The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Going third party since 1889.
Отговори
VergAllmighty
Console Ninja
Console Ninja

Мнение VergAllmighty6 години

Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение epedos6 години

Jim Raynor написа:Постничко изглежда показаното от зелдата :/

О да, зелдата изглеждаше доста постно... изобщо не се надъхах - ни от арт дайрекшън, ни от геймплейния такъв. Същото почти и за Йошито...

Ох абе как успяха от безсмъртни и разкошни графично 2д игри да постигнат такива неугледни гледки?! Особено за Зелдата... :doh:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor6 години

epedos написа:О да, зелдата изглеждаше доста постно... изобщо не се надъхах - ни от арт дайрекшън, ни от геймплейния такъв. Същото почти и за Йошито...

Ох абе как успяха от безсмъртни и разкошни графично 2д игри да постигнат такива неугледни гледки?! Особено за Зелдата... :doh:
Тъй като гледам ми се чини, че са гонили 3D ефекта - просто си личи как са оформени с тази идея доста от нещата.
Ама и Skyward Sword изглеждаше ужасно на трейлъри, а реално е класа.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsu6 години

Jim Raynor написа:
epedos написа:О да, зелдата изглеждаше доста постно... изобщо не се надъхах - ни от арт дайрекшън, ни от геймплейния такъв. Същото почти и за Йошито...

Тъй като гледам ми се чини, че са гонили 3D ефекта - просто си личи как са оформени с тази идея доста от нещата.

Напълно съм съгласен.
И аз от LoZ:SS бях много разочарован по трейлърите обаче после като я минах страшно много си ми хареса.
Като излезне тази ще гледам вече да набарам едно три ди ес че заедно с брейвърито :yes: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Ма мен дори графично ми се драйфа от нея. А това за 3Д насоката си го казват във видеото. Ама what's with the paper mario mechanic? ай сиктир моля ви се...

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp6 години

Сравнение с A Link to the Past:
Изображение

Даже цветовата гама не могат да нацелят, а се пънат, че видиш ли това било (един вид) продължение на A Link to the Past :lol:
Като gameplay и дизайн ме съмнява да докарат нещо повече от Minish Crap. Ама и на толкова трябва да се радваме след издънките за DS.

VergAllmighty
Console Ninja
Console Ninja

Re:

Мнение VergAllmighty6 години

vvarp написа:Ама и на толкова трябва да се радваме след издънките за DS.
... Spirit Tracks доста си ми хареса, изключае тъч управлението. Всъщност, мисля че ми хареса повече от Minish Cap.
За новата не съм съм сигурен какво да мисля още. Знам, че много хора искаха да се върнат към класическия геймплей, ама някой някога изобщо настоявал ли е да се върне старият арт дайрекшън? И, да, какъв е този Пейпър Марио гимик?

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda 3DS

Мнение DETONATOR-M6 години

Мен допадна - в крак с времето ми се вижда. Старите формули са изветрели, за да ги прилагат в наше време без промяна.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

Аз, като дърт фен, бих купил на фул-прайс нещо като Ъ Линк ту Дъ Паст 2 със старата визия, графика и геймплей. Вчера пуснах първата Зелда (Фамикон) и се размазах: няма кой да те води за носа там - сам налучкваш кое - кога, къде и как. Ъ Линка е перфе баланс - пак имаш доволно експлорейшън, но и по-ясна представа какво всъщност се случва.

"В крак с времето" го тълкувам като ФПС-и, коридори, трансаксции, стрелки, досадни маскоти непрекъснато да ти дават акъл, 3Д безличен арт и т.н. - така че нямам нищо против да се преквалифицирам на енгри ретро нърд и да си остана на ниво Уй Ю. :) Или да купувам само изключенията от правилото (Катеринчето, Анархията, Дарка и т.н).
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp6 години

Tази поредица никога не е разчитала на революционни "нови" формули. Всяко следващо издание е още от същото, омазано с някой "нов" gimmick и затова толкова ги харесва(х)ме. Друг е въпросът, че взе да им се изчерпа торбата с gimmicks и затова в момента слагат какви ли не простотии, само и само да не се усетят хората, че им пробутват едни и същи концепции от 1986.

Другият момент е, че все по-малкото добри и идейни формули са погребани все по-дълбоко под тонове gameplay-ни изтъпления. То не бяха влакчета и духови инструменти в Spirit Tracks или гарги и motion controls в Skyward Sword. И диаманти да бяха тия двете...
Изображение

Тъй че и мен ме бройте сред ретро дъртаците :-)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Ами хубаво

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Камби, всичко хубаво, ама тя и изглежда доста по-грозно от ALTP. Как успяват дори?

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsu6 години

3DS Zelda-та с ново име и трейлър :
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

И Е3 трейлъра изглежда като да е правен на лошо осветление в кенеф, от афганистанци.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp6 години

Не само трейлъра :smug:

Нинтарди разправяха, че видиш ли, изглежала перфектно на самия 3DS. Само че нали точно Zelda 3DS трябва да продава 3DS-и :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Jim Raynor написа:Тъй като гледам ми се чини, че са гонили 3D ефекта - просто си личи как са оформени с тази идея доста от нещата.
Радвам се да кажа, че поне за мен играта изглежда чудесно когато си с нея пред екрана. Клиповете необяснимо как изглеждат далеч по-омазано и "на кафево" от действителността.

Голямата изненада за мен беше 3D ефектът, с който дори сторилата ми се на пръв поглед странна художествена насока си идва на мястото. Трудно ми е да го обясня, но цялостното усещане е като да си на куклен театър, като гледаш кутията отгоре. :lol: Определено е интересно да се види и на мен ми изглежда доста добре.

За час игра няма какво да коментирам по същината, но поне съм доволен, че нямаше прекомерно стени от текст. За сметка на това ми връчиха предмет, който позволява да виждаш подсказки за всеки пъзел, стига да си събрал Hint coins (системата е директно свита от Layton-ите), което...

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp6 години

Чак чудесно няма как да изглежда. Защото независимо от всички заемки от A Link to the Past, мяза на духовен наследник на Zelda 3DO :facepalm:

Но важното е, че са се постарали на ниво gameplay. Имаше една доста точна статия по въпроса:
http://www.usgamer.net/articles/a-link- ... ke-a-dream
A Link Between Worlds: Looks Like Crap, Plays Like a Dream
There's no getting around the fact that the latest entry in Nintendo's Legend of Zelda series, A Link Between Worlds, is dog-ugly. Its simplistic polygons and lumpy visual design look amateurish at best, downright offensive at worst. The newest Zelda may be face-meltingly hideous, but your fingers will rejoice at just how beautifully it controls.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Има доста интересни идеи. Подземията са Pure fun - с да не кажа перфектен замисъл и изпълнение.
Светът е една голяма карта и имаш достъп до всякъде стига да имаш необходимият предмет.

Освен това има лека разлика в начина чрез който се сдобиваш с тях. Преди това ставаше постепенно по време на куеста. Сега в къщата ти има бай Заек, който ти ги дава под наем. Да речем ти трябва чук с който да набиваш блокиращите пътя пънове - наемаш си го и така ти се отваря пътят напред.

Има и система за бърз достъп до локациите - една камбанка ти вика вещицата и тя те пренася. Графиката не е кой знае какво, но пък са успели да й придадат някакво ретро излъчване. За разлика от предишните две игри за DS, които като арт бяха насочени към Wind Waker, тук са се целили в Link to the Past. и си личи.

A Link Between Worlds засега хем я чувствам като типичната Зелда игра, хем е съвсем различна Зелда игра.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Тия как са избухнали...
Към средата на играта съм и до момента (за мен) е Twilight Princess, АLTP ниво :inlove: Перфектни дънджъни с босове и минибосове, и на всичкото отгоре дори в overworld-a има страхотни пъзели и не се скучае. И е без грам филаж, backtracking, стени от текст, държане за ръка и прочее простотии - едва отлепям. Хвала за перфектния контрол и 60 кадъра в секунда.

ПП. Нещо съм се объркал за hint coins - досега една нямам, не знам как се събират, пише да съм се разхождал с 3DS. Все тая. :lol:
ПП. Зелда бейзбол фак йес! :lol:
Последна промяна от Jim Raynor на 30 ное 2013, 12:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Стига бе, чак толкова? :)

Кои Зелди си изигравал досега?