Поредицата Mana (Seiken Densetsu)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Поредицата Mana (Seiken Densetsu)

Мнение DETONATOR-M13 години

Dawn of Mana

Published by: Square Enix
Developed by: Square Enix
Genre: Third-Person Action RPG
Number of Players: 1
Release Date:
US: May 22, 2007
Japan: December 21, 2006

Изображение

шотове
артове

Мдааа ще е точно туй което искам от една игра. Разпускаща приказка. И даже главния герой си е по канона - трансексуален симпатяга с прогресивно нарастващ меч тип швейцарско ножче.
Машала бе Квадрати , машлла ениксчета милички.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Мнение Jeru13 години

Следващият месец ще е тежък. Persona 3, Dawn of Man и Atelier Iris 3.

Mежду другото този cover на Dawn of Mana е НЕВЕРОЯТЕН!
Изображение

Потребителски аватар
werk
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение werk13 години

Щом е на Square няма да има грешка :twisted:

Потребителски аватар
Slavi
True Gamer
True Gamer

Мнение Slavi13 години

Обложката наистина е много красива. Между другото японското заглавие на играта, както и на цялата поредица е "Легенда за Свещеният Меч".

Пожелавам си да имам време да я играя.

Потребителски аватар
Shino
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Shino13 години

Разгледах арта и шотовете....харесва ми, не обичайно много.Жалко, че в БГ едва ли ще може да се намери оригинална.
Atelier Iris 3.
Това го чакам с егати нетърпението.
Изображение
:? красиво[/quote]
Good morning, Haseo.
Start your journey once more.
Your fury is needed again.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp13 години

От Seiken Densetsu 3 насам, серията достига невъобразими низини с всеки изминал епизод. Да видим докъде ще я доклатят този път :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon13 години

Абе как е възможно Square да пускат толкова много качествени заглавия напоследък? Те вече станаха повече от колкото можем да изиграеме и всички все хубави :lol: Atlus също не се дават... Новото поколение конзоли, като чели ще почакат около годинка някъде.

Потребителски аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk13 години

The Demon написа:Абе как е възможно Square да пускат толкова много качествени заглавия напоследък? Те вече станаха повече от колкото можем да изиграеме и всички все хубави :lol: Atlus също не се дават... Новото поколение конзоли, като чели ще почакат около годинка някъде.
True,true :ura:

Потребителски аватар
hellfire
Console Master
Console Master

Мнение hellfire13 години

Видях, че сега тъкмо са я качили в http://www.blackcats-games.net и гледам, че пише : "Dawn of Mana™, the first true Mana sequel in a decade, reveals the origins of the legend behind the Mana Tree and the Sword of Mana™". Преди 2 години бях играл на Legend of Mana за GBA, но дали тази игра от поредицата се явява продължение именно на нея?
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Играта, поне в началото е зле. Вкарали си някаква физична система, която яко цапа с кафяво и миризливо всичко.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp13 години

DETONATOR-M написа:Играта, поне в началото е зле. Вкарали си някаква физична система, която яко цапа с кафяво и миризливо всичко.
Надявам се, не очакваш да стане по-добра :-)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Винаги подхождам към една игра позитивно. Тази има една от най-куците камери, освен всичко. Рано е да я съдя, в самото начало съм.
Графиката е доста солидна.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe13 години

6/10

Играта в Япония е кръстена Seiken Densetsu 4, истинско продължение, демек. Ревю - в новия GW.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo13 години

тц неиска да се подакрава диска на пс2то :) и немога да видя дали си заслужава макар че РПГ след като е ... някой дето я е играл 5-6 часа да сподели мнение как е игрицата? :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Xbox Series X

Мнение king_of_the_universe1 седмица

The Demon написа:
1 седмица

Trials-a е яка, изиграх демото. Графиката е почти Dragon Quest 11 ниво. :)
:shock:

Торияма е стил, Трайълс е миндил. Сравни с Маната в 2Д-то и пак да коментираме, но в друга тема.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 седмица

И аз мислех, че е миндил, ама гледам феновете я хвалят. Ест. не e каквото заслужава да бъде, но надграждала оригинала в игрален план и като цяло, се явява първото читаво издание на поредицата именно от Трайълса (Seiken 3, 1995) :) Ако Скуеър-Циганикс не се бяха изциганили, можеше и аудио-визуалната част да е на ниво, ама нейсе.

Фенско ревю:
https://www.youtube.com/watch?v=_MLM8R0BoiE

ЕДИТ:
The Demon написа:
1 седмица
3D Mana 1 и 2 ремейковете са с телефонна 3D графика, която мен много не ме радва. Тука е видимо по добре, unreal 4 engine все пак. Същият енджин с който е правена и Dragon Quest XI.
Самата истина :) Телефонните димейкове са голяма гавра с поредицата.
Последна промяна от vvarp на 29 юни 2020, 12:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Mana (Seiken Densetsu)

Мнение The Demon1 седмица

3D Mana 1 и 2 ремейковете са с телефонна 3D графика, която мен много не ме радва. Тука е видимо по добре, unreal 4 engine все пак. Същият енджин с който е правена и Dragon Quest XI. Само от едно демо не искам да правя генерални изводи, но по принцип Seiken Densetsu 3 е една от най-яките и оригинални J-ролевки с екшън бойна система. 5-6 различни герои, с различни сюжетни линии, които се преплитат в зависимост от това какъв главен и какви съпорт герои си избереш. Супер засукано е и след нея няма много такива игри, затова играта се усеща още свежа.

Героините в играта са с много големи балкони, което ще бъде оценено от king-a. :D

2D версията която преведоха официално за суича си остава вечна, но в римейковете се вижда надграждане спрямо предните телефонни римейкове. Колко е добра, само ще се види като се задълбае. Боя ми е фън и озвучаването не е лошо. (има и японски и английски)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Поредицата Mana (Seiken Densetsu)

Мнение king_of_the_universe1 седмица

Имам предвид 3Д арта, не графиката. Шимейли с коремни плочи и разни реститутки гледам из скрийновете.

Ще пробвам, ще видим. Тройката я играх като невръстно пишлеме без бъкел японски. Много сюрреалистично ми бе. :lol:

Кой е онлайн