Bravely Second

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Bravely Second

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

http://www.jp.square-enix.com/second/

Игрицата е готова и излиза на 23-и април в Япония. Да видим кога ще я видим в гайджинската част от света и какво ще клъцнат и цензурират този път. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Bravely Second

Мнение danailkillerпреди 3 години

Ммм, един месец остава и ще се цъка, евала!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 години

На японски ли ще я играеш е :D
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Ами на японски подозирам, че ще се наложи да я играя - рядко имат английски като опция тея игри. Подозирам, че няма да хвана голяма част от историята и е много вероятно да закуча някъде дето не мога да позная какво да направя, но аз така и така не мисля да й направя 100% на японската версия ;).

По-скоро ми е интересно да видя какво са променили спрямо оригинала!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Доживяхме игрицата, "само" около година по-късно!!!!! :) :) :)

P.S. Ако 3DS нямаше ключалка, отдавна да съм я врътнал. :evil:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Амии, аз на японската версия се докарах до към средата, сега на английската съм на около 1/3 да речем.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Амии, аз на японската версия се докарах до към средата, сега на английската съм на около 1/3 да речем.
Е, официално говоря. :) Иначе Нинти си просят пиратстването с техните цени и ключалки, но съм толкова затънал в игри, а и искам физически копия на хитовете, че не ми се занимава. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

О аз събирам физическите копия също така, но за игрите, с които Нинтендо се бавят с години или въобще не изкарват в Европа просто не мога да им го простя. Още повече, че напоследък доста голям част от гейминг общността на Нинтендо им писна от тея супер-забавени портове и по-добрите игри, които излизат само в Япония или с голямо закъснение се портват започнаха да им правят фенски преводи.

Примери за това са FE: Fates, както и Monster Hunter X (сега обявен като Generations), тези игри имаха много добре направени фенски преводи, които ти даваха възможност буквално да ги изиграеш ако не държиш да е напълно официален превода (и тук таме липсващ).

Иначе специално за Bravely Second аз говоря за официалната европейска версия, тя излезе малко преди края на февруари и дойде само с три дни закъснение (от английският Амазон).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Иначе специално за Bravely Second аз говоря за официалната европейска версия, тя излезе малко преди края на февруари и дойде само с три дни закъснение (от английският Амазон).
Е, ти веднага си я подпукал. Аз пък в един момент почти се бях навил да продам евро-3ДС-а и да грабвам японски, но се усетих, че така отново бих спонсорирал малоумщината на Нинти и овреме се спрях. Каквото качествено излезе в Европа - купувам го, каквото не излезе, сори, ама по някое време ще се пиратства - очите ми са дръпнати като на японец, оправям се с японския, така че айсиктир и дискриминацията! :lol:

Фейта и него ще го дочакам пал, почти не мога да повярвам! Ъуейкънинга го изнамерих страшно трудно пал, този път май ще има преордър.

СМТ х ФЕ би трябвало да излезе да излезе извън Япония през юни (или може би само в САЩ), но тъй като ще е за Уй Ю, очаквам цена 80-90 евро и 100 бройки тираж за Европа! :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

FE: Fates направо ми е необяснимо защо предвид, че има вече изцяло преведена и локализирана версия за Америка при нас ще го пуснат с такова страшно закъснение... аз нея я играх първо на фенската версия и после като излезе американската я запуках нея. Вече минах Birthright кампанията и отпочнах Conquest, но там ме опукаха много бързо и рязко и съм й дал малко почивка :).

Инак SMT x FE вече официално се нарича с безумното име Tokyo Mirage Sessions ♯FE и да - потвърдиха, че ще има вече поне американска версия, която ще излезе на 24-ти юни, много се надявам и при нас да излезе горе-долу в същото време, защото много ми напомня за Persona игрите и съм така силно надъхан! Ако ще и 100 евро да е, аз ще опитам да взема една от тея 1000 бройки :). Те само да не са 100 бройки е въпросът!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:FE: Fates направо ми е необяснимо защо предвид, че има вече изцяло преведена и локализирана версия за Америка при нас ще го пуснат с такова страшно закъснение...
Обяснението е, че най-вероятно ще го превеждат на немски и френски, може и на още някой пал език. Аз викам да издават спокойно само на Инглиш, но по-голям тираж. Но само ако нямаше ключалка, всичките мизерии биха отпаднали от раз. Даже за Уй Ю щях да имам повече от 2 игри, които да играя с кеф.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Някой играе ли Bravely Second? Зациклил съм на един от босовете и не знам как да го мина вече трети ден.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Виж тук https://www.gamefaqs.com/3ds/740205-bra ... faqs/71509 или в тубата.

Аз Секънда и Емблемите съм си ги оставил за лятото. Друг въпрос, че едва ли ще смогна да врътна повече от 1 от тези игри за месец. :)

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Аз от Секънда хич не съм доволен - без да спойлвам, но диалозите и историята като цяло са много бозави. Инак всичко останало е на ниво, почти като предната. Класовете са ги балансирали малко и са вече 30, някои от които са с много сложни механики.

Гледам да я претупам, че края на месеца излиза последната игра от Zero Escape поредицата, а там няма да има лабаво!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Справих се и без гайдове!

Съпорт класовете са грозно силни на по-високите нива. Минах битката без да се лекувам нито веднъж.

Битката е на две фази, като при втората Артемис сваля цялото парти с един удар.Белият маг го направих астролог и всеки ход каствах рефлект и съживяване на цялото парти. На третия ход Артемис се самоуби :crazy:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз започнах да я играя и наистина историята, героите и диалозите силно ме отблъснаха и съм я оставил така за средата на лятото като съм в почивка и се чудя какво да правя.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Врътнах я снощи с почти 40 часа на записа ми.

Ами, историята е много слаба до последната глава, където нещата малко се забързват, има няколко интересни обрата и битките стават трудни.

Последната битка има един Eternal Darkness момент, при който щях да получа микро инфаркт :shock:

Ще се замисля дали да взема третата част като излезе. Трябва да се постараят малко повече, при втората са преизползвали всички градове, НПЦ-та и част от историята. Повече прилича на DLC.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Честно си признавам, че аз я докарах само до около 2 часа от началото, затова искам да попитам Dementius (и който друг я е играл повече) - като изключим историята и наблегнем на атмосферата и битките - заслужава ли си да вложа всичкото това време в нея? Защото първата страшно ми хареса, а тази малко ми разваля цялото това впечатление...

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Ами, ако изключиш историята в първите 3-4 глави, играта си заслужава, особено като вече я имаш.

Бойната система е като предната - перфектна. На всеки ход можеш да вземеш до три допълнителни действия и това много отваря играта откъм стратегии. Класовете са общо 30 - всички от предната игра (някои са преправени и леко балансирани), но този път комбинациите от класове и скилове е много по-голяма. Ако не ти се занимава можеш да си цъкаш стандартното комбо - танк, боец и два мага, но ако се задълбаеш повече в партито ти, комбинациите стават много повече.

Няма да се впускам в обяснения какви точно са героите, но само ще кажа че съпорт класовете са МНОГО силни и е възможно да къртиш битки без лечители, или поне без традиционни.

Подобно на първата игра, и тук има един последен клас, който е мега нагрухания и с правлна стратегия можеш да сваляш босове с по 150к живот в един ход.

Повечето градове са преизползвани, както и голяма част от НПЦ-тата. Играта като цяло прилича повече на ДЛЦ, а не на продължение.

Последните две глави стават интересни, но при първите 3-4 спокойно можеш да прескачаш диалозите - наистина са много глупави и изтъркани и няма да изпуснеш много от историята.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Тъкмо най-после намерих време (след като изиграх до края Pokemon Alpha Saphire) да започна Bravely Second и съм вече на около 2 часа в нея.

До тук е страшно зле в сравнение с предишната част - историята не зарибява по никакъв начин и поне първите интеракции със света (в първият град и първите NPC-а) са страшно дразнещи и се налагаше да прескачам диалози здравата. Да не говорим, че първите гадове са зайци и нарязана ябълка (буквално червена ябълка нарязана и от парчетата подредено човече), а първият мини-мини-бос обикновен трол. Като цяло нищо иновативно не виждам до тук и това донякъде ме дразни.

Отделно макар, че преди доста се кефех на бойната система на предишната част на този етап ми се струва твърде бавна и претрупана, може би защото едновременно с нея играя и Tokyo Mirage Sessions #FE и затова така ми се струва..

Бе така де, засега мнението ми не се променя и все така ми е относително скучно и мъчително да я играя - чак се замислям дали да не започна пак Pokemon Y отначало, че да запълня времето до излизането на Sun/Moon.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост