Super Mario Galaxy

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Super Mario Galaxy

Мнение RRSunknownпреди 8 години

Werk
Брилятна игра с невероятни идеи и супер саундтрак.Липсваше ми малко старото усещане за Марио 64 което имах като играх Sunshine ,но освен това и факта ,че е може би малко кратка на фона на 64 и Sunshine нищо друго не мога да намеря като недостатък :inlove: Ще почвам и втората скоро ,няма как да я пропусна щом са върнали Yoshi
Sunshine не съм го играл , но не виждам кое е краткото в Galaxy , поне ако решиш да извлечеш всички нива и опции събирайки всичките 120 звезди. Със сигурност е по-дълга от Uncharted 2 да речем :).

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 8 години

Но не и по-дълга от Sunshine и Mario64 според мен :blue:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 години

Вярно, че дължината е относително понятие, ама Galaxy има повече нива, босове и звезди. Така че не виждам с какво е по-кратка.
Както бях писал по-рано в темата:
Galaxy (както и Sunshine) можеш да я "превъртиш" когато си на шейсетина звезди и ако имаш мерак, да се върнеш за останалите. При Mario 64 ти трябваха поне стотина.
Отделно дизайнът на нивата не те оставя докато не обереш всичко възможно, за разлика от претупания Sunshine, където събирането на 120 звезди е досада.

Това с недостатъците в Galaxy е все едно да търсиш под вола теле.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение andycoleпреди 5 години

Super Mario Galaxy 1 10/10

Със сигурност е една от най-добрите игри за всички времена. Нивата са мислени от гении, контролът е безупречен ! Истинска революция, на пръсти се броят игрите, които да ме впечатлят ЧАК така. Вчера я превъртях (доколкото побеждаването на Баузър с 60 събрани звезди е превъртане, такова според мен е събирането на всички звезди). За мен е странно защо масово се твърди, че Galaxy 2 е по-добра от първото Galaxy ? Не бих казал, че е по-слаба, но не виждам с какво е и по-добра. За мен даже по-гениалните нива са в Galaxy, там всичко е просто OMG!! В 2 вече е започнала маалко да им свършва креативността. За мен 2 си е експанжън с нови нива, графиката е съвсе минимално полирана, има 2-3 нови механики като Yoshi (всички обичаме Yoshi ест.) и cloud Mario, но пък липсват и някои механики от 1ва част.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение epedosпреди 5 години

Аз кво все ти повтарям да играеш първата преди втората? Да ме беше послушал... :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

KingRedLions написа:За последно врътнах Mario Galaxy на Wii. Играта е феноменална разбира се, но не е за перфектна оценка според мен. Когато е в пика си, действително е трудно да се намери по-силен геймплей. Хайлайт за мен лично бяха босовете. Като основен минус бих изтъкнал ниската трудност, за мен един джъмп н рън трябва да предлага предизвикателство, а голяма част от нивата ги минах като на разходка. Феноменална визия. Не съм се занимавал още да събера всички 120 звезди, държа да подчертая. :)
Трудността сме я обсъждали много пъти. При подобен тип игри, тя зависи от дизайна на нивата, затова разграничаването между easy-med-hard режими тук не може да работи.

Похватът, който са използвали не е да предложат определена трудност (easy-med-hard), а всеки мини свят/ниво да има различни трудности, изразени под формата на звезди. И предизвикателството се състои точно в усложнените версии на нивата, като за да стигнеш до тях трябва да минеш всичките 120. Ако си на половината, все едно си играл на easy.

Едва ли има по-правилен и балансиран похват. В Galaxy 2, съвсем логично имаше по-бърз преход към "трудни" нива, защото все пак беше директно продължение. Докато първата имаше задачата да установи формулата и механиките, като затова стартовата (но не и цялостната) трудност е с една идея по-достъпна.

Обаче в последвалите 3D Марио (Land и World) съвсем му изтърваха края. При тях, за да стигнеш до нормално лесни нива трябва да изтраеш както супер лесните, така и досадно елементарните :smh:

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 3 години

Да де, аз затова казах, че не съм събрал всичките 120 звезди, предполагах, че така би било по-трудно. Сега ще играя на нещо друго, после може да се върна към нея. Все пак предполагам, че съм врътнал играта с 60, все пак ми пуснаха кредитите накрая. :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 3 години

Мдаа, в Галакси 2 си бяха 240 звезди, под "превъртане" разбирам да ги вземеш всички, а не да биеш последния бос. Много от 'допълнителните' звезди са наистина трудни и предизвикателни.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Точно. 60 звезди - превъртане на easy. 120 - normal.

Инче, единицата и тя на хартия има 241, но в действителност вторите 120 се събират в същите нива, но с друг водопроводчик. При Galaxy 2 са се постарали повече, но липсата на wow фактора от първата (гениалност + полираност) ме отказа да събирам всичите 242.

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 3 години

Събрах всичките 120 звезди. Продължавам да смятам, че играта е доста лесна с някои малки изключения. Трудността, която vvarp имаше предвид, са може би кометите, които са вариации на стари нива и представляват challenges. Аз и преди това бях събрал доста такива, просто като събрах 60 отидох при последния бос. Проблемът ми е най-вече с механиката на геймплея. Това, че можеш да се презареждаш толкова лесно с монетки и че можеш да събираш лесно животи, прави играта много непредизвикателна. Също така самите нива са доста големи и джъмп н ръна е лесен. Рядко се изисква много голяма прецизност. Противниците също са по-скоро фон. Чисто като визия и музика обаче играта е съвършена. Но според мен е малко прехвалена, първо в никакъв случай не е за перфектна оценка, и друго често се споменава като "най-великата игра евър" или "eдна от най-великите игри за всички времена" и т.н. Това според мен е силно преувеличено, играл съм много игри, които са по-добри от Galaxy, Metroid Prime е най-пресният пример. И все пак играта много ме кефи и е феноменална, ще видя и двойката. Надявам се да не съм засегнал някой хах! :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост