Splatoon

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Splatoon

Мнение Delegatпреди 4 години

Днес (или вчера) трябва да излезе първото безплатно DLC, което добавя нова карта (Port Mackerel), нови оръжия и Ranked батъл режим.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

И моята дойде и поиграх малко - 5 левел стигнах. В основата си играта е забавна и то много. Изглежда като да има голямо разнообразие от оръжия и дрехи за отключване. Лошото е че играта от диска е доста бедна - 2 моуда на игра, 4 карти до колкото видях. Ще обогатят с длц - супер, ама ми се искаше тия неща да са на диска от ден 1ви. Графиката е като на ъпскейлната пс2 игра ама на кой му пука :D. Онлайна е перфектен супер връзка няма лаг, играя с 90% японци и всичко е гладко като мед и масло! В крайна сметка играта е забавна и ще набиват още контент.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 4 години

Здравейте,
търся хора с които да играем на Splatoon.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Така, и аз вече съм 5-то ниво (отне страшно много време между 4-то и 5-то ниво), като цяло се играе наистина приятно, бързо намира игрите също и аз често играя с японци. При мен обаче от 3-4 игри поне едната има проблеми, реално аз играя нормално, всички тичат и т.н. но не боядисвам нищо по пода или поне е рядко и след 2-3 минути (обикновено точно преди края на мача) ме изхвърля. И логично като ме хвърли не ми дава нито парите, нито EXP-to. По тоя повод два дни ми отне да стана 5-то ниво, бая нерви и време ми костваше ;).

Но проблемът, който бях споменал е страшно видим - 2 карти в текущата ротация, от които едната винаги я пуска почти постоянно - това омръзва нечовешки бързо. Буквално като ми пусне два пъти една и съща карта и все така без комуникация всеки тича напред-назад без никакъв контрол и план и се хващаш за главата. Умението на играчите не виждам да има някакво видимо значение - далеч повече са важни оръжията и екипировката. И тъй като няма никакъв вид matchmaking (затова толкова бързо намира играчи) то постоянно те пуска срещу играчи, които са 10-15-то ниво с предмети с бонуси далеч над моите. За пример аз на моето ниво мога да купя предмети, които имат един основен бонус и след няколко игри му се отключва още един. Докато противниците като ме убият виждам, че са с дрехи, които имат един основен и 3 допълнителни!??

Графично както сте споменали като цяло не е особено добре наистина, самите човечета и мастилото не са никак зле, но терените са доста бедни откъм геометрия и текстури, фонове отзад зад геометрията почти не се и виждат, нивата са направени така, че да виждаш само едно небе реално.

В интерес на истината аз мога да играя и само Turf War, другият режим сигурно е в Ranked, а там ще ме пусне след 10-то ниво (което с моя темп на игра сигурно ще е след седмица). Така, че реално в момента играя само един режим, само на две карти и практически сменям само между две оръжия (най-новият от автоматите и голямото мазало по земята) и след 3-4 битки ми омръзва и я спирам.

Честно казано не го очаквах това, не разбирам и защо толкова много неща са скрити зад таймери (ротацията на картите), зад нива (оръжията и предметите, както и целият ranked режим) и зад сваляне на DLC-та. Цялата тая работа се усеща като Free-to-Play игра честно казано, а не като игра, за която платих пълна сума.

Реално тоя месец купих за едни и същи пари Splatoon и Witcher 3 и някак не мога да обоснова тая сума за Splatoon-а.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

Даам, danailkiller е прав че на играта нещичко и липсва. И аз не мога да изиграя повече от 5-10 игри. Просто става еднообразна за повече. Като цяло играта е много забавна но има много елементи които далеч не са оптимални и може да се нарекат даже дразнещи:
- Не можеш да сменяш дрехи и оръжия докато си в лоби
- Всички оръжия имат супер оскъден рейндж
- Малко карти, част от тях са скучни, само 2 карти на ротация
- Няма войс чат със съотборници.

Просто не мога да намеря нещо в играта което да ме зариби да играя повече, което е жалко предвид че основния геймплей е много добър.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 години

Вече повече от седмица играя играта и съм страшно доволен. Играе се приятно, доста екзалтиращо. Смея да кажа, че задобрях и редовно съм първи в листата накрая. Набарах кои оръжия и бонуси работят при мен най-добре.

Вече съм 16-то ниво. Мисля, че още първия ден стигнах седмо. В началото се вдигаше много лесно. Дори срещу играчи от по-високо ниво шансовете за победа са реално. Играта така добре е балансирана, че никой не е overpowered. Липсата на voice chat още повече помага в това. Не че някога съм усещал нужда по време на игра да комуникирам с някого.

Вече има шест арени, още осем ще бъдат добавени. Всяка от тях ми харесва, различни са като layout и стратегия. Колкото повече ги играя, толкова повече намирам нови начини да бия противника. Arowana Mall, Urchin Underpass, новата Mackarel Port - все любими.

Оръжията също са доста и има много избор. Утре сутрин ще добавят и четката. Иначе има доста избор между range, damage и fire rate. Намерих идеалния баланс при мен със Splattershot Junior - много силен патлак. Хем пръска здраво, хем има и добър damage с правилните бонуси. А защитния мехур е златен!

Сингъл плеърът е много добре замислен, challenging, но някои нива са откровено грозни. Босовете са хубави, а финалният е великолепен. Още не съм го минал, накрая все умирсм, но толкова епичен бос до сега бе съм играл - шапка свалям на Nintnedo!

Ranked battles са страшно интересни, но трудни. Там още експериментирам с оръжия. Избирам с повече range и използвам стелт тактики и бонуси. Стават интересни битки :)

Като недостатък намирам липсата на разнообразен gear. Силните дрехи са доста грозни. Харесах си някои неща, но са слаби. Искам да мога да местя бонуси от item към item. В момента персонажът ми е грозноват, защото айтемис по три звезди има малко и са предимно грознички.

Друго, което не ме кефи е че в Inkopolis играта върви на 30 кадъра в секунда, а навсякъде другаде на 60. Разликата се усеща.

Цялостно съм много доволен, играя всеки ден и вече имам към 30 часа игра. Очаквам новия content с нетърпение, но съм далече от мисълта, че стария мине писнал. Мога да играя подред една и съща карта и да имам изцяло различен experience. Харесва ми идеят по две карти да се сменят на четири часа. Смятам, че в добро решение. Както и това content-a да идва постепено, а не наведнъж.

За сега това ми е любимата игра за WiiU , която съм играл. Страшно съм впечатлен и мисля, че играта е гениална като замисъл и изпълнение.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, тук как ярно си пролича, че @Ju1968 просто не е играл достатъчно игри от този тип, а и не играе много само по себе си. Ако си играл цяла седмица всеки ден и имаш към 30 часа игра (които и аз имам вече реално) то значи и теб не може да те зариби да я играе по повече време.

Не виждам и как можеш да кажеш, че сингъла е добре замислен, че и е challenging също така.. това са пълни глупости, сингъла е просто поредица от относително грозни зони, в които използваш всички стандартни движения, за да стигнеш до края - това е. Аз съм на последният бос също и няма никакъв начин да кажа, че е дори епичен :). Епичните босове ще ги търсим в други игри, няма да е в тая със сигурност - ще спомена само God of War поредицата, Demon/Dark Souls игрите, MGS и т.н. - в тея игри има епични босове, не и в Splatoon!

Относно напълно идентичните като замисъл мултиплейър карти и страшно глупавата идея с ротацията наистина не разбирам как според теб това е "добро решение" и защо би предпочел да играеш в една гейминг сесия на една и съща (относително малка) карта вместо примерно на 5-10 карти. Това го питам без да се заяждам, наистина ми е интересно дали аз пропускам нещо тук?

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Това с картите е наистина голяма излагация от страна на Нинтендо.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Дабълпост:

Утре пускат нова безплатна карта - Kelp Dome :D

Изображение

Стъклото в Dome-a ще е резистивно на боя, тъй че няма как да се катериш по огражденията.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хъм, тая карта изглежда доста прилична всъщност - ако правилните повърхности са ги направили невъзможни за боядисване може доста страгически битки да стават.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Така. Сплатуун ми допада много и все повече. Стигнах преди дни 20ти левъл и вече редовно правя по 1300 точки на мач. Много ме забавлява. Относно ограниченията:

В няколко интервюта девовете обясниха защо в играта има разни ограничение и съм съгласен с тях. Първо липсата на войс чат. Избягване на псувни е едно на ръка. Липсата на чат поставя всички играчи на една и съща стартова линия. В момента в който част от играчите започнат да ползват войс чат, то всеки, който не ползва тази услуга ще е прецакан. Това би отблъснало много играчи, включително и мен. Отделно мачовете са от 3 минути и редовно играя с хора от Азия, с разни йероглифи в имената. Не вярвам да се получи адекватна комуникация. Един дев, също така, на новата Зелда за 3ds, обяснява, че липсата на войс чат е най-вече за това, че " опитните плеъри ще командирят неопитните, а те самите ще се чудят защо някой ги командори. ". Войс чата ще развали accessibility - нещо много важно за успеха на тази игра. Отделно играта е направена, за да възнаграждава индивидуалните постижения. Дали ще спечели отбора ти или ще загуби, разликата е 300 точки. Ако играеш добре, пускаш много мастило и пльокаш противници, печелиш, без огромно значение как се справят другите.

Смятам че девовете са направили правилния компромис тук. Играта е наистина балансирана добре и лесно можеш да си на първо място.

Относно ротацията. Също добро решение. Така всички играчи ще играят всички арени, а не всеки да си хареса по една-две арени и само там да играе. Единствено смятам, че времето е малко много. Четири часа. Нямам против да играя една и съща арена три-четири пъти поред. Всеки мач е различен, има немалко стратегии, но ако се сменяха на 3 часа вместо 4 щеше да е по-добре. Явно има някакво ограничение заради сървърите. Допускам го. Много рядко виждам лаг, много съм доволен от връзката. Тук отново съм съгласен с компромиса, кокто е направен.

Всяка седмица добавят нова арена. Вече текнаха няколко предстоящи, доста добре изглеждат. И списък с 30 оръжия, които предстоят да излезнат.

Все повече ми допада тази игра и все повече се забавлявам с нея. Ограниченията make sense до голяма степен и смятам, че девовете са взели правилното решение.

Скоро ще ми пристигне амийбото. Нямам търпение :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ограниченията все така нямат никаква логика и това, което са обяснили разработчиците са пълни простотии. Първо, че ако някой по-сериозен отбор винаги ще намери начини за комуникация - примерно през скайп - съотвено другите играчи твърдо остават преебани, защото играта не им дава никаква опция да изравнят тая неравнопоставеност. Да не говорим, че абсолютно всички мултиплейър игри имат опция за mute и това решава момента с псуването. Отделно мога да ти измисля десетки други начини да реша тоя въпрос с псуването вместо да го направя по напълно максимално мързеливият начин, по който е направено сега.

За ротацията на картите съм говорил много пъти, но очевидно наистина не си играл нито една модерна мултиплейър игра - в нито една от тях не можеш да избираш на коя карта да играеш (освен ако не играеш custom игра с приятели). Така, че това, което си написал има нулева логика също - обикновено влизаш на даден режим и си започва пак ротацията, но върти ВСИЧКИ карти, които има в грата. Така всеки път като влизаш в игра обикновено играеш различна карта и като поцъкаш примерно 30-40 минути реално никога не играеш една и съща карта.

Както и да е - тъпотиите направени от създателите на Сплатуун няма да ги изпратим тука, те очевидно държат и на това да ни третират като малоумници и "обяснявайки" ограниченията да мислят, че някой има вярва ;).

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Това за картите и аз не виждам логика, можеха да го направят както в КоД игрите на пример, където след всеки мач си даваш вота коя да е следващата карта, на която да се играе. Другото, което ме дразни в Сплатуун, е че реално освен кампанията имаш само един ПвП режим - Turf War и това е, можеха поне още един-два режима да вкарат с някакви обжективи за контролиране. Просто в момента играта оставя у теб чувството за за някой от многото безплатни шуутъри, които би разцъкал ей така междудругото, но не и за нещо сериозно и наистина компетатив.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Delegat написа:Просто в момента играта оставя у теб чувството за за някой от многото безплатни шуутъри, които би разцъкал ей така междудругото, но не и за нещо сериозно и наистина компетатив.
Именно, именно - аз това казах и доста поста по-горе - с всички тея ограничения, малкото режими за игра, малкото карти (това ще го пооправят с времето явно) и т.н. Сплатуун твърдо изглежда като съвсем простичка Free-To-Play игра. И то не просто безплатна, ами и от тея дето са правени с относително малко пари освен всичко друго.

Защото примерно безплатни от типа на Warframe, Team Fortress 2, Dirty Bomb и всъщност, която и да хванеш предлагат в пъти повече и карти и режими и какво ли не буквално за никакви пари.

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 4 години

Delegat написа:Това за картите и аз не виждам логика, можеха да го направят както в КоД игрите на пример, където след всеки мач си даваш вота коя да е следващата карта, на която да се играе. Другото, което ме дразни в Сплатуун, е че реално освен кампанията имаш само един ПвП режим - Turf War и това е, можеха поне още един-два режима да вкарат с някакви обжективи за контролиране. Просто в момента играта оставя у теб чувството за за някой от многото безплатни шуутъри, които би разцъкал ей така междудругото, но не и за нещо сериозно и наистина компетатив.
Е, има и ranked. Доста различно от търф-а е.
Играта е супер фън, мен не ми пречи нищо в нея. Всеки си има вкус и мнение, и за мен играта си е 6ца.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Ин адър нюз, некъв пич е хакнал диска на играта и е открил, че още доста карти и оръжия има да излизат плюс някакъв нов режим - Rainmaker.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Да. Предстоят да бъдат добавени май шест нови арени, общо 14 трябва да станат. Още 30 оръжия също.

Ranked Mode в доста по-различно от turf war. Очакват се скоро и Tower Mode, както и Rainmaker.

Нямам търпение! :D дано направят и splat fest скоро в Европа.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

От днес е наличен новият Tower mode, но поне за сега само в Ranked режим.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Трябва да се хвана аз пак да поцъкам, че да се докарам до Ranked режимът и да го видя това новото. Как ви се струва до тук?

Отговори

Кой е онлайн

1 гост