Shin Megami Tensei V

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Shin Megami Tensei V

Мнение vvarp2 години

Че имаше ли четворка :smug:

Кратък анонс от началото на годината

Почти нищо не показват, но все пак 3D персонажи и обкръжение. Дано най-накрая надминат или поне повторят Nocturne.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Shin Megami Tensei V

Мнение king_of_the_universe2 години

Явно ще продължи традицията ШМТ да го водят за по-бедния братчед на Персоната: продаващ по-малко и съответно правен с много по-малко пари. Евтинджоска смесица на 3Д гадинки с 2Д тапети, но поне не е изцяло тапет като 4. Дано самъните да не са само плоски картинки...
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение danailkiller2 години

Имаше 4-ка, но не беше нищо особено - тази поредица наистина остана като някаква по-евтина мобилна игричка такава. Тази изглежда далеч по-развита визуално от предишните части де, но то по-скоро въпросът е дали са вкарали достатъчно пари в нея, че да има някакви диалози и системи на добро ниво.

Ще се чака да се види де... то дано само излезе и в Европа естествено :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Кратки новини

Мнение sephiroth2nd3 седмици

Нищо не показаха. :D
Но съм много хайпнат. Много ми се цъка ново SMT. Още повече, че ще е едновремен релийз за всеки регион.
Последна промяна от vvarp на 21 юли 2020, 06:57, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 седмици

Както пише на едно място, надежда всяка тука оставете. Четворката имаше нужда от забравяне, а те сервират нова. Жалко, че поредицата се редуцира до нещо средно между фeнфик и самодейност.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe3 седмици

king_of_the_universe написа:
2 години
Явно ще продължи традицията ШМТ да го водят за по-бедния братчед на Персоната: продаващ по-малко и съответно правен с много по-малко пари.
:roll:

Протагонистът е с графиката на Дедли Преевтинджосън 2. :lol:

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Мнение sephiroth2nd3 седмици

Ще бъда ънпопюлър опиниън и ще кажа, че 4-ката и Апокалипс ми харесаха, въпреки незадоволителната графика и история и на двете. Като последната е значително по-добра от нормалната четворка.
Геймплейно петицата ще деливърне, тук не се съмнявам. То и няма какво много да се сбърка. :D
Искам хубава и стегната мрачна история.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

sephiroth2nd написа:
3 седмици
Ще бъда ънпопюлър опиниън и ще кажа, че 4-ката и Апокалипс ми харесаха, въпреки незадоволителната графика и история и на двете. Като последната е значително по-добра от нормалната четворка.
Геймплейно петицата ще деливърне, тук не се съмнявам. То и няма какво много да се сбърка. :D
Искам хубава и стегната мрачна история.
4 и Апокалипсиса са добри, макар и Капалъ Чарши, изтараших ги до дупка, обаче говорим за ШМГ - хардкор поредица с много висока летва за прескок: Нокчърн, че и Диджитъл Сагите. Затова не обичам Ментендо: всичко без Зелда и Ксено е просешка тояга. Само мога да мечтая за Байонетка с бюджета поне на ДМС, хеле пък ШМТ с ФФ или поне с Персона бюджет. За Спайдър/Чичак/Перчем-бюджет за японска ролевка дори и мечта не мога да помечтая. :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon3 седмици

Това че нищо не показват в това филмче е притеснително и едно на ръка... Но 5-цата съвсем не е ниво 4 и Апокалипсис в технически аспект и бюджет. Все пак говорим за UNREAL 4 енджин. Отделно колкото и да са скръндзи нинтендо, са дали някакви пари. По-добре нещо от колкото нищо, нали? Atlus/SEGA не дават излишни пари, ако не е сигурно връщането им. При тях риска е НУЛА. А сега има и пари от Нинтендо. Тази игра е най-големият шанс да видим някакъв високобюджетен SMT.

Отделно 4 и Апокалипсис сайд сторито, въобще не са грозни игри. Даже са едни от най-красивите J-RPG-та за конзолата. :D 3DS-a си е малко нaд PS2 хардуера. Малко игри обаче го използваха като Resident Evil Revelation и Monster Hunter. В един момент се нароиха супер много минималистични ниско бюджетни рпг-та, пред които IV и Апокалипсис са си направо високобюджетни. :lol: Апокалипсиса я поцъках 20 часа, не е лоша, ама нещо ми дотегна. Аз като цяло съм повече Persona fan. :) Но почти всички SMT игри съм ги играл малко или много, дори тия за SNES. Много специфично настроение обаче ми трябва за такава игра и повечко свободно време да и се отдам. На портативните не успях да доредя Strange Journey, но се размазах на една Devil Survivor. Почти до финала я откарах, но ми се прецака SD картата със сейва на Nintendo DS. Наказание че я играя пиратска. :lol: (Не че я продаваха в Европа) Ааа и превъртях Soul Hackers, не знам дали се брои за истинско SMT. :)

Забравете за Shin Megami Tensei с ААА или близък до ААА бюджет. Тия неща са ставали 2003-2004та и си остават за тоя период. Тогава все още бюджетите не бяха скочили в орбита. Пак навлизаме в темата за комерсиализацията на гейминга и влиянието на това към геймплея и иновациите на големите (не инди) игри, за която много съфорумци се дразнят като отворя тема... и няма да говоря за това пак....но тия неща не ги говорим просто така, без причина :D Кой ще ти рискува да налива пари за хардкор гейминг, който няма да продаде и милион, че и 500 000, че може би и 300 000? Процента на младите хардкор играчи е нисък, защото са израстнали с xbox 360/ps3, свикнали са на определен тип игри, които се управляват по определен начин, с определена трудност, аутосейв и т.н. А голяма част от по-възрастните геймъри, вече нямат време и нерви и даже предпочитат удобството и времетраенето на модерният неангажиращ гейминг. Изобщо цяло чудо е че получаваме нови Shin Megami Tensei игри. Пък дано 5цата най-накрая надмине като графика 17 годишната 3ка. Няма как да не стане, все пак Unreal енджин. За качеството на играта, ще поживеем и ще видим. Аз се радвам че не е канселирана, както се говореше. Shenmue 3 много хардкор фенове я искаха, но е типичен пример, че ако направиш игра за хардкор аудитория, без маркетинг, без нищо, няма как да изкараш продаваем масов продукт. Няма ли хайп, платени ревюта, реклама, "модерен геймплей и графика" , нещо с което да ги закачиш на въдицата.... няма и милиони продажби. Вижте дори как в интернет и youtube масово обявиха този Нинтендо директ за най-слабия в историята. Точно този в който има две shin megami игри. :D Тия игри са в нишата, но дори и евтинджос, за 5 лв, са тук за да останат. Къде с по-голям, къде с по-малък бюджет. И аз ще се изкефя на Ys с Last of Us бюджет или Shenmue 4 с RDR2 бюджет... ама няма да са същите игри които харесваме. Тоя бюджет си идва със своите изисквания и ограничения. Трябва да се радваме че игрите ги има, дори и да не са с върха на технологиите. А това дето Atlus пускат да си купуваш пари и експириънса в играта с истински пари под формата на длц... Няма да го коментирам. Може пък продажбите да са наистина прекалено малки, че да се прибягва да такива тактики. Или пък просто дават шанс на по-възрастните играчи, да си купят време с пари. :)

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 седмици

Демоне, Soul Hackers е предпоследното истинско ШМТ. Последното е тройката. При Strange Journey, нещата са 50:50. Нека има и фалшиви, щом се радват хората, но не виждам голям смисъл.

Иначе, не е толкова до пари, графика, енджини. Шин Мегами без характерната си режисура (в т.ч. атмосфера, дънджъни, светове, герои, демони, худ. стилистика...) просто не е ШМТ.

Ставало е въпрос, зад поредицата стоят главно две имена - К. Окада и К. Канеко. След продажбата на Атлус през 2003 г, Окада e принуден да напусне, а Канеко е избутан не на задната седалка, а направо в метафоричния багажник (особено след Strange Journey). Тяхно място заемат дотогавашните втори цигулки - К. Хашино и С. Соджима, кадърни сами по себе си, но изместват фокуса от философския ъндърграунд на техно-окултизма към лесно продаваемата аниму шарения. Така се появи новата Персона (3, 4, 5), за която @king_of_the_universe правилно констатира, че е единственото нещо, което взе да има значение за Фатлус. Затова новите ръководители бяха впрегнати именно в нея след П3.

Хубаво, ама Фатлус не пожалиха ШМТ. И след като бившите чираци бяха заети с Персони, на ръководни длъжности се пръкнаха чираците на чираците (Ямаи и Дои). За капак, новоповишените пластелинени човечета бяха изкомандвани да наблегнат на аниму пошлости, че да се продават като Персона. Така се стигна до Ултрамени, Камен Райдери и какви ли не анимаджийски тъпотевини в ШМТ 4+А.

Вярно е, че парите са фактор, ама да им бяха дали самосвали (или поне чекмеджета), просто щяха да цанят джапа-чалга еквивалента на пайнер и да излязат с някаква анимаджасала лигавщина. Справка - Tokyo Mirage Sessions, чийто иначе солиден бюджет отиде за 100-ина "артисти", цял стадион чалгаджийки и 2 студия за аниму (общо към 400 човека, според кредитите).

Остава да видим дали не кроят шапка и на Персоните. След П5, Хашино и Соджима си извоюваха правото да правят друго, та (не) смея да гадая с кого ще ги заместят.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз бих казал, че, за да продава дори в Япония, ШМТ се измества към анимуто. Както Якудза е чалгаризирано Шеймоню. Кой озвучава героите е зверски важно в Япония - популярно аниму леке може с името си да продава аниму/игри - както много добре е схванал Тънкия Мустак (Нагоши) зад Якудза.

А без Окада работата е ясна. Соджима явно му е писнало и иска да прави някакво ролево фентъзи - като Стела Дюс. Канеко по-скоро го пишат на всяка манджа мерудия, честно казано, хич не ми е ясно с какво наистина се занимава. Може да си пие уискито някъде по курортите. Предвид заслугите му, може да прави каквото му хрумне - както и Соджима, както и Хашино. Имената им са нацвъкани по толкова много игри и други продукти, че 100 живота не могат да им стигнат да насмогнат на "приноса" си.

Единствено съм сигурен, че Соджима няма да зареже основна Персона игра - Персона без него няма да е Персона. Даже може да се каже, че в момента Соджима = Атлус. Очаквам след фентъзито Соджимката да подхване П6.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Така си е, бюджета не е всичко. Но искат или не искат, трябва да се съобразяват с по-широката аудитория днес. Дори и с малък бюджет имаш нужда от продажби и правиш жертви, тук и там. Със сигурност мислят какво да пъхнат че да хванат някой аниму маниак. :) Още се изприщтвам като чуя променената j-pop батъл тема в Persona 1 PSP преизданието. Нужно ли беше батъл темата да е с j-pop вокали като новите персони? Нужно ли беше да вкарват аниме филмчета на еди кое си студио... Мамка му, поне да бяха сложили опция да пускаш невокален саундтрак или оригиналното интро (оригиналното интро май го има за гледане като екстра, не помня вече). Като изключим тия осъвременявания, си е супер версията. Става въпрос обаче за прости опции, които биха направили изданието ултимативно.

Много от игрите в поредицата не можаха да минат западната цензура на нинтендо Америка. Че даже и за Playstation персона 1 не беше пощадена от кастрене. Изглежда че единствено в Япония, през 90те, са имали творческа свобода да засягат тъмни теми, религия и по особени неща.

Аз като цяло нямам проблем да си пускат известни войс актьори в игрите. Нито ги познавам, нито ми дреме. Ако това ще дигне продажбите в Япония, супер. Но и да не се прекалява с прекалено комерсиална j-чалга, че ще стане пошло. Иначе няма как, сменят се поколенията, майсторите си пият уискито (къде избутани встрани по принуда, къде отдръпващи се по желание или в търсене на друг успех) , чираците минават на шефски супервайзър позиции(защото имената им трябва да са навсякъде и да координират повече проекти ) и чираците на чираците почват да бачкат здраво. Ще ги видим догодина какво ще скалъпят. И без това, това ми е най-чаката суич игра... Да не каже че е и единствената... Освен ако не изпускам нещо, което предстои да излиза.

П. П. Не че създателите Окада и Канеко са някакви стари де, около 55 годишни са. :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:
3 седмици
Аз като цяло нямам проблем да си пускат известни войс актьори в игрите. Нито ги познавам, нито ми дреме.
Имаш. И трябва да ти дреме. Щото за такива простотии отива повече от половината бюджет.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

E, oт гледна точка на бюджета си е тъжно да е малък и да става още по-малък заради айдъли. Но пък иначе ако е тотален фейл и никой не купува... Как ще излезнат на плюс? Трябва да дойде сина на Сегата Санширо, да им набие канчетата на младите и да ги вкара вътре да играят истински Megami Tensei игри. :lol: :crazy: Аз съм много надъхан да ги пробвам тия за NES и да загрея за новaта. Направиха им превод близките 4-5 години, както и на Shin Megami Tensei if за SNES.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 седмици

The Demon написа:
3 седмици
E, oт гледна точка на бюджета си е тъжно да е малък и да става още по-малък заради айдъли. Но пък иначе ако е тотален фейл и никой не купува... Как ще излезнат на плюс?
Като спрат да плащат на айдъли, започнат да използват бюджета за съвременна графика (другото не се бара, щото е класическа поредица) и продължат да бухат козметични ДЛЦ-та и евтин мърчъндайз. Евтин, а не насраната Персона 5 Дъ Анимейшън.

И като започнат пак да пускат ШМТ за съвременни конзоли, щото на Суич ШМТ5 изглежда като гъз. Ясно е, че не е my preciouss Зелда, ама ебах го тоя ънриъл енджин, тия пластмасови барбарони с нарисувани от първокласник лица и аз мога да ги направя! :lol:

И като пускат лъснати версии след ГОТИ на пълна цена. Персонка 5 показва, че много фенове не се спират само с купуването на играта, ами цакат и за ДЛЦ-та с костюми. Пък и за различни издания. Мисля, че почти всеки, който е останал доволен от 5, ще се прежали и за Ройъла. Както и при ШМТ и Апокалипсиса, П4 и Голдън, че и П3 и П3П.

Кой е онлайн