Nintendo Switch

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Nintendo Switch

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 месец

За тоя пари толкоз, дето се вика.
Аз чакам да ъпдейтнат малко хардуера в по-напредничава посока, ако ще да е по-скъпо.
Според мен това ще стане догодина, когато излиза next gen-a. Мина се и това поколение.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 месец

Ами аз самият не виждам идеята на тея изцяло портативните Switch-ове. Най-малкото името им вече не отговаря никак, между какво switch-ваш в крайна сметка като няма как да я закачиш към телевизора тая конзола...

По принцип няма нищо лошо, че махнаха rumble-а и контролерите не се махат - така самата конзола е по-солидна, както и имаш кръстачка вляво вместо 4 бутона, ама поне да имаше как да купиш (или използваш стар) док и пак да се свързва с телевизор. Така опитват изцяло да заменят 3DS-а с конзола, която е толкова голяма, че ти трябва раница, за да я носиш...

П.С. Несвързано с темата по-горе, но тея дни си хакнах моя Switch без да купувам нищо (ни jig, ни USB стикове, ни SXOS), ако някой иска повече информация нека да пише на лично ще опитам да помогна. Ако някой е близко до Шумен направо ще му го хакна в нас, или ще му покажа как става с моя.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Точно казано. Окей е това че ще може да се играе и със старите разкачащи joy con, но за какъв чеп махат връзването към TV? Не вярвам чак толкова да намали цената. 200 долара, пак ще е 220 евро и като нищо да е 450 лв у нас. Много е близко до PS4 и ми се струва скъпа. Реалната цена е 175 долара как и да го гледам, но нинтендо няма да са си те, ако не печелят от продажба на хардуер. Махат вибраци, функции, разкачване, док, по-малък екран, задна подпирачка.... и пак ти се струва скъпо след 2 години. :)

Прекалено е ограничена платформата, че да има някаква стойност, извън подарък за най-малките, различен от телефон/таблет.

Мен ме кефи в жълто и това че D-pad-a е оправен. Ако имаше връзка с тв, я взимах без да се замисля. Прекалено голям минус е това, че да го преглътна и да се изръся 450 лв. :(

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 1 месец

Мен ми е интересно кога Nintendo ще глътнат вода заради опитите си да продават остарял и немощен хардуер на премиум цена. Все някога балона ще се спука.

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 1 месец

BardoSore написа:
преди 1 месец
Мен ми е интересно кога Nintendo ще глътнат вода заради опитите си да продават остарял и немощен хардуер на премиум цена. Все някога балона ще се спука.
Когато Сони престанат с опитите си да продват хардуер залагащ само на графика ;) Да не говорим, че всички крадат от Нинтендо - моушън контролери - айде и ние да сложим. Катерене навсякъде в Зелда - айде на всички игри... и т.н. примери много. Незнам кой балон ще се спука при положение, че Суич е с по-добри продажби от Плейстейшън на доста места.

Истината е че много хора се пънат да изкарат Нинтендо компания за деца и хлапета, но децата и хлапетата играят на Плейстейшън само заради "мазната графика" а хората който притежават конзоли на Нинтендо са доста над детската възраст. Факт е че инди компании постоянно обясняват как продават десетки пъти повече копия за Суич отколкото за ПС4. Сони залагат на графика Нинтендо на геймплей.

Иначе и аз не съм фен на Суич лайт и високите цени на игрите.

Два пъти си купувах Плейстейшън 4 и двата пъти го продадеох - няма какво да играя. Всичко интересно го има и за Суич.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

@Nordavind това е така малко крайно мнение и в много неща не си прав, но без да се заяждам ще спомена само най-очевадното, за което всичко ще се хванат:
Nordavind написа:
преди 1 месец
Всичко интересно го има и за Суич.
Това е технически невярно и то във всеки смисъл на думата, и човек може да го каже ако има само и единствено Switch. То тогава за него логично всичко интересно ще излиза за Switch просто, защото той дори не гледа другите платформи ;-). За Switch излизат много неща - това е вярно, и доста от тях не са за деца - нали все пак по-горе и аз съм писал, че играя на моя. НО наистина големите 3rd party игри или въобще ги няма, или са в толкова орязан вид (Doom, Wolfenstein, MK11, etc.), че е смешно казано, че можеш да я играеш. Реално можеш дори да я купиш, и някой луд може и да поиграе някой час, но горе-долу това е. Трябва човек да е със страшно търпение, за да ги играе тея игри. И тук не говоря 1st party нещата на Sony, M$, или пък цяяяяялата баля изцяло PC игри.

Но, за да не кажеш, че само с теб се заяждам, ето че и Демона е писал глупости:
The Demon написа:
преди 1 месец
Прекалено е ограничена платформата, че да има някаква стойност, извън подарък за най-малките, различен от телефон/таблет.
Платформата е ограничена от спецификации ако сравняваме с големите платформи (те и физически са големи), или пък още по-големите (моята видео карта е голяма като 3 Switch-а залепени в едно) PC машини. НО по никакъв повод това не я прави подарък за най-малките, или сравнима с таблет! Ако не си разглеждал какви игри правят и портват за нея, то погледни - има игри за всички, и тук дори отвъд 1st party нещата на Nintendo, които са ясни.

И като цяло...

За Switch има много игри, и много от тях доста добри за игра, като платформа има за всички по нещо. Със сигурност обаче няма всичко, и директните опити за портове на игри от големите платформи не е много добър пример за приложенията й. Друг е вече въпросът дали си заслужава да я купи човек, и дали му трябва такава хибридна платформа.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 месец

danailkiller написа:
преди 1 месец
[...]
За Switch има много игри, и много от тях доста добри за игра, като платформа има за всички по нещо. Със сигурност обаче няма всичко, и директните опити за портове на игри от големите платформи не е много добър пример за приложенията й. Друг е вече въпросът дали си заслужава да я купи човек, и дали му трябва такава хибридна платформа.
+1 :yes:

Мисля, че Демонът говори конкретно за ревизията Lite, не за Switch (NX) като платформа. И има право, на първо време, целева група са поке-малчуганите. Даже самата ревизия излиза заедно с "нов" Покерман.

Колкото до орязаната връзка с телевизора, наистина Ментендо нямат оправдание. Логиката им е да принудят хората да купят по няколко Суича. Един обикновен за вкъщи, един лайт за навън и защо не трети - т.нар. про модел, който се чака догодина.

Причината много пъти сме я нищили. Колкото и да е успешен Switch, една конзола къща не храни. Печалбата винаги ще е по-малка от тази на две, пък били те полууспешни, като GBA + куба или дори 3DS + Wii U.

По въпроса с цената, 200 еврака не изглеждат много на фона на безобразно скъпите мобилни дрънкулки, но говорим за друго. Старите мобилни чипове са почти без пари, дотолкова че начинания като Raspberry Pi не просто са въможни, а и доста печеливши. Не бива да забравяме също, че всички настоящи и бъдещи варианти на Суич са все със същата Тегра от 2015, която още преди четири години се търгуваше за <200.

Nordavind
Контакти:
Square
Square

danailkiller написа:
преди 1 месец

Това е технически невярно и то във всеки смисъл на думата, и човек може да го каже ако има само и единствено Switch. То тогава за него логично всичко интересно ще излиза за Switch просто, защото той дори не гледа другите платформи ;-). За Switch излизат много неща - това е вярно, и доста от тях не са за деца - нали все пак по-горе и аз съм писал, че играя на моя. НО наистина големите 3rd party игри или въобще ги няма, или са в толкова орязан вид (Doom, Wolfenstein, MK11, etc.), че е смешно казано, че можеш да я играеш. Реално можеш дори да я купиш, и някой луд може и да поиграе някой час, но горе-долу това е. Трябва човек да е със страшно търпение, за да ги играе тея игри. И тук не говоря 1st party нещата на Sony, M$, или пък цяяяяялата баля изцяло PC игри.
Не го приемам като заяждане. Да кажем, че всичко интересно за мен го има и за суич - така е надявам е по-добре. Както казах 2 пъти си купих PS4 и двата пъти я продадох - няма смисъл да държа конзола на която не играя и ме интресуват 2-5 заглавия.Виж пс3-то си го оставих. Останалите ги има и за суич. А ако ги няма за суич ги има за компютър :) Не е вярно, че следя само Суич. Просто вече много малко игри са ми интересни и могат да ми задържат вниманието. Даже май предпочитам да преигравам стари игри и разни инди неща отколкото безмислени ААА++ заглавия пълни с фотореалистични но празни светове без грам интерактивност.

Както писах в е3 темата - ААА заглавията са като концепт арта на ААА заглавията - всичко е копи - пейст. Отваряш артбук и понеже всеки прави колажи и маже - всичките им артове все едно са правени от един и същи човек. Малко са 3д игрите отличавщи се с уникален арт. Стремежа към фотореализъм прави всичко еднакво. А което е още по жалко след 5 години сега велико изглеждащата фото реалистична игра ще изглежда смешна. Но пък пуснете си сега някоя пиксел арт игра рисувана - пак ще си изглежда толкова добре както и преди 10+ години. Примерно Warcraft 2 vs Warcraft 3 :) Едната не е мръднала другата е толкова яка, че са решили да и правят визуален римейк :) Може и Ecstatica или Half-life 2 да си пуснете да видите как е сега ;)

И последно - конзола на Нинтендо имам от около 5 години.Не мислете, че съм някакъв мега фен израснал с конзоли и Нинтендо. Просто от всички останали те най-много ми допадат.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Аз бих си купил Lite версията точно защото няма нужда да се ползва телевизора (който все повече го ползва жена ми и аз няма кога да играя на него) . Но все още са ми прекалено скъпи нинтендо игрите за да мога да си го позволя.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 месец

Нова ревизия(говорим за стандартния Switch) със значителна разлика в живота на батерията:

Изображение

Края на Август. Цената е същата. Така или иначе смятах да купя Суич заради Link's Awakening..

Link
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 месец

Всъщност, това е 16 нанометровата вариация на Тегра X1, с която е и Lite. На предната страница имаше изтекло инфо, че Ментендо са почнали да произвеждат 3 модела от същия този чипсет: нова ревизия на оригиналния модел, преносим такъв (Lite) и по-мощен, засега необявен. Switch 1.0 се произвежда по 7-годишна технология, така че беше очаквано да бъдат принудени да минат на 4-годишна :lol:

Подозирам, че оптимизациите са позволили оригиналния модел да мине с по-ниска ел. консумация и по-леко охлаждане, затова батерията трае повече. За "мощния", т.нар. Про модел очаквам да е с подобно на Switch 1.0, активно охлажане и по-голяма батерия, след като новият-стар чипсет освобождава място. По отношение на производителността, не бива да се забравя, че Switch ползва към 60% от възможностите на чиповете. Така че "мощният" модел сигурно просто ще кара на по-високи честоти.

Имайте предвид, че същата тази 16нм-ова Тегра Х1 е "нехакваемата" (поне за момента) версия, за която говорихме преди година.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Да, по-скоро това имах предвид. Че 450 лв (все още не се знае, но да бъдем реалисти, под това няма да падне :lol: )за Lite, не е ефективно дори за деца. Кое дете ще предпочете Switch пред ps4 , като са толкова близки. Щото ми бяха казали приятели-нинтендо фенове, че в днешно време приличен телефон можеш да си вземеш за 600 лв, какво му плащаш. Графичният чип бил скъп и т. Н. Аз мога да си взема приличен телефон с 4gb рам, бърз процесор + 64 gb вътрешна памет и за 320 лв на някоя китайска марка, ако това е въпросът. Признавам си, малко гадая колко реално струва суича и колко го овърпрайсват... И дали изобщо. :) Но възрастта на чиповете си говори много, както и отрязването на не една или две функции. Под ограничена платформа имах предвид, че не може да прави нищо друго освен игри. Едно филмче на дете не можеш да пуснеш да си гледа. Дори музика май не става, не съм сигурен. :) Та заради тези функции, таблет-телефон може в някои случаи да са за предпочитане. Ограничеността всъщност може и да е за добро при децата. Зависи колко е голямо. Тия над 12, ще предпочетат телефон или пс4. За истински геймъри като нас, със завършен вкус е ясно че ще предпочетем специализирана за игра платформа.

Определено не съм запознат с каталога на конзолата, не ги следя много нещата извън 4-5 игри, които искам да играя. Но и това ще се промени скоро или до година. :) Новата ревизия на оригинала ми звучи добре. Пак абсурд да дам 650-700 лв, но кой знае, при някоя по прилична оферта.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Какви 600 лева аз за 230 лева си купих телефон - няма нито една игра за андроид която да не ми върви перфектно !
Lite изобщо не ми се струва насочен към деца и към нашия пазар изобщо - Миямото казал в някакво интервю, че идеята била хората да си мъкнат докато пътуват към работа и да си играят мултиплеър посредством локалния Wi Fi - което ми звучи като китайско-японска реалия.
Тука нещата не са така но както казах - не бих се отказал да разполагам с преносима конзола на която да играя нормални, нетелефонни игри - колкото и да са орязани , е по-добре от телефонни алтернативи. Аз например през зимата не мога да играя като хората на конзола на телевизора защото с жена ми спим в стаята . С един такъв Lite спокойно може да си разцъкваш в леглото докато децата и жената спят или гледат телевизора без да внасяш конфликт в семейството отделяйки се в специална стаичка за гейминг. Вярно компромис с качеството но по -добре от нищо.

Това са, че са обявили такъв хардуер не значи, че е насочен към всеки - както и PS4 Pro примерно не съм почуствал никаква липса или преебавка от това, че не съм си го купил, но хора с качествени телевизори са били таргета . Дали има разлика - има със сигурност , но аз до преди два месеца играех Overwatch на най-ниски детайли - сега я играя на най-високи обаче ме питате каква е била разликата - не мога да кажа , защото просто не помня . Същата разбота и с резолюцията - в момента съм с монитор full HD и не виждам никаква разлика нито в нормалната ми работа нито в игрите с предишната ми от 720p .

Nordavind
Контакти:
Square
Square

"According to the latest NPD report, Switch was the best-selling hardware platform of June 2019 as well as the first half of 2019 in the United States. That goes for both unit and dollar sales.

Overall gaming hardware spending in June dropped 33 percent year-over-year to $235 million while year-to-date hardware spending lowered by 20 percent to $1.3 billion. However, Switch is the only platform showing year-on-year growth so far."

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 месец

Е и?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Nordavind написа:
преди 1 месец
Overall gaming hardware spending in June dropped 33 percent year-over-year to $235 million while year-to-date hardware spending lowered by 20 percent to $1.3 billion."
Това има съвсем твърда логика такава - очакваме ново поколение конзоли, никой не се хвърля да купува игри или конзоли от старото след като новото е вече обявено. Switch-а е малко или много непроменен, защото там ново поколение няма, а и в мобилният гейминг те се борят само с телефоните, нищо повече.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 дни

16нм Тегра Х1 до голяма степен е това, което всички искахме от началния модел. Поне по отношение на ел. консумацията. Макар и 3 години по-късно...

В крайна сметка, 16нм ревизия на Switch 1.0 е със старото, тежкотоварно охлаждане, затова батерията издържа едва 60% отгоре въпреки двойно по-ниските волтажи. Но пък такова охлаждане предразполага към клокване и човек може сам да си направи "Про" модел :cain:

https://www.eurogamer.net/articles/digi ... -01-review
[W]e're looking at a 40 to 50 per cent reduction in power consumption, depending on the content. What is all the more remarkable is that a lot of gameplay in Zelda runs with just six to seven watts of consumption. Up against the latest and greatest mobile processors on 7nm technology, it's probably not a big deal but stacked up against the original Tegra X1, this is a big win.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 ден

Днес го поръчах от shopto - сряда трябва да е при мен. btw ония ден гледах какво са постигнали с вещера.... шапки долу

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост