Adventures & Interactive Drama

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp14 години

Bobi написа:Вече тръгна. Проблема беше в интернет доставчика ми - забелязах, че някои страници не можах да ги отварям от вчера насам. :-x
Доставчикът ти предлага Parental Control :twisted:

Явно на изток има публика за би-шоуджо игри :roll:

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi14 години

Мне, просто външния достъп беше позамрял вчера. Не можех да си вляза и в пощата в yahoo :roll:

Потребителски аватар
Vesan4o!
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 14 години

Call of Cthulhu

Мнение Vesan4o!14 години

Някой кефи ли го тази игра?Мен лично много ме кефи,дори и графиката да е малко зле,ама иначе всичко друго си е на ниво-атмосфера,геймплей и др.Дано да сте я забелязали,поради многото(добри) заглавия този месец.
Последна промяна от Vesan4o! на 16 апр 2006, 17:11, променено общо 2 пъти.

bookmark
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение bookmark14 години

На мен също много ми хареса,лъвкрафтовската атмосфера е страшно добре пресъздадена,особено сцената с бягството от хотела на Гилман,все еедно изиграх разказа(Сянка над Инсмут)
Невероятна игра-един от малкото хоръри които са успявали да ме заинтригуват.

Потребителски аватар
Vesan4o!
True Gamer
True Gamer

Мнение Vesan4o!14 години

bookmark написа:На мен също много ми хареса,лъвкрафтовската атмосфера е страшно добре пресъздадена,особено сцената с бягството от хотела на Гилман,все еедно изиграх разказа(Сянка над Инсмут)
Невероятна игра-един от малкото хоръри които са успявали да ме заинтригуват.
:yes: Ще правят и продължение.Дано то наследи атмосферата и да пооправят графиката(не,че имам големи претенции).
Последна промяна от Vesan4o! на 24 май 2006, 19:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Мнение Jeru14 години

Представям си колко време ще го правят... това Call of Cthulhu го мотаха сумати време.
Изображение

Потребителски аватар
Vesan4o!
True Gamer
True Gamer

Мнение Vesan4o!14 години

А да.Спомням си много отдавна,някъде я гледах и ми хареса,a чак сега излезе.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение Okamijitsu13 години

пак отложиха новата май ще я видим след 2-3 години когато ще изглежда меко казано зле :(
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Създаването на Myst (док. филм за филм)

Мнение Bobi12 години

Доста интересен документален филм за създаването на една от най-емблематичните игри въобще. 8) Онова с балончетата в тоалетнача чиния ме спука от смях :lol:

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Another Code R: A Journey Into Lost Memories

Мнение Dementius11 години

Продължението на Трейс Мемори [DS] е излязло за Wii.
Първата игра от поредицата не беше лоша. Някой играл ли е тази?

Leach
True Gamer
True Gamer

Re: [Wii] Another Code R: A Journey Into Lost Memories

Мнение Leach11 години

Доста ме изкефи. :-)
Има малко първичен шок от начина на движение в света, както и от самото му разглеждане, но след известно време е дори удобно. Пъзелите на моменти са много добре измислени (откъм използване на контролера поне), но не ме шашнаха кой знае колко, може би защото съм играл Zack and Wiki...
Има много история в играта, голяма част от която пряко свързана с DS версията и няма нито една озвучена думичка диалог... което за мен не е проблем, бидейки Нинтендо фен. :lol:

П.П. Ашли е много емосана.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Leach написа:Доста ме изкефи. :-)
Има малко първичен шок от начина на движение в света, както и от самото му разглеждане, но след известно време е дори удобно. Пъзелите на моменти са много добре измислени (откъм използване на контролера поне), но не ме шашнаха кой знае колко, може би защото съм играл Zack and Wiki...
Има много история в играта, голяма част от която пряко свързана с DS версията и няма нито една озвучена думичка диалог... което за мен не е проблем, бидейки Нинтендо фен. :lol:

П.П. Ашли е много емосана.
Ам да, то и в ДС версията беше емосана, липсваше и само бретона :lol:
Все не ми остава време да разцъкам играта, но тези дни ще се захвана. Големи очаквания имам, ДС-ката версия ме изкефи. Поне от това което съм видял по сайтове геймплея изглежда добър, и графиката е барната...

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon11 години

Вярно че не съм много голям фен на куестовете, но първата част ми се стори много трудна на места. На няколко пъти ми се налагаше да ползвам гайдове, заради нелогичните задачи. Особенно онова за отражението, рамката за снимка и книгата с ключа беше безумно. :D Бас лова, че никой не се е сетил как става. Накрая ми писна да чета и след 1 часово обикаляне я зарязах. Новата част как е, като ниво на трудност при загадките?

Leach
True Gamer
True Gamer

Мнение Leach11 години

The Demon написа:Вярно че не съм много голям фен на куестовете, но първата част ми се стори много трудна на места. На няколко пъти ми се налагаше да ползвам гайдове, заради нелогичните задачи. Особенно онова за отражението, рамката за снимка и книгата с ключа беше безумно. :D Бас лова, че никой не се е сетил как става. Накрая ми писна да чета и след 1 часово обикаляне я зарязах. Новата част как е, като ниво на трудност при загадките?
Да, с отраженията си беше смахнато и ползвах гайд, но не се сещам за друго подобно място. Трябва да я преиграеш, ако питаш мен- готина игра си е.
Иначе Wii барианта е по-лесен според мен, имам 10 часа геймплей и не съм срещал пречка до сега.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Това с отраженията го минах без гайд :)) ама просто щото не се сетих нищо логично и почнах да експериемтнирам.
Въй версията е доста приятна, аз съм още в началото и всичките пъзели дося съм ги минал за секунди. Единственото което ме дразни са контролите, малко дъввено се е получило когато минаваш през кръстопът...

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Превъртях я преди малко.
Отне ми около 15 часа, като се има предвид че заспах на два пъти заради тъпите диалози :)))
Играта е много блудкава в началото но цялата развръзка е в последните две глави.
Който е играл първата част ще се изкефи много и на тази.
Лична оценка 8 от 10, можеха да поспестят малко ненужния диалог и да добавят повече конективити, например с ДС.
С три думи - заплетена, интригантска, ЕМО!

:mrgreen:

Leach
True Gamer
True Gamer

Last Window: The Secret of Cape West

Мнение Leach10 години

Изображение

Продължението на Hotel Dusk: Room 215 e вече тук.
Първата част ми е сред любимите игри за DS и с огромно нетърпение очаквах тази. Ще я разцъкам веднага, макар че утре трябва да ставам в 5 и в събота ще споделя впечатленията си. :D

Информация

Developer: Cing
Publisher: Nintendo
Platform: Nintendo DS

Release date(s): JP January 14, 2010
EU September 17, 2010

Genre: Adventure

L457 Wind0w 7h3 53cr37 0f C4p3 W357 (E).nd5
Last_Window_The_Secret_of_Cape_West_EUR_MULTi5_NDS-EXiMiUS
xms-lwwe.rar

Потребителски аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Re: Last Window: The Secret of Cape West

Мнение Jeru10 години

Надявам се, скоро ще я тествам, но ако преждевременно някой я пробва и открие някакви проблеми с рилийса, може да сигнализира. :-)
Изображение

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Re: Last Window: The Secret of Cape West

Мнение Dementius10 години

Евалата :)
Hotel Dusk беше иновативна за времето си и превърна дефекта в ефект - много приятен арт :mrgreen:
Продължението го тегля още тази вечер!

EDIT: Върви си без проблеми :)

EDIT2: Всъщност ми забива на места. Някой друг с такива проблеми?

Потребителски аватар
Okamijitsu
Console Master
Console Master

Botanicula

Мнение Okamijitsu8 години

Botanicula
http://amanita-design.net/index.html
Walls: http://amanita-design.net/games/botanicula.html#kotva
FB page: http://www.facebook.com/Botanicula
Teaser:

Изображение

Изображение

Developer:Amanita Design
Publisher: Amanita Design, Daedalic Entertainment
Platform:Microsoft Windows
Release date:Все още няма официална дата следя проекта от доста време ,но се говори евентуално за лятото

Инфо от форума от миналия февруари:
In the topic "plachy trpaslik (shy dwarf)" JD gave us a link to a short game created by Jaromír Plachý (who created all the animations in the comic bubbles throughout Machinarium).

Poking around Plach's site (after reading through his hilarious "Sphere and Cube" series) I see that he's made a new point and click adventure game called "botanicula". Clicking on the game icon doesn't launch it yet but keep your eyes peeled for when it goes live. (or you could just wait for this topic to get updated and we'll let you know when it's ready to play... ) ;->

Очертава се още едно point and click инди приключение от невероятните Amanita пичове :yes: .
Хората стоят зад (Samorost1,2,Machinarium и Questionaut ) point and click flash игри ,който освен през сайта могат да се закупят и от Steam.
Тези дни успях да изиграя Samorost1и2(http://amanita-design.net/games/samorost-1.html) и се подсетих отново ,че момчетата работят по-нова игра Botanicula :yes: . Още миналата година я обявиха ,но все още е в разработка следя форума им от доста време ,но още няма точна дата. От изгледаното,видяното и изчетеното съм повече от заинтригуван по заглавието. Ще се играе с 5 героя като всеки един от тях ще има уникални умения при преминаването на различните пъзели/загадки.Света ще е пъстър,цветен,изпълнен с живот и различни гадинки който ще чакат разучаването и преминаването от една локация в друга.
Дано пъзелите са на ниво както бяха в Machinarium и всичко ще е супер.
Също така скоро се разбра от форума им ,че работят и по Samorost 3 :yes: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Кой е онлайн