Стратегически игри

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Стратегически игри

Мнение vvarp14 години

По-известни представители на жанра:
.

Star Wars: Empire At War
Миналата седмица, пробвах демото, и единственото, което мога да кажа е: Dune :ura:
Ако играта предложи половината от това, което обещава демото, ще бъдем свидетели на първата читава стратегия от много време Изображение
Последна промяна от vvarp на 03 юни 2020, 06:37, променено общо 3 пъти.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
roBO
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение roBO14 години

naistina izglejda mnogo obeshtavashto
ot shotovete sum zverski vpe4atlen ,ne ostava mnogo za da vidim kak shte izglejda i samata igrica :P

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x14 години

Иска здрав ресурс та да и се накефя както подобава.Обичам стратегиите но тази маи ще я пропусна поради факта че в момента дори "Генералите" ми забива доволно :evil: btw свикнал съм когато играя да няма неща които да развалят удоволствието от играта та за тва като ми се цъка няква стратегия си пускам някоя от "дъртичките" класики на "Westwood" които според мен все още го "вдигат" 8)
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M14 години

Те такива игри вдигат продажбите на хардуер.Имам чувствто че АМД,ИНТЕЛ,NWIDIA и ATI ги поръчват специално.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Spore

Мнение cain14 години

Революция
Чак толкова не но аз лично съм зверски впечатлен
http://video.google.com/videoplay?docid ... 98&q=spore
PC mustard race

Потребителски аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Революция

Мнение Rinaldo14 години

cain написа:Чак толкова не но аз лично съм зверски впечатлен
http://video.google.com/videoplay?docid ... 98&q=spore
мдам не е лошо , играл съм две такива игри и двете бяха мног добри , едната е за Дреамкаст - Seventh Cross , другата е за PS2 мисля че е на SEGA - почваш с една попова лъжичка и почваш да се развиваш .. нещо кат РПГ пак(само дето непомня как се казва), тя и Кроса е нещо от сорта. А тази " Спора " мяза точно на тях ;) само че е нова , подобрена и тн и щом тези двете за който споменах са добри тази също ще е такава Вярвам.
Особенно ако го има това ти да си правиш целия свят да си го създаваш.. че и сичко да си се движи и т.н.. не Революция ами ЕВОлюция ( ЕVOCORE )

Потребителски аватар
Mike
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Mike14 години

Игра с този геймплей имаше и за SNES и ми направи адски добро впечатление... и познайте как се казваше:

EVO

ето ви и линкове и инфо :wink:

http://www.romnation.net/srv/roms/40705 ... den-U.html

http://www.goodolddays.net/snes/e/evo/

п.п.
И да играта както се видя, не е нещо абсолютно новаторско, но наистина изглежда ще бъде реализирана повече от интересно.
Така че ще я очакваме с нетърпение.

Потребителски аватар
Zygot
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Zygot14 години

Инсталирах я играта цъках 2 минути - не ми хареса. Бащата игра 20мин и на него не му хареса :(. Ще и дам втори шанс още 5минутки и я разкарвам :-x .

пп. на прилично посредствена щайга (celeron 2,4 mx440 )върви добре ( 1024 high)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Grepolis

Мнение king_of_the_universe9 години

Някой цъка ли Греполис, та да заформим комбина? :D

Накратко, играта е мързелива онлайн антична стратегийка, нещо като мелез между Ейдж ъв Тайтанс и Хироус 3 десет пъти по-бавен. Безплатна е, макар и някои бонуси да са платени.

Когато нямам достатъчно време за нещо динамично и ангажиращо, просто щраквам тук-там в Греполиса за гейм-профилактика. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

OpenRA

Мнение cain6 години

http://openra.res0l.net/

Open Source проект целящ да вдъхне живот в 2D класиките на Westwood в MP режим. Дребни визуални подобрения, съвместимост с новите уиндоуси, cross play win-linux.
За момента са налични Dune 2000, Tiberian Dawn и Red Alert. Чакат се Tiberian Sun и Red Alert 2 и надявам се Emperor : Battle for Dune (нищо че е 3D)

Warning - nostalgia - Red Alert беше първата ми стратегия в която се потопих истински. В смисъл не помня май играх warcraft преди това, ноо в Red Alert имаше синематици, история подобна на Човекът във високия замък, музика съчетаваща жици и електронно звучене. Изобщо EA на кол да ги набият задето преебаха хубавата фирма за игри.

Welcome back, commander
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: OpenRA

Мнение epedos6 години

Мога да кажа почти същото за RA.
Първата ми стратегия беше Dune II: Battle for Arrakis за Sega Mega Drive 2, мноооооого ме кефеше тая игра. След това много цъках Civilization 2 за PSX. После откачих като видях Dune 2000 в един клуб и ходех постоянно да цъкам и щом си взех РС захапах Tiberian Sun и най-вече Red Alert 2 и експанжъна и нямаше пускане. Пукахме със съученици мулти 8 човека в един клуб, беше велико. От тогава не съм сядал сериозно на някоя стратегия. Кур за Близард :P
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: OpenRA

Мнение cain6 години

Кур за близард. Жалко че проекта е само за мултиплеър и скирмиш :/
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Age of Wonders 3

Мнение king_of_the_universe6 години

Кеф на бучки! :D
This is truly a grand strategy game; brains are a non-optional component to victory.
http://www.polygon.com/2014/4/1/5546818 ... er-fantasy

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Age of Wonders 3

Мнение danailkiller6 години

Ами предишните части бяха доста приятни, тази съм я свалил, но вече ще мога да я играя в края на месеца :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Age of Wonders 3

Мнение RRSunknown6 години

Аз я пробвах - по скоро е като Цивилизацията този път, с много неща за човъркане извън битките.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Стратегически игри

Мнение king_of_the_universe4 години

Аз се зарибих по това:

http://store.steampowered.com/app/289130/?l=bulgarian

Полу-Сив, полу-походова стратегия, напомняща малко на Etherlords. Повече е 4х и не е баш ролевка, ама е страшна стратегия. Страшна работа! :D

P.S. Колкото до диалозите в Ателиетата, ако тези в Тейлсовете се струват на някой много неприятно дебилни и малоумни, значи нищо не е видял/чул още! :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение danailkiller4 години

Endless Legend е страшна зарибявка и най-якото е, че всяка раса наистина се играе различно! Особено тая раса дето може да има само един град е направо екзотика!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Леджънда поне при мен има 1 проблем: държи се страшно бъгаво и понякога ме изхвърля директно. Страшна красота и атмосфера е, дано успея да я стабилирам на по-мощно РС.

В Сив 5 е забавно да играеш с Венеция (не могат да строят повече от 1 град), но изкуственият интелект с Венеция е първата жертва на рендъм карта. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller4 години

Между другото в момента Endless Legend: Emperor Pack е $9 в G2A, за тези, които я нямат това е пълната версия на играта + някой дреболии. Не включва обаче големите DLC пакети!

Инак аз съм голям фен на Civilization 5, особено с фенският balance mod е съвсем различно преживяване - за съжаление обаче явно моите машини пък идват доста нови за играта и буквално на всичките има един и същ проблем - като поиграеш малко и започва да те изхвърля. Рових из нета, това е познат проблем, но няма решение някакво... и сега просто не мога да я играя.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Пълно е с добри игри, изградени върху успеха на Сив 5 и ХоММ3, поне от това не можем да се оплачем. Но не трябва да се лишаваш от Сива, според мен, грабни по-старичък лап-топ, ако трябва. Аз съм фен на Шушончетата - мразя да ми се падат карти от руините и да нямам време да ковна любимата ми религия (Зоро). :) За Плей 3 има една нелоша по-опростена и по-екшън ориентирана Сив, но все не мога да стигна до нея. Много игри има в тоя ролево-стратегически жанр, дори да не броим японските Тактикс Огре и Дисгаеа клонинги. Дори Шогуна може да се играе като търн-бейзд, пък и ми се прииграва понякога и олд-скуул риъл-таймки: Dawn of War, Battle Realms и т.н. Лошо няма, време да има.

Кой е онлайн