Nintendo Wii U

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
stryker
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 15 години

Re: Nintendo Wii U

Мнение stryker9 години

There are four face buttons, a D-pad, dual-analog sliders, start, select, and four more 'round the back: ZL, ZR, L, and R.
Slider-и, като на 3DS? Не ми харесва тая работа.
IGN написа:One of the more interesting alterations to conventional design is the system features two analog sliders at the top of the controller rather than traditional sticks. Don't make the mistake of thinking these sliders are like the 3DS "circle pad." The texture and top shape of the sliders are much more akin to Wii's nunchuk, meaning the grip and precision of movement are much better.
Прочели са ми мислите :lol:

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp9 години

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение Dementius9 години

Не са като на 3дс, като тези на нънчъка са по това което видях на демото.

EDIT: Опа, на видеото всъщност се оказаха точно като от 3дс. Дано да е поради факта, че са бързали с прототипите и са ги скалъпили от части на 3дс и wiimote, защото на разни шотове бяха показали нормални аналози.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 360

Мнение epedos9 години

Dementius написа:http://www.engadget.com/2011/06/07/nint ... -hands-on/
Е, изглежда малко недъгаво но пък иновативно! Същото си помислих и за Wii като го показаха.
абе има адски потенциал тоя новия контролер, още повече щом и старите уиимоутове са в играта!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
stryker
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение stryker9 години

Dementius написа:Дано да е поради факта, че са бързали с прототипите и са ги скалъпили от части на 3дс и wiimote, защото на разни шотове бяха показали нормални аналози.
Не вярвам. Сигурно са решили, че слайдерите са добър заместител на аналозите. Само да не са ги сложили заради дизайна на контролера, защото не знам..

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe9 години

Уи (уил роб) Ю!

Да, ама не. Ще почакам некст-гена.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M9 години

Мен пък ми харесва. Ако има игри не виждам защо да не си взема Wii U.
Не можаха да извлекат максимума от тази конференция. Толкова беше хаотична, неподредена, непоследователна и аматьорски направена, че чак ми стана неудобно за Nintendo.

Тази година за Wii излиза само Зелдата? Продавам си го тогава егати.
И не ми дадоха никакъв повод да си купя 3DS. Не че Сони показаха нещо за PSP, ама това е друг въпрос.
Старите коне ги убиват.

Смятам да се наслаждавам на X360, РС и PS3 игрите.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 10 години

Мнение no.cow.level9 години

Интересно ми е какви ще са ексклузивните заглавия, а не мултиплатформените. Не показаха нищо ексклузивно.

От конференцията разбрах, че ще има същите игри, които и на другите конзоли. Много ентусиазиращо. :D

Но да... не показаха нищо за Wii, освен Zelda-та? :blue:

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 години

Всичко е в много ранен стадии - не показаха видео от нито едно "U" заглавие. Всичко показано беше от PS360 версиите. Убеден съм, че и контролера ще претърпи частичен редизайн - аналози, L\R etc. Мулти процесорната 45nm Watson мощ и архитектура налята от IBM със сигурност надскача тази при PS360, а и споменават за "изключително голям обем обслужваща DRAM памет". Другата година ще лъснат повечко неща - за сега са само ПР мохабети и нищо повече. Уил сии
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore9 години

Усещам, че в първия момент когато обявят ААА заглавията и повечето от вас ще почнат да удрят глави в земята.

Потребителски аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk9 години

Да си призная ,чак сега виждам какво представлява и очаквах да е по-зле определенно но все пак показаха наистина само Зелдата... рано ми е да кажа каквото и да било друго :-?

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos9 години

@Бардо: ние ще бием главата в земята, а ти какво ще правиш? :)

Бе ще има още шепа яки заглавия за Wii, само дето не ги представиха на конферненцията. Кърбито изглежда ОК.

Иначе беше ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да излязат 1-2 големи имена (шефчето на ЕА) и още 5-10 на видео да кажат, че Нинтендо имат тяхната подкрепа, за да може тия като нас да си кажат "тоя път няма да е тотално заебан 3рд парти съпорта". И го направиха, не се оплаквам. Беше кратка, непълна и разхвърляна конференция, да.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 години

Дисковете ще са 25GB-ови

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore9 години

Абе работата е там, че когато изезе ще бъде вероятно най-перспективната конзола на пазара, но какво ще стане когато M$ и Sony изкарат своите next-gen-ове, дали U няма изпадне в трета глуха?! Другото е дали пък евентуално U няма да ускори нещата при конкуренцията?
И още нещо...според мен има малка вероятност Nintendo да са преценили живота на сегашната конкуренция за доста напред във времето, да изкарат догодина U, конзолата да е на пазара няколко години и след това някъде по време на next-gen-овете на M$ и Sony да изкарат още една конзола. Крайно хипотетично, но пък кой знае...

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos9 години

Аз не разбрах лаунч дата за U (наистина крайно хаотична пресконференция). Но ако е есен/зима 2012 направо ше си е конзолата на Нинтендо за следващото поколение и едва ли ще вадят друга.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 години

BardoSore написа:какво ще стане когато M$ и Sony изкарат своите next-gen-ове, дали U няма изпадне в трета глуха?!
Начина на игра+игрите>купчина чаркалъци(пък ако ще и за 1000000$)

Потребителски аватар
vvarp

Re: Nintendo Mii 2

Мнение vvarp9 години

Nintendo Co. fell to the lowest in more than five years after the unveiling of its high-definition video-game console prompted some analysts to question the company’s ability to repeat the success of its Wii model.

“There were high expectations from the new version of the Wii and this fell far short,” Yusuke Tsunoda, an analyst at Tokai Tokyo Securities Co., said by phone today. “People had expected to see something more at a big event like the E3, but there wasn’t really anything more than what’s already reported.”
http://www.bloomberg.com/news/2011-06-0 ... ccess.html

The company has seen its share price fall two days in a row to the lowest in five years, as analysts said that "market expectations [for the console] had been far too high".

Talking to the London Evening Standard, Nintendo president Satoru Iwata admitted that the company should have shown off the console first, rather than jumping straight to the controller, although he made the point that "Wii U is about the controller".

"Because we put so much emphasis on the controller, there appeared to be some misunderstandings," he said. "We should have made more effort to explain how it works."

"We haven't made any kind of blunder, but I should have shown a single picture of the new console, then started talking about the controller," he continued. "The console is not drastically different, and Wii U is about the controller. The console itself will be almost invisible."

Iwata said that the press was also to blame, noting that it's not possible to see how important the Wii U console is unless you've actually given it a try.
http://www.gamasutra.com/view/news/3515 ... Better.php
:lol:

Leach
True Gamer
True Gamer

Мнение Leach9 години

Аз се чудя как ще стане нещо толкова естествено, като бързото удряне на пауза с тези, навряни в долната част бутони... Може и да има някакви икони по тъч скрийна, но все пак трябва да се обмисли.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementius9 години

Според мен няма да фейлне. Изглежда перспективно а и на конференцията (въпреки че беше зле организирана) получи добри отзиви от разработчиците. Сега зависи от Нинтендо да успее да доразработи конзолата заедно с 3дс, защото в момента и двата продукта са едни никакви. Притеснява ме факта, че контролерите ще са скъпи, едно 100-150 гущера няма да им мърдат. Поне са си въезали гащите с compatibilityto, ако новия уиймоут се окаже провал поне стария ще е съвместим. Относно Sony и M$, не знам какво точно ще направят за да предложат на пазара продукт с някакви иновации. Кинект се превърна в някакъв пет проджект за разни разработчици а PS move фейлна много яко и не знам дали изобщо правят игри за него.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp9 години

Mай ще се окаже, че не поддържа повече от един iPad. Във всичко показано до момента, останалите играчи все са с дистанционни.
Прайсингът ще да е от порядъка на хендхелд + конзола от настоящото поколение = 350-400.

Кой е онлайн