Adventures & Interactive Drama

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Re: PlayStation 4

Мнение The Demon4 години

Игри са, при това са шедьоври в не един или два аспекта. Точно както е била Snacher на Hideo Kojima навремето. Наблягат на атмосфера и история, но си имат доста геймплей. Даже някои със скритите си финали, имат повече възможности за преигравене от някой средностатистически шутер. Все пак се надявам да не е само PS4, а да има и PC версия...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe4 години

Това:
danailkiller написа: Идват ми твърде много гледане, все кът сцени, които не мога да прекъсна (това най-много го мразя) - за капак на всичко точно когато напълно се разсеям да гледам кът-сцената и прас - натисни еди кой си бутон :).
Всеки с вкуса си и добре е да има разнообразие, но и на мен ми се струва, че почват да прекаляват с изтормозените физиономии из дъжда.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение danailkiller4 години

king_of_the_universe написа:Всеки с вкуса си и добре е да има разнообразие...
Абсолютно съм съгласен, затова изрично казах, че това е мое лично мнение. Изиграл съм до 100% Fahrenheit и Heavy Rain и двете за времето си доста ме впечатлиха. Но както казах малко или много започва да ми дотяга бавното тътрене по улиците, и безкрайното гледане в разни точки. Да не говорим за гореспоменатите тъжни физиономии - ако искам тъжни физиономии просто ще сляза долу на улицата да ги гледам ;). И така, когато излезе Beyond: Two Souls бях доста надъхан, веднага я започнах дори, но така и не успях да я завърша в крайна сметка.

Иначе и аз самият не знам защо точно тея игри продължават да държат на някаква PS ексклузивност, сигурен съм, че биха си намерили фенове и на всички останали.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp4 години

Ако оставим жанровите предпочитания настрана, Quantin Dream правят бая некадърна псевдо-интерактивна драма. И точно атмосферата хич я няма, а историята е нереалистична или направо глупава (туистовете с хлебарки и матрици във Fahrenheit, непрестанното прескачане на акули в Beyond...). Дори ако вземем Heavy Rain, дето има добри концепция и premise - реализацията хич не е на ниво. Слаби сценарий и режисура, хамалски диалози и най-вече, нулева характеризация. Затова, всеки опит на куклените герои да вкарат "емоция" води до смях. И тук даже не говорим за gameplay.

Подозирам, че големият виновник е големият шеф (Де Грутола а.к.а. Кейдж) - щото една част от елементите са читави, но цялостният продукт е зле, след като "маестрото" е шарил където не му е работа. Другото нещо е, че липсва цялостен фокус - Beyond се опитва да е stealth, action, adventure, семейна драма, war drama, dating sim, supernatural thriller, western, sci-fi и какво ли още не. Като не само, че не успява в нито една категория ами и създава усещането, че гледате цялата филмова поредица за Барби, наведнъж :lol: Heavy Rain има една камара излишни сцени и gimmicks, които още повече чупят имерсията.

От самото начало имат амбициите да си го мерят с Холивуд и не мога да отрека, че са отбелязали завиден прогрес чисто технически (mocap) и като cast (номинирани от Академията актьори). Обаче, самото разказвачество, което е основопологащо за жанра, имам чувството, че не само не е мръднало от 90-те насам, ами и почва да дълбае дъното. Справка - тая нова драма за шайка андроиди с пинокиов комплекс :lol:

Sony са оставили Quantin Dream да се ширят, щото проектите не са много скъпи, а все още се купуват. Ама това е до време - вижте Until Dawn. Това е правилната интерактивна драма. Взели са доказали се, макар и инди B-movie сценаристи, набарали са няколко читави актьора и се е получил доста приличен и целенасочен B-movie. С реалистични герои, адекватен диалог и самоосъзнатост. Докарали са и автентична хорър атмосфера. Ако говорим за gameplay, не може да не се отбележи относителната интерактивост - много от решенията имат последици през цялата игра, не само накрая. Даже откъм Саймъни не дразни - няма ги изнасилените и нелогични QTE комбинации на Quantic Dream.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown4 години

Твое си мнение - само не го спускай като великата истина защото не го споделям а не смятам, че съм тъпанар който няма никаква гейм, лиетаратурна и филмова култура и няма база с която да сравни усещане, сценарий, диалог и режисура.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos4 години

Е то това се подразбира, че е негово си. Обаче вече се навъдиха много малки студия дето правят епизодични "игри" от подобен тип и не знам докога ще продават на фул прайс Куантик.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp4 години

RRSunknown, може мнението ми да изглежда крайно, но смятам, че Д. Кейдж не заслужава да го издигат на пиедестал. Прекалено много хора, в това число и ти, правят компромис с разказвателната част заради качеството на продукцията, а и щото е просто някаква игра. Ето защо повтарям призива си към почитателите на интерактивни филми - вижте Until Dawn.

Дано и Кейдж да го види, току-виж го амбицирало да си преодолее егото и най-после да наеме сценаристи. Че е зян актьори от калибъра на Пейдж и Дефо да играят безлични типове дето (се) псуват като хамали.

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller4 години

Напълно съм съгласен с @vvarp по тоя въпрос, игрите на Quantic Dream са изключително харесвани от феновете си и те малко или много игнорират доста от проблемите на цялото студио.

По същият начин и аз мога да препоръчам Until Dawn, както и Life is Strange. И двете са в същият жанр и са на доста по-високо ниво от всичко на Quantic (както и от всичко на TaleTell).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown4 години

не ми харесва Until Dawn

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 години

:rolf:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Adventures & Interactive Drama

Мнение king_of_the_universe2 години

Типичните за Квантик уморени, пластмасови и лъскави лица без грам емоция. Иронично, че и към сарказъм удря. :D

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 години

tosh написа:
2 години
Аз и Коралски сме създатели на Kyodai и работим по Elea - www.projectelea.com. Работим е слабо казано - робуваме е по-добре:)))
https://store.steampowered.com/app/8120 ... Episode_1/

Не съм много по жанра, ама ако се появи на GOG, може да се пробва :)

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp9 месеца

The Demon написа:
9 месеца
UNTIL DOWN - 8.5/10

Изображение

Загрявам с хорърчета за Хелуин. :lol: Още навремето като излезе ми грабна вниманието и бях сигурен че ще я играя. PS2 ерата беше рая за хорърите, после обаче нещата не тръгнаха в посоката в която си мислехме, че ще отидат. Надявахме се, че по-добрият хардуер ще доведе до някакви невероятни неща... Особено след игри като Haunting Ground, Rule Of Rose, Silent Hill 1-4, Project Zero и т.н. Психологическия хорър обаче пое по екшън пътеката... и истински такъв можеше да се види много рядко или главно в разни инди проекти. На Until Down бюджет не му липсва определено, така че малко ми напомня на старите времена. :)

Тая игра, ако я бях видял като тийнейджър щеше да ми е любимата игра. :lol: В ония времена когато с приятели се събирахме да гледаме "Знам какво направи миналото лято", Писък, Wrong Turn и много други Тийн слашъри. Просто жив сън и сбъдната мечта за моето минало аз. :D Всички любими клишета и типажи са налице. Група тийнейджъри отиват на екскурзия в хижа в гората... След това се сещате накъде отиват нещата. Героите са направени перфектно, с много бекграунд, характери, отношения помежду си. В играта са възможни много варианти и както всички могат да оцелеят, така и всички могат да умрат. Дори сега като нямам много време за игра, пак ми се ще да видя всички възможни варианти.

Според мен ако имате някакъв дори минимален интерес към жанра, този ексклузив за PS4 е задължителен за всяка колекция. Даже е евтина играта и скоро няма да я бие нищо уви. Декорите, детайлите, ефектите, атмосферните условия и светлините са феноменални. Една от най-яките графики които съм виждал. Само моуън кепчъра на актьорите е малко странен на места и не е примерно Death Stranding, но декорите компенсират движенията и лицата. Kaто минус бих добави и това че разчитат много на jump scares. Не че това е единственото и няма и други похвати в играта, но прекаляват със стрясканията за моят вкус. Като цяло са опитали да вкрат нещо за всеки и най-големият успех е, че не е станало манджа с грозде. Добра и завършена история с няколко неочаквани обрати и много неща за откриване и преиграване.

При мен оцеляха 3-ма човека накрая, от 8-9 ли бяха. Пак се радвам че и тях успях да ги спася, че беше касапница. :)
The Demon написа:
9 месеца
Elea - 7.5/10 PC

Врътнах играта на tosh от нашият форум. :lol: Ако някой не я знае, тя е инди сай-фай проект правен от 2ма души. Някои неща във визията са направо като ААА проект, там са си скъсали гъза от работа със светлинни ефекти, модерни текстури и интересни локации от далечното бъдеще. Правена е на Unreal 4 енджин и я има и за конзоли също. Впечатлих се като видях някои доста провокативни моменти тип "Туин пийкс" , където не знаеш какво по дяволите се случва.Това е чара на такъв тип инди проекти, че можеш да видиш всякакви неща, с които по принцип не се рискува в блокбъстърите насочени към по-масова аудитория. Освен визуално има и доста силен саундтрак. Щеше ми се да видя повече кътсцени и анимации.Обаче действително това е рядкост в жанра на walking симулаторите, където преобладават бележки и аудио записи. Елеа е доста по разчупено, виждат се npc-та, говори се с тях, не си напълно сам. Изкефих се и на това че вкараха някакви български думички и реплики, като "Ракия" и други. Изобщо, чест им прави на тия пичове, че правят нещо в нашата страна, където не останаха строители да ни ремонтират улиците като хората, пък какво остава за гейм дизайн. :mrgreen:

Бързо се врътва играта, защото се води нещо като първи епизод/пролог. На стийма ми пишеше 5 часа, ама може би са по-малко, защото разглеждах. Ако има успех ще направят и продължението на историята.Евала за труда и успех занапред. :yes:
Добри попадения :yes: Още повече и на мен ми бяха впечатление, без да съм почитател на жанра.

Двете заглавия показват нагледно как трябва да се развиват тези игри. А именно, като интерактивни разказки, с колкото се може по-голям избор в ръцете играча, подплатен, разбира се, с богата атмосфера и интригуващ сценарий.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Re: Adventures & Interactive Drama

Мнение The Demon4 месеца

Life Is Strange - Before The Storm

Сетих се че не съм играл втората част на тази поредица, която ми направи толкова добро впечатление на Xbox 360 навремето. Докато я търсех , се подсетих че излезе и някаква предистория, която съвсем бях забравил. Едно от най-добрите ми решения в живота е че не я скипнах. Не е 5 епизода като другите, а само 3 (+Бонус епизод.... предистория на предисторията :lol: ) Но какви 3 епизода. :lol: Отдавна не бях срещал игра с такава липса на цензора. Някакви тийнове си пушат трева, пият бира... бунтарстват, ходят по забранени концерти, правят щуротии.... В тази част играеш с Клои, приятелката на Макс от единицата и се разказва за нейната история с загадъчната Рейчъл Амбър (популярното момиче което е изчезнало от единицата). Самата идея за прикюъл си звучи като кеш граб, но сега като го изиграх, виждам колко много дава на играча и как добре се вписва в цялата поредица. Много готини реплики, на моменти тежки решения и интересни ситуации се разиграват в цялата игра. Карах по 1 епизод на вечер и честно да си призная, когато свърши, много ми липсваше играта следващите дни. И на всичкото отгоре чак на финалните надписи разбрах, че тази предистория не я правят DONDNOT (които се занимават с 2-ката), а някакво друго студио от Америка мисля. Не знам как са го направили, но тия хора с такова уважение са подходили към творбата на французите, че не се усеща разликата в стила. Да, по-малка е играта, но са си оставили душата в детайлите на локациите. В тия дни на карантина, интерактивните драми влизат много добре на човек, когато не иска да се натоварва с екшън или нещо сложно за мислене. Взех я тази игра дигитална на промоция за около 8 лв и меко казано си струва всяка стотинка. Даже обмислям да си я намеря физическа за колекцията понатам. Абсолютно ви я препоръчвам, не я пропускайте само защото е сайд стори предистория. Life Is strange игрите спокойно си съперничат с игрите на Дейвид Кейдж (heavy rain и Detroit) Да не кажа, че са даже по-добри в някои аспекти.

Сега ще направя пауза и скачам на Life is strange 2. Да видим какви са ги сътворили и Dontnod . :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universe3 седмици

The Demon написа:
4 седмици
D4: Dark Dreams Don't Die - 9/10 PC

Изображение

Тия дни реших да загрея с нещо на SWERY за Deadly Premonition 2 и се сетих за тази игра, която знаех, че е недовършена и че такава ще си остане. Не знам какъв е точно случая и защо не я довършиха, но мога да се досетя. Играта излиза за лънча на Xbox One и най-вероятно Access Games са получили някакви пари от Microsoft. Най-голямата им грешка е била, че са взели част от парите, само за първите 3 епизода. :lol: Съответно MS са си запълнили списъка с ексклузиви, играта не е продала много и вече не им е била нужна. Без парите на майкрософт, Access Games отказват да я дофинансират (защото си личи че заглавието е от по-високобюджетните), Swery се ядосва, напуска Access Games и прави своя компания. Според мен нещо подобно е станало, но ако някой знае нещо повече, ще се радвам да го чуя. :)

За тези които не го познават, Hidetaka Suehiro е от този вид артистични японски геймдивелопъри като Хидео Коджима, Goichi Suda, Kenji Eno и други. Обича филмите и игрите са му на първо място много кинематографични и на второ място СИЛНО некомерсиални. Да създаде филмова игра като D4 , му дава шанс да се развихри на макс. И той го прави естествено. Играта имаше потенциал да стане една от най-яките филмови игри от сорта на Heavy Rain, Wolf Among us, Life is strange и т.н. Обаче си остава само с потенциала. Усещам я като 1/3 от завършена история. Разбира се, пак си струва всяка секунда от тия 8 часа които навъртях. Супер откачени и интересни герои, странен японски хумор, безумни ситуации, арт визия, забавни диалози.... играта има всичко характерно за жанра. Даже е пълна с много неща за намиране и отключване. Костюми, аксесоари... всичко се отключва в играта, а не с кредитна карта. Жалко че е пропуснат потенциал за класика в жанра. Дано случая послужи за пример, че ако някой взима пари от Майкрософт за разработка, да взима всичко наведнъж. :lol: Или поне с някакъв договор, гарантиращ края на играта. В момента историята буквално спира на най-интересното. Ще е интересно ако поне изкарат някаква манга или новела със края на сюжета... но тъй като силата на играта е в кинематографията, едва ли има смисъл.

Да допълня Демона, че Д- е хорър ъдвенчър поредица, която тръгва от Ено и Панасоник 3ДО. Д са пъзели и ФМВ-та. Интересни са за фенове на ранните ФМВ-та (като мен). :DНо Ено прави само Д1 (и останалите издания около Д1), Енеми Зеро и Д2 (Дриймкаст), защото умира млад. Другото са духовни наследници. Д2 излиза само за Дриймкаста след жестока разправия със Сойни, които Ено обвинява, че не са пуснали Д1 в достатъчно бройки. :lol: Д1 и 2 успях да ги сбера оригинални.

Първото Д идва от Dining Table - 食卓 (подзаглавието на играта) и от Дракула. Корицата на Д2 навява спомени за Паразита.
Аз бих се радвал, ако вкарат геймплей (като Итърнъл Даркнес, Рези или Паразита), ама нейсе.
Последна промяна от vvarp на 19 юли 2020, 09:23, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon3 седмици

Тъпо ми стана като разбрах преди време че Ено е умрял, можеше да даде още толкова много на индустрията. Той беше един от малкото които се опълчиха на пачките на Сони през 90-те. Аз го бях запомнил с някаква култова прес конференция на Enemy Zero от Е3 96, в която логото на Playstation в края на трейлъра се трансформира в SEGA Saturn. :lol: Игрите му обаче бяха съпътствани с много комерсиални фейлове, малко бройки... Дори D2 не беше пусната в Европа. Откъде си набарал американската версия бе?! :D Аз още не съм я играл тази. Общо взето беше прокълнат да не успее финансово в тия времена. Накрая сигурно е теглил една майна на всички, но това което е направил ще се помни вечно. D4 на swery уж не са свързани с D-тата на Ено "официално", обаче го дадох нарочно за пример за духовната връзка. Ено е абсолютен новатор в кинематографията в игрите и един от малкото които се възползват от огромното място на CD-ROM-a. Swery е повлиян и наследник на хора като Kenji Eno.

Интересни неща написа. Винаги съм се чудил откъде идва D? :)

Тая история ми напомни на Итагаки който обвиняваше Нинтендо, че не са пуснали достатъчно бройки на Devils Third. Поклон пред рок звездите на гейминга! :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:
3 седмици
Дори D2 не беше пусната в Европа. Откъде си набарал американската версия бе?! :D
Почти всичко Дриймско ми е японско, плюс 5-6 от най-често срещаните палки. Ето ти японска версия, ку искаш:

https://www.ebay.co.uk/itm/Sega-Dreamca ... 0930.m5375

Много мазно, блажно, доволно и тлъсто издание, бтв! :D

Като говорим за ФМВ-та, ако не си я играл или я нямаш, препоръчвам и Куделката за Плей 1 - хем има ролев геймплей.

Саундтракът също е корава работа:

Душа давам за нов Паразит / Куделка! :pls:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon3 седмици

Koudelkata не само съм я играл, но съм я и превъртал. Както и Parasite Eve 1. Двойката уви не съм я пускал още, но нека има. :)

Не правят вече героини като Koudelka. Готик секси облекло абсурд 2020та. Ако беше излязла сега, щеше да е с дънки и сако/якенце. Аз и Enemy Zero не съм играл още, не знам дали ще ми стигне време да изиграя всички яки стари игри. :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:
3 седмици
Двойката уви не съм я пускал още, но нека има. :)
Двойката не става. Даже 3рд бърдей е по-добра от нея.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 седмици

Вечна му памет на Ено. Освен вдъхновител за Суехиро, Суда и в общи линии всички приключенски ужаси (Resident, Silent, Siren и т.н.), Ено открива Фумито Уеда, който започва кариерата си като аниматор към Enemy Zero.

Иначе, преди няколко години преиздадоха Д за ПЦ:
https://www.gamasutra.com/view/news/274 ... _to_PC.php

Кой е онлайн