Поредицата Zero Escape

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Поредицата Zero Escape

Мнение Dementiusпреди 3 години

И така - третото и финално заглавие от поредицата излиза след има няма две седмици. За Европа май ще е само дигитално, което означава че няма да има специални издания или бъндъли. Малко тъпо, но пък от друга страна няма да чакам да си получа играта.

Излязоха няколко трейлъра, от които не се разбира много кво точно става, но са променили играта и визуално и като презентация:

Този път има и Стийм порт, който изглежда много по-добър от Вита и особено 3ДС.

Virtue's Last Reward ми е една от любимите игри за последните 10 години и очакванията ми за третото заглавие което всъщност се развива между първата и втората игра са много големи. Надявам се, че няма да разочарова!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Zero Escape

Играта е вече налична в е-шопа. За съжаление, наистина няма да я предлагат на физически носител за Европа - само САЩ и Япония.

Въпреки това, 3дс портът е на ниво и вече съм 15тина часа навътре - още нямам никаква идея какво точно се случва :)

Забравих да спомена, че заслугата за последната част на поредицата се дължи изцяло на една фен група във Фейсбук, благодарение на която издателите са се съгласили да довършат проекта.

И въпреки това, играта не е без минуси - всички събития от предходните игри (имам 8 часа навъртяни на първата и около 40 на втората) са много бегло обяснени за няколко минути, което ме кара да си мисля че Zero Time Dilemma е предимно за фенове на предишните игри и трудно ще са хареса на нова аудитория.

Няма смисъл да обяснявам, че 3д не се подържа изобщо - не пречи, но щеше да е готино.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

Аз много харесах 999, толкова че я врътнах с 5 различни финала. Дали мога да пробвам новата част, без да съм играл 2-рата или да я пускам първо нея? Вързани ли са?

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Не препоръчвам да играеш новата преди Virtue's Last Reward! VLR е в пъти по-сложна и заплетена от 999 - има 30тина различни края и трябва да изиграеш всички за да разбереш какво точно се случва. Двайсетина часа навъртре почва да става толкова сложна, че в един момент си записвах кой какво е направил в кое разклонение на историята.

Zero Time Dilemma има препратки и към двете и сигурно няма да я разбереш ако не си изиграл и двете предишни игри.

Миналата седмица потвърдиха, че цялата трилогия в момента се преправя за всички платформи, но не знам кога точно ще излезе.

Ако не ти се инвестират 40 часа игра за VLR ти препоръчвам поне да гледаш/изслушаш някое playthrough в Youtube, NicoB има добра поредица.

Аз впрочем въртнах последната игра, доста по-кратка от очакванията ми - 23/4 часа някъде за да видя абсолютно всичко. Не е перфектна, но отговори на най-важните въпроси от предните две игри и като цяло ми хареса.

Оставили са си вратичка за евентуална четвърта част, но ме съмнява да я направят. И всъщност предпочитам нещата да останат така, а не да разводняват историята излишно.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост