Multiplayer first-person shooters

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Nex'Gen

Мнение RRSunknown2 години

:facepalm: A току що изтече слух в kotaku (leak), че Black Ops 4 изобщо няма да има сингъл и ще предлага Overwatch тип шутинг И Battle royalle.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение danailkiller2 години

Мдааам, и аз преди малко видях слуха за новото Call of Duty... това ако е вярно ще е голямо падение!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Уви не се усещат, че вече има пренаселение на жанра и лидери и ще стане това което стана с heroes of the storm - първата игра на Близард която изобщо не може да се мери с големитe в жанра си и си остана нишова с намаляща популация.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 3 години

Мнение Raziel2 години

danailkiller написа:
2 години
Мдааам, и аз преди малко видях слуха за новото Call of Duty... това ако е вярно ще е голямо падение!
Защо да е голямо падение въобще не.Call of Duty се играе главно зареди мултиплеяра.Сингъла е сложен колкото да го има.

Аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение DETONATOR-M2 години

Ами аз го играя заради кампанията - супер яка е скриптната и барната е всеки път.
Ще подмина значи.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И аз така правя като станат евтини - гилти плежър .

Аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение niki_2 години

Raziel написа:
2 години
danailkiller написа:
2 години
Защо да е голямо падение въобще не.Call of Duty се играе главно зареди мултиплеяра.Сингъла е сложен колкото да го има.
Като ще ми махаш "сингъла" щото се играе само за мултито, може и да ми махнеш задължителните 90 долара ВСЯКА ГОДИНА ( игра+ season pass) ;)

Да се закриват или да сменят формата, ако искат да са батъл роял или рандъм пуцалка има начин. Никой не ги спира.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Напълно съм съгласен с @niki_ тук. Това, че повечето CoD играчи купуват играта заради мултито не означава, че то покрива изцяло стойността й. Има маса ти народ, които основно играят CoD кампаниите, има много хора, които основно играят Zombie режимът също. Цялото това кампания + мултиплейър + кооперативният Zombie режим правят плащането на цената на цялата игра на ден първи нещо, което хората се навиват да платят.

Ако започнат да махат едно от едно тези компоненти, а оставят цената същата то немиуемо ще видим рев по темата и отдръпване на част от играчите.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не могат да махат кампанията току така и да се надяват на добри резултати - досега винаги с кампанията се е рекламирала играта с чудовищния маркетинг бюджет който са заделяли - популярни актьори, трейлъри като филм и статистически според тракингите 60-70% в зависимост играта минават цялата кампания а 90% минават поне първата мисия.

За сравнение според стийм само 42.3% от играчите купили Wolfenstein new Order са минали кампанията - и това е строго сингъл плеър игра.

Тъй, че според мен ще си вкарат сериозен маркетигов автогол ако го направят това а и ще трябва да влязат в конкуренция (за батъл рояла) не от позицията на доминиращ фактор а от позицията на догонващи. Блзиард не успяха с Heroes of the storm макар да имаха амбиции и с времето я развиха като нишова игра за фън.
А друг пример е Титанефейл 1 която се роди и умря. 6 месеца след рилийза на PC версията като се поиграя имаше само 200-1000 човека в сървъра :crazy:

Обаче днеска се загледах в PS4 екслузивите които тепърва ще излизат - доста и тази година . Days gone изглежда доста добре, Spiderman от insomniac ще е може би новия batman след фейла на Arkham knight, Ghost of tsushima на Sucker Punch - open world в древна япония - не спят студията , бях ги позабравил . А и Detroit на Quantium Dreams, last of us 2, Yakudza 6, Dead Strandling на Коджима - имат си план от големи заглавия за две години напред. Разнообразие му е майката , това винаги ме е кефело в Sony.
Последна промяна от RRSunknown на 24 апр 2018, 00:21, променено общо 1 път.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Raziel2 години

danailkiller написа:
2 години
Напълно съм съгласен с @niki_ тук. Това, че повечето CoD играчи купуват играта заради мултито не означава, че то покрива изцяло стойността й. Има маса ти народ, които основно играят CoD кампаниите, има много хора, които основно играят Zombie режимът също. Цялото това кампания + мултиплейър + кооперативният Zombie режим правят плащането на цената на цялата игра на ден първи нещо, което хората се навиват да платят.

Ако започнат да махат едно от едно тези компоненти, а оставят цената същата то немиуемо ще видим рев по темата и отдръпване на част от играчите.
Специално ако махнат сингъл режима никой няма да реве.Кампанята на Call of Duty е няквиси 4 часа.Айде не се излагаите с това че кампанята се играе много.Тя се играе от шепа хора.Ако искаш да играеш някакво добро Single заглавие си взимаш Wolf и не се занимаваш с глупости.И дано кампанията на Call of Duty да е махнат защото е претоплена манджа и не става за нищо и е скълапена колкото да я има.А мултиплеяра на играта е пълен с кънтент и всеки месец по него нещо ново.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

E явно не си чел прочел поста ми за Wolf и Cod статистиката точно над твоя пост - прочети го пак.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Raziel2 години

Четох го но си в грешка.Защо даваш данни само от стийм а не и от другите платформи.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

не е само от стийм а от тракера на Xbox one и 360 .
Аз не давам мнение според каквото си мисля а гледам статистиката.

Всъщност много лесно могат да се видят статистиките даже и да не търсиш тракери и официални данни като си отвориш ачийвмънтите. трофеите и видиш процента на хората минали кампанията и процента на хората стигнали да речем 10 левъл в мултиплеър.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Raziel2 години

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Статистиката е ясна че играта се играе зареди мултиплеяра не се излагаи.Аз съм обективен и изразявам обективно мнение както са нещата не говоря .Сингъла го изиграваш веднъж и повече не се връщаш на него защото няма абсолютноникаквича причина да го изиграеш.Не отключваш нищо за него.Докато в мултиплеяра има много за какво да го играеш.А и хората имат повече часове на мултиплеяра.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_2 години

Raziel написа:
2 години
Специално ако махнат сингъл режима никой няма да реве.Кампанята на Call of Duty е няквиси 4 часа.Айде не се излагаите с това че кампанята се играе много.Тя се играе от шепа хора.Ако искаш да играеш някакво добро Single заглавие си взимаш Wolf и не се занимаваш с глупости.
Raziel написа:
2 години
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Статистиката е ясна че играта се играе зареди мултиплеяра не се излагаи.Аз съм обективен и изразявам обективно мнение както са нещата не говоря .Сингъла го изиграваш веднъж и повече не се връщаш на него защото няма абсолютноникаквича причина да го изиграеш.Не отключваш нищо за него.Докато в мултиплеяра има много за какво да го играеш.А и хората имат повече часове на мултиплеяра.

Въобще не си обективен, нито имаш бегла представа как работи тая индустрия.
При 10/15+ милиона продажби ОГРОМЕН процент, НЕ ИГРАЯТ мултито или не му отделят повече време от кампанията. Има пределно ясни проценти и материали с информация, кое и какво продава в цялостните пакети на ДОРИ много по мулти ориентирани игри.

Доводите ти не са валидни in the big picture и си далеч от истината. Цитираш някви простотии валидни само за core gamer-ите, който просто не са верни.
Последна промяна от niki_ на 24 апр 2018, 14:59, променено общо 2 пъти.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Raziel написа:
2 години
Статистиката е ясна че играта се играе зареди мултиплеяра не се излагаи.Аз съм обективен и изразявам обективно мнение както са нещата не говоря...
Тук искаш да кажеш, че всъщност си субективен може би? Защото статистиката е обективният начин да се прецени какво играят хората, а не какво си мислиш ти, аз или комшията ми :). Според статистиката то кампаниите се играят от хората купили играта. Сега доколко самата кампания продава самата игра не мога да кажа, но предвид какви огромни рекламни бюджети вкарват с цел да я направя и изрекламират... със сигурност има някакво отражение.

Но така или иначе вече хората започват да гледат всичко когато трябва да купят дадена игра. Твърде много изгоряха с напълно мултиплейър базирани игри (като гореспоменатият Titanfall, първият Star Wars: Battlefront), които нямат никаква друга стойност когато се поизпразнят сървърите.

Не, че не е възможно да има добре направена и добре продаваща се изцяло мултиплейър игра де, Overwatch е най-лесният пример за това, но става все по-трудно да се продава за пълната цена подобен пакет.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_2 години

danailkiller написа:
2 години
[...]
Не, че не е възможно да има добре направена и добре продаваща се изцяло мултиплейър игра де, Overwatch е най-лесният пример за това, но става все по-трудно да се продава за пълната цена подобен пакет.
Изобщо няма смисъл да се коментира повече това с кампанията.

Иначе , има много начини да се изкарват пари от изцяло мулти игра, въобще не е толкова безмислен ход.
Просто моделите и начина на дистрибуция е коренно различен.Ако ще пробват да залитнат в тази посока трябва много умно да си вържат гащите, щото един грешен ход може да им изяде задниците.

Аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: Мултиплеърни тенденции и First Person Shooters

Мнение cain2 години

Може да са решили че прекалено много пари хвърлят за кампанията и че дори ако следващия COD продаде по-малко ще си избият парите от MP only. И без това май се наблюдава спад в последните години в продажбите, да разчупят малко формулата като са видели успеха на PUBG и Fortnite. За тях е много по-изгодно една игра да я държат на пазара няколко години и печалбите да са от скинове и айтъми вместо всяка година да хвърлят луди пари за нов COD пък бил той и претоплена манджа. Ако се окаже неуспех винаги могат да се върнат към старата формула.
PC mustard race

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Raziel2 години

niki_ написа:
2 години
Raziel написа:
2 години
Специално ако махнат сингъл режима никой няма да реве.Кампанята на Call of Duty е няквиси 4 часа.Айде не се излагаите с това че кампанята се играе много.Тя се играе от шепа хора.Ако искаш да играеш някакво добро Single заглавие си взимаш Wolf и не се занимаваш с глупости.
Raziel написа:
2 години

Въобще не си обективен, нито имаш бегла представа как работи тая индустрия.
При 10/15+ милиона продажби ОГРОМЕН процент, НЕ ИГРАЯТ мултито или не му отделят повече време от кампанията. Има пределно ясни проценти и материали с информация, кое и какво продава в цялостните пакети на ДОРИ много по мулти ориентирани игри.

Доводите ти не са валидни in the big picture и си далеч от истината. Цитираш някви простотии валидни само за core gamer-ите, който просто не са верни.
Направо с колегата Данаил сцепихте мрака с това изказване.На черното казвате бяло.Знам как гейминдустрията функционира.Купил съм си и съм изиграл много повече игри от тебе а съм информиран какво става в гейминга и следя новините много.Така че да ми говориш че незная как функционира гейминдутрията си е направо смешно.Но повечи акъл няма да ви наливам по тази тема.Времето ще покаже как ще се развият просажбата на играта без сингъл плеяр кампания.Според мене просажбите ще са същите.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_2 години

Raziel написа:
2 години
Знам как гейминдустрията функционира.Купил съм си и съм изиграл много повече игри от тебе а съм информиран какво става в гейминга и следя новините много.Така че да ми говориш че незная как функционира гейминдутрията си е направо смешно.
Силни доводи, предавам се. :miyamoto:

Все тая cain и останалите в темата изчерпаха материала. Ще видим как ще го таргетират новият CoD със сигурност ще е интересно.

Кой е онлайн