Bravely Default: Flying Fairy

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Bravely Default: Flying Fairy

Мнение Okamijitsuпреди 6 години

Изображение
ブレイブリーデフォルト

Developer: Silicon Studio|Square Enix
Publisher: Square Enix
Director : Kensuke Nakahara
Producer: Tomoya Asano
Platform: Nintendo 3DS
Release date: JP October 11, 2012
Genre:Role-playing

Изображение
Trailer:

Японското издание :inlove: :
Изображение

Първата истинска причина за да се сдобия с 3DS :yes: .
Ако тя и PROJECT X ZONE видят бял свят в Европа със сигурност ще скоча.
Bravely-то има нечовешки арт и ми изглежда доста интересна :pls: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Bravely Default: Flying Fairy

Мнение danailkillerпреди 6 години

Мдааам, и аз се оглеждам за тая игрички от известно време насам и чакам да видя дали тя и/или някое друго така мащабно японско RPG излязат кадърни на 3DS, че да започна пак сериозно да се замислям за закупуването на конзолата. Bravery наистина ми изглежда обещаваща, дано няма разочарования само.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 6 години

70 минути footage oт демото:
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Okamijitsu написа:Bravely-то има нечовешки арт и ми изглежда доста интересна :pls: .
Това е силата на екипа (Йошида :bow), ама вземеш ли да им играеш продуктите, всичко отива по дяволите. За справка - 4 Heroes of Light, римейка на Final Fantasy III.
Пак има някаква надежда Bravely Default да е читава ролка (основно заради Силиконаджиите), ама времето ще покаже.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Е реално 4 Heroes of Light не беше лоша игра сама по себе си. Наистина основната й сила си беше във визуалния стил и атмосферата, но и геймплея и света й бяха достатъчно добре развити. Може би само историята й някак не успя да ме грабне до самия край.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 години

Саундтрака е много добър! Още по музиката можеш да ги познаеш заглавията, които загатват за потенциал. :) Като изключим арта, геймплей графиката леко ме притеснява. Горкия 3DS вече дори телефоните вадят технологично по-добра графика. Поне от това което се виждаше на малки екранчета вътре в трейлъра. Но това са маловажни неща за мен, дано не попречат на успеха на играта.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Напълно съм съгласен, че в наши дни на телефоните и таблетите изкарват видимо по-добра графика от всичко, което предлага 3DS на тоя етап - чак да го е яд човек. Но и за мен не е така важна графиката стига играта да е достатъчно добра откъм геймплей и/или история, така че и аз продължавам да я чакам с нетърпение.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 5 години

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

БТВ, утре излиза Енхансе версията, а догодина: втора, после и трета част. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Да,също тази версия която излиза в Европа и САЩ е изцяло базирана на Enhanced версията която излиза в Япония (всъщност си е направо същата)
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Мдам, това, което излиза като Enhanced версия в JP е реално версията, която излиза в Европа днес. В този ред на мисли излязоха първите ревюта и засега метата й е впечатляващите 87 от 100 (http://www.metacritic.com/game/3ds/bravely-default). За съжаление така и не донесоха копия в нашият Техномаркет, така че се наложи просто да си я поръчам от сайта им - очаквам я утре.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

Пуснали са сайт на продължението - ако може да се брои за такова, след окончателното напускане на Йошида:
http://www.jp.square-enix.com/second/

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Така, да споделя малко мисли - играта е може би едно от най-добре направените JRPG-та, които съм играл от години насам, чак не мога да повярвам, че са вкарали толкова време и полиране на игра за джобните конзоли честно казано. Мисля, че и това е единственото Final Fantasy (не, че се казва така де ама...), на което абсолютно всеки story разговор и cut сцена са озвучени и на английски и на японски. Че и английското аудио е достатъчно прилично само по себе си.

Системата зад нея е добре познатата ни от FF Tactics с професиите и много добре пасва на всичко останало. Може би самоте job levels тук се качват с идея по-бавно отколкото би ми се искало и леко ме дразни, че не виждам какво ще качи професията на следващият си job level, но това са бели кахъри.

Колкото и да е тъпо бих препоръчал тази игра на всеки JRPG фен ако ще и да се наложи да купи 2/3DS само за тази игра!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

От чист интерес (и невежество): какво общо има BD:FF със Final Fantasy поредицата?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Доколкото виждам чисто като игра само името е разликата :). 90% от механиките, предметите, оръжията, екипировките са същите като всяко друго Final Fantasy, героите изглеждат точно като в Final Fantasy: The 4 Heroes of Light, а професиите (jobs) са същите като имена (които съвпадат) и предназначение като в Final Fantasy Tactics.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Питам само. От същите създатели ли е? Официално ли е духовен наследник/продължение или "съвпадение"?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

От същите създатели е - да. Не знам за официален, но един вид е духовен наследник на Final Fantasy: The 4 Heroes of Light. Само дето следва само визуалното представяне на героите, не в самата игра. Чисто в игра страшно много прилича на старите FF7/8/9 игри където фонът е рисуван, а всичко отгоре 3D. Само дето тук дори самият фон макар и рисуван е разположен върху прости полигони и при пуснат 3D ефект дори те "изпъкват".

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Напълно подкрепям мнението на danailkiller. Брейвлито е чисто класическо ФФ с подобрена бойна система и много елегантна онлайн интеграция която допринася за играта без да е натрапчива. Английския войс актинг е ок, но истината е че има японски и това вече е нещо прекрасно. Опцията за пускането му открих едва днес по случайност обаче (хем от демото знаех че я има някъде). Начина по който започва самата игра също е много впечатляващ. Геймплея може да се кустомизира много силно от скорост на битки до честота на рандом енкаунтърите. Всичко може да се променя по всяко едно време.

Едно единствено нещо не ми харесва и това са чиби героите с тези недъгави, къси и дебели крачета, все едно от кръста надолу са американци дето киснат по цял ден в макдоналдс. Супер отвратително ми е, но това е бял кахър на фона на всичко останало.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light е класическа ФФ игра (от първите) с job system. Да не говорим, че още в първото ФФ героите бяха Light Warriors, че и чиби (по графична принуда). Всъщност, май джобните конзоли на Минти бяха пробвани за олд-скуул чиби възкресението на поредицата още с 3Д-римейка на FFIII.

Default-героите, подобно на FF: The 4 Heroes of Light , са творение на Йокихико Йошида, познат със специфичния си арт стил от Tactics Ogre, Vagrant Story и FFXII (където, с изключение на Главния Гей, мязащ на перхлориден тийн КР7, имаше доста добри попадения). Струва ми се, че основният арт-спец за главните ФФ-та си остава Йошитака Амано, а Йошида го ползват да разнообрази Амановите трудносмилаеми концепт керъктъри с нещо по-леко и по-светло, та оттук и заиграването с Light. Колкото до чиби-стила, според мен той си остава най-подходящ за такива малки екранчета.

Големият въпрос пред мен е дали да грабна пал 3ДС със Зелда и Брейвли, или да се стискам до догодина за японски 3ДС за лимитид идишъни и първите издания на всички джап ролевки. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

О да, аз нямам нищо против този чиби стил на героите, харесвах както DS remake-овете на FF III и IV в този стил, така и Heroes of Light. Но определено не ми харесваше камерата стил Animal Crossing в T4HoL, това беше малко повече вече.

Инак интересното е, че практически май само главните герои могат да се нарекат наистина "чиби" като стил, при гадовете този ефект не се забелязва, дори голяма част от чудовищата изглеждат напълно реалистично, ето примерно тигрите в демото си бяха като направо истински (за тези, които са играли само демото).

Не, че не играя сега Animal Crossing: New Leaf и не се кефя здраво де, но просто като за FF игра тая камера не ми харесваше.

Но така де, не ме разбирайте грешно, аз много се кефя на това как изглежда и се играе тази игра, тя ми беше най-голямото вдъхновение да взема 3DS и определено дори само нея да имах пак нямаше да съжалявам.

Ако вземеш сега PAL 3DS и регистрираш някоя там от последните игри ще получиш и Mario 3D Land, която заслужава да се изиграе също, така че това си е бонус. Аз честно казано имах възможност да си купя американски 3DS и не го направих заради регионално заключените игри, не знам ти дали имаш възможност на нормални цени да купуваш игри от Япония. Ако можеш то това си е далавера, защото там излизат и по-рано тоя тип игри.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост