Action-Adventures

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

3D Dot Game Heroes

Мнение Bobi11 години

:? Ееееее, никога не съм очаквал да видя ЧАК толкова нагла копирация на Zelda: Link's awakening (Nintendo GameBoy), само че в три измерения... :roll: Нивата, начинът на игра (дори специфичното тичане на Линк :!: ), музиката, оръжията, противниците, начинът на преместване на камерата на отделни стъпки... абе, всичко е толкова жестоко и целенасочено изкопирано, че направо са съдрали кожата на въпросната Zelda. За да е копирането още по-нагло, главният герой е взел "назаем" и една от шапките на Марио от Super Mario 64 (Nintendo64) - тази с крилцата отстрани :blue: Въобще няма да се учудя, ако принцесата, която ще трябва да се спасява, се казва Zeldina или нещо подобно :stupid:

http://4.bp.blogspot.com/_2r-cOumkUmI/S ... h/dot7.jpg

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: 3D Dot game heroes (PS3)

Мнение danailkiller11 години

Хахахаха, пълна грубиянщина наистина!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение Jim Raynor11 години

Последно свърших Shadow Complex:

10/10 заслужава играта като съотношение качество/цена.

Вярно, историята е тъпа, графичния дизайн е средняшки и леко еднообразен, но за 1200 MSP (аз я хванах на Диъл за 800) човек получава едно от най-добрите геймплей преживявания на 360.

Гъвкав и интересен левъл дизайн, разнообразни оръжия и предмети, всяко от които е имплементирано по такъв начин в геймплея, че винаги има приложение, предизвикателни пъзели, възможност за Speed-Run (поощрена от Master Challenge-ите). Играта наистина е страхотна. Никога не бих я сложил до Super Metroid, но личи, че Чеър са я правили с огромно уважение към великата поредица и с желание да създадат нещо наистина качествено.

Пълно превъртане отнема около 8 часа (аз се мотах и ми отне 11), отделно имате гарантирано поне още едно преиграване и Challenge Rooms, които макар и не особено интересни, са достатъчно трудни, за да ви отнемат още поне час и половина два.

Играта е задължителна за всички притежатели на 360, особено като се има впредвид, че заедно със 'Splosion Man е вероятно най-качествения ексклузив, излязъл за платформата през 2009. Като се замисля е и единственото нещо, което врътнах на две сядания.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos9 години

Сега се разрових и искам да попитам за разликата между Chrono Trigger SNES, PSX и DS версиите, ако някой е наясно? И дали старите СНЕС заглавия на Squaresoft и Enix си държат след толкова години? Говоря например за

Secret of Mana (SNES)
Illusion of Gaia (SNES)
Secret of Evermore (SNES)
Soul Blazer (SNES)

Може би и LandStalker (Genesis)? :blue:

Знам, че има много добри съвременни представители на жанра, ама накачих емулатори на ПСП-то и старите 8 и 16 битови игрички се държат доста добре на преносимата машинка :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение Bobi9 години

me3x написа:На Алундра2 и четворка и е много. Няма нищо общо със структурата на геймплея спрямо единицата. И нищо общо с единицата като цяло - само в името си приличат. Нещо като Зелдата за Philips :lol:
Доста се изсилваш с това твърдение :lol: Зелдата на Филипс е по-зле от всичко във Вселената :zelda: Това, че Alundra 2 не следва плътно механиката на единицата, съвсем не я прави лоша игра. Играта е далеч от качеството на Zelda: ООТ, но си струва човек да я изиграе, защото има немалко добри решения откъм загадки и цялостното оформление на света в играта. Като основен минус мога да посоча дразнещото на моменти "мързеливо" управление, което е основната причина да те удрят в играта, защото тичането и ударите се изпълняват 1-2 секунди, след като си задал командата :lol: Също дразни и пискливият глас на дъщерята на дебелия пират, но това се преглъща някак.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Re: Action-Adventures

Мнение me3x9 години

Чудех се дали изобщо да ти отговарям. И реших да не го правя
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
vvarp

Мнение vvarp9 години

epedos написа:Secret of Mana (SNES)
Illusion of Gaia (SNES)
Secret of Evermore (SNES)
Soul Blazer (SNES)

Може би и LandStalker (Genesis)? :blue:

Знам, че има много добри съвременни представители на жанра, ама накачих емулатори на ПСП-то и старите 8 и 16 битови игрички се държат доста добре на преносимата машинка :)
Заглавията, които си изредил са класически екшън-приключения. Не съм видял кой знае колко представители на жанра в последно време. Даже ако броим обичайни заподозрени като Legend of Zelda и Ōkami.

Иначе, Кроното го играй за SNES или DS (без значение за кое от двете). Портът за loading... PS One е доста loading... зле.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos9 години

Това, че са по-скоро екшън-приключения само ме радва, тъй като РПГ-та много много не съм разцъквал и все още не съм сигурен колко точно ще ми допаднат....

За ps1 Кроното разбрах и сам още вчера, когато реших да сравня трите игри в youtube. :lol:

Мерси за отговора. Ясно е, че имам бая да наваксвам, ама и това ще стане някой ден :)
А предполагам за това дали се държат добре след толкова години отговорът е положителен...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
stryker
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Trine

Мнение stryker9 години

В момента е 4,99 в Steam, така че може да налазвате :-)

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение ZaG7 години

Cave Story
Изображение
Fucking awesome old-school game!!! Снощи едва се откъснах та да поспя малко. Просто се пръснах от кеф, супер якия 2д пикселизиран арт, размазващ олд скуул геймплей (много подобен на метроид и мегамен), яка музичка и даже историята някаква такава приятна макар и супер простичка. Трудността също е повече от ок. Ако някой тук, като мен някак си я е пропуснал, да скача веднага. Оригиналната версия е фрее, има обновена версия в стийм има и разни (3)дс версии.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
vvarp

Мнение vvarp7 години

ZaG написа:Ако някой тук, като мен някак си я е пропуснал, да скача веднага.
Аз това от колко години го разправям :-)
Не знам коя версия си играл, но има порт за PSP, който е перфектен, а и безплатен.

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение ZaG7 години

Преведената PC версия играя (с пс3 пад), но определно ще я сложа и на псп-то че ми е по кеф.
Изображение

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Re: Кратки новини

Мнение BardoSore7 години

Strider

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение ZaG7 години

Чудя се каква ли е причината да WiiU да не е сред платформите...
Изображение

Аватар
vvarp

Мнение vvarp6 години

По случай gamescom, нови трейлъри от Rime (Wind Waker среща Ico) и Below ("модерен" ALttP):

:hype: на квадрат

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

Като фен на Уинд Уейкъра няма как да не съм хайпнат за Райм. Но Билоу ми е съмнителна: някакво бръмбарче се спуска надолу, а от време на време около него подскачат некви бълхи...
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Re: Xbox One

Мнение BardoSore5 години

Геймплей на Ori and the Blind Forest.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Re: Xbox One

Мнение danailkiller5 години

Хъм, имах хубави очаквания към игричката, но това изглежда супер-приятно. Донякъде ми напомня на Child of Light, но всъщност е нещо като екшън пъзел платформер. Ще се купи на ден първи ми се струва.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

RIME

Мнение me3x5 години

Изображение

Developer: Tequila Works
Platform: PS4
Release date: 2015

Some info so far:
- You're playing an eight-year-old on an island in the Mediterranean. There is a strong focus on exploration.
- The atmosphere is a core part of the game. They specifically state how important their dynamic sound/music is to the experience.
- They're avoiding text boxes and outright telling the player what or how to do things. They feel modern games tell too much to the player and it ruins the experience.
- The art-style is heavily influenced from the paintings of Joaquín Sorolla.
- They're not going for a hardcore experience, where you're heavily punished for failing, but some intelligence is required for the puzzles and island navigation.

Dev diary with some shorts ingame videos(spanish)

Изображение
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Re: RIME

Мнение BardoSore5 години

Изглежда много relax.

Кой е онлайн