Multiplayer first-person shooters

Аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: Съвременните шуутъри

Мнение cain9 години

Важното е че го излъгахме да пише във форума one way or another :lol:
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Съвременните шуутъри

Мнение epedos9 години

С тоя детмач 1в1 като единствената сериозна игра имам чуството, че сме расли в различни светове... :)

Специално на първия ънрийл най-най-най-голямата зарибявка беше цялата зала да се цепим на 2 тийма и кепчър да флаг цяла нощ. Куейк 2 масовите всеки-за-себе-си детмач мелета на edge (/map q2dm1) си бяха ЕДИНСТВЕНИЯТ формат в който сме я цъкали, като гъзарите играехме само с рейлгън и с изключен мерник. 8)

По турнири вече е логично да се играе 1:1 но не мисля, че горните не влизат в сериозна игра. Даже са доста по-фън от 1в1, ИМХО.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Multiplayer first-person shooters

Мнение cain8 години

Tribes Ascend

Developer - Hi-Rez Studios
Publisher - Hi-Rez Studios
Engine - Unreal Engine 3 (modified)
Platform - PC
Release date - Q1 2012
Genre - First-person shooter Action
Безплатна
Трейлър
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xRvACZJHDsU[/youtube]

В момента тече отворена бета в която всеки може да се запише като получи ключ от страницата на Tribes Ascend във Facebook.
Накратко класическа Tribes игра, огромни открити площи, избор измежду няколко класа, възможност за модификация на оръжията,
възможност за отключване на нови оръжия, нови умения и т.н.

Класовете:
Изображение

Картите:
Изображение

Ъпгрейд менюто:
Изображение

И малко скрийншоти от самата игра:
Изображение Изображение Изображение

Играта не е от най-красивите, но за сметка на това предлага огромни открити площи и същевременно е много оптимизирана и (предполагам) ще върви и на по-стари машини.
Тъй като площите са огромни има два начина за бързо придвижване между тях - jetpack и ski.
Джетпака си е както подсказва името му ракетна раница с гориво което му трябват няколко секунди след изчерпването за да се зареди на ново.
Ските е способността по кое да е нанадолнище да се засилите без да имате възможността за промяна на посоката.
Комбинацията между двете е решаващ фактор в играта, през цялото време се налага да подскачаш като скакалец и фрагването се случва в кратките промеждутъци
когато противника се е приземил с изчерпана енергия. Оръжията са без ADS и без откат. По тяхно отношение и по скоростта на игра играта си е съвсем класически шуутър.

Както всички останали игри и тази не е съвсем безплатна. Отключването на разни неща става с точки опит (XP) или със tribes gold.
Първото се получава чрез игра а второто се купува с реални пари.
Ето за какви цени става на дума:
Изображение

Като цяло много добра безплатна игра, носеща духа на старите Tribes
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение RRSunknown8 години

Изображение
Направихме си дедикейтен сървър forplay.bg
Сървъра е активен по цял ден но се събираме по това време - 9-10 вечерта, ако някой му се пука истински екшън да заповяда
forplay.bg е IP , порта е стандартния на Quake 3 arena 1.32.

Колкото и отдавна да не бях играл ПС шутъри набързо си припомних от как се правят Импресив и Екселънт с рейлгън, и за пореден път се убедих че мишката си е мишка и това е. Другото което си доказах е че глупостите за това как на Куейка добрите били много напред а слабите много слаби, за разлика от КоД - еми не е тъй , пак има късметлийки стрелби в мелето иначе горе долу се въртяхме около едни и същи фрагове като по-добрите дърпаха напред с 7-8 фрага а по-слабите назад с 5-6 фрага. То и динамиката е такава че те принуждава да задобрееш дори в рамките на една игра.

Жалко че спряха да правят такива игри - тук не просто правиш стандартен фраг тип двама се виждат лице в лице и по-бързия печели , а скачаш , обръщаш се във въздуха на 180% и прострелваш двамата които са скочили зад теб, в следващия момент прескачаш ракета , правиш рокет джъмп и с хирургическа точност предвиждаш че някой скача за броня и вместо да я вземе се надява на ракетата. Виждаш някой на открито - вкарваш му една серия плазма, включваш на помпа и го матираш докато се мъчи да се изплъзне на скачайки. Скачаш настрани на сляпо знаейки че има пропаст но пресрещаш с ръкавица противника който се мъчи да ти мине отстрани . Изобщо - чист аркаден фън инжектиращ адреналин директно във гръбначния мозък.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

^ Quake hipsters

Quake live е безплатна и поддържана, но те създават dedicated сървъри на Q3 :lol:
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Quake 2 на The Edge ще остане истината в сърцето ми. :P
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Изцепки от форуми и страници

blumentopff написа:
Aз само free for all в CoD играя.Не обичам никой да ми се пречка,както и да се чусвтвам гузен ако тимът ми падне поради моя вина,че на мен например ми се е спало ....А и обичам да стрелям мигновенно по всичко що мръдне,а не за се заглеждам дали е от мойте или враг.Така се губят ценни милисекунди
Потенциален Алекс Мърсър...
Ицепка , неизцепка май и аз съм така особено ако се чуствам нууб в дадена игра :lol:

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Мнение blumentopff8 години

Това са глупoсти. Питай Боби дали се чувстваше гузен, когато играехме Halo :crazy:
See you starside... Изображение

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

blumentopff написа:
Aз само free for all в CoD играя.Не обичам никой да ми се пречка,както и да се чусвтвам гузен ако тимът ми падне поради моя вина,че на мен например ми се е спало ....А и обичам да стрелям мигновенно по всичко що мръдне,а не за се заглеждам дали е от мойте или враг.Така се губят ценни милисекунди
Потенциален Алекс Мърсър...
Е повчето карти в COD са мислени за TDM или друг отборен режим, единствения начин да прогресираш във FFA при сравнително пълен сървър е да се кемпираш.
А това за стрелянето по всичко дето мърда е мега глупост, след една седмица вече различаваш кой е враг и кой е твой от пръв поглед.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Дръжки различаваш. Точно с НЕкепмпиране се правят най-много фрагове във FFA.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Страшни доводи :yes:
Явно отдавна не си играл COD, аз пък напоследък цъкам доста COD4 и Black Ops. В КОД4 и BO моделите цветово са пределно различни.
Black Ops ляво teammates, дясно enemies
Изображение
COD4 enemy
Изображение
Cod4 teammates
Изображение

А за кемпирането, ffa в повечето случаи се играе на малки карти, няма зона на споун както в TDM ами на рандъм и когато тръгнеш напред да се правиш на рамбо някой се споунва зад теб и те убива. Затова в тия режими хората гледат да си намерят някое защитено ъгълче и да spawnrape-ват.
Освен това има колосална разлика между качеството на MP на конзола и на комп.
Ама какво ли ти обяснявам изобщо неща, които хората би трябвало да знаят :roll:
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: First Person Shooters

Отдавна - вчера
С бързите 70 часа за последните два месеца на MW3.

И в случая не прилагам доводи а споделям експириънса си. Ако имаш Elite регистрация мога направо да ти пратя статистика за оръжията/висенето на едно място и точките във FFA.

Няма спаунване на рандъм - винаги спаунва по ръба на картата и няма как някой да е зад гърба ти. Поне аз за 5000 кила такова нещо не ми се е случвало.

И като има колосална разлика (макар че думата колосална е доста прекалена според мен защото аз някакви обвиъс разлики не можах да намеря в механиката на играта) откъде знаеш че човека от цитата не играе на конзола като тръгваш да обясняваш за мега глупостите като някакви универсални.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Може да играе на конзола, това не променя факта че моделите са лесно различими или че повечето карти са мислени за отборна игра а не за ffa.
За стила на игра не знам, моя опит главно се базира на COD4, това е играта на която съм потрошил най-много часове. Там на средно голяма карта с повече от 10 човека
няма начин да прогресираш като се правиш на рамбо. Нямам елит, няма как да ти го докажа защото играя на PC а ти на конзола, но ако някой път се решиш ще
направя ffa сървър на малка карта и ще поцъкаме, може пък аз да греша.
За колосалната разлика нужно е само веднъж да се изправиш срещу ESL играч за да ти стане ясно за какво става на дума. Не искам да звуча пренебрежително, но наистина
при PC нивото е съвсем друго.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Няколко уточнения - CoD4 е твърде различна от MW3 и по механика и по карти. Бях си правил едни сравнения преди 3-4 месеца, трябва да си ги потърся, но общо взето картите в MW3 са доста по- сгъстени откъм наличие на обекти и различни етажи макар и на същата площ. Също така докато в CoD4 и дори Блек опс може да се опиташ да се изплъзнеш и да влезеш зад укритие или да плонжираш като видиш че работата става дебела то в MW3 по това време вече си умрял. Много често се случва някой да изскочи пред теб внезапно и ако загубиш време да огледаш дали е твой или враг вече може да си умрял. А на хардкор мода няма нито радар, но пък има френдли файър...
На CoD4 доста добре се справях със снайпери (на PC), на MW3 докато със снайпера си 12-2 , някой вече печели с 30/27 FFA играта жънейки по 2-3 ма с SMG-то, помпата или двата пистолета в акимбо.

Да цъкаме двама човека за мен е безмислено, това не е дуелна игра а идеята и е да се играе на максимално пълна карта FFA. Такова понятие като честна игра, дуел няма - печели този който прецаква другите, изненадва ги и влиза в правилния момент ребром на хора които се бият.

Срещу ESL играч няма да се изправя на никаква платформа, както няма да се изправя срещу про играчи корейци на Старкрафт 2 или срещу Slavi на Street Fighter 4 или срещу Andy на PES. И защо това трябва да е показател - аз не съм про игра`, аз дори не съм дедикейтет играч който ляга и става с играта и тренира предимно нея а просто поцъквам чат -пат. Така правят и повечето хора. Не виждам нищо странно ESL играчи да изберат по-удобната платформа за игра на високо ниво. Това не прави механиката на играта (кой къде се спаунва, кое оръжие колко взема и т.н.)по- различна на ниското ниво нито пък ми пречи по някъкъв начин да си управлявам персонажа комфортно и без да увисвам в ситуации в които се налага да изстискаш до максимум скоростта на мишката. Аз и не искам да се натоварвам толкова - като направя няколко трай хард игри и после ме заболява главата и ръцете. (на куейка китката)

P.S.Сетих се нещо забавно - на forplay преди няколко месеца като си правихме няколко сесии няколко поредни дена на Quake 3, си направих си ташак и играх с геймпад няколко игри. Не че станах първи или че се справях по-добре от мишката , но ми беше смешно как винаги имаше хора които бяха хем с претенции , хем винаги бяха много по-зле в тези мачове с което ми доказаха теорията че родения ламуга и Рейзър за 200 лева да ползва не му помага.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_8 години

RRSunknown написа:Няколко уточнения - CoD4 е твърде различна от MW3 и по механика и по карти. Бях си правил едни сравнения преди 3-4 месеца, трябва да си ги потърся, но общо взето картите в MW3 са доста по- сгъстени откъм наличие на обекти и различни етажи макар и на същата площ.
На CoD4 доста добре се справях със снайпери (на PC), на MW3 докато със снайпера си 12-2 , някой вече печели с 30/27 FFA играта жънейки по 2-3 ма с SMG-то, помпата или двата пистолета в акимбо.

Няма да взимам страна, защото дори не съм пускал FFA. Все пак обаче, на PC MP-то е съвсем друга бира. Факт.

RRS обаче съвсем правилно е отбелязал разликата в картите. Дори MW2 предлага по- обширни карти. Базовите в MW3 са адският maze type ( нямам наблюдения все още над DLC-тата). Прекалено lame ми дойде. В началото, като минахме на нея и нещо не ми беше в ред. Точно след ден усетих, кооолко по вървежно е да търчиш, като гламав със SMG и да пукаш без дори да вдигаш мерник. На MW2 тук, там ме засичаха така, но в цялостен план има доста прави и широки участъчи, а тогава cheap "тактиците" гризваха дървото срещу малко по- можещи играчи.

BTW не знам дали някои е играл на AlterIW, но след като Activision го спряха, в момента сърварите на MW2/3 са отново на линия. Уви са им забранили да ползват matchmaking функцията. Знам, че тя си има ужасни недостатъци, но в момента 90% от игрите са за 18 човека ( 9v9 ми е вече ми идва прекалена касапница на мен) и всеки сървър си цикли до някви откачени точки (20/30/40к). :|

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi8 години

blumentopff написа:Това са глупoсти. Питай Боби дали се чувстваше гузен, когато играехме Halo :crazy:
Абе, десетина пъти се е случвало да паднем с по 1-2 бройки по-малко убийства от противниковия отбор и точно аз съм бил причината това да се случи в последните секунди :-) като ме гепне някой от засада, но и поне толкова пъти се е случвало и да нося победата, когато съм избухвал рядко и съм бил сред първите по убийства в отбора ни (жипката не прощава :lol: ), така че нещата са горе-долу уравновесени. Пък и аз обичам да газя всичко по пътя ми, а не толкова да стрелям, така че повечето пъти основно съм спомагал някой друг да кълве вражески глави с картечницата, докато аз шофирам. 8) Неслучайно почти винаги накрая на битките пишеше: "Wheelman spree - Tupalka" :smoke:
А иначе ти веднъж насвятка 17 (толкоз ли бяха?) убийства на съотборниците ни и ни най-малко не се притесняваше от това, а даже и се смееше на глас :lol:

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Базовите в MW3 са адският maze type ( нямам наблюдения все още над DLC-тата).
С моите вижданея за нещата точно обратното на Lame e това - налага се много повече да се оглеждаш и да имаш бърза реакция. На Откритите карти още със спауна виждам някой и го застрелвам в гърба, или са се фаворизира пусията със снайпер от някой ъгъл. Говоря за FFA . Аз лично съм любител на динамиката и оръжията за близък бой във FFA игри и това че може да се играе с тях успешно ме радва. (защото в MW2 и MW1 играта с помпата не беше дори основно оръжие ).

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Аз между другото се двоумя дали да си взимам новия Black Ops или да се пробвам с Far Cry 3. Като оптимизация Treyarch са си оставили ръцете, което е странно за мен при условие че COD5 беше толкова яка. От друга страна FC3 колкото и приятен COD клонинг да изглежда май няма да има dedicated сървъри :/ Новият MOH не съм сигурен че ще ми върви гладко на машината пък и не е правен от DICE.

п.п. Нямах предвид ffa само двамата, сървъра щеше да е отворен.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз отначало се бях надъхал за BO2 но като гледах клипчетата нещо ми умря ентусиазма.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_8 години

Е какви ти бързи реакци, като само тичам из лабиринтните нива и щом видя някои за части от секундата съм натиснал копчето на мишката и без да се меря много му изсипвам куп патрони с някое по бързо SMG. Skill = 0

За PC говоря. Изобщо комплексноста на базовите карти за мен е видимо надолу, личи си колко е останало от IW в Activision.

Пс. Ако ти покажа какво прави едно приятелче с помпата ( и то тая дето презарежда след всеки изтрел) на MW2... Това обаче на Pc :P

Кой е онлайн