Action-Adventures

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение Bobi11 години

me3x написа:
Bobi написа: На мен пък единицата ми се стори някак еднообразна
Не знам дали си имаш на идея каква безумна простотия написа :roll: Ти играл ли си изобщо Алундра?
btw някой от форума изигравал ли е?
Не съм я играл докрая, така че не бързам да давам оценка за нея, но съм решил да и отдам заслуженото внимание, когато имам време :wink: Може и да ми стане интересна по-нататък. И пак ти казвам, различни хора - различни вкусове. :wink:

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x11 години

Bobi написа: Не съм я играл докрая, така че не бързам да давам оценка за нея, но съм решил да и отдам заслуженото внимание, когато имам време :wink: Може и да ми стане интересна по-нататък. И пак ти казвам, различни хора - различни вкусове. :wink:
За вкусовете и избора съм съгласен - всеки има право на собствен. Но да ми кажеш че Алундра е еднообразна игра, е все едно да кажеш, че водата е суха. За тези които не знаят, тази игра ползва и доразвива по прекрасен начин геймплейната формула на The Legend of Zelda: LTTP. Страхотно приключение, огромен приказен свят, невероятни пъзели и още куп други неща, които ще се харесат на всеки един играч. Самата игра е страшно дълга - изиграването отнема месеци. За мен да наречеш тази игра еднообразна, е една от най-голямите простотии, която един играч може да каже изобщо. И не - ти не си играл тази игра. Ако я беше заиграл поне за малко, то съм абсолютно сигурен, че никога нямаше да я наречеш еднообразна.

btw Алундра2 играе ролята на Зелдата за Филипс в случая, та дори и доста по зле.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Мнение Jeru11 години

me3x написа:
Bobi написа:btw Алундра2 играе ролята на Зелдата за Филипс в случая, та дори и доста по зле.
Хехе. С т'ва сравнение направо ми събуди интереса. :lol:

Първата част съм я играл, но не достатъчно. Проблема беше, че я започнах на чужд PlayStation (моят през това време беше на ремонт) и така и нямах времето и удоволствието да напредна по-сериозно (конзолата така и не се върна от ремонт :lol: ). Иначе наистина на времето адски много ме беше впечатлила.

Като гледам какви суперлативи изсипа тук по нейн адрес направо ми събуди желанието да я тествам пак. Само да си взема и нова PS2-ка, че старата се скапа. :lol:

PS първо обаче задължително ще пробвам втората част. :lol:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Хе-хе, явно другите знаят по-добре от мен, на какво съм играл и какви игри трябва да харесвам :lol: Няма значение... Въпросът е, че играта не ме грабна по начина, който са го правили други подобни игри от жанра - Beyond oasis, Legend of Thor, Zelda: ALTP, Zelda: LA, Zelda: OOT... Но и аз по принцип имам малко странен вкус и не всички игри ми допадат. Пример: от няколкото триизмерни Final fantasy игри (двуизмерните не съм ги играл) ми хареса само FF7. Единствената друга игра от жанра, която успя да ме грабне, беше Lunar: The silver star за SEGA Mega CD 2. Други игри, които се вписват добре в предпочитанията ми, но на практика въобще не ме заинтригуваха, са: God of war, Ninja gaiden (XBOX), Shinobi (PS2), Devil may cry и т.н. Все игри, които масата играчи обожават, но на мен просто не ми допадат по една или друга причина. :-) А от стрелбите от 1-во лице май-май ме радват единствено Halo и Half-life. Дори в момента изпитвам трудност да си харесам заглавие за PS2, което да си купя :blue: И ако трябва да дам някакво достатъчно нагледно сравнение, за мен, японските ролевки са толкова незавладяващи вкуса ми, както за me3x това е Alundra 2 :mrgreen: (нищо против игриците). Сега се колебая между The Bouncer, Beatdown: Fist of vengeance или Urban Reign.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown11 години

не мога да си представя някой да обожава Shinobi за PS2 - тая игра е такава тояга че даже и за екшън игра е надолу в класацията а в общата калсация трябва да е в дъното.
За PS2 ако си намериш Okami съм сигурен че поне 50 часа няма да се чудиш какво да играеш ХАХА.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Re: Action-Adventures

Мнение me3x11 години

Като гледам какви суперлативи изсипа тук по нейн адрес направо ми събуди желанието да я тествам пак. Само да си взема и нова PS2-ка, че старата се скапа.
Та като отворих тема за Алундра, искам силно да препоръчам играта както на теб, така и на всеки притежател на PS1/PS2/PSP, който иска едно зверско, поднесено по гениален начин предизвикателство. Просто такива игри вече почти :zelda:не се правят. По възможност играйте без да ползвате FAQ, макар че, през 97-a като я играех, имаше моменти, в които с удоволствие бих го направил :D
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Мнение Jeru11 години

Добрем, ще се тества. :-)

RRSuknown, Shinobi-то за PS2 е адски хардкор игра и първоначално изглежда доста отблъскваща. Много е олдскуул и мен лично ме радва (както и Nightshade), но е супер трудна и изнервяща.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Okamijitsu написа: Bobi ти ме уби имаш PS2 и ти е трудно да си избереш игра :? . Ми пробваи пък нещо различно в крайна сметка виж Ico/Shadow of The Colossus/Ookami все различни и уникални игри ако и те не ти харесат значи просто не харесваш видео развлеченията :twisted: . Инак като се кефиш на тупалки аз лично ти препоръчвам GodHand 39 лв. в озон направо подаръче....
Тези трите умишлено не съм ги споменал по-горе, защото са ми с списъка с игри за изиграване :twisted: , само че преди това искам да разнищя де що има тупалки за PS2, пък после ще се отдам и на останалите жанрове :D
А God hand още от появата си нещо не ми допадна от изгледаните филмчета... :blue: Не ме грабват игри, в които ти се изобразяват някакви копчета на екрана, които трябва да помпиш като луд, за да се получат някакви заучени удари. :-?

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Jeru, ти по-горе спомена нещо, което и аз бях казал за Alundra 2 - че качеството на едно заглавие не е правопропорционално на сухите оценки за графика, звук, начин на игра и т.н. Въпреки дразнещите на места проблеми с камерата и закъсняващото изпълнение на удар след засилка, играта успя да ми влезе под кожата доста стабилно и сега я преигравам за трети път, макар и вече на щайгата с наподобителя ePSXe :-)

Аватар
Okamijitsu
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Trine

Мнение Okamijitsu11 години

Trine Demo PC
Изображение

Играта ще е невероятна демото ме впечатли адски много. Радвам се ,че няма да я бавят повече защото и точа лиги от маса време.. :silence: .

Жалкото е ,че понеже е download игра не се вдига много шум около нея ,а има огромен потенциал.
Има някой иновативни неща и ще зарадва всеки фен на side scroll старите фентъзита .

Ето едно клипче с показан gameplay - http://www.gametrailers.com/video/gamep ... rine/47992
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Re: Trine

Мнение BardoSore11 години

И аз минах демото (няколко пъти),още щом излязоха първите видеота с me3x си писахме в skype,че играта ще е мега добра!Графиката е страхотна,приятна и създава изключително настроение за игра,музиката,войс актинга и изобщо цялото озвучение докарва една много приятна приказна атмосфера.
Колкото до самия геймплей,пъзелите,харизматичността на тримата герои,управлението с мишката и rpg момента,който е вмъкнат в заглавието,са свързани по един много очарователен начин и правят играта доста прилепчива.
А по отношение,че Trine е downloadable...ами първо ще излезе в PSN,малко по-късно за PC,като ще може да се изтегли през steam,но аз лично видях играта в eBay и Amazon,като preorder на диск в кутия.Очаква се и по-късно да се появи и в XBLA.Аз лично бих предпочел да си я намеря на физичен ностиел.

TerrorX
Console Master
Console Master

Мнение TerrorX11 години

Опа изленза пълната версия, почва се :)
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore11 години

Аз лично ще изчакам да й падне цената и ще я търся оригинална на диск.

walkearth
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 13 години

Мнение walkearth11 години

Тия хора си вярват.. 30евро :facepalm:
Изображение

Аватар
Gatev
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 12 години

Shadow Complex

Мнение Gatev11 години

Има начин да се изиграе цялата игра като се изтегли само демото.Вижте това видео.Възползвайте се преди да са фикснали демото от майкрософт.
П.П - Играта кърти мивки такаче си заслужава да бъде закупена.

Последна промяна от Gatev на 29 авг 2009, 13:58, променено общо 1 път.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Re: Shadow Complex

Мнение danailkiller11 години

Тъй като видеото вече не може да бъде намерено в youtube и другите видео сайтове накратко ще напиша как става самия exploit.
1. Сваляте демото на Shadow Complex от Marketplace
2. Играете нормално докато стигнете до големия механичен паяк (където вземате гранатите)
3. Убивате го и в момента, в който той започне да гърми започвате да цъкате неистово Start бутона
4. Когато излезе менюто (не става веднага) избирате Load from Last Save/Checkpoint
5. Честито, от тук нататък можете да изиграете цялата игра!

Този exploit не е перманентен, не отключва постижения, нито пък Proving Ground режима.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo11 години

nice, thanks guys... ;) i hope they dont fix it at the end...

Аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sath11 години

Появил се е ъпдейт за играта. Вероятно фиксва този експлойт, но не съм сигурен.
Аз си я закупих, за което изобщо не съжалявам. Най-добрата 360 игра за годината до момента (добре де, на кантар със 'Splosion Man :D).

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller11 години

Вероятно този update оправя експлойта наистина, но както Packs е казал Shadow Complex е една от най-добрите и най-дългите arcade заглавия, които съм играл за Xbox360 до тоя етап. Splosion Man е готина и забавна, както и относително дълга (50 нива сингъла + 50 кооперативни нива), но развитието, което имаш в Shadow Complex е далеч по-голямо.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
Okamijitsu
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение Okamijitsu11 години

Играта наистина е невероятна. Направих трика и стана :lol: играх около два часа ма трябваше да излизам и сега пак на ново :twisted: . По време на играта си има savepoints и не е проблем просто като се quit-не започва от начало защото си е демо дефакто :lol: . Много ме впечатли както визуално така и gameplay-нo историята като за такъв тип игра си е окей oбщо взето must play.
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Кой е онлайн