Nintendo Switch

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Nintendo Switch

Мнение Ju1968преди 5 месеца

Съгласен съм, че портовете са най-вече за хора като мен, които не са играли играта преди. Забелязвам обаче, че ако играта е добра, феновете я купуват наново и след това се оплакват от римастъри. Ако не искаш да подкрепяш тази политика, не купувай римастъра. Ако си играл Twilight Princess, не си купувай HD версията, а си играй старата. Аз съм на този принцип. Защото съм чел по форуми и сайтове - фенове мрънкат, а купуват римастърите. И след като ги купят пак мрънкат.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 5 месеца

Абе, да пускат портове и римастъри, лошо няма, само че да е добре балансирано с нови заглавия.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 месеца

Ju1968 написа:
преди 5 месеца
Съгласен съм, че портовете са най-вече за хора като мен, които не са играли играта преди. Забелязвам обаче, че ако играта е добра, феновете я купуват наново и след това се оплакват от римастъри. Ако не искаш да подкрепяш тази политика, не купувай римастъра. Ако си играл Twilight Princess, не си купувай HD версията, а си играй старата. Аз съм на този принцип. Защото съм чел по форуми и сайтове - фенове мрънкат, а купуват римастърите. И след като ги купят пак мрънкат.
Аз мрънкам и не купувам по принцип, но в частност купувам римастъри на най-любимите ми игри. Като пропуснал изцяло Уий Ю (без Байонета 2 и Ксеносага), нямам нищо против всичко да преиздадат за Суича и направо да се метна на него. Първата Байонета я имам за всичко излязло досега, така че този път ще пасувам. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 месеца

Аз поне си мисля, че не съм купувал ремастъри на игри от предишното поколение на пълната им цена. Че съм купувал - мдам, особено на Xbox One сигурно 20+ ремастъра съм купил на цени около $10 просто с цел да си ги играя на текущата конзола (или да им взема пак постиженията).

Но на пълна цена на ден първи реално се броят на ръцете на ръката ми игрите дето съм взел, примерно новият Ratched & Clank, Crash Bandicoot Trilogy и Wipeout-а са сред тях, но това са ремастъри на особено стари игри, които няма никаква теория да ги пусна на оригиналната им платформа.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 2 месеца

Изглежда смазващо и съм се наточил да я взема на ден 1. Дано не е разочарование :mrgreen:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 2 месеца

Изглежда доста яко със сигурност. Един проблем обаче имам със square игрите им тип Tokyo RPG Factory - цената.
Супер cute и готин фиил имат, но не може да им искат такива цени, предвид продъкшън cost-a.

Octopath Traveler си е full priced игра, което е направо нагло в днешно време ( не знам колко ще е в eshop-a). Хората го виждат и се обсъжда, не знам как ги мислят тия неща, но не е окей, и не им прави добра услуга според мен.

То всичко Nintendo wise е крайно скъпо и нагло.Бях сравнително хайпант за конзолата, но когато се появиха цените на хардуер, контролери и тн. се разочаровах много. Всичко има граници.
Добре, че взех почти чисто нов Суич + Зелда за 550лв от един пич ( Благодарности на Тодор, че ме светна за офертата!)

Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

Факт. Всичко Нинтендовско е овърпрайснато, даже ако нещо излиза мултиплатформено, обикновено цената за Суич-версията е с 10-ина евро/долара отгоре. Малоумна работа.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 месец

Крайно време беше:
Tegra's recovery mode [...] allows for the exploit to be run. ShofEL2 works as a bootrom exploit and a Linux launcher, though currently it's not really intended for use by most users at this time, this is another incredible advancement for scene hackers.
https://gbatemp.net/threads/fail0verflo ... l2.501884/

Още няма приложения, но явно ще трябва да се почака предвид:
If your Switch catches fire or turns into an Ouya, it's not our fault. It's stupidly easy to blow up embedded platforms like this with bad software (e.g. all voltages are software-controlled).

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Аком го хакнат и могат да е играят пиратски игри си го вземам одма.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Има ли смисъл да го налазвам преди да са пуснали фиксната ревизия
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 месец

Ами, ще изиграеш 2-3 големи игри и...толкова. От две генерации хич не ми липсва голяма конзола на Нинти. Вече Зелдите и Мариотата не ми влизат под кожата. Щом досега си се въздържал от Суич, явно не си прекалено голям фен на тия поредици.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 седмици

Мисля, че cain говореше за хака и "нехакваемата" ревизия на чипсета, която btw. вече се произвежда.

За това дали има смисъл и аз не виждам защо трябва да се бърза.

Дори след ревизията, ще има произведени над 20 млн. със старите чипсетове, тъй че Switch 1.0 няма да е баш рядкост. От друга страна, колкото и да е лесно да се пишат приложения, разните емулатори, домашни портове и т.н. още ги няма и вероятно ще мине най-малко година до докарването на по-сериозни неща, като Dolphin например. От трета страна, колкото и "нехакваеми" да са следващите ревизии, все ще се намери начин - справка PSP 3000.

Пак в този ред на мисли, Ментендо са взели да бананят:
https://gbatemp.net/threads/let-the-ban ... in.504701/

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 седмици

И аз мисля че ще има в изобилие от тия ревизии. За съжаление пиратската сцена никога няма да е като във времената на първият бокс и пс2. Вече има шепа ентусиасти в тоя "отрасъл" и интересът е по-малък. Никой няма да рискува бан само за да изпиратства някоя игра. Особено във времената на сървисите, където половината игри имат някакви онлайн функционалности.

А компаниите не се научиха, че с пиратството продават повече хардуер. Даже може да има положителен баланс от тая работа, ако знаят как да си изиграят картите. :)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 седмици

Не ме ебе бана, като им гледам плешивите намаления в стора и не ми пука грам.
Не ме интересуват толкова пиратлъкът, чисто от финансова гледна точно, колкото от чисто принципна основа не желая да ме доят като крава. Да не говорим един хак колко "ще отвори" потенциала на конзолата с портативният и характер.

Иначе е ясно, че ще мине баааая време преди хака да стана публично разпространен и се подкарат доста неща. Все пак до колкото четох ( някой може да ме поправи) експлоита в сегашният Суич е мега мощен и предполагам, че ще останат с най- големи възможности. Очаквам пачове, ъдптейди, дори няма да се изненадам ако има онлайн реализация.

Ще почакаме и ще видим, но Пешо в нинтендо мод обществото нямай съмнения, там нещата са солидни от поколения.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 седмици

king_of_the_universe написа:
преди 1 месец
Ами, ще изиграеш 2-3 големи игри и...толкова. От две генерации хич не ми липсва голяма конзола на Нинти. Вече Зелдите и Мариотата не ми влизат под кожата. Щом досега си се въздържал от Суич, явно не си прекалено голям фен на тия поредици.
То това ясно отдавна не съм запален геймър. Това което ме блазни е вероятността да се подкарват пиратки че нещо ценообразуването на Нинти е бая кожодерско, разни емулаторчета а и индита. Напоследък не ми се клечи на компа или пред телевизора така че един суич докато съм се изтегнал в леглото звучи примамливо :)
vvarp написа:
преди 4 седмици
Мисля, че cain говореше за хака и "нехакваемата" ревизия на чипсета, която btw. вече се произвежда. За това дали има смисъл и аз не виждам защо трябва да се бърза.
Точно :yes: Ще поизчакам да видя как ще се развият нещата.
PC mustard race

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 седмици

Наблюдавай цените според мен, защото пуснат ли "специална" ревизия на хардуер-а веднага цените ще се надуят из втора ръка пазара ( те и в момента не са ниски, нинтендо нещата никъде, никога не са евтини).
Може би най- оферта е да дебнеш " оферти" пък когато изкочи нещо, тогава.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 седмици

Мдам, и моето подозрение е, че стане ли видимо, че новите конзоли са вече нехакваеми изведнъж тези, които се хакват ще станат доста неприятни цени. То не, че сега са без пари конзолите де, ама съм виждал какво стана навремето с първите J-Tag-ваеми Xbox 360-ки, дето на двойна цена се продаваха втора ръка.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 седмици

cain написа:
преди 4 седмици
Напоследък не ми се клечи на компа или пред телевизора така че един суич докато съм се изтегнал в леглото звучи примамливо :)
PSP - перфектната преносимка за ретро-емулация. Пък и има предостатъчен каталог от оригинални заглавия. Евтина конзолка с евтини карти за пиратстване.

DS - фраш със заглавия, но екранчето му е смотано. Има обаче доста оригинални игри, каквито едва ли някога пак ще направят.

Vita - рай за японските игри. OLED-а на първата серия е най-добрият екран, на който някога съм играл нещо. Muramasa, Odin Sphere, Dragon Crown и всичко останало, което е красиво изрисувано и анимирано в 2Д е най-добре на Витака.

3DS - Емблеми, ДКуестове, Одисеи, Дифолтове и т.н. също рай за японски игри.

На цената на Суич можеш да вземеш и 4-те заедно. :D

Ако Суича смъкне цена чувствително, ще си струва дори нехакваем за 4-5 игри, които могат се да смятат за мъст-плей, но това е малко вероятно. Ако само го хакнат и не смъкне цена, за мен не е оферта - какво толкова повече ще се играе от тия няколко игри, не знам. А като взема някога по-мощно РС, ще мога да играя тези игри и без да бъда пладнешки обиран от Нинтендо, защото и аз
niki_ написа:
преди 4 седмици
от чисто принципна основа не желая да ме доят като крава.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 седмици

Да, в момента Витакът е най. Аз не си взех, щото си начесах крастата с PSP, което за времето си беше №1 като homebrew поддръжка. Днес, PSP е антика, най-малкото заради резолюцията. Затова по-добре Vita, особено ако се хване по-тънко.

Очаквам в един момент Switch да бие PSP по приложения-самоделки. Просто трябва да портнат линуксовите версии на емулаторите, защо не и каталога на Nvidia Shiled (Crysis, Half 2, RE5, Tomb '13 и т.н.). Обаче всичко това ще отнеме години.

До тогава, както и преди съм писал, Sony също би трябвало да излязат със Switch-подобно, или ако предпочитате, nex'gen PSVita + TV. А вече не го и крият.

На хартия, Теграта на Switch може да подкара всичко до Wii U включително. Обаче за екзотичния хардуер на PS2 и PS3 си трябва или повече изчислителна мощ или много работа, барабар с вътрешна документация. Все неща, които е реалистично да се чакат от Sony.

Интересно също с какво ще излязат Nintendo. Само една плаформа къща не храни, затова не бих се учудил на нов хендхелд (пак Tegra базиран) и разбира се, "нов" Switch. Най-късно до година-две.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост