, това всички нови игри са винаги с относително големи DLC-а и т.н.

Дори ако оставим настрана музиката и филмите текущите конзоли си искат солидно количество място дори само за DLC/patches както и аркадните игри.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos9 години

Дооре ве, тва с харда изобщо вярно ли е или е слух?

А може би отговорът се крие в кодовото име "stream" и няма да ни трябва хард 8)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller9 години

Това, че ще има само 8GB вградена памет без HDD е потвърдено "уж" от Nintendo.
http://www.1up.com/news/wii-successor-l ... al-storage

Може би наистина в това е отговора, да речем голяма част от нещата ти да стоят директно на техните сървъри - като записите ти да речем, някаква част от patch/DLC данните също. Ако е така то локално място ще ти трябва само ако си offline.

Това е интересна идея epedos, но някак не очаквам някаква подобна идея добре разработена от Nintendo.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ми то това е Близард подхода със Старкрафт 2.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

Изображение

Потребителски аватар
vvarp

E3 2011

Мнение vvarp9 години

Потвърдено и от Nikkei :lol:
Wii 2 will feature a new type of controller that includes a touch screen. The controller will give tablet-like controls to games and can also be used itself as a portable game machine.

The touch panel on the controller is six inches. The controller itself has a built in battery and includes a camera. The camera can be used for a variety of play opportunities -- for instance, a player making an avatar of himself for use in a game.

Nikkei says that Wii 2 will be released in the latter half of 2012.
http://www.andriasang.com/e/blog/2011/0 ... r_details/

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore9 години

6''...тея какво направиха бе?! Луди ли са?!

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon9 години

Нещо ми е странно това с контролера-екран-портативнаконзола. Не ви ли се струва, че го изолират 3DS в цялата тази работа, вместо да направят някаква свързаност с него. Шантава работа, не ги виждам как ще действат тези неща за момента. :roll: И какво ще си нося контролера в джоба, за да ще играя някакви съмнителни добавки към игри и да правя снимки? (с контролера!... Е това вече ще е гъзарско. :wink:) Това дори не сработи при DC, където реално можеше да си ги носиш и в джобчето на ризката. Интересно ми е как ще ги използвате тези функции в игрите. (камерата и тъч скрийна)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor9 години

The Demon написа:Интересно ми е как ще ги използвате тези функции в игрите. (камерата и тъч скрийна)
FF:CC с GBA беше на границата на гениалното като управление. не се съмнявам, че ще се намери приложение.

Кой е онлайн